171,426 matches
-
Esik 12/13/98 16:28:00 Kedves speaker! HJM azt mondta, hogy haromfele verziot is kuldott Neked arra, hogyan lehet linkelni. Tedd mar meg, hogy a teszt topicban kiprobalod, aztan alkalmazod! Nem hiszem el, hogy nem tudod megtanulni! :-)
by Esik [MNSZKorAP/DOC001881/009129]
-
te sem tényeket mondasz a Voodoo-val szemben. Egész egyszerűen szidod, mint a Bokrost. És mindezt elég bunkó hangvételben. Már ne haragudj. Én tényekkel kezdtem ezt az egész vitát, te nem hittél nekem. Erre most mit mondjak. Még csak nem is azt mondtam, hogy mindenben jobb a V3-mint a TNT2. Ami azt illeti tényleg csak szájhős vagy (billentyűhős). Oldalakat ajánlgatsz. Ráadásul egy olyat, ahol csak TNT-vel foglakoznak. Ez az oldal már eleve büdös. Még szép, hogy jobb eredményeket látsz a TNT-ről. Ez olyan mintha
by Celeron [MNSZKorAP/DOC001898/009371]
-
mindenben jobb a V3-mint a TNT2. Ami azt illeti tényleg csak szájhős vagy (billentyűhős). Oldalakat ajánlgatsz. Ráadásul egy olyat, ahol csak TNT-vel foglakoznak. Ez az oldal már eleve büdös. Még szép, hogy jobb eredményeket látsz a TNT-ről. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy kérdezd meg a 3Dfx-éket, hogy gyorsabb -e a V3, mint a TNT2. Haha. Úgy látom nem értetted meg. A weboldalak részrehajlóak. Előbb tisztázzunk valamit. Hogy mit hasonlítunk össze, mivel. Egy V3 3000-est (már leírtam párszor) ne hasonlíts össze légy szíves
by Celeron [MNSZKorAP/DOC001898/009371]
-
irja valamelyik konyveben egy profeta, hogy " Az Ur azt mondja irts ki meg az irmagjat is az ellensegnek " ezt nem Isten adta a szajaba, hisz a Mozesi torvenyt amit a Sinai hegyen Mozes a Seregek Uratol (El Shaddai, Jahve) kapott azt mondta hogy ne Olj. Eppen a nepe gyarlosaga es hutlensegei miatt kuldi el a Messias (" Csodalatos Tanacsado, Eros Isten, a Beke Fejedelme, Emmanuel, Szabadito "), hogy megszabaditsa zsidokat, es minden embert. Egyebkent a nacionalizmus a hatalmaskodas sokszor fert meg Isten szent embereinel az
by pkio [MNSZKorAP/DOC001903/005166]
-
geszthi 05/15/99 19:11:01 Al bundy latom nem erted (akarod megerteni). Mar irtam a trianonos topicban is masnak, hogy vesse fel, meg dolgozza ki az otletet, DE zartajtok mogott a tobbi parttal. Elvegre azt mondja, hogy legyunk felkeszulve minden eshetosegre a haboru utani targyalasokaon. OK! De ne mond mar, hogy Orbannal nem tudna talalkozni, meg a tobbi partelnokkel egy bizottsagi ulesen vagy hatparti megbeszelesen csak parlamenti felszolalasban kesz helyzetet teremtve?! Ebbol latszik szamomra, hogy cseppet sem
by geszthi [MNSZKorAP/DOC001881/007176]
-
megnyilatkozásai kapcsán folyamatosan halljuk a humán erőforrás fejlesztését. Milyen humán erőforrás fejlesztéséről van szó, ha a tavalyi évben, az azt megelőző évben a reálbércsökkenés az oktatási ágazatban az 1950-es mértékhez hasonló? Milyen humánerőforrás-fejlesztésről van szó, ha ma a felsőoktatási intézmények azt mondják, hogy ismét hasonló, ötezres nagyságrendű elbocsátások várhatók, ha azokat az összegeket tekintjük, amelyek a felsőoktatásnak jutnak. Milyen humánerőforrás-fejlesztésről van szó, ha az önkormányzatok folyamatosan megtervezik azokat a béreket, amelyeket a közalkalmazottaknak meg kellene adni, akkor 2-3 száz milliós hiánnyal terveznek a
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
megszűnt, államosításra került. Itt egyetlenegy mondattal hadd utaljak vissza Juhász képviselőtársam felszólalására, majd egy tegnapi miniszterelnöki mondatra; ahol a miniszterelnök úr - aki lassan most már igazán ki fogja érdemelni a magyar Cicero nevet, mert olyan szellemesen tud szónoki fordulatokkal élni - azt mondta, hogy a magyar mezőgazdaságot 1990 után szétverték. (Karakas János: Hát ez igaz!) (11.00) Ez annak igaz, aki nem ismeri a tényleges helyzetet, és politikailag elvakult és fanatikus. (Közbeszólások az MSZP padsoraiból.) A magyar mezőgazdaságnak a szétverése például 1947-ben megkezdődött, igen tisztelt
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
jogi normák keveredésével, valamint a nem megfelelő szóhasználattal a jogalkalmazó számára nehéz helyzetet teremtünk, ha ilyen módon fogjuk majd ezt elfogadni. Nem is beszélve egyébként a magyar állampolgárokról, akik ha ezt a jogszabályt elolvassák, akkor ismételten csak legyinteni fognak, s azt mondják, hogy ezek a jogászok nem tudnak értelmesen és magyarul fogalmazni. Ez a jogszabály nem egy szűk rétegnek készül. Nem a szabadalmak oltalmáról szól, hanem sok-sok mezőgazdasági termelő számára is megpróbál valamiféle eligazítást nyújtani. Ha ezt megfogalmazzuk, úgy kell megfogalmazni, hogy ne
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
idők átszervezései, az utóbbi idők személyi változásai, válságai, morális problémái miatt bizony nem hozza azt a biztonságérzetet a törvényalkotónak, amelyet egyébként az alkotmány és a törvények megfogalmaznának. (12.00) Egy kormánypárti képviselő két héttel ezelőtt a honvédelmi bizottság ülésén szó szerint azt mondta, hogy a honvédség nem tud eleget tenni alkotmányos és törvényi kötelezettségeinek. Ennek a vitának a lefolytatása nem ezen törvénytervezetnek a keretei közé tartozik, de mindenképpen rámutat arra, hogy nem lehet egyszerre minden elemét megbolygatni és felbolygatni egy ilyen fontos intézménynek, amit
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
erre mikor számíthatnak az érintettek. Köszönöm szépen. ELNÖK: Köszönöm szépen. A kérdésre Keller László népjóléti minisztériumi államtitkár válaszol. Megadom a szót. KELLER LÁSZLÓ népjóléti minisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen. Elnök Asszony! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Ha röviden kellene válaszolnom, akkor azt mondanám, hogy akkor, ha majd az egészségügy költségvetésében akkora forrás áll rendelkezésre, hogy abból az intézmények havi bevételükből gond nélkül tudnák kifizetni a 13. havi bért. A képviselő úr kérdése valószínűleg azért is került napirendre, mert januárban kialakult egy jogértelmezési probléma a
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
környező országban élő magyar nemzetiségű lakosok az adott ország polgárai. Nem tudunk olyan különbséget tenni egy tervpályázat kiírásában, hogy minden magyar pályázhat, mert erre teljes mértékben jogos az a válaszkérdés, hogy ki a magyar, milyen alapon zárható ki valaki, aki azt mondja, hogy magyar, ámde mi magunk nem ítéljük magyarnak. Nem gondolom azt, hogy nekünk magunknak magyarság-ítélőszéket kellene tartanunk, amelyen megítéljük, hogy a tervpályázaton részt vevők magyarok vagy nem magyarok. A magyar állampolgárokra, illetőleg a Magyarországon letelepedési engedéllyel rendelkezőkre terjesztettük ki ezt a
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
most elmondja az önkormányzatok problémáját, valószínűleg hosszú sorban lehetne még felsorolni azokat a problémákat, amelyeknek az enyhítésére ön szerint - meg talán mások szerint is - ennyi meg annyi milliárdot el kellene költeni. A másik oldalról viszont olyan javaslattal nem találkozunk, amelyik azt mondja, hogy mi sem egyszerűbb: minthogy most úgyis hozzányúlunk a személyi jövedelemadóhoz, hát emeljük meg egy kicsit a kulcsot, mert fizessenek többet az adófizetők. A problémákat nem lehet így kiragadni. Nem hiszem, hogy az adófizetőket jobban kellene terhelni, ebből következőleg azt gondolom
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
Miniszter úr távollétében, ha a képviselő úr elfogadja, az államtitkár úr válaszol. (Dr. Raskó György igent int.) Elfogadja, megadom a szót dr. Raskó György képviselő úrnak. DR. RASKÓ GYÖRGY (MDNP): Tisztelt Államtitkár Úr! A Pénzügyminisztérium által tegnap nyilvánosságra hozott jelentés azt mondja, hogy alapvetően üzletpolitikai problémák okozták ezt az egymilliárd forint körüli veszteséget, és emögött semmiféle szándékosságot, rosszhiszeműséget a Pénzügyminisztérium, illetve a felügyelőbizottság nem állapított meg. A veszteség mégis óriási: a Polgári Bank 1995 végén ' 96-ra nulla eredményt prognosztizált, ehhez képest az egymilliárd
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
felelősség kérdését -, a Fővárosi Önkormányzat döntése bizonyára megfelel ennek a kritériumnak; egyébként pedig azt a korlátot, hogy az önkormányzat törzsvagyona nem idegeníthető el. Abban az esetben, ha az állam ezekbe a kérdésekbe direkt módon beavatkozna, akkor képviselő úr felállna, és azt mondaná, hogy diktatúrát kezdtünk el bevezetni; miután ezt nem tettük meg, így más úton próbálkozik a tisztelt képviselő úr, de azt hiszem, ebben hogy most megint tévedett. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.) ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! Csépe Béla úr, a Kereszténydemokrata
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
bank helyzetét rendezni kell, és az új tulajdonos azt mondja egészen novemberig - és ez dokumentálható, levelezés van róla -, hogy " igen, a Polgári Bank helyzetét rendezni fogja ", akkor mi az oka annak, hogy váratlanul, ezt az álláspontot feladva a kormány nem azt mondja, hogy " ha eddig azt mondtátok, és hitegettetek minket, hogy rendezitek a Polgári Bank helyzetét, akkor nem vesszük vissza bankot ", hanem " csont nélkül " visszavettük ezt a bankot, nagyon-nagyon sok, az adófizetők pénzét jelentő forinton. (14.30) Főleg a legfontosabb kérdés: mégis mibe kerül
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
helyzetét, akkor nem vesszük vissza bankot ", hanem " csont nélkül " visszavettük ezt a bankot, nagyon-nagyon sok, az adófizetők pénzét jelentő forinton. (14.30) Főleg a legfontosabb kérdés: mégis mibe kerül ez az adófizetőknek és a költségvetésnek? Mibe kerül az, hogy bár önök azt mondják, hogy a felelősséget nem lehet megállapítani, és nem tudjuk, mi történt pontosan, azért az adófizetők igen komoly forintokat fognak ezért kifizetni? (Taps a Fidesz, az MDF, a KDNP és az MDNP padsoraiban.) ELNÖK: Köszönöm szépen. Megadom a szót Akar László államtitkár
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
behozott számítógépek utólagos megvámolásával pénzügyileg teljesen lehetetlenné teszik az egyetemeket és a főiskolákat; és kérdés az is, hogy az egyetemek és a főiskolák padlóra küldését a Pénzügymisztérium és rajta keresztül a kormány segíti -e, vagy megpróbálja megakadályozni azt. Ön akkor azt mondta, hogy megvizsgálja az ügyet, és tájékoztat bennünket a vizsgálat eredményéről. Azóta úgy tűnik, hogy a viharfelhők nem eltűntek a felsőoktatás feje fölül, hanem nagymértékben sokasodnak. Három hete ön két esetről hallott. Az az érzésem, hogy az az információja önnek meglehetősen rossz
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
urat. Megadom a szót. AKAR LÁSZLÓ pénzügyminisztériumi államtitkár: Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Asszony! Az élet ismétli magát különböző helyetekben. Én gondolom, hogy nem arra akar most rábeszélni, hogy egy helyettes államtitkár írjon egy levelet a VPOP-nak, amiben azt mondja, hogy hogyan kell a törvényt helyesen alkalmazni, majd esetleg a legfőbb ügyész úr óvást emel a levél tartalmával kapcsolatban... - ezt félig tréfásan mondtam. Tehát komolyra fordítva a szót, azt gondolom, hogy mi a végrehajtási rendeletben gondoljuk, tehát a kormányrendeletben egyértelműsíteni pontosan
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
hivatal. Felelősségre vonják -e az ilyen tisztviselőket? De az ügy érdemében kérdezem inkább, ismeri -e valaki az államigazgatási eljárási törvény szabályait, azt, hogy egy ügy addig nem fejeződik be jogerősen, ameddig ellene jogorvoslattal éltek. A kárpótlási törvény végrehajtására kiadott kormányrendelet azt mondja, hogy az eljárás jogerős befejezéséig meg lehet változtatni az igényt, hogy jegyet kér az illető vagy pedig életjáradékot. Ismeri -e valaki az államigazgatási eljárási törvény azon szakaszát, hogy a kérelmeket tartalmuk alapján kell elbírálni? Ismerik -e a döntéshozók és alkalmazzák -e
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
be. Abban a pillanatban megnyílik a hatóság lehetősége, hogy ha egyetért a jogorvoslati kérelemmel, nincs ellenérdekű fél, ahogy az eljárási törvény tartalmazza, megváltoztathassa a határozatot, mert az égadta világon, miniszter úr, senkinek az érdekét nem sérti. Az eljárási törvény, amikor azt mondja, hogy a közigazgatási szerv a humánumot alkalmazza, akkor erre gondolt; erre, hogy minden közigazgatási szervnek kell hogy legyen lelke - nem pedig bürokratikusan hivatkozzon olyan szabályokra, amelyek nincsenek. Arra kérem a tisztelt képviselőtársaimat, érezzék át, hogy az általunk működtetett államigazgatás... (Közbeszólásra reagálva
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
állami hatóságok hatásköre nem elegendő. És ahhoz, hogy ez belátható legyen, a döntési folyamatoknak áttekinthetőeknek kell lenniük. Az Európai Unió elmélyítésével kapcsolatos tárgyalásokhoz ezért, ahogy azt továbbra is hangsúlyozni fogom, a demokrácia európai szinten történő kiépítése is hozzátartozik. És amikor azt mondom, hogy " demokrácia ", nemcsak az Európa Parlamentet értem alatta, hanem az összes közösségi szerv magatartását. Úgy gondolom, hogy az a nyomás, amelyet a kibővítési tárgyalás gyakorol a meglevő intézmények reformjára, csak meggyorsíthatja az európai demokrácia gyógyulási válságát. Ez tehát, szilárdan meg vagyok
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
egy olyan népszuverenitás megtestesítője előtt tiszteleghetek, melynek szabadságszeretete immáron közmondásossá vált. Ha valaki ebben a Házban beszél, semmiképpen sem feledkezhet meg azokról a sorsdöntő évekről, amelyeket 1956 és 1989 jelentett, és ezek a magyar szabadságszeretet igazi emlékműveivé váltak. Az előbb azt mondtam, hogy szívem kívánságának felel meg ez a látogatás; akkor ugyanúgy kívánságom az is, hogy ezen a helyen még egyszer köszönetemet fejezzem ki a magyar népnek, köszönetemet egy olyan tettért, melynek bátorsága és jövőbelátása új korszakot nyitott. A magyar kormány 1989 szeptemberében
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
felismerik, hogy a nagy európai problémákra csak közösen lehet megoldást találni, de ugyanakkor szkeptikusak is az integráció elmélyülésével kapcsolatosan, amelyet tévesen a centralizáció és a bürokratizálódás szavakkal azonosítanak. Az egészséges kételkedés persze önmagában nem elítélendő. A német filozófus, Schopenhauer egyszer azt mondta, hogy éppen a szkepszis, a kétely - az ellenzék - a parlamentben, jótékony hatású és szükséges. (Taps.) De a szkepszis, a kételkedés önmagában még nem elég. A nagy európai víziót azért nem szabad szem elől téveszteni eközben. De, hölgyeim és uraim, a víziók
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
itt jó néhányan semminek venni. Kutrucz Katalin urakról és elvtársakról beszélt... (Közbeszólás az ellenzéki padsorokból: Így van!)... ezt a gondolatot például Gemenc gabonaszövetkezetének megalakítására a Gazdakörök Országos Szövetségének elnöke, főtitkára támogatta, támogatta a Parasztszövetség. A MOSZ-ról nem szólok, mert arra azt mondják, hogy az úgyis a téeszlobbyé. Kérem, mondok még egy másikat, és ezzel a liberális gondolkodásra hadd térjek vissza. (Közbeszólás az ellenzéki padsorokból: Halljuk!) Kezemben van egy múlt év júniusi önálló képviselői indítvány, amelyik arról szólt, hogyan kellene a privatizálás folyamatát meggyorsítani
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]
-
között, kinek akarnak vagyont adni? És természetesen az alkotmányt ebben az esetben is figyelembe kell venni. Anélkül sajnos a dolog nem megy. Jól mutatja egyébként Orosz képviselőtársam felszólalása is, az alkotmányügyi bizottság módosító javaslata is, hogy igazunk volt akkor, amikor azt mondtuk, hogy ezt a kérdést nem lehet egy fél órában, szavazási időben megtárgyalni. S főleg nem lehet kezelni képviselői módosító indítványokkal. Azért támogattuk annak idején - és sajnálattal vettük tudomásul, hogy Gál elnök úr nem teljesítette a kérést -, hogy januárban hívja össze a
[MNSZKorAP/DOC001805/000024]