171,426 matches
-
kultúra egy foka hiányzik ", eMM-et már nem is idézem. Mi ez ha nem ugyanolyan intolerancia (és általánosítás), mint a dohányosé, aki nincs tekintettel a környezetére, vagy a éppen cigánygyűlölet? Javaslom, hogy próbáljuk meg közelíteni az álláspontokat. Az nem megoldás, hogy azt mondjuk, hogy minden dohányos egy aljas ember, és az egyetlen megoldás, ha mindenki leszokik. Én pl. a következő szabályokhoz tartom magam: Nem gyújtok rá - közlekedési eszközön (hacsak nem egyedül vagyok a kocsimban) - olyan szobában, ahol gyerek, vagy terhes nő van - lakásban vagy
by mAlter [MNSZKorAP/DOC001894/007588]
-
nincs részvételi küszöb, akkor alacsonyabb lesz a választásokon való részvétel. Nyugat- Európában kivételes eset az, amikor választási részvételi küszöböt szabnak meg törvényben. Ez egy régi vita a jelenlegi ellenzéki pártok egy része és közöttünk. Mi az elmúlt négy évben is azt mondtuk, hogy a választópolgárokat nem törvényi előírásokkal kell a választó urnákhoz kényszeríteni. Az előző kormány tevékenysége sokkal nagyobb ösztönző volt, hogy elzavarja a választópolgárokat az urnákhoz, mint ha törvényben kötelezettséget írtunk volna elő számukra e tekintetben. (Taps a bal oldalon.) Természetesen ezek
by DR. MAGYAR BÁLINT [MNSZKorAP/DOC001815/037185]
-
GoldenEye 07/21/99 15:34:14 Csatlakozom G2-höz, nekem is te vagy az első ilyen pasi, aki nem akarja a nőt rögtön ágyba vinni. Mondjuk ha tényleg nem tetszett, akkor érthető. De nekem a barátaim (fiúk) mindig azt mondják, hogy egy pasi ilyet soha nem hagy ki, ha a nő ajánlkozik. De nekem is nagyon tetszik ez az attitűd.
by GoldenEye [MNSZKorAP/DOC001903/011992]
-
törött, repedt részek legyenek javítva, azok viszont ne legyenek elrejtve, hogy a szakma meg tudja állapítani, hogy hány százalékban van restaurálva, mert minél nagyobb ez a százalék, annál kevesebbet ér. Tehát amit én akarok ezekkel a bútorokkal végezni, a szakma azt mondja, hogy egy killer vagyok. Most ha én ezt elmondom a pasasnak, szerintem simán elküld az anyám picsájába. Pedig a röhej az, hogy teljesen felújítva legalább hússzor dolgozok többet rajta, mintha csak " restaurálnám " a szakma szerint. Nincs hogy... nincs hogy ne jusson
[MNSZKorAP/DOC001957/012481]
-
Odin 04/29/99 15:39:49 A hölgy a fizetésnél azt mondta, hogy a többit tartsa meg, és a taxis így is tett. :-)
by Odin [MNSZKorAP/DOC001887/008408]
-
Talán egy nyom Obamának az apjáról szóló könyvéből származik. Azt állítja, hogy mennyire büszke arra, hogy az apja a második világháborúban harcolt. Nem vagyok egy matekzseni, úgyhogy lehet, hogy egy kis segítségre lesz tőled szükségem. Barack Obama születési anyakönyvi kivonata azt mondja, hogy az apja 25 éves volt 1961-ben, amikor ő született. Akkor az apja születési dátuma körülbelül 1936-ra tehető. Most akkor szükségünk lenne egy nem átdolgozott történelem könyvre - mely nem változott meg a szerző céljainak megfelelően - hogy igazoljuk, a második világháború 1939
by Csáky Virág [MNSZKorAP/DOC001921/007090]
-
lesznek? Ugye nem gondolod komolyan? " Hát... én azért csak így gondolom. 20 eves nogyogyaszat prakszi utan, meg egyetlen egyszer sem volt az, hogy egy no azt allitotta volna, hogy " hat.... en nem tudtam, hogy ATTOL teherbe fogok esni ". Jo, lehetne azt mondani, hogy sokan nem akartak mondani, vagy nem akartak beszelni rola, de azert ha ez tipikus lenne, azert 20 ev alatt csak elojott volna legalabb egyszer. Érdekes kérdés lehet, hogy mi lehet a " legfontosabb " ok szerintetek - ha esetleg a rendszer úgy alakul
by Mr Spock [MNSZKorAP/DOC001900/016912]
-
2013-08-23 Kolenyák Péter Sziasztok! először majdnem sikerült feltölteni, csak a feltöltöm gombot megnyomva nem történt semmi, csak alatt volt a futófény, de vagy fél órán keresztül, utánra frissítettem fel akartam tölteni megint és azt mondja hogy irányítószám csak szám lehet... 2800 tudtommal számokból áll....: D mi a teendő?
by Kolenyák Péter [MNSZKorAP/DOC001995/002687]
-
a huszonöt éves férfi és a huszonhárom éves nő milyen kapcsolatban voltak, de a nő véget akart vetni a kapcsolatuknak, a férfi viszont továbbra is zaklatta volt ismerősét, amiért 2012-ben el is ítélték a férfit. Ebben a perben az ügyész azt mondta, hogy " a társadalomnak és önnek is az lenne a legjobb, ha kezelésen venne részt, de tudom, hogy ön ezt nem szeretné, mi pedig nem tudjuk erre kényszeríteni. " A környéket kiürítették, a túsztárgyaló kapcsolatba lépett a férfival. A rendőrség szerint az elkövetőnek
by Index Index [MNSZKorAP/DOC001964/010114]
-
elnézést kérek, ha túl meredek: Te mit adtál fel érte? Mert ha elvárod, hogy adja fel a karrierjét azért, hogy Veled a kisvárosban maradjon, akkor illendő Neked is feladnod valamit. Másik kérdésem: Hogyan látod/láttada jövőt? Gondolok itt arra, hogy esetleg azt mondja, hogy jó, karrier le van tojva, marad ott Veled. Hogyan tudtál volna a szemébe nézni, ha esetleg elszürkül, ha olyat kellett volna csinálnia, amihez nincs kedve, és közben mindketten tudtátok volna, hogy volt egy nagy lehetősége, amit elszalasztott... miattad, érted, mindegy
by bagojj [MNSZKorAP/DOC001897/006429]
-
támogatást pár forinttal kiegészíthesse, egy kicsit jobb körülményt teremthessen maga és a családja számára. Mert sajnos munkanélküli akad bőven. Mondom ezt annak ellenére, hogy a regisztrált munkanélküliek száma és aránya csökkent az elmúlt időben. Szűkebb hazám, Veszprém megye statisztikai jelentése azt mondja, hogy 1992. december 31-én 24 088 fő, 11, 7 százalékos munkanélküli rátával, 1996. június 30-án 15 963 fő, 9 százalékos munkanélküli rátával lehet számolni. A csökkenés folyamatos - néhány hónaptól eltekintve -, ami örömteli is lehetne. A másik kimutatás - amely a foglalkoztatottak számáról szól - ugyanerre az időszakra azt mondja
by GYŐR SÁNDOR [MNSZKorAP/DOC001815/004186]
-
2013-07-29 ennyi@ pounderstibbons (66542): Nagyon bizarr. Pusztan azzal lehet jovedelemre szert tenni, hogy licitalsz valaki mas vallakozasara! Ha jol ertem, hogy mukodik: Van egy 100 penzt ero vallakozasom. 100 penznyi ertek utan adozok. Te azt mondod, hogy megert 200 penzt. En azt mondom, nekem is meger annyit, nem adom, akkortol 1. 200 penz ertek utan adozok (ez meg OK) 2. a jovedelem felet ezutan oda kell adjam neked, en csak 100 penz jovedelmet kapom, a masik 100
by ennyi [MNSZKorAP/DOC001942/006771]
-
2013-07-29 drlang@ ennyi (66278): Nem azt mondtam, hogy szerintem, hanem egyesek szerint. Felfogás kérdése.
by drlang [MNSZKorAP/DOC001942/004445]
-
2013-08-23 Gyánti István Már jeleztem!!! És nem történt semmi sem azt mondták hogy felhasználtam 3 g-gát
by Gyánti István [MNSZKorAP/DOC001995/013300]
-
arrol beszelunk, hogy keptelenek vagyunk egy torvenyt betartatni, ugyhogy inkabb szabaduljunk meg a kutyaktol. Ne ertsetek felre, en akarom a legkevesbe, hogy emberekfenevad kutyakkal maszkaljanak az utcakon, vagy hogy akarmilyen korulmenyek kozott emberre veszelyes kutyak koborolhassanak az utcakon. En csak azt mondom, hogy a fajta eltorlese nem fog semmit megoldani. Az autos peldaddal is egyet ertek, ha a kutya tartasa veszelyes, akkor engedely legyen hozza, es tartassuk be a szabalyokat.WPUNCT Minden esetleges elonyös tulajdonságukat kenterbe veri a velük párosuló nagyon nagy veszély
by Fulig Jimmy [MNSZKorAP/DOC001890/010446]
-
vallások és a bal oldali ideologiák között lévő különbség sarkalatos pontja: A hagyományos, biblián alapuló keresztény felfogás, mindig azt mondja és mondta, hogy ha neked valamiből több van, akkor azt oszd szét a szegények között, szemben a baloldali ideologiákkal, amik azt mondják hogy ha valakinek több van, attól el kell venni, ha nem adja szépszerével. " A bortonok KOZTORVENYES bunozokkel voltak tele. Ez esetleg nehany politikai fogollyal. Rohognom kell, amikor 56-rol is azt allitjak, hogy a bortonokben CSAK politikai foglyok voltak. A nagy fene'ket
by BBF [MNSZKorAP/DOC001912/005152]
-
napirend előtti felszólalásokat három dolog korlátozz: a képviselők önkorlátozása, a frakció döntése és a Házszabály. Nos, az a baj, tisztelt képviselőtársaim, hogy a képviselők önkorlátozása és a frakciók önkorlátozása ebben az ügyben az elmúlt két évben nagyon kevéssé működött. Nem azt mondanám, hogy nem működött, tisztelt képviselőtársaim, mert ma reggel például Torgyán képviselőtársunk csak egy napirend előtti hozzászólást tartott, holott hatályos Házszabályunk szerint akár ötöt is tarthatott volna, sőt arra is mód lett volna, hogy Torgyán képviselőtársunk után Gyimóthy képviselőtársunk is a Kisgazdapárt
by BAUER TAMÁS [MNSZKorAP/DOC001815/007066]
-
Feher Tigris 07/14/98 16:38:00 sziasztok, a tizenegyes szerintem nagyon, sokkal jobban befolyasolja az eredmenyt, mint egy mezonybeli durva szabalytalansag. a ketto nem all aranyban. szerintem azt mondani, hogy sok durvasag -0.85 gol (mondjuk ennyire rugjak be a tizenegyest) ugyanaz, mint harom szoglet egy gol. vagyis statisztikailag kiegyenliteni a jatekot. hany olyan meccset lattunk, hogy valakinek husz helyzete volt, a masik csapatnak csak egy, es megis az gyozott. ez
by Feher Tigris [MNSZKorAP/DOC001872/014745]
-
2013-07-05 Portik besúgó volt? Budapest - A Prisztás-gyilkosság miatt indult büntetőper pénteki tárgyalásán, a Fővárosi Törvényszéken az egyik védett tanú azt állította: Portik Tamás elsőrendű vádlott rendőrségi besúgó volt. A védett tanú a vádat alátámasztó, Portik Tamást terhelő vallomásában azt mondta, hogy az áldozat jó barátja volt, az 1996-ban elkövetett gyilkosság máig lesújtja, továbbá úgy tudja, Portik áll annak az ellene több mint egy évtizede elkövetett robbantásos merényletnek a hátterében is, amelyben ő súlyosan megsérült. Portik Tamás ellen vallott pénteken egy védett
[MNSZKorAP/DOC001931/011331]
-
2013-08-19 A Nagy Japán Rejtély Ha azt mondjuk, hogy az olaszok Olaszban élnek, vagy hogy tavaly Görögben voltunk nyaralni, idén viszont Spanyolba megyünk, a nyelvvédők szigorú pillantásaira számíthatunk. Japánba viszont ők is szívesen elutaznának.
[MNSZKorAP/DOC001971/010014]
-
Csokis2 08/02/99 13:49:44 Az most sertes, vagy dicseret, ha egyszeruen csak azt mondom, hogy normalis vagy?
by Csokis2 [MNSZKorAP/DOC001905/016841]
-
Aztán megfogtam a kezembe a kólát, hogy majd igyak, és akkor jött a Bia, és ott voltak a barátnői is, és hát megint elkezdték, hogy én így meg úgy gondolom, azért mert mindenki engem nézett a ruhám miatt, hogy mindenki azt mondja, hogy milyen csini vagyok... Like az oldalt és elküldöm üzibe! Írj komit ha kész! NEM KAMU! Az oldi linkje:
by •Idézeteek• [MNSZKorAP/DOC001920/000166]
-
azért ha egy földterület átlag 50-60 évente gazdát cserél, azt azért nem lehet túl nyugodt korszaknak nevezni. Ami pedig a kettős honfoglalást illeti, nekem meg van otthon László Gyulának az ezzel a témával foglakozó könyve, és annak alapján hajlamos vagyok azt mondani, hogy én nem tartom lehetlennek, bár igaz, nem vagyok 100%-osan meggyőzve. Egyébbként nem 680, hanem 610.
by ? [MNSZKorAP/DOC001896/014017]
-
oli oket, ahol tudja ". Hanem mondjuk olyanokat, hogy ez-es-ez a torveny negativan diszkriminalja ezt-es-ezt a nepcsoportot. (Vannak ilyenek, leginkabb a nem vallasos zsidok ellen; de ez nem hiszem, hogy a topikba irok tobbseget tul sulyosan erintene...) Ezzel az egesszel nem azt mondom, hogy a vilag legszuperebb dolga izraeli arabnak lenni, de valoszinuleg egy szabolcsi ciganyember szivesen cserelne egy itteni arabbal, legalabbis ami a nyelvi, kulturalis, szocialis es politikai helyzetet illeti.
by tel-avivi ugynok [MNSZKorAP/DOC001892/000324]
-
philosoph 10/07/98 12:24:00 Kedves Zombi! Biztos igazad van, de én kicsit másra gondolok. Rajtam, pl nem segit. Mert nem kérem. Az államot viszont kérem. És Ő segít is. A kérdés az volt, hogy állam és egyház. És én azt mondom, hogy az ember a boldogulásáért(boldogságáért) lép bele bizonyos közösségekbe, társulásokba. Ebben az összefüggésben nem a rászorulókról beszélek. Ha már valamibe belépek, akkor megpróbálok olyanba, ami a legtöbb lehetőséget biztosítja. Én ebből a szempontból választom az államot. Az állam segített, mikor iskolába
by philosoph [MNSZKorAP/DOC001874/011552]