171,426 matches
-
ki fogunk kérni a fővárosnál, mint ahogy eddig is, amely bizottságok ebben illetékesek. ELNÖK: Köszönöm szépen. Lezárhatjuk a kérdéseket, rátérünk a vitára. A vitában Bánovics Tamás jelentkezett. DR. BÁNOVICS TAMÁS (MIÉP): Először is szeretném megköszönni főpolgármester úr korrekt szavait, amelyben azt mondta, hogy ennél a kérdésnél bizonyos értelem ben valóban kampányról van szó, és politikusként tíz éve folyamatosan kampányolt. A Magyar Igazság és Élet Pártja fővárosi közgyűlési képviselőcsoportja is kampánykérdésnek tekinti ezt a kérdést. Méghozzá nem abból a szempontból, hogy akár pro, akár
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
egy 5-ös, 6-os, 7-es metró tervét is -, hogy milyen forrás és milyen időintervallum az, amiben a városvezetés ezt a javaslatot elképzeli. Meggyőződésünk szerint, amit ebben a pillanatban fedezetül látunk, az a közel 30 milliárd forint, amire a főpolgármester úr is azt mondta, hogy két éve milyen jól kamatozik bankokban, ez a befektetésre szánt összeg nem lesz elegendő ennek a beruházásnak a vélhető befejezésére. Nem emlékszem, hogy Gulyás úr milyen pontos számot mondott, amivel most ebben a pillanatban számolnak a végső befejezésre, de azt
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
költ, van, aki lovardára, de nem hiszem, hogy ebben a vitában, amikor most egy ilyen fontos beruházásról kell hogy döntsön felelősen a Fővárosi Közgyűlés, akár személyes, akár pártpolitikai érdekek kellene hogy vezessék a döntésben a képviselőket. Azt gondolom, természetesen lehet azt mondani, hogy melyik kormány hol, mikor, mit mulasztott ebben a kérdésben, de nekünk a legfontosabb, hogy a dél-budai agglomeráció, illetve a budapestiek érdekében mi az, amit ez a testület felelősen ma dönte ni tud, mi az a javaslat, ami alapján tovább lehetne
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
szemszögből való láttatása, hiszen egy beruházást, még ha szokatlan módon is - ezt maguk az építtetők, illetve az önök szakértői ismerték el -, de el kell kezdeni, és önök úgy látják, hogy a legcélszerűbb itt elkezdeni a metróépítést. No de erre mi azt mondjuk, hogy ez végtelenül felelőtlen dolog, ugyanis ez a pénz most máshonnan fog hiányozni. Ez az egész beruházás egy olyan házfelújításra emlékeztet, ahol a födém omlik, és elkezdenek homlokzatfelújításra pénzt költeni. Ma a főváros közlekedésének nem ez a legégetőbb gondja. Gondoljanak csak
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
a főváros és az agglomeráció kapcsolatának problémáját sem. Én úgy gondolom, sokkal célszerűbb lenne és a fővárosnak és a főváros polgárainak kedvezőbb lenne, ha a főváros vezetése ezekre költene súlyos milliárdokat. Vissza szeretnék ugyanis utalni a főpolgármester úr expozéjára: ő azt mondta, hogy a főváros polgárai 4-es metrót szeretnének, és aki a főváros polgárainak kedvében kíván járni, a z 4-es metrót szeretne. Demszky Gábor főpolgármester úr, azt gondolom, az egész 4-es metróügyről ezzel a felszólalásával fellebbentette a fátylat. Itt ugyanis nem a főváros
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
az elmúlt 1-2 évben hogyan változott a Fidesz és a Kormány álláspontja a fővárosi metró nyomvonalára vonatkozóan. Bizonyára önök is ismerik és tisztelik a magyar cirkusz- és varietéművészet egyik legnagyobb alakját, Eötvös Gábort, aki, amikor elvették a hangszerét, visszajött és azt mondta, hogy van másik. Nekem az az érzésem, hogy valami ilyesmi folyt ebben a kérdésben az elmúlt hetekben, és főleg az elmúlt néhány napban. Mindezekből következően számomra, ha jól értem önöket, két dolog világos. Az egyik, hogy önök szerint sok metróvonalra van
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
ezt a jegyző úrnak kell feltennem. Tekintettel arra, hogy ez egy olyan bonyolult és nehéz kérdés, megpróbáltam felkészülni már a nyár közepe óta. Először, amikor Pócs Attila úrhoz, akinek az elkötelezettsége mindenki számára ismert, kérdést intéztem a metróval kapcsolatban, ő azt mondta, hogy az SZMSZ szerint forduljak a főjegyző úrhoz, és főjegyző úron keresztül minden rendelkezésemre áll. Mivel itt nem egy kérdésről van szó, írtam egy levelet főjegyző úrnak, ennek egy részét felolvasom. " Kérem a főjegyző urat, intézkedjen a Programvégrehajtó Egység vezetése elé
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
üzenetrögzítőmre legalább tíz olyan ember, akit személyesen soha nem láttam, nem ismerek, hagyott üzenetet nekem azzal kapcsolatban, hogy miket mondjunk indoknak, hogy ezt a beruházást miért nem szabad így megvalósítani. Kivétel nélkül mindegyik a Gellért téri állomásról beszélt; volt, aki azt mondta, hogy ott kezdődjenek először a munkálatok, hogy azonnal kiderüljön, hogy lehetetlen tovább csinálni. Hat vélemény le van írva - ott van a nevük, nem ismerem őket -, akik vették a fáradságot, hogy egy MIÉP-es képviselőt fölhívtak, és azt mondták, hogy lehetetlen ezt így
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
beszélt; volt, aki azt mondta, hogy ott kezdődjenek először a munkálatok, hogy azonnal kiderüljön, hogy lehetetlen tovább csinálni. Hat vélemény le van írva - ott van a nevük, nem ismerem őket -, akik vették a fáradságot, hogy egy MIÉP-es képviselőt fölhívtak, és azt mondták, hogy lehetetlen ezt így megcsinálni. Tehát erről csak ennyit. Ha egy olyan cikket mutatna, egy független szakértőt, aki azt mondja, hogy ott úgy meg lehet építeni a metrót, hogy nem lesz veszélyes az ottani forrásokra, a geológiai viszonyok lehetővé teszik az
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
le van írva - ott van a nevük, nem ismerem őket -, akik vették a fáradságot, hogy egy MIÉP-es képviselőt fölhívtak, és azt mondták, hogy lehetetlen ezt így megcsinálni. Tehát erről csak ennyit. Ha egy olyan cikket mutatna, egy független szakértőt, aki azt mondja, hogy ott úgy meg lehet építeni a metrót, hogy nem lesz veszélyes az ottani forrásokra, a geológiai viszonyok lehetővé teszik az állomások biztonságos megépítését, annak nagyon örülnék. Kuthy urat emlí tette itt a Fidesz szakértője; meg kellene hallgatni, mert azután, ha
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
őszintén remélni, hogy ez a kampány sikertelen lesz, hiszen úgy, hogy ni ncs meg rá a forrás, nem lehet belekezdeni semmibe. Egyetlen konkrétumot viszont szeretnék megemlíteni. Szakértőkkel megvizsgáltattam konkrétan ezt a C-változatot, tehát ezt a három állomást, és a szakértőim azt mondták, hogy a Keleti pályaudvarnál egy bad arság az, ami itt a helyszínrajzon van. (A gép jelzi az időkeret leteltét.) Még öt percet kérek akkor, de lehet, hogy rövidebb leszek. ELNÖK: Zsinka képviselő úr további öt percet kér. 1592/2000 (VIII.31.) Főv.Kgy.h. A
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
az anyagokban van, szakszerűtlen volt az előkészítés, nem láttak semmiféle dokumentumot. Mielőtt rátérnénk azokra a kérdésekre, amelyek az ezzel kapcsolatos válaszokat megadnák, engedjék meg, hogy pár mondatot idézzek az alternatív nyomvonalra vonatkozó előterjesztésből. Az első kérdésről, amelyről a miniszter úr azt mondta, hogy tetszik neki, a Fidesz által benyújtott előterjesztés indoklása azt mondja, hogy két-három éven belül biztosan üzembe helyezhető. Én azt képzelném, hogy a jelenlegi nyomvonalról szakértői szinten véleményt adó képviselők, politikusok nem engedhetnek meg maguknak olyan indoklást, hogy két-három éven belül
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
Mielőtt rátérnénk azokra a kérdésekre, amelyek az ezzel kapcsolatos válaszokat megadnák, engedjék meg, hogy pár mondatot idézzek az alternatív nyomvonalra vonatkozó előterjesztésből. Az első kérdésről, amelyről a miniszter úr azt mondta, hogy tetszik neki, a Fidesz által benyújtott előterjesztés indoklása azt mondja, hogy két-három éven belül biztosan üzembe helyezhető. Én azt képzelném, hogy a jelenlegi nyomvonalról szakértői szinten véleményt adó képviselők, politikusok nem engedhetnek meg maguknak olyan indoklást, hogy két-három éven belül biztosan üzembe helyezhető, hiszen ezzel nem állítanak kevesebbet, mint hogy vagy
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
részletességű, amely a végleges környezetvédelmi tanulmánynak a hidrológiai kockázatokkal kapcsolatos fejezetét tartalmazta volna. Ez azért nagyon lényeges, mert az önök érveinek a java része e köré a tény köré csoportosul. A nem szakmámhoz tartozó szakértők szakértelmével fogok most kérkedni, amikor azt mondom, hogy az alapos és részletes felmérések alapján a Gellért-hegy alatti talajrétegek domborzati és összetételi viszonyai ismertek, és a vizsgálatok eredményeként a metróalagút el fogja kerülni a karsztot, tehát bele se fog menni abba a kőzetbe, amelyben ez a bizonyos kockázat ilyen
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
azt hiszem, ebben a vitában a legelképesztőbb az, amit főpolgármester úr igen jól érzékeltetett a bevezetőjében, hogy egy milyen hosszú és köbméterben, kilóban, tonnában milyen kimerítő szakértői anyag minden egyes pontját vitatják az ellenzéki képviselők ebben a pontban. Nem szeretném azt mondani, hogy én mindent minden szakértőnek elhiszek, de itt valóban egy hatéves, számos, a Fővárosi Önkormányzattól független tervezői és szakértői csoport munkájának az esszenciája található, amit mi úgy nevezünk, hogy dél-buda-rákospalotai metrónyomvonal. Ennek a nyomvonalnak a kialakításában nem politikusok vettek részt, hanem
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
ugya núgy, ahogyan a Keleti pályaudvarnál van egy vasúti kapcsolat, meg volt tervezve a Déli pályaudvarnál - egyszerűen polgári védelmi szempontból - egy olyan lejtmenet, ahová csatlakozni lehetett volna a vasúti vágányokhoz. Most ennek a vonalnak kétségtelenül vannak hibái, de megint csak azt mondom, hogy a Demszky Gábor által beterjesztett nyomvonal - amely kétségtelen, hogy 1992 óta nagyon sok képviselőtársam, többek között az én egyetértésemet is bírta, és tulajdonképpen a mai napig is azt mondom, hogy ami a közlekedésfejlesztési rendszertervben benne van - alapvetően jó. Ez a
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
Most ennek a vonalnak kétségtelenül vannak hibái, de megint csak azt mondom, hogy a Demszky Gábor által beterjesztett nyomvonal - amely kétségtelen, hogy 1992 óta nagyon sok képviselőtársam, többek között az én egyetértésemet is bírta, és tulajdonképpen a mai napig is azt mondom, hogy ami a közlekedésfejlesztési rendszertervben benne van - alapvetően jó. Ez a nyomvonal is jó, csak most ez a nyomvonal nem tud megépülni, mert ennek bekerülési költsége 160-200 milliárd forint, és erre ennyi pénz nem áll rendelkezésre. A másik, hogy nagyon kocká
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
választ adni. Lehet, hogy most technikai fejlettségi szintünknél fogva előrébb vagyunk, meg lehet ezt csinálni, de általában nagyon nagy a kockázata annak, hogy azért előbb-utóbb újra fel kell bontani a felszínt, hiába készítettünk be m indent ilyen értelemben. Tehát én azt mondom, hogy ennek viszonylag nagy a kockázata. Most néhány véleménnyel kapcsolatban szólnék. A Déli pályaudvar megszüntetésére senki nem gondol. Demszky Gábor említette meg, mintha nekünk ez lenne a tervünk. Biztos, h ogy lesz egy változás, de a Déli pályaudvar mindig meg fog
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
tisztában van, hogy a New York-i egyezménynek vagy megfelelő szakaszainak a felmondása adott esetben négy-öt évet is igénybe vehet, hiszen ez egy multilaterális egyezmény. Magyarán, amikor ilyesmire próbálja meg rávenni a Közgyűlést az előterjesztő, illetve mögötte a főpolgármester úr, akkor azt mondja, hogy négy-öt évig ne csináljunk semmit, ne foglalkozzunk ezzel a problémával. Az előterjesztés tartalmi elemeivel meg alapvetően nem értek egyet, és kifejezetten szeretném visszautasítani úgy is, mint a törvény meghozatalában részt vállaló és szerepet vivő kormánypárti politikus, ugyanis olyan állítások vannak
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
ezzel kapcsolatban, hogy amikor a Fővárosi Közgyűlés elé került konkrét helyszínek formájában a türelmi zóna kijelölése, akkor azokban a padsorokban nagyon sokszínű, meggyőző, és a helyi kerületi önkormányzatok érdekeire hivatkozó felszólalások születtek - ezeket egyenként vissza lehet keresni a jegyzőkönyvekből -, amelyek azt mondták, hogy azokon a szakmailag kijelölt helyszíneken, amelyeket a bizottság, meg a Budapesti Rendőrfőkapitányság és mindenki másnak a szakértői állítottak össze - miért nem lehetséges türelmi zóna kijelölése. Hallottuk ezt Budafok kapcsán, hallottuk ezt a XVIII. kerület Méta utca kapcsán, s hallottuk bizonyos
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
helyi önkormányzati képviselő is, az pontosan tudja, hogy ennek a helyi politikában milyen ak adályai és gátjai vannak. Ezért aztán azt is mondom, hogy már a kormányzatnak nincs szándéka ennek a törvénynek ezeket a rossz paragrafusait visszavonni, akkor kénytelen vagyok azt mondani, hogy Juharos úr újabb indítványa logikus; ugyan már, a belügyminis zter rendeletben jelölje ki a türelmi zónát. Azt gondolom, hogy ezzel egy nem a közvetlenül választópolgároktól függő államigazgatási szerv eleget tehet annak az elvárásnak, amelyet a törvény szellemisége megfogalmaz, ugyanakkor nem
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
látom, Borsány úr jelentkezett és remélem, majd be fog nekünk számolni arról, hogy ez a bizottság az előző határozatunk óta mit tett. Én másra egyébként nem vagyok kíváncsi, csak erre. Van előttem egy előterjesztés, ami erről nem szól. A Közgyűlés azt mondta, hogy azt az előterjesztést hozza ide a főpolgármester, amely ennek a koordinációs bizottságnak a munkája nyomán meg tud születni. Azt hiszem, rengeteget dolgoztak ezzel a kérdéssel, eredményekről is hallottam, és remélem, ezekről fog beszámolni Borsány úr. Ezeknek az eredményeknek a megemlítése
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
Csak azt gondolom, mivel maga a törvény sem foglalkozik, sem a végrehajtási utasítás azzal, mit jelent az, hogy tömeges vagy nem tömeges, n agyon nehéz ennek a megállapítása, hogy valóban tömeges vagy nem tömeges. És azt gondolom, egy kicsit cinikus azt mondani, hogy nem tömeges Budapesten; ha valahol Magyarországon tömeges a prostitúció, ha járunk az utcán, ha jártunk a VIII. kerületben, észrevehettük, hogy itt az. Én dr. Borsány György módosító javaslatát befogadom, tehát a 2231/1999. (XII.9.) Főv.Kgy. határozatunk első mondatát életben tartanánk, a
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000089]
-
2013-08-23 Kolenyák Péter Sziasztok! először majdnem sikerült feltölteni, csak a feltöltöm gombot megnyomva nem történt semmi, csak alatt volt a futófény, de vagy fél órán keresztül, utánra frissítettem fel akartam tölteni megint és azt mondja hogy irányítószám csak szám lehet... 2800 tudtommal számokból áll....: D mi a teendő?
by Kolenyák Péter [MNSZKorAP/DOC001995/023648]
-
fargo 05/12/99 20:35:16 A Punto Turbo-rol beszélgettem pár hónapja a Szuromival, azt mondta, hogy nem igazán szerencsés tuningolás szempontjából. Ugyanis a turbonyomás gyárilag 1.6 bar (q * rva kemény!), amit annak érdekében, hogy ne dobja szét a motort, pár másodperces időtartamra korlátoznak. (ha jól emlékszem 8 v. 10 mp-re) A töltőnyomást emelni nem nagyon lehet
by fargo [MNSZKorAP/DOC001877/010231]