171,426 matches
-
van a kvótákra vonatkozó rész. Magyarán szólva: ez a csatlakozási szerződés nagyon fontos jogi dokumentum, és ennek a megismertetése volt az elmúlt hónapok legfőbb feladata a négypárti országos körút során is. Felkészülten dönt -e a társadalom? Kelemen András képviselő úr azt mondta, hogy késve kezdtünk el az Európai Unióról tájékoztatást adni. Ebben az országban az emberek tíz év óta, Antall József, sőt azt megelőzően Németh Miklós kormánya óta állandóan az európai uniós csatlakozásról hallanak - tíz év óta másról sem beszél a politikai elit
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
pályázat elkészítésében vagy a lobbizásban egy kistérség, egy régió vagy egy megye esetében, akkor az a régió, az a kistérség, az a település vesztes lesz az Európai Unióban. Vagyis fontos az, amiről az MDF szólt, a nemzeti minimum. Én mégis azt mondom, hogy nem nemzeti minimum kell - mert ha ezt mondjuk, akkor kicsit alulra helyezzük a lécet -, hanem nemzeti optimum kell. Minimum kell a párbeszédben, az együttműködésben, a kooperációban, mert akkor lehet a nemzeti érdeknek maximuma. És kell egy olyan nemzeti összjáték, amit
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
szépen a szót. (Taps az ellenzéki pártok soraiban.) ELNÖK: Köszönöm szépen. Kétperces felszólalásra kért lehetőséget Eörsi Mátyás képviselő úr. Önt illeti a szó. DR. EÖRSI MÁTYÁS (SZDSZ): Tisztelt Elnök Asszony! Hálás vagyok Soltész képviselő úrnak, hogy felidézte, amikor korábbi ülésünkön azt mondtam, hogy valóban minden indítványra nyitott vagyok; és képviselőtársam elmondta, hogy az indítványaiból egyet sem volt módomban elfogadni. Úgy gondolom, a képviselő úr tisztában van azzal, hogy nekik egy indítványuk volt; én erre vagy igent, vagy nemet mondok, és hogy az indítványban
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
a bizottsági ülésen, hogy a média felelősségéről is essen szó ebben az országgyűlési határozati javaslatban. Hiszen az egyszerűen nem tagadható, hogy túlságosan sok az erőszak, a legkülönbözőbb tévécsatornákon. Következésképp, ha születik egy ilyen országgyűlési határozati javaslat, akkor igen, most is azt mondom, hogy fontos, hogy erről a dologról is megemlékezzünk, és próbáljunk tenni valamit a változás érdekében. De az én liberális szemléletemmel nem passzol az a szövegváltozat, amire Soltész és Szűcs képviselőtársaim javaslatot tettek, hiszen az ebben a megfogalmazásban nem más, mint a
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
küldtük meg minden egyes minisztériumnak, ami sajnálatosan a mai napig nem került semmilyen szintre. Tehát ezt sérelmezem én, hogy sem a költségvetés tárgyalásánál, sem október óta nem vették a fáradságot arra, hogy ezt megoldják, szinte nem is akarják, ezért próbáltam azt mondani, hogy ez mintegy pótcselekvés. De visszatérve a médiatörvényre: a médiatörvény módosítása is beletartozott volna abba a lehetőségbe, amit mi kértünk, ha a kormány komolyan veszi a szociális és családügyi bizottság munkáját és az ott egyhangúlag, kormánypárti és ellenzéki képviselők által megszavazott
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
kormánypárti padsorokból.) ELNÖK: Köszönöm szépen. Kétperces felszólalásra kértek lehetőséget Vadai Ágnes és Béki Gabriella képviselő asszonyok. Vadai Ágnes képviselő asszonyt illeti a szó. DR. VADAI ÁGNES (MSZP): Elnök asszony, köszönöm szépen a szót. Mátrai Márta képviselőtársam nagyon szépen fogalmazott, amikor azt mondta, hogy a család egy szereteten alapuló közösség. Ezzel teljesen egyet tudok érteni. Valóban, a családon belüli erőszak talán kissé ellentmondásos fogalom, de ahogy Eörsi képviselő úr elmondta, így hívja a szakma. És attól, hogy a család egy szereteten alapuló közösség, sajnos
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
büntető törvénykönyv része, attól még nekem azt mondják, akik ebben a cselekményben sértettek, hogy ellopták az autómat. Tehát mondjuk már ki, lehet hogy ez a szakkifejezés ebben az esetben, de ez a szakkifejezés nem jó. És Mátrai Márta is pontosan azt mondta, hogy abban megpróbálták definiálni ezt a dolgot, de annak a javaslatnak, amiről ő beszélt, az csak egy kicsi része és nem ez a címe. (Béki Gabriella: Ez a címe, képviselő úr!) Köszönöm szépen. (Szórványos taps a Fidesz soraiból.) ELNÖK: Köszönöm szépen
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
egy zsigeri ellenfeszülés, szembefeszülés a pontos meghatározással, hogy családon belüli, avagy otthonon belüli erőszakról beszélünk. Miközben mi itt a parlamentben vitatkozunk, a probléma nem oldódik meg kint az életben. (20.10) Pont az előterjesztő szavait hallhattuk az előbb, amikor Vadai Ágnes azt mondta, hogy abban az esetben, ha valaki nem férjezett, vagy egyéb kategóriába tartozik, akkor beírhatja nyugodtan, hogy egyéb. Ez az egyéb pedig valószínűleg nem egy családi köteléket jelent, a kifejezésből adódóan is. Ezek után nagyon nem értem, hogy miért esik a kormánypártok
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
amelyben még arra is felkéri a kormányt, hogy a későbbiekben vizsgálja meg, hogy melyik elnevezés a legjobb, akkor én ezt támogatni fogom. A kompromisszumkészségben eddig tudok elmenni. Mert az megint nem lenne jó, ha önök nem szeretik ezt a megoldást, azt mondják, hogy ez elfogadhatatlan, de kérem, lássák be, hogy az otthoni erőszak is szakmai problémákat vet fel. A másik dolog, amihez hozzá szeretnék szólni, nem könnyű, mert én elhatároztam, hogy amit csak lehet, megteszek a kompromisszum érdekében. De ha Mátrai Márta képviselő
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
elfogadhatatlan, de kérem, lássák be, hogy az otthoni erőszak is szakmai problémákat vet fel. A másik dolog, amihez hozzá szeretnék szólni, nem könnyű, mert én elhatároztam, hogy amit csak lehet, megteszek a kompromisszum érdekében. De ha Mátrai Márta képviselő asszony azt mondja, hogy a kormány miért nem ért el már többet kormányzásának 8. hónapja után, akkor csak eszembe jut, azért könyörgöm, azért négy év, ahogy önök mondják, polgári, én azt nem mondanám, Fidesz-kormányzat után vagyunk, hát azért eredményt akkor is elérhettünk volna! De
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
eredményt akkor is elérhettünk volna! De én szívem szerint most nem tenném ezt, hogy számon kérjem a Fidesztől, hogy korábban miért nem értek el ebben a dologban eredményt. Kérem szépen, most érkeztünk el idáig, későn. Közös felelősségünk, de most ne azt mondjuk, hogy ez a kormány, az előző kormány miért nem tett valamit, hanem most itt vagyunk, csináljuk már meg végre! (Taps a kormánypárti padsorokban.) ELNÖK: Köszönöm szépen. Kétperces felszólalásra Béki Gabriellát illeti a szó. Képviselő asszony! (Jelzésre:) A képviselő asszony visszalépett. Kétperces
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
egy olyan tudatos családpolitikát kell folytatni, ami olyan közösséget épít, ahol már nehezebben fordulhat elő ilyen probléma. Sajnos, olyan világban élünk - de mindig is jelen volt ez -, hogy ezek az erőszakos cselekmények behatolnak az otthon területére is. Természetesen mi is azt mondjuk, hogy védelmet kell adni a sértetteknek olyan otthonok - anya- vagy családotthonok - létesítésével, ahol ezt megkaphatják. És én hozzáteszem, hogy a Btk. folyamatos fellazításával nem kell lehetőséget teremteni a bűnelkövetőknek, hogy könnyedén és nyugodtan elkövessék ezt a bűnt. Még egy kérdésre ki
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
a saját életemben egy másfajta családeszményt követek, mint amit egyébként el tudok fogadni a társadalomban. Hiszen a magyar valóságot olyannak kell elfogadni, amilyen, még akkor is, ha az én szemléletem szerint a társadalmat formálni is kell, és nemcsak elfogadni. Én azt mondom, hogy ha a társadalomban felnőtt emberek vállalkoznak bizonyos fajta együttélésekre, azt el kell fogadni. Az egy másik kérdés, hogy ha megnézzük a felméréseket, akkor azt kell látnunk, hogy például a házasság termékenyebb, mint az élettársi kapcsolat. Lehet elemezni a különbségeket. De
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
a szó. DR. EÖRSI MÁTYÁS (SZDSZ): Tisztelt Elnök Asszony! Én azt javaslom, hogy a parlament beszéljen a családról, a család fontosságáról, de ne ennek a javaslatnak a nyomán. Vannak olyan családok, és a család egy boldog egység, Harrach képviselő úr azt mondja, hogy neki van egy családképe, nekem is van; remélem, ő is, mi boldog családban élünk - de nem mindenki. Vannak olyanok, ahol családon belül ilyen erőszakos esetek előfordulnak - a szakma így nevezte el. Most ne a családot vitassuk meg, hanem azt, hogy
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
mondja, hogy míg a nem jogi személy társasház nem nyújt szolgáltatást a lakástulajdonosnak, addig a jogi személy lakásszövetkezet az ugyancsak lakástulajdonos, ámde itt már a szövetkezeti tagnak nyújt. Az APEH a szerencsétlen lakásszövetkezeteket jogi személyiségük hajánál fogva ragadja meg, és azt mondja, hogy a szövetkezet és tagja közt minden mozzanat igenis áfaköteles szolgáltatás. (21.00) Hogy ez mennyire abszurd, jól megmutatkozik, ha az APEH-logikát az agráriumban visszük végig, és azt mondjuk, a mezőgazdasági szövetkezet vezetése pusztán azzal, hogy szervezi és irányítja a tagok munkáját
[MNSZKorAP/DOC001777/000006]
-
súlyos betegre azt mondhatjuk, hogy már jobban van. Lehet, hogy fellélegzett arra, hogy a romániai Magyar Demokrata Szövetségnek képviselői részt vesznek a kormányban, de semmi jelentős változás ezenkívül nem történt. A reményünk megvan. Hibát követ el az, aki egy szerződésre azt mondja, hogy jó, amikor annak a feltételei nem következtek be. S azt hiszem, a kormány ezen a téren valami gyors sikernek a reményében sietteti, mint az alkotmányt, holott erre még az alapvető okunk nincs meg, hogy azt mondhatjuk, hogy jó úton vagyunk
by DR. VARGA LÁSZLÓ [MNSZKorAP/DOC001815/001266]
-
sem használja. Most egy 6110-est használok, ugyanis az Ericssonra rácsaptam a kocsi ajtaját, annak annyi. A 6110-es korántsem olyan strapabíró, egy év után cseréltem a teljes tokot előlapostól, nagyon gyenge konstrukció, talán a méretből kifolyólag. Egyszer voltam a Nokiánál, ott azt mondták, hogy a 6110-től felfelé a telefonos kiegészítők (Nokiailagosan) kompatibilisek lesznek, és hogy a különböző gyártók tárgyalnak arról, hogy kialakítsanak valami szabványt. A 7110-es autós töltője mindenesetre pont úgy néz ki, mint a 6110-é. Az ' öngyújtó ' Nokiáról a cég saját emberei is
by fargo [MNSZKorAP/DOC001885/015073]
-
hogy Magyarország alapvető érdekei az előkészítetlenség vagy a nem kellő súlyú képviselet miatt háttérbe szoruljanak. (Dr. Szabó Zoltán: Semmi nincs előkészítve, amit nem Torgyán József készít elő!) Emlékeztetném önöket a Duna-ügyben lefolyt tárgyalásokra, ahol a tárgyalást folytató magyar küldöttség vezetője azt mondta, hogy nem értették meg őt a bírók. Úgy gondolom, most egy olyan küldöttség kellene, amely meg tudja magát értetni az Európai Unió illetékeseivel, és mindenekelőtt egy olyan stratégia és taktika kialakítására van szükség, ahol az alapvető érdekeink felmérésre kerülnek, külön ezen
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
hivatkozás. Elmondtam már, de megismétlem: 1996-ban a jelenlegi parlamentben ötször annyi hivatkozás történt a megelőző négy évre, mint 1992-ben a megelőző negyven évre. Három és fél év után is még mindezt a helyzetet kell konstatálni. Úgy hiszem, nem szabad itt azt mondani, hogy a megelőző kormány idején nem történt semmi Bős ügyében, azt kell tárgyilagos tájékoztatással előadni, hogy milyen következményekkel járt az ' 88-as gyorsítás és a ' 89-es leállítás. Nem azt kell mondani, hogy az Antall-kormány idején rossz szívsebészeti normát állapítottak meg, hanem arra
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
Lajos képviselő úrnak. KÓSA LAJOS (Fidesz): Elnöknő! Tisztelt Miniszter Asszony! Akkor mégiscsak arról van szó, hogy még nyitott a kérdés. Most ki nem tudja, hogy miről beszél, és ki beszél el a másik mellett? A köztársaság miniszterelnöke, Horn Gyula, amikor azt mondta, hogy a 65 év feletti nyugdíjasok a Malév járatait térítés nélkül, ingyen, korlátozás nélkül vehetik igénybe? Ebben nem szerepel 20 százalék reptéri illeték, ebben nem szerepel semmi! Ehhez képest akkor ön ezt most megint megcáfolta. Másrészt pedig még mindig nyitott a
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
lehetősége. Köszönöm. (Taps a kormánypártok soraiból.) ELNÖK: Köszönöm szépen. Viszontválaszra megadom a szót Torgyán József képviselő úrnak. DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Köszönöm a szót. Mindenekelőtt, tisztelt miniszter asszony, kérem önt, hogy ne állítson itt az ország nyilvánossága előtt valótlant. Nem azt mondtam, hogy én nehezményezem, hogy a nyugdíjasok ingyen repülhetnek - én nagyon szeretném, hogy valóban ezt tehessék. Rámutattam azonban arra, hogy ehhez nyugdíjak is kellenének. Egy 20 ezer forint alatti nyugdíj nem elégséges ahhoz - már ne haragudjon -, hogy valaki Hawaiiba repüljön, mint ahogy
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
ellátást hol vehet igénybe az állampolgár. Természetesen akkor is voltak kivételek: a Kútvölgyi-jogosultak. Most ezt a kivételezett rendszert az anyagi helyzettől teszik függővé. Akinek van pénze - 4000 forint és napi 1000 forint -, arra nem vonatkozik a beutalási rendelet, és erre azt mondja, hogy joga van ilyen rendeletet alkotni, hiszen felhatalmazza rá a tb-törvény. Nos, ma délután fogjuk elfogadni az ennél magasabb szintű, kódexjellegű egészségügyi törvényt, amelynek 7. -a az alapelvek szerint úgy szól, hogy minden betegnek joga van a folyamatosan hozzáférhető és megkülönböztetés
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
amelyhez csak ők juthatnának hozzá, természetesen a megfelelő feltételek biztosítása mellett. Itt is jelentkezik az, hogy egy év türelmi időt biztosítanánk, öt év lenne a visszafizetésnek az ideje, és a kamatoknak az 50 százalékát az állami költségvetés magára vállalná. Szeretném azt mondani, hogy a kamatok elengedésére nincsen lehetőség, hisz a kamatokat tulajdonképpen azoknak meg kell kapniuk, akik a pénzüket a bankba tették. Tehát tulajdonképpen hogyha kamatelengedés vagy kamatcsökkentés van, akkor azt az állami támogatásból kell finanszíroznunk; és több milliárd forintot fordítottunk erre az
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
felajánlás, az ilyen rendkívüli ügyek beiktatása eleve csak nagyon komoly csúszással következhetne be, ha erre egyáltalán sor kerül. Ugyanakkor elvileg a jelenlegi intézményrendszer is képes kezelni ezt a típusú problémát. Ha mondjuk, valamelyik létező, több mint három éve működő szervezet azt mondaná, hogy ő a jövő évi támogatását - ha kapna az adófizetőktől - elsősorban ennek a problémának a kezelésére használná, ezt nyilván megteheti, ilyen értelemben PR-t folytathat az ügy érdekében, hogy rávegye az adófizetőket, hogy az ő javára rendelkezzenek, és utána ezt meg is
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
fognak, mert nem tudják a nemzet ellen ezt a cselekedetet megtenni. A Magyar Országgyűlésnek véleményem szerint..., hisz ez a H/5267. számú javaslat, mint Bihari képviselőtársam, Szigethy képviselőtársam, kormánypárti képviselők is elmondták, nemzetközi szerződésekre és egyéb nemzetközi kötelezettségre hivatkoznak. Én viszont azt mondom, hogy a Magyar Országgyűlésnek elsősorban a magyar nemzeti érdekeket kell szem előtt tartania. A magyar nemzeti érdek pedig jelenleg az, hogy aki hozzányúl a magyar földhöz, a magyar termőföldet átjátssza - még ha közvetett módon is átjátssza - a külföldiek kezére, az nemzetellenes
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]