171,426 matches
-
lefelé a lépcsőn. Már akkor lehúzta magáról a köpenyt, pedig még senki sem kényszerítette rá. Csak az ágyékkötője maradt rajta. Az egyik poroszló belecsípett a meztelen combjába. " Még van időd - röhögött. - Mit sietsz? " Istefanos a csarnok bejárata felé mutatott, s azt mondta, hogy az áruló rabbi ott várja meztelenül, s vállára akarja teríteni a köpenyt. Séja nem bánta volna, ha másnapra marad a megkövezés, de a tömeg követelte, hogy azonnal hajtsák végre. A Bárányok Kapuján vezették ki a városból, ott értem őket utol
Saulus [MNSZKorAP/DOC000990/000001]
-
a volt privatizációs miniszter is mondta, nem a kormány a korrupt, hanem az élet. Ami arról szól, ha lefordítom a magam állampolgári nyelvére, hogy emberek, ilyen az élet. Akkor mindenki tegye, amit a maga kockázata mellett meg mer tenni. Vagy azt mondani, hogy megélhetési bűnözés. Nincs megélhetési bűnözés. Bűnözés van. Mint ahogy nincs megélhetési belügyminiszterségsem. Tehát senkinek nem mondhatjuk azt, hogy elnézzük a bűncselekményét azért, mert rászorult. Fontos, hogy mind a bűnözők, mind pedig az ország polgárai tudják, hogy a kormány, amelynek jószerivel
by HJM [MNSZKorAP/DOC001880/004900]
-
Fontos, hogy mind a bűnözők, mind pedig az ország polgárai tudják, hogy a kormány, amelynek jószerivel egyedül van lehetősége arra, hogy gátat vessen a növekvő bűnözésnek, hajlandó -e a bűnt bűnnek nevezni, a törvénytisztelő magatartást elismerni, hajlandó -e a jóról azt mondani, hogy jó, a rosszat pedig rosszként megnevezni. Az elmúlt négy évben az lőző 40 év eredményeképpen ez az egyfelől, másfelől, illetve bonyolult az élet mentalitás érvényesült, és ez rányomta a bélyegét az országra is. Aztán ez hatott a rendőrségen belüli állapotokra
by HJM [MNSZKorAP/DOC001880/004900]
-
egy baratja, sok evig egyutt voltak, ez volt az elso nagy kapcsolata. Aztan vege lett, es valahogy ugy erzett, mint mi sokan itt ebben a topicban. Aztan lett egy uj srac, most mar azzal is evek ota el egyutt, es azt mondta, hogy sokkal melyebb, komolyabb a kapcsolat. Ez furcsa, mert egy szakitas utan nehez elkepzelni hogy massal lehetne jobb. De akkor nagyon megjegyeztem amit mondott, es sokszor eszembe jut ha jon a vilagfajdalom. Es bizony be is igazolodott mar nemegyszer nalam is
by faku [MNSZKorAP/DOC001885/001420]
-
miniszterelnök feleségének családjában - a három Lévai lány Szolnokon tucatnyi, körülbelül 25 hektárnyi földet örökölt édesapjától 2007-ben - ez derül ki Lévai Anikó vagyonnyilatkozatából, amit a második Orbán-kormány hivatalba lépésekor, 2010 júniusában tett. A miniszterelnök felesége egy 2006-ban, az ATV-nek adott interjúban azt mondta, hogy míg férje családja integrálódott az előző rendszerhez, az ő szülei nem. Édesapját kulákként emlegették Szolnokon, s a helyiek úgy beszéltek róla, hogy van helyben két téesz - és persze " a Lévai ". (Nol nyomán) Tetszik · · Mego
by Ágnes Leskó [MNSZKorAP/DOC001934/004050]
-
arról szól, hogy törvény vagy kormányrendelet államigazgatási feladatot, hatósági hatáskört állapíthat meg a jegyzőnek, valamint kivételesen a főjegyzőnek és a képviselő-testület hivatala ügyintézőjének is. Itt az indoklásban elmondtuk, hogy a helyi önkormányzatok chartája, valamint ehhez igazodva az önkormányzati törvény is azt mondja, hogy általában a közfeladatokat lehetőleg az állampolgárokhoz közel álló államigazgatási szerveknek kell megvalósítaniuk. Ehhez kapcsolódóan a főjegyzőnek csak kivételes esetben javasoljuk, hogy törvény vagy kormányrendelet államigazgatási feladatot állapítson meg. Mivel ha egy törvényjavaslat szerinti szabályozás megvalósul, akkor a megyeszékhelyeken működő főjegyzők
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
egészen a takarítónőkig. A javaslat elfogadása esetén megnehezülne a polgármester és a jegyző közötti együttműködés és számtalan új konfliktust generálhatna ez a rendelkezés. Végezetül az együttes jelentés 90. pontjában foglaltakra szeretném felhívni a tisztelt Ház figyelmét, amelyben az eredeti javaslat azt mondja, hogy " a központi költségvetés pénzügyi kedvezményekkel ösztönözheti társulás létesítését és működését. " Mi erre azt mondjuk, úgy szeretnénk módosítani a javaslatot, hogy " a központi költségvetés pénzügyi kedvezményekkel ösztönzi társulás létesítését és működését. " Ez a megoldás véleményünk szerint egyértelműen az olcsóbb közigazgatás irányába
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
SELMECZI GABRIELLA (Fidesz): Köszönöm szépen. Ezek szerint nem tudjuk egymást meggyőzni. Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, amit az előbb elmondtam. Sőt, ha jól emlékszem - még át kell bogarásznom az együttes jelentést -, pontosan Csabai Lászlóné volt az a képviselő, aki azt mondta, hogy legyünk elegánsak és inkább az ellenzéki módosító javaslatot fogadjuk el, ne a kormánypártit, mert ez ugyanaz. De azt hiszem, a vitát folytathatjuk tovább akár a bizottság ülésén is és meg tudjuk nézni a szó szerinti jegyzőkönyvet. Köszönöm szépen. ELNÖK: Köszönöm
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
önkormányzattal szemben, lett légyen szó akár működési költségekről, akár felújítási vagy fejlesztési költségekről. Már ebből is látszik, hogy önmagában bármiféle finanszírozási gond nem oldható meg államigazgatási átszervezéssel. Legalább ilyen lényegesnek tartom, és pont amikor egy átszervezés ellen érvelek, talán furcsa azt mondanom, hogy ennél sokkal lényegesebb vagy legalább ennyire lényeges dolog lesz az elkövetkezendő hetekben, hónapokban az amortizáció kérdésének megoldása. Tehát amennyiben ez nem történik meg, majdnem viccesen azt kell mondjam: teljesen mindegy lesz, hogy a kórházak és az intézmények hová tartoznak; ez
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
a bal oldalon.) ELNÖK: Kétperces soron kívüli felszólalásra Tóth Tihamér kért szót. Megadom a szót. DR. TÓTH TIHAMÉR (MDF): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Való igaz, hogy ennek a törvényjavaslatnak még tervezett állapotában volt egy olyan egyeztetése, amelyikről a kormánykoalíció pártjai azt mondták, hogy egy hónapon keresztül tárgyaltunk az ellenzékkel. Ez alatt azt kell érteni, hogy három egymást követő pénteken - valóban, ez majdnem egy hónapot tesz ki. Tudtunk arról, hogy bizonyos érdekképviseletek is részt vesznek párhuzamosan a tervezet egyeztetésén, de az, ami most a
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
beszámolóban, ugyanakkor a tartalmi módosításokat nem fogadják el. Folyik egy egyeztetés, megint csak az állampolgárok felé úgy néz ki, mint hogyha készségesek lennének a kormányzó pártok. Az ő részükről folyamatosan az a minősítés, hogy az ellenzék nem tárgyal komolyan. Én azt mondom, hogy ugyanakkor, és ezért nem osztom Szabad György optimizmusát, a kormánykoalíció nem tárgyal komolyan. Semmi ilyen gesztust nem kaptunk ez alatt a vita alatt, sem az általános, sem most, a részletes vitában. Ebből a szempontból a Lamperth Mónika képviselőtársunk által reggel
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
mire alapozom az optimizmusomat. Kialakult egy vita Szabad György képviselő úr és Tirts Tamás között, hogy vajon van -e ok az előzmények után az optimizmusra, hogy itt mégiscsak lesz valami megegyezés. Ez a vita látszólagos vita volt, mert Szabad György azt mondta, hogy ő, mint demokrata optimista, aki az utolsó pillanatig bízik abban, hogy felülkerekedik egyrészt a józan ész, másrészt a kompromisszumkészség. Tirts Tamás kijelentette, hogy ő nem optimista, utána viszont szintén megindokolta a módosító indítványait. Tehát valójában ő is úgy járt el
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
amit a törvény meghatároz, vagy nem. Akarja -e, hogy ezek a települések élvezzék az ebben a törvényben biztosított jogokat, vagy nem. Ez a módosítás csupán arra vonatkozik, hogy az a bizonyos, működéshez szükséges pénzeszköz, hogyan álljon rendelkezésre. Az én módosításom azt mondja, hogy a törvény által biztosított támogatásokkal együtt álljon rendelkezésre, és akkor ennek a két településnek a működése gyakorlatilag biztosított. Az önök előterjesztése azt mondja, álljon enélkül rendelkezésre és majd meglátjuk. De könyörgöm, ha önálló település jön létre valahol, annak automatikusan jár
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
önálló település jön létre valahol, annak automatikusan jár az a bizonyos 2 millió forint. Ezzel a 2 millió forinttal viszont számolnia kell, és hagyni kell, hogy számoljon vele. Nem tudom, hogy ebben mi az, ami nem elfogadható. Mert ha önök azt mondják, hogy aki bújt, aki nem, nincs több szétválás, nincs több önálló önkormányzat, akkor azt mondom, önöknek többsége van, önök ezt megszavazzák, és ezáltal gyakorlatilag bezárul minden ajtó. De ezt nem meri kimondani, hanem egy egészen bújtatott módon azt mondja, hogy erre
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
önök azt mondják, hogy aki bújt, aki nem, nincs több szétválás, nincs több önálló önkormányzat, akkor azt mondom, önöknek többsége van, önök ezt megszavazzák, és ezáltal gyakorlatilag bezárul minden ajtó. De ezt nem meri kimondani, hanem egy egészen bújtatott módon azt mondja, hogy erre nem vonatkozik. Ilyen nem elképzelhető az én elméletem szerint. Nagyon szomorúnak tartom - Tirts Tamás is elmondta és többek -, hogy egy ilyen fontos törvényt, ami az ország működését szabályozza, ennyi idő alatt kell a parlamenten áthajtani, azért mert valaha, valakik
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
a jelenleg hatályos feltételek között az önkormányzatok, a főváros és a kerületek felügyeletét, és a törvényesség szempontjait érvényesíti, tehát mivel a hivatal jól működik, ezért nincs szükség a köztársasági megbízottra. Ez az érvelés, tisztelt képviselőtársaim, engem arra emlékeztet, mintha valaki azt mondaná, hogy az Országgyűlésben az elnök ugyan fölösleges, de az Országgyűlés jól működik; a kormány ugyan jól működik, de a miniszterelnök fölösleges, költséges - miniszterelnöki fizetést kell adni, a parlament elnökének, vezérkarának fizetést kell biztosítani. Ha egyszer a parlament jól működik, ha egyszer
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
meg az ellenzéket, a másik oldalon viszont nem említi azokat a tényeket, amik az ő koncepciójával ellentétesek. Hivatkozik arra, hogy a kormány képviselője nem válaszolt a bizottság ülésén arra az észrevételre, hogy miért kell a köztársasági megbízotti hivatalt megszüntetni, csak azt mondta, hogy a fővárosban jól működik. A jegyzőkönyvből ellenőrizhető, hogy nem ez történt. Ezt is mondta a kormány képviselője, de azt is mondta, hogy a köztársasági megbízotti intézménnyel kapcsolatban nagyon sok probléma van. Elmondta azt, hogy az a regionális koncepció, amire ' 90-ben
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
sérelmét és az elháríthatatlan kárt úgy hívjuk, amikor gyakorló jogászok vagyunk, hogy gumi jogszabály. Nos, a közigazgatási hivatal vezetőjének ilyen értelmezése alapján ellátott kérelmet a magyar bírósági szervezetben a közigazgatási bíráskodással megbízott bírák nyilvánvalóan nem fogják prejudikálni, nyilvánvalóan nem fogják azt mondani, hogy most érdemben megvizsgáljuk tisztelt ügyfeleink, felperes és alperes, hogy ez valóban most a közérdeket sérti -e vagy valóban a dolog kapcsán nyilvánvalóan és elháríthatatlanul nagy károsodás veszélye áll, nincs erre szakértői lehetőség, nincs erre a polgári perrendtartásban sem tulajdonképpen mód
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
próbáját. Az egyik érv az, hogy itt van a köztársasági megbízotti hivatal, ami egy független intézmény. Az alkotmány nem erről szól, és a köztársasági megbízottakról szóló törvény sem erről szól. Az alkotmány - amit éppen ki akar iktatni a mostani előterjesztés - azt mondja, hogy a megbízotti hivatal a köztársasági megbízottak útján a belügyminiszter alá rendelt szerv, hiszen a belügyminiszter lát el a törvény 100. (2) bekezdése értelmében a köztársasági megbízottal szemben minden munkáltatói jogot, kivéve a kinevezési és a felmentési jogot, tehát a fegyelmi
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
tagokat! Az önkormányzati törvényjavaslat 22. -ában azt találjuk, hogy nem kötelező a titkos szavazás. Miért? Föl kell tenni a kérdést. Azért, mert a 12. (4) bekezdése szól arról, hogy zárt ülést kell tartani szavazás esetén. És ugyanezen jogszabályhely (6) bekezdése azt mondja, hogy általában nyílt szavazással hozzák a döntéseket, de a (4) bekezdés, tehát a zárt ülés tartása esetén az önkormányzat dönthet úgy, hogy titkos szavazással fogja meghozni a döntését. Én úgy érzem, méltánytalan képviselőtársaimmal szemben, akik előterjesztették ezt a jó módosító javaslatot
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
köszönöm a figyelmet. ELNÖK: Megadom a szót Bársony Andrásnak, Magyar Szocialista Párt. (13.50) BÁRSONY ANDRÁS (MSZP): Elnök Asszony! Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Boross Képviselő Úr! Szeretném elkeseríteni vagy legalábbis elszomorítani, hogy az ön szóhasználatát idézzem. Az iménti felszólalásában azt mondta, hogy erre a visszaszámlálásos technikára nem emlékszik és nem tud példát mondani. Az én emlékezetem nem rövid, ez a parlament 1993-ban a társadalombiztosítási önkormányzatok megválasztásakor ezt a technikát alkalmazta, kétszeri mulasztásos jogsértést és halasztást követően. (Dr. Boross Péter ingatja a fejét
[MNSZKorAP/DOC001797/000020]
-
az olyan radikálisnak kikiáltott HVIM. Ők nem elégedtek meg a matricaragasztgatással és a tüntetésekkel. Ők fegyverhez nyúltak. Kedves Kus " barátom ", ezek szerint Erdély és a többi elszakított terület problémájának rendezése érdekében fegyverhez kellene nyúlni? Mert a HVIM-esek amikor a gyülésükön azt mondtam, hogy amíg ök a Nagy-Magyarország határainak visszaállításáról " álmodoznak ", én nem támogatom a Nagy-Magyarország eszmét, beérem Erdély függetlenségével is, azt kérdezték, mit keresek akkor közöttük??? A végén valamelyik lángelme kiagyalja, hogy azért voltam ott, mert a SRI vagy fene tudja melyik nemzetbiztonsági
Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom [MNSZKorAP/DOC001869/000341]
-
hiszem, tömören lehet mondani, hogy a nyomor és a lecsúszottság jellemez, hanem sajnos az is, hogy maga a nyomor az, ami a bűnt, vagy ha úgy tetszik a törvénytelenséget helyileg morálisan elnézi vagy legitimálja. Én tehát azt gondolom, hogy amikor azt mondjuk, hogy Európába, akkor az azt jelenti, hogy képesnek kell lennünk arra, hogy azt a cigány etnikumot vagy kisebbséget, ami szociális, társadalmi és - ha tetszik - térben is megfogható módon leszakadt a magyar társadalomról, a magyar nemzetről, megkíséreljük visszaemelni. És én azt gondolom
by KOCSI LÁSZLÓ [MNSZKorAP/DOC001815/011380]
-
2013-07-29 László Belső Utunk.... " A " gandzsa " - összeesküvés Kíváncsi lennék az arcotokra, ha azt mondanám, hogy - bizonyos vélemények szerint - bolygónkon létezik egy növény, melynek értelmes és célzatos felhasználása megszüntetné (de legalábbis csökkentené) az éhezést, környezetbarát üzemanyagforrás, kiváló alapanyaga lenne a textiliparnak, elsőosztályú természetes gyógyszer, nagyszerű táplálékkiegészítő és kozmetikai szer, ugyanakkor állatok takarmányozására is használható, no meg
by László Belső [MNSZKorAP/DOC001939/008537]
-
a franciák otthonosak, akik képesek voltak néhány éven belül egész sok alkotmányt kidolgozni. (Az elnöki széket dr. Kóródi Mária, az Országgyűlés alelnöke foglalja el.) A gyakoribb megoldás - s ez a rendszeres -, hogy a rendesen megválasztott parlamentek alkotmányoznak. Minden alkotmány - nem azt mondom, hogy minden alkotmány, ez túlzás -, de általában az alkotmányok külön speciális szabályokat foglalnak magukban arra vonatkozólag, hogy az alkotmány módosítása milyen módon történhet, és ezt legtöbbször a házszabályok is rögzítik. Általában speciális és nem a rendes szabályok alapján történik az alkotmányoknak
by DR. TROMBITÁS ZOLTÁN [MNSZKorAP/DOC001815/024298]