> 171,226 matches
-
az intelligens Sigourney Weaver (mint független, okos no), az upper-middle class értelmiségi anyaként szereplo Diane Keaton, a fiatalabb férfiakat gyámolító Susan Sarandon, a sebezheto és érzékeny Holly Hunter, a huvösségében hódító Gwyneth Paltrow, a naiv-dögös Cameron Diaz. Altalánosságban én is azt mondanám, hogy a valóságot leképezve hódítanak a független, öntudatos nok, jobb esetben nem a Cosmopolitan által sugallt " vesd rá magad a pasira, használd és válts idoben " stílusban. By the way, a Cosmo is megérne egy topicot, nem?
by MrsBates [MNSZKorAP/DOC001912/008168]
-
Kovács bácsi 10/10/99 20:03:34 Nyugaton élő, egyébként liberális barátaim azt mondják, hogy TGM-en meg a szadeszes szellemi eliten legfeljebb csak röhögnek. TGM pl. valami leány kollégium (college) professzora.
by Kovács bácsi [MNSZKorAP/DOC001917/008924]
-
látvány tárult a szeme elé: a dobogó négyfelé volt osztva, az egyik sarokban valaki hörögve mély lélegzetet vett, utána a másik sarokban egy katona négykézlábra ereszkedett, ezt követően a harmadik sarokban egy katona előhúzott egy doboz gyufából egy szálat, és azt mondta, hogy: bumm, végül a negyedik sarokban egy katona jobb tenyerét a bal hóna alá helyezte, és rácsapta a karját, szellentést utánozva. A felettes elképedve állt meg: - Mit csinál itt maga, főtörzs elvtárs! - Jelentem: szemléltetően oktatok. - Mit? - Jelentem: a robbanómotort! - és sorra
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
megszüntetésére. Még emlékezetesebb történet volt, ahogy Edömér a temetését megtervezte. - Itt a kórházban meg van beszélve, hogy amikor meghalok, nem hagynak megmerevedni, hanem két dróttal befognak egy csigába. - De miért, Edömér? - Hallgass végig. Nekem párttemetésem lesz, és amikor a párttitkár azt mondja, hogy te, Nagy elvtárs, aki itt fekszel előttünk, akkor egy ember kiengedi a drótot, engem összehúz a hullamerevség, és hirtelen felülök. Baromi jó lesz, mi? - Baromi. Kár, hogy te már nem láthatod. Az ötvenes évek elején sok régi vasutast kirúgtak, mint
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
téeszelnökhöz beállít a brigádvezető: - Elnök elvtárs, lopják a műtrágyát. Az elnök felkapja a fejét. - És kiviszik az országból? - Nem, ki éppen nem viszik... - Márpedig ha Magyarországon marad a műtrágya, akkor engem nem érdekel, hogy lopják. Ez jutott eszembe, mikor maga azt mondta, hogy Magyarországról jött kérni. Mit segíthetek? Elmondtam neki a mozitűz ügyét, milyen esély kínálkozik a Consolatiónak, ez milyen hasznot hozhatna az országnak. - A magam részéről támogatom. - Ez most kevés. Legyen szíves, szóljon át a külügybe: intézzék el az indiaiakkal, hogy fogadjanak
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
felesleges raktártere, egyszer csak bólintottak, és elvitték a teljes mennyiséget a papírmalomba. Az író megint várt egy keveset, és felkereste a kiadó igazgatóját. - Ugyan adjátok már ki a " Bika a toronyban " -t. Naponta keresik nálam az olvasók, már direkt kellemetlen azt mondani, hogy nincs. - Teljesen elfogyott? - Persze, szólj le a raktárba, és kérdezd meg, hogy van -e belőle egy darab is. Az igazgató leszólt, persze mutatóban sem találtak a jelzett könyvből, ott volt ugyan a napló, hogy százezer példányt küldtek át bezúzásra, de
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
Nem volna egyszerűbb Tatabányáról odaszállítani a meddőt? - Nem lehet, mert a dunántúli mélyművelésű barnaszénbányák meddőkőzete többnyire radioaktív, a sugárzása túlságosan erős ahhoz, hogy emberi lakhelyeket építsenek belőle. - És ez a pernye nem sugárveszélyes? - Nem. (Később a bánya egyik vezető szakembere azt mondta, hogy ez a pernye viszont tele van nehézfémekkel, ha most el is fedik földdel, 60-80 év múlva fel fogják tárni ezeket a meddőhányókat, és kitermelik belőle a wolframot, krómot, nikkelt és így tovább.) - Meddig fog működni ez a hőerőmű? - Az erőműveket
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
hová menjünk lakni? A 85 éves nagybátyámtól vettem meg a régi szülői házat 200 ezer forintért. Az öreg egyedül élt itt, elhanyagolt mindent, mindenhová bevette magát a cigányszag. - Ezt ne mondd! - szól közbe a beszélgetést hallgató szomszéd. - Most nem szabad azt mondani, hogy cigányszag. - A ház háta pedig majdnem kidőlt, ha akartam, átnyúlhattam rajta. A helyrehozatalra ráment minden pénzünk, pedig kijött volna olcsón, ha odaadják a régi házunk lebontott anyagát. A bánya azt mondta: erre ne számítsak, mert csak a területet használják fel
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
és főzelékrészlegre. Kacsintva mondom neki: - Kisasszony, a szokásosat! Erre egy citromot rakott a zacskóba, ami azt jelenti: várjon meg zárás után! Egy órát sétálgattam az aluljáróban, közben nem találkoztam senkivel, csak az apósommal, feleségem régi udvarlójával és a főnökömmel. Mindnek azt mondtam, hogy a kerületi tanács megbízásából társadalmi munkában felmérést készítünk az aluljárók forgalmáról, és rám a fél hat és negyed hét közti időszak jutott. Aztán végre jött Rózsika is, komoran összevonta a szemöldökét. - Ennek az egész rendszernek véget kell vetni! - Úgy érti
[MNSZKorAP/DOC001033/000001]
-
Aztán megfogtam a kezembe a kólát, hogy majd igyak, és akkor jött a Bia, és ott voltak a barátnői is, és hát megint elkezdték, hogy én így meg úgy gondolom, azért mert mindenki engem nézett a ruhám miatt, hogy mindenki azt mondja, hogy milyen csini vagyok. Aztán elmentek, de a Bia meglökte a vállamat, és a kóla ráborult a fehér ruhámra, olyan volt, mintha lehánytam volna magam. Befutottam a mosdóba, hogy lemossam, de a csapból csak hideg víz jött. Odamentem a zuhanyzóhoz, és
by •Idézeteek• [MNSZKorAP/DOC001921/015308]
-
évre elegendő ez az örökség, ha magunk termeljük ki magunknak, de hamar elfogy, ha más termeli ki a maga számára. Ezt nekünk kell kiaknázni a saját hasznunkra, összefogással, hittel, öntudattal Magyarország javára. Úgy, ahogy személyes beszélgetés során Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta, hogy Magyarország filmnagyhatalom volt a múltban, én, Zabó Gábor producer azt mondom, hogy Magyarország nagyon rövid időn belül filmnagyhatalom lesz, mert a Kárpát-medence földi méretű Amfiteátruma a most következő évezredben a filmiparra és sugárzásra van determinálva. A vetített és sugárzott kép
by mekklátja [MNSZKorAP/DOC001910/002525]
-
elfogy, ha más termeli ki a maga számára. Ezt nekünk kell kiaknázni a saját hasznunkra, összefogással, hittel, öntudattal Magyarország javára. Úgy, ahogy személyes beszélgetés során Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta, hogy Magyarország filmnagyhatalom volt a múltban, én, Zabó Gábor producer azt mondom, hogy Magyarország nagyon rövid időn belül filmnagyhatalom lesz, mert a Kárpát-medence földi méretű Amfiteátruma a most következő évezredben a filmiparra és sugárzásra van determinálva. A vetített és sugárzott kép világméretű terjesztésével a Kárpát-medencéből, Magyarország nemcsak a régió, hanem Európa és Amerika
by mekklátja [MNSZKorAP/DOC001910/002525]
-
el, mert nagyon megszerettem az itteni kultúrát, de kíváncsi vagyok milyen Csehország, milyenek a cseh emberek. Szerencsére Prága közel van és így lesz lehetőségem időnként visszatérni Budapestre, meglátogatni azt a sok barátot, akit az utóbbi két évben ismertem meg. Összegezve azt mondom, hogy jó volt itt élni. Hosszútávon azt remélem, hogy sikerül békét kötnünk a palesztinokkal és mire pár év múlva hazaérek egy új Közel-Kelet fog várni. Készült az Európai Unió Integrációs Alapjának támogatásával. Cikkünk a " Bevándorlók - közöttünk " című, Európai Integrációs Alap által
by Végh Roland [MNSZKorAP/DOC001982/017028]
-
vagyok. (Ezt Zsorzsinak mondom, többieknek kéretik nem helyeselni. Magánbeszélgetés.) A bányatojás engem is meglepett, de nagyon tetszik. Imádom a ritkaságokat, őrült gyüjtő vagyok. Pásztörperc azt is megígérte, hogy küld róla egy tanulmányt, de látva, hogy kétségbeestem, - talán nem értem meg - azt mondta, hogy olyat küld, amiben nagy, színes fotók vannak. :-) Ezt ezóta is várom. Elárulnád, hogy miért éppen ezt a nevet választottad. Olyan nehéz megszólítani, meg ragozni.. :-)
by GLászló [MNSZKorAP/DOC001902/004263]
-
kenguru 06/25/99 16:26:16 Persze, igaz, ami igaz, nem csal sokat, mert a múltkor megfogtak az M5-ösön, (hajnal fél egykor!), és azt mondták, hogy 185-tel pöfögtem, míg az órám 190 körül billegett...
by kenguru [MNSZKorAP/DOC001888/006456]
-
maguk is ott szállnak ki? És ott is maradnak? Mi csak az éjszakát töltjük Drezdában, aztán másnap utazunk tovább, Gera felé... Istenem, talán lesz egy kis idő arra is, hogy lássuk Drezdát. Ámbár nem tudom, mert a mentők... Itthon ugyanis azt mondták, hogy a drezdai állomáson várnak ránk a mentők. Az ottaniak. Mit gondolnak, igazán kijönnek elénk? Kell, hogy kijöjjenek, másként hogyan mennénk a szállásra? Még a vonatról sem tudok leszállni... - Biztosan ott lesznek a mentők. - Én is azt gondolom. Csak a mami
Porcelán baba [MNSZKorAP/DOC001390/000001]
-
Országgyűlés feladata! Ugyanis nem lehet például a képzési szintekről folytatott vitát még néhány évtizedig elhalasztani; nem lehet az egységes tanárképzésről szóló vitát még néhány évtizedig elhalasztani! Nem tartom követendőnek azt az álláspontot, amit az imént Dobos Krisztina fejtett ki, aki azt mondja, hogy nem kell ezekhez a kérdésekhez, akár a képzési szintek kérdéséhez hozzányúlni, nehogy a parlament ezekhez hozzányúljon. Akkor ki nyúljon hozzá?! Akkor ki döntse el, hogy melyek azok a szakmapolitikai vagy a felsőoktatás számára fontos irányok, amerre elindulhat a felsőoktatás? És
by BRETTER ZOLTÁN [MNSZKorAP/DOC001815/021328]
-
hogy ez a folyamat nem fog leállni. Tudjuk, hogy nagyon nehéz kérdésről van szó, hiszen a legkülönbözőbb ágazati érdekek az ágazati elkülönített állami pénzalapok mentén szerveződtek meg, hiszen onnan lehetett mindig plusz forráshoz jutni. Vagy talán nem túl erős, ha azt mondom, hogy a költségvetési pénzeken belül az elkülönített állami pénzalapok voltak inkább a puhább pénzek, amihez könnyebben hozzá lehetett jutni, mint valami kiemelt előirányzathoz vagy valami központi költségvetési tételhez. Azt hiszem, a mai helyzetben, akkor, amikor a stabilizációt rendkívül fontosnak tartja a
by KÓSA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/031931]
-
semmi közük a választópolgároknak. Vannak, akik azt mondják, úgy könnyű tisztának látszani, hogy kesztyűt húzunk a koszos kezünkre. Ön mit gondol? 1. Eddig csak titokminiszter létezett, mostantól lesz titok-miniszterelnök, oszt jó napot. 2. A választópolgároknak mindenhez van közük, amiről én azt mondom, hogy közük van hozzá. 3. Aki a koszos kézről mer beszélni, azt meg kell tanítani kesztyűbe dudálni.
by Molnárné Stréer Móni [MNSZKorAP/DOC001925/014556]
-
2013-08-19 Szemán Attila Most nehogy azt mondjátok hogy ma volt fürdőfeszt?: D Csak én nem tudtam róla?: DXD
by Szemán Attila [MNSZKorAP/DOC001951/007013]
-
találgatásnak. Maákát felvitték Jerusalajimba, hogy ott igazolja tanúk előtt: kicsoda valójában, s a név, amit használ, nem hamis név -e. Adint pedig otthon őrizték addig, Bethániában. Itt bizonyos részletek homályosak. A datolyaszedő munkások, akik a magas fákról beláttak Adinék udvarába, azt mondják, hogy kora délután még látták Adint az udvarban. Sőt, Rhodé is ott járt nála, bár az őrök nem hagyták magukra őket, végig ott voltak velük. Pádokot viszont be sem engedték. Senki se tudja, hogy Adin hogyan szökött ki a házból. Éjszaka
Saulus [MNSZKorAP/DOC000990/000001]
-
azokkal az apró gödrökkel, melyeket csak egy gyermek lába érez. S a még kisebbek, amelyekről csak egy bogár tud. És most egyszerre én is! Olyan volt az egész, mint valami figyelmeztető bepillantás, amit igazolásul kaptam az Úrtól. - Még most is azt mondod, hogy jég?... Abela a korsó mellett térdelt, és újra a szememet kutatta. Megpróbált mosolyogni. - Nem mindig látlak olyannak, mint régen... - Most alázatos vagy, nem őszinte - feleltem. Elkönnyesedett a szeme. - És mégis a kezedbe adtam Benáját. Mert nem vagyok őszinte... Belekapaszkodott a
Saulus [MNSZKorAP/DOC000990/000001]
-
tanúk ellene vallottak? - Nem. De mellette se. - És te? - Rabbi Abjatárt nem lehet befolyásolni. Csak meggyőzni. - Megbüntetik? - Engem meggyőztél... Azt hiszem, én is meggyőztem őt. Tudod jól, hogy szeretni akarom Jójadát. Az urad ártatlan ebben az ügyben. - Ebben? Hát nem azt mondtad, hogy elintéződött? - De igen... - És most mégis? Belemarkolt a köpenyembe. - De Jójada semmiről se tudott! Nem is tudta, hogy itt voltak... hogy itt szálltak meg a városban... Jójada ártatlan! Mit akarnak tőle? Akkor kezdtem sejteni, hogy félreért. - De hát kiről beszélsz
Saulus [MNSZKorAP/DOC000990/000001]
-
kapu-sorompót. A főpap unokaöccse másnap egy kecskebakot dobatott át a sorompón Jehu részére, hogy a szokásos bűnáldozatot ne kelljen elmulasztania. Ugyanakkor az őrség szállását kiürítették, minden égethetőt elégettek, a nagykaput betámasztották. S mindezt úgy, hogy ne okozzanak pánikot. A környékbelieknek azt mondták, hogy az őrséget máshova helyezik át. Csak azzal nem számoltak, meséli Séja, hogy ebben az évben váratlanul nagy tömegek zarándokoltak fel Jerusalajimba, s még az utcákon, árkokban is aludtak. Az ünnep előtti napon a két kaputámasztó dorongfa még a helyén volt
Saulus [MNSZKorAP/DOC000990/000001]
-
kioltsak minden görcsöt, egy olyan tanú előtt, akitől semmit nem várok, még azt se, hogy válaszoljon... Amikor utoljára Tarzuszban jártam, éjszaka érkeztem meg az öregvárosba, és egy vak koldus csatlakozott hozzám. Megkérdezte, hogy hová tartok. Én meg félszegségből - félszeg tartózkodással - azt mondtam, hogy idegen vagyok. Rögtön ajánlkozott, hogy bárhova szívesen elvezet. S akkor már nekem is tetszett a felcserélt szerep - hogy egy vak vezessen. Azt találtam ki, hogy a Cydnus-parti kertekbe szeretnék kijutni. Bólintott, hogy jó, és belekapaszkodott a karomba. " És te? " - kérdeztem
Saulus [MNSZKorAP/DOC000990/000001]