171,426 matches
-
népszavazási törvény alapján, és ha az alkotmányügyi bizottság úgy ítéli meg, hogy alkotmányosan feltehető ez a kérdés, ez esetben nincs más hátra: a júliusban elfogadott alkotmány értelmében ki kell írni a népszavazást. Teljesen természetes, hogy most képviselőtársaim ennek ellenkezőjét állítják, azt mondják, hogy a késlekedés és a késleltetés szándéka vezette a kormánykoalíciót akkor, amikor egyáltalán ezt a kérdést vizsgálta. (Póda Jenő közbeszólása.) Kiderült, hogy nem volt ok nélküli a vizsgálat, meg kellett vizsgálni, mert az Alkotmánybíróság legutóbb is így foglalt állást. A másik
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
Tisztelt Ház! A magam nevében nemcsak Kapronczi úrnak, hanem nyilván valamennyi országgyűlési képviselőnek - elsősorban a jelenlévőknek, de a már távollévőknek, rádióhallgatóknak is - szeretnék valóban boldog új évet kívánni, de azért két mondattal reagálnék az elhangzottakra is. Az egyik: képviselő úr azt mondta, hogy sűrűn voltak törvénykezési baklövések az elmúlt években. Arra szeretném csak felhívni a figyelmet, hogy a törvénykezés nem a parlament, hanem a bíróságok feladata, mi a törvényhozással foglalkozunk. Természetesen nagyon sokan használják ezt helytelenül, de most megragadom ezt az alkalmat, hogy
[MNSZKorAP/DOC001809/000008]
-
Legnagyobb nehézséget jelenthette azonban az Örök Anyag isteni lényegének feladata. Nem voltak többé szent hegyek, szent .folyók (Ister), szent források (a későbbi búcsújáróhelyek kiindulópontjai), s mondai jellegűvé vált a Világ Aranyos Szeglete, a Magyar Haza. De a kenyérre ma is azt mondjuk, hogy Élet, s az útszéli keresztek, kápolnák és szentképek ma is a régi felfogásról tanúskodnak. A magyar nép tudta, hogy az Örök Istenhez az új hit útján is el lehet jutni - hiszen a földre szálló Istenfiút ő is várta -, de nem
by Löke Klara [MNSZKorAP/DOC001993/006372]
-
jelenséget elhárító, megoldó intézkedését az Országgyűlés frakciói egyöntetűen helyeslik. Ehhez én is csatlakozom a magam és a Szabad Demokraták Szövetsége nevében; amikor ég a tűz, akkor a tűzoltónak közbe kell avatkoznia. Tehát egyértelmű: támogatjuk, helyeseljük, üdvözöljük. De egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy nem állhatunk meg ezen a ponton, hanem meg kell nézni, hogyan lehet fellépni azért, hogy ne keletkezzenek újabb tüzek. Úgy vettem észre, mintha a kormány képviselői ezt egy merőben idegenforgalmi, utazásszervezési problémának tekintenék, és az utazásszervezési téren szeretnének olyan szigorúbb
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
midig kétperces hozzászólásoknál tartunk természetesen - Veres János képviselő úrnak, Magyar Szocialista Párt. DR. VERES JÁNOS (MSZP): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Elsőként az utolsóra reagálnék: nem változott, államtitkár úr! Senki nem mondta azt, hogy nem kapnak, csak azt mondtam, hogy nem változott, nem növekedett. Tehát amikor önök emelnek valahol, máshol pedig változatlanul hagyják, ez azt jelenti, hogy nem preferálják azt, amit változatlanul hagytak. Tehát a 3000 forint szinten marad. A következő tétel: nagyon sajnálom, hogy Mádi László 1994-95-öt összeveti ' 98-99-cel
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
az országra akkor, amikor egy alternatíva is volt (Kuncze Gábor: Mi volt az?), azzal dicsekedni, nem ildomos. Különben is, azt tetszettek mondani, amikor a Fidesz programja íródott, és az országnak prezentálódott, hogy lehetetlenség 5-6-7 százalékról beszélni (Csige József: Az is!), azt mondták, hogy ez közgazdasági elméletbe nem fér bele, nincs erre példa. Most, amikor ez megvalósult, akkor pedig azt tetszik mondani, hogy önöknek az érdeme az. Igen tisztelt képviselőtársaim, én erről nem szeretek beszélni, de mivel elő tetszettek hozni, nem engedhetem, hogy az
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
adók egyik nemzetközileg is elfogadott alapelve pedig az, hogy mindenki teherbíró képességének arányában járuljon hozzá a közteherviseléshez. Ez az alapelv különösen azokban az országokban fontos, amelyek valóban a jövőt tekintve eredményesek akarnak lenni, sikeresek akarnak lenni. Egyetértek Kopátsy Sándorral, aki azt mondta, hogy " a világ minden sikerországa az átlagosnál nivelláltabb jövedelemelosztást valósított meg, ennek érdekében olyan drasztikusan progresszív jövedelemadóval sújtotta a gazdagokat, amelyekre ma már nincs szükségük. Jó volna, ha a tudós közgazdászok és gazdaságpolitikusok nemcsak arra hivatkoznának, hogy milyenek jelenleg a gazdag
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
különbségeket, hanem növelte azokat - ezt a Tárki adataiból tudhatjuk meg. A magyar társadalom alsó jövedelmi tizede és felső jövedelmi tizede közötti különbség 7,5-szeresről 8,3-szeresre nőtt. Tisztelt Képviselőtársaim! Közös érdekünk a népességfogyás megállítása, a születendő gyermekek számának a növelése. Mi, szocialisták azt mondjuk, hogy a gazdaság jelenlegi helyzetében és várhatóan a jövőben is minden lehetséges támogatást meg kell adni a gyermeket nevelő családoknak; bár tudni kell, a demográfiai kutatók egyöntetűen, egybehangzóan azt az álláspontot képviselik: anyagiak nagyon kismértékben befolyásolják csak a gyermekvállalási hajlandóságot. Képviselőtársaim
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
nem végleges, ebből 33 milliárd forintot vettek igénybe. Tehát úgy gondolom, ezek a tények igazolják, hogy a képviselő asszony helytelen számokat mondott. De mondok önnek mást, szintén statisztikai adatokra hivatkozva. A többgyerekes családokra vonatkozóan, ha a képviselő asszonyt jól értettem, azt mondta, hogy a három- és többgyermekes családoknak tizenvalahány százaléka veszi igénybe. A képviselő asszonnyal közlöm, és ezek tényszámok, hogy közel 50 százalékuk, de jelzem, nem végleges a feldolgozás. (Szabó Sándorné: Teljesen végleges!) Arra kérem a képviselő asszonyt, hogy amikor számokra hivatkozik, lehetőleg
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
hogy kezdjük utolérni az Uniótól való átlagbér-lemaradásunkat, azaz bérnövekedésre lehet számítani. Márpedig ha bérnövekedésre számítunk, akkor az önök által sokat kritizált családi adókedvezményt egyre nagyobb számban fogják tudni igénybe venni. Ezt az aspektust soha senki nem meri előrevetíteni. Önök mindig azt mondják, hogy le vagyunk maradva az Európai Uniótól. Most a kormány mindenki számára meglepő javaslattal és nagyságrendű minimálbér-növekedési javaslattal állt elő, ennek pedig természetes következménye lesz az átlagbérek növekedése, amit nagyon remélünk. Pont itt kapcsolódik össze a kormány elképzelésével, a családi adókedvezménnyel
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
fog változni. Mert nem történik más, mint ami várhatóan be fog következni: a 80 ezer forintos bruttó fizetésű pedagógus meg fogja kapni a 80 ezer forintot nettó fizetésképpen. Azt hiszem, nehezen lehet majd megmagyarázni, hogy ez nem jó. Aki erre azt mondja, hogy nem jó, az beszélgessen el azokkal, akiknek ilyen módon változott a fizetésük! És még egy részét szeretném az szja-nak elmondani: kitartunk változatlanul amellett, hogy ezzel a formával mutassuk meg a gazdaság jóságát, és a középső adósávban 1 millió 200 ezer
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
részére. Tállai András képviselő úr jelentkezett. TÁLLAI ANDRÁS (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Számomra világos és kristálytiszta az a logika, amit a szemben ülő ellenzéki képviselők akarnak nekünk elmondani. (Közbeszólás az ellenzék soraiból: Na végre!) Béki Gabriella azt mondja, hogy nem kellenek adókedvezmények, el kell törölni az adókulcsokat. Mindenki adózzon annyit, amennyit, majd miután bejön az adó, akkor azt mi visszaosztjuk azoknak, akik nem dolgoznak; akik lehet, hogy nem is akarnak dolgozni, annak a 10 százaléknak osszuk vissza, adjuk vissza
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
felszólalásra megadom a szót Tóth András képviselő úrnak, Fidesz. Tessék! TÓTH ANDRÁS (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Béki Gabriella képviselő asszony valami igazságtalan szemléletről beszélt, amikor itt hosszasan számokat felsorolva mutatta, hogy ki mennyi adókedvezményt nem tud igénybe venni. Én azt mondom, hogy igazságtalan szemlélet akkor volt, amikor senki nem tudott ilyen családi adókedvezményt igénybe venni. Hallottunk egy számsort, de azt a számsort nem hallottuk, hogy melyek azok az összegek, amelyeket viszont igénybe tudnak venni ezek a családok ezeknél a jövedelemhatároknál, amelyeket a
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
szó igazi értelmében a gyereket büntetjük meg, ahelyett, hogy a gyerekek számára esélyegyenlőséget próbálnánk teremteni. Pedig megvan a lehetőség, meglenne a lehetőségünk, hogy itt konszenzust találjunk, ha önök nem ragaszkodnának ehhez és úgy, ahogy az államtitkár az expozéjában elmondta, mert azt mondta, hogy mind igénybe vették. Igen, de arról nincs statisztika, hogy ki csak az egyharmadát, a negyedét, ötödét, és ki az, aki az egészet igénybe tudta venni. Köszönöm a figyelmüket. (Taps az MSZP és az SZDSZ soraiban.) ELNÖK: Két percre megadom a
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
a kormánypártiak nem. Köszönöm. (Taps az MSZP és az SZDSZ padsoraiban.) ELNÖK: Köszönöm. Két percre megadom a szót Veres János képviselő úrnak. DR. VERES JÁNOS (MSZP): Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Csak arról feledkezik el, hogy amikor azt mondjuk, hogy a három gyermeket nevelő családoknál nincs 600 ezer forint a család jövedelme, akkor nem biztos, hogy ez azt jelenti, hogy a családban mind a két kereső havonta jövedelemhez tud jutni. Ebből következően nem lehet úgy számolni, ahogy ön számol, hogy
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
a saját kormányának. Ezért arra kérem, lapozza fel az adó- és járuléktörvények háttéranyagának azt a táblázatát, amely ugyan az adó- és járulékmértékekből a járulékok felső határára vonatkozik, de megmutatja a különféle ágazatokban dolgozók számát és keresetét. Amikor Tállai képviselő úr azt mondta, hogy vannak, akik várják az MSZP-SZDSZ-től az úgynevezett egyéb jövedelmeket, akkor nem minket talált el, hanem azokat a mezőgazdaságban és egészségügyben dolgozókat, körülbelül mintegy 400 ezer családot és embert, akiknek az átlagkeresete nem fogja lehetővé tenni, hogy az önök által javasolt
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
Tóth András képviselő úrnak, Fidesz. TÓTH ANDRÁS (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Én Tállai Andrással ellentétben osztani tudom az álláspontját Takács képviselő úrnak; nézzük meg a nettó jövedelmeket, és nézzük meg a reáljövedelmeket. Korábban is hivatkoztam erre, és most is azt mondom, hogy vegyük elő azt a segédanyagot, amit a kormánytól kaptunk, és nézzük meg. Nézzük meg a gyermektelen alkalmazottaknál, az egy- és kétgyermekeseknél, és láthatjuk, hogy itt valamennyi kategóriában érezhető reáljövedelem-növekedés lesz a következő évben. (12.40) Megnézhetjük gyermektelen alkalmazottaknál. Csak ha a
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
mutatható ki nagyobb arányú reáljövedelem-növekedés. A táblázat egyértelműen megfogalmazza ezt. Köszönöm szépen. (Taps a Fidesz padsoraiban.) ELNÖK: Köszönöm. Két percre megadom a szót Göndör István képviselő úrnak, MSZP. GÖNDÖR ISTVÁN (MSZP): Köszönöm szépen, elnök úr. Kedves Tállai Képviselő Úr! Ön azt mondta, hogy megelőlegezzük a költségvetési vitát. Nem igaz! Ön beszél minden másról. Egyszerűen nem akarnak tudomást venni arról, amit Béki Gabriella mondott. S akkor megpróbálom egyszerűen: Kedves Képviselő Úr! Abban a családban, ahol, mondjuk, két pedagógus van, és messze az átlagkereset alatt
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
adórendszert. Azzal persze egyetértek, hogy az igazságot ismételgetni kell, de a féligazságot is ismételni kell, tisztelt Országgyűlés, már csak azért is, hogy hozzátegyük a dolog másik felét, és az érem másik oldalára is felhívjuk a figyelmet. Lezsák képviselő úr ugyanis azt mondta, hogy ez a kormány több százezer családnak adta vissza a családi pótlékot, a gyermekgondozási segélyt, amelyet az előző kormány elvett. A módos családoknak adta vissza a juttatást az Orbán-kormány, mert azt sem árt elmondani - bár már sokszor elmondtuk a Házban -, hogy
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
igen minimális új munkahely született. Hamis az a képlet, amit elég sokan képviselnek, hogy a betelepített vagy bejött külföldi tőke nagy mennyiségű munkahelyet teremtett, mert tessék átnézni a KSH elemzéseit. El kell hogy fogadjam a KSH elemezéseit, bár fideszes képviselőtársam azt mondta, hogy ne fogadjuk el. Akkor milyen hivatalos statisztikákra támaszkodjunk? Talán jobb a Pénzügyminisztérium statisztikája? Ezt meg kellene vizsgálni. Mindenesetre én elfogadom a KSH statisztikáját. Ebből bizony az derül ki, hogy a multinacionális cégek és a külföldiek a megszűnt munkahelyekhez viszonyítva körülbelül
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
szemben, és kedvezményezi - ez irreális, példa nélküli világviszonylatban is - a külföldi befektetőt csak azért, hogy számukra az a morzsa - és ez bizonyos elit réteget nyilván anyagilag is érint - jusson, de a nemzetgazdaságot súlyos károk érik. És hamis képet ad, aki azt mondja, hogy a foglalkoztatottságot növeli - mert minimálisan növeli! És abban a pillanatban megindul egy külföldi tőkemozgás kifelé, ami most már olyan szintet ért el, és akkor bizony, ennek a gazdasági következményei még súlyosabbak, tehát itt bizonyos kompromisszumokkal, adófizetési kényszer bevezetésével is helyre
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
Keller László képviselő úrnak. KELLER LÁSZLÓ (MSZP): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Egyszerűen döbbenetes az, amit művelnek itt a fideszes képviselők a társaságiadó-törvény módosítása kapcsán! Benyújt a kormányzat egy olyan módosítási csomagot, amelynek az ő kimutatása szerint 9 milliárd a következménye, azt mondják, hogy annyi marad a vállalkozásoknál. Ezek után felállnak sorra a fideszes képviselők, és azt mondják, hogy ők tudnak egy olyan módosító javaslatról, amely most, 13 óra 39 perckor nincs beadva - a vita egy óra múlva le fog zárulni -, és amelynek a
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
művelnek itt a fideszes képviselők a társaságiadó-törvény módosítása kapcsán! Benyújt a kormányzat egy olyan módosítási csomagot, amelynek az ő kimutatása szerint 9 milliárd a következménye, azt mondják, hogy annyi marad a vállalkozásoknál. Ezek után felállnak sorra a fideszes képviselők, és azt mondják, hogy ők tudnak egy olyan módosító javaslatról, amely most, 13 óra 39 perckor nincs beadva - a vita egy óra múlva le fog zárulni -, és amelynek a költségvetési kihatása 50 milliárd forint. Hát mennyire lehet ezt a kormányzatot komolyan venni? Mennyire lehet
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
kis- és középvállalkozások, az 55 fő alatti vállalkozások jövőre 10 millió forintos adókedvezményt élvezhetnek majd mind az szja-ban, mind a társasági adóban, ha az Országgyűlés támogatni fogja. Lehet, hogy ön ezzel nem ért egyet, képviselő úr, és lehet, hogy ön azt mondja, hogy nem kell a kis- és középvállalkozóknak ilyen támogatást adni. Akkor majd módja lesz arra, hogy ezzel szemben kifejtse az ellenvéleményét, de azt gondolom, hogy figyelmen kívül hagyni ezt a javaslatot az adótörvények vitájában már nem lehet. Kérem, ön se tegye
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]
-
Úr! Tisztelt Ház! Szóval az a nagy gond, hogy nem tudjuk, milyen adókedvezményt szeretne a kis-, középvállalkozások számára biztosítani a kormány, úgy kell véleményt formálnunk az ő adótörvény-módosító csomagjáról. Ugyanis a miniszterelnök úr elég nagyvonalúan - majd erre még részletesen kitérek - azt mondta, hogy a vállalkozások első 10 millió forintja adómentes. És akkor körbenéztünk és próbáltuk értelmezni, hogy most mit mondott a miniszterelnök úr, mert előzetesen már a bizottsági vitában szakértő kormánypárti képviselők szóltak erről a szándékról, de egészen más összefüggésben. Amit most Tóth
[MNSZKorAP/DOC001769/000015]