> 171,226 matches
-
árnyalt eszközrendszert alakítsunk ki, állítsunk föl. A megelőző programokról sokféle megjegyzés elhangzott, még egészen a vita elején Ágh Péter említette, hogy erre kevés a központi támogatás. Hát persze, mindig kevés. Én nem vitatom, nincs az a szám, amire ne lehetne azt mondani, hogy még többet kellene, még többet kellene tenni. De azért hadd tegyem hozzá, hogy hál ' istennek ezek a megelőző programok nagyon sok helyen központi támogatás nélkül is működnek, mert épeszű módon intézmények, oktatási intézmények, civil szervezetek, hatóságok együttműködésében működnek ezek a
[MNSZKorAP/DOC001790/000010]
-
Pettkó András, Zsigó Róbert és mások. Én azt gondolom, hogy ez is egy végletes leegyszerűsítése a dolognak. Ha az államtitkárok meg főosztályok számától függne, hogy egy ügynek milyen presztízse van, akkor százával lehetne minisztériumokat, főosztályokat létrehozni, államtitkárokat, főosztályvezetőket kinevezni, és azt mondani, hogy ettől lett presztízse az ügynek. Ha ilyen végletesen leegyszerűsítjük, akkor nem hiszem, hogy eredményre jutunk. Az, hogy mi történik, az a kérdés. Kétfős apparátussal is meg lehet szervezni nagyon fontos történéseket, és százfős apparátussal is lehet önmozgást csinálni, marha drágán
[MNSZKorAP/DOC001790/000010]
-
ebbe az irányba kellene menni, hogy az apparátusokat duzzasztani, hanem abba az irányba, hogy létező, valóságos programok folyjanak a megelőzés érdekében. Többen direkten, néhányan csak árnyaltan utaltak arra - Ágh Péter, László Tamás, Hoffmann Rózsa és mások -, mintha a kormány, hol azt mondják, hogy támogatja, hol azt, hogy eltűri, hogy azt, hogy saját maga talán népszerűsíti azt a szemléletmódot, ami kábítószer-fogyasztásra buzdít. A leghatározottabban szeretném ezt visszautasítani. A kormány soha ilyet nem csinált. És minden olyan csúcstatást, állítást, ráutalást, ami a kormányt ezzel vádolja
[MNSZKorAP/DOC001790/000010]
-
vagy, netán van -e a családban 15-25 éves srác, mindenesetre azért nem lebecsülendő szempont, hogy ezekben az emberekben sokszor óriási különbözőségi kényszer van. Az a cucc sokak számára nem menő, sőt egyenesen taszító, ami minden percben szembejön az utcán -- nem azt mondom, hogy minden fiatal így gondolkodik, de elég sokan vannak, akik igen, őket foghatja meg a BlackBerry, vagy legalábbis ez is egy szempont lehet a BlackBerry mellett.
by Renwick [MNSZKorAP/DOC001942/003817]
-
A szultán, midőn megjelentem előtte, néhány lépéssel elém jött, kezét nyújtotta és leültetett a mellette levő karosszékbe. Már első szavaim hallatára, mert olyan előkelő nyelven szóltam, ahogy csak tőlem tellett, meglátszott a csodálkozás a minden igazhívők uralkodójának arcán; amidőn pedig azt mondottam, hogy emlékszem reá abból az időből, midőn, mint tizenkét éves fiú jelen volt nővérének, Fatma szultánnak, Ali Galib pasa nejének palotájában azon a francia leckeórán, melyet e hercegnőnek adtam, a jég megtört s a máskülönben félénk és gyanakvó fejedelem úgy bánt
XIV. fejezet [MNSZKorAP/DOC000139/000015]
-
kérdésben, hogy a két változat közül melyik az igazi, melyiket támogatja a kormány. A másik észrevételem ezzel kapcsolatban - tehát a törvény 65. §-ára vonatkozó módosító javaslattal kapcsolatban -, hogy a szabályozást nem tartom kellő mélységűnek és elégségesnek. Ez a javaslat ugyanis azt mondja, hogy a szövetkezet és a tagja között létrejött munkamegállapodás alapján letöltött, ledolgozott időtartamot kell az egyes kedvezmények, illetve juttatások szempontjából figyelembe venni. A munkamegállapodás rendszere nem túl régi a magyar szövetkezeti jogban; a ' 67-es szövetkezeti törvény emlékezetem szerint nem tartalmazza. Ennek
by DR. KRISTÓF ISTVÁN [MNSZKorAP/DOC001815/014289]
-
alap-alap dolgok biztositva vannak. Nagyon ritkan van arrol szo, hogy az illetonek eleve nem volt penze kifizetni a villanyt, hanem arrol, hogy minden masra elkoltotte a penzt, es a vegere nem maradt penz a villanyszamlara. Ne ertsd felre, en nem azt mondom, hogy szuksegszeruen eldorbezolta a penzt. Lehet hogy amire koltotte az is szukseges volt, de talan nem annyira szukseges mint biztositani a futest, aramot, stb. Megoldas? Talan kellene alakitani egy intezmeny-szeruseget, akik vallaljak hogy gazdalkodnak helyetted, ha te erre nem vagy kepes
by Mr Spock [MNSZKorAP/DOC001876/006002]
-
százalékos reálbércsökkenést eredményezne. Erre az egy kérdésre nem adott a miniszter úr megnyugtató választ, bár ezt nem is kérdeztem a miniszter úrtól. (Derültség, taps.) Engedje meg a miniszter úr, hogy felolvassak egy ön által elmondott idézetet, amelyben a miniszter úr azt mondja, hogy a közoktatás és a felsőoktatás fejlesztése olyan prioritás, amelyből nem vagyunk hajlandóak engedni, és ez azért lényeges, mert egy gazdasági válsággal sújtott országban mindenekelőtt messze a legfontosabb az oktatás. Én úgy érzem, a miniszter úrnak nagyon kemény vitái lesznek a
by DR. KOVÁCS KÁLMÁN [MNSZKorAP/DOC001815/033124]
-
Tehat, mindazok a dolgok, amik nagyon hosszu ideje (en allitottam fel amesterseges 100 eves hatart) feltetelezve-tagadva-csak hive leteznek, azokbol egy sem lett bebizonyitva. Amik meg be lettek bizonyitva, azok nem hosszabb ideig mint kb 100 evig voltak elozoleg tagadva. Nem azt mondom hogy ez abszolut, es majdnem biztosan lesz valaki aki kivetelt tud talalni, de nagy altalanossagban ez igaznak latszik. Szoval szerintem az ilyen jelenesek, szellemkapcsolatok is a valosag reszei es nem tudjuk oket befogni racionalis es tudomanyos eszkozokkel. Azt hiszem, hogy itt
by Mr Spock [MNSZKorAP/DOC001914/006690]
-
sejk méltatta az egyiptomi fegyveres erőket azért a " pozitív és történelmi szerepért ", amelyet betöltenek a stabilitás megőrzésében. Katar, az egyedüli öbölbeli állam, amely támogatta a Muzulmán Testvériséget, hivatalosan nem reagált. Az al-Dzsazíra katari hírtelevízió idézett egy dohai külügyminisztériumi illetékest, aki azt mondta, hogy Katar tiszteletben tartja az egyiptomi nép akaratát. Mahmúd Abbász palesztin elnök libanoni hivatalos látogatásán " a palesztin nép nevében " gratulált Adli Manszúrnak. " A szíriai nép, a szíriai vezetés és a szíriai hadsereg mély csodálatát fejezi ki az egyiptomi nemzeti és népi
by Hírek Izraelből [MNSZKorAP/DOC001924/004626]
-
Libego 02/26/99 12:57:44 Aki azt mondja, hogy Orbanekat nem vennek fel csak gyakornoknak egy komolyabb ceghez dolgozni, de elotte azt allitja, hogy miattuk nincs 7000 folott a Bux index, en mint igazgato paros labbal rugnam ki a vallalatomtol.
by Libego [MNSZKorAP/DOC001882/003643]
-
a bárányfelhő, a jó puha és ruganyos, akár egy gumipárna. De én most itt akarok élni Veled a Földön. CyS, mit gondolok? Azt, hogy a te istenőképed biztos más, mint Vaneké, én rá készültem, nem rád. Ha ő kérdezné, akkor azt mondanám, hogy hagyjuk a vásárlást, töltsük mással az időt és jövő héten majd mennyei mannával táplálkozunk.:))
by istennő [MNSZKorAP/DOC001891/013345]
-
semmi közük a választópolgároknak. Vannak, akik azt mondják, úgy könnyű tisztának látszani, hogy kesztyűt húzunk a koszos kezünkre. Ön mit gondol? 1. Eddig csak titokminiszter létezett, mostantól lesz titok-miniszterelnök, oszt jó napot. 2. A választópolgároknak mindenhez van közük, amiről én azt mondom, hogy közük van hozzá. 3. Aki a koszos kézről mer beszélni, azt meg kell tanítani kesztyűbe dudálni.
by Ágnes Buócz [MNSZKorAP/DOC001928/007373]
-
kozeleben elo eszkimok. Ettol fuggetlenul elitelem a NATO akciot. Tehat nem a Szerbek mellett, hanem a NATO akcio ellen vagyok. Miert? Mert egy rendkivuli veszelyes precedensnek tartom. Meg akkor is, ha esetleg most helyesen cselekednek a helyi viszonyok szempontjabol (nem azt mondom hogy helyesen cselekednek, hanem azt, hogy akkor is elitelem HA helyesen cselekednek). Ok? Egyszeru. A NATO egy katonai szovetseg, ami a tagallamok megvedesere alakult. Az 50 eves letezese ota eloszor folyamodott bele egy olyan szituacioba, ahol egyik fel SEM (Jugoszlav, Koszovo
by Mr Spock [MNSZKorAP/DOC001892/005942]
-
ki egy kovetkezo konfliktust valahol a vilagban, nem hatarozza el hogy " mi a helyes, mi nem ", es egy kovetkezo orszagot is letamad. Es egy kovetkezot, es meg tobbet, egeszen addig ameddig katonai erovel birja. Magyarul, egy vilagrendorsegge alakul. Nem lehet azt mondani, hogy " ah... ezt nem fogja csinalni ", hiszen a precedens fel lett allitva. Lehet hogy most egyetertesz az akcioval, de mi lesz ha kovetkezovel nem fogsz egyeterteni? Ha most " megengedted " nekik, kesobb nem lesz mododba " leszavazni " oket, hiszen eppen ez az, mindenfele
by Mr Spock [MNSZKorAP/DOC001892/005942]
-
hazaárulónak minősíteni, mert ez a bűncselekményi kategória azóta elévült. " Idézem újra: " Akiket. " Tudod, így nem szoktak egy pártot megnevezni, ellenben egyes embereket igen. Már csak azért is, mert bűncselekményi kategóriák nem bírnak pártokra vonatkozni. Azok emberekre bírnak vonatkozni. Nem lehet azt mondani, hogy mondjuk az MSZP lop mint a szarka, (ez is egy bűncselekményi kategória), azt viszont (tényállásfennforgás esetén) igen, hogy néhány MSZP-tag lopik, mint a szarka. Az SZDSZ az MSZP-vel lépett kormányra. Valamit Horn Kunczéval. Szokás így is, meg úgy is emlegetni
by Trebitsch [MNSZKorAP/DOC001914/000138]
-
később a népjóléti miniszter fogmegtartó kezelésekre szűkítette le az ígéretet. Államtitkárának január 23-ai nyilatkozata szerint, az időpontnak van jelentősége, a fogtömés és a gyökérkezelés, és a fogínybetegségek kezelése és a fogkőeltávolítás lesz majd ingyenes, mindez április 1-jétől. Ugyanez az államtitkár február 6-án már azt mondta, hogy csak az egyszerűbb tömések lesznek térítésmentesek, a bonyolultabbaknak csak egy részét téríti meg a biztosító. Újabb fordulat következett be márciusban, a Népjóléti Minisztérium szakértői anyaga szerint már a foggyökér kezelésért és a fogtömésekért mégiscsak részleges térítési díjat kell fizetni, majd
by DR. SZÁJER JÓZSEF [MNSZKorAP/DOC001815/007942]
-
kockasfulunyul 03/05/99 09:48:06 Az lehet, hogy giga netközelben volt - arról fogalmam sincs- de én nemigen... És ezzel nem azt mondtam, hogy soha...
by kockasfulunyul [MNSZKorAP/DOC001878/000707]
-
fiáról érkező híreket, közben folyamatosan azon járt az agya: viszontlátja -e még élve Ábelt? - Miután megtudtam, hogy őt gyanúsítják a Móricz Zsigmond körtéri lövöldözéssel, próbáltam telefonon utolérni, sms-eket is küldtem, mindhiába - idézte fel az idegőrlő órákat Péter. - Az egyik nyomozó azt mondta, hogy tűzparancs van kiadva Ábelre. Szavakkal le sem tudom írni, mit éreztem ekkor. Másnap délelőtt jött a megkönnyebbülés, Ábel besétált a pszichiátriára, és sérülés nélkül került rendőrkézre - mondta Somogyi Péter. S. Ábelt tegnap a bíróság harminc napra előzetes letartóztatásba helyezte. A
by M.S. [MNSZKorAP/DOC001957/003586]
-
SmartAss 04/24/99 18:15:23 Először is én is azt mondanám, hogy felejtsük el a topiccímet. X meg Y és Z lehet anyagias, de " a nők általában ", ez egy hatalmas marhaság. Természetesen vannak anyagias emberek, de ez ugyanolyan jellemhiba és értékrendi ferdülés, mint millió egyéb hasonló. Az, hogy a nők persze megnézik
by SmartAss [MNSZKorAP/DOC001893/006347]
-
módon, a látszat szerint ítéltek, én azonban nem ítélek el senkit, 16 de még ha ítélkezem is, az ítéletem akkor is érvényes és igazságos, mert nem egyedül ítélek. Ketten vagyunk: én és az Atya, aki elküldött engem. 17 A Törvényetek azt mondja, hogy két tanú egybehangzó vallomását el kell fogadnotok. 18 Az egyik tanú én vagyok, aki önmagamról tanúskodom, a másik pedig az Atya, aki engem elküldött - ő is tanúskodik rólam. " 19 Megkérdezték tőle: " Hol van a te atyád? " Jézus így válaszolt: " Sem
by Roberto Quiroga [MNSZKorAP/DOC001949/005698]
-
közületek? Ha pedig igazat mondok, miért nem hisztek nekem? 47 Aki Istentől származik, az elfogadja, amit Isten mond. Ti azért nem fogadjátok el, mert nem Istentől származtok! " Jézus és Ábrahám 48 A júdeabeliek erre azt felelték: " Talán nincs igazunk, amikor azt mondjuk, hogy samáriai vagy, és gonosz szellem van benned? " 49 Jézus így válaszolt: " Nincs bennem gonosz szellem, hanem tisztelem Atyámat, ti pedig gyaláztok engem. 50 Én nem a magam dicsőségét keresem. Van, aki gondot visel erre, és ő fog ebben ítélni. 51
by Roberto Quiroga [MNSZKorAP/DOC001949/005698]
-
gondolsz, ki vagy te?! " 54 Jézus erre így válaszolt: " Ha magamat dicsőíteném, akkor a dicsőségem nem érne semmit. Atyám az, aki engem megdicsőít. Ti azt állítjátok, hogy ő az Istenetek. 55 Pedig soha nem ismertétek meg, én viszont ismerem. Ha azt mondanám, hogy nem ismerem, ugyanolyan hazug lennék, mint ti, de én ismerem őt, és engedelmeskedem annak, amit mond. 56 Atyátok, Ábrahám nagyon örült annak a reménynek, hogy meg fogja látni azt a napot, amikor majd eljövök. Látta is, és nagyon örült. " 57
by Roberto Quiroga [MNSZKorAP/DOC001949/005698]
-
működő alapok alkotnak egy új alapot, és az állam felelősségi körébe tartozó ellátások alkotnak egy másik, valóban állami pénzek felhasználására bazírozott alapot. Ebben az esetben az önkormányzatiság érthető módon a munkaadói, munkavállalói befizetésekre alapozhatna, és így az államnak módja lenne azt mondani, hogy a járulékcsökkentés vagy -emelés kérdését is az érdekeltekre bízza mindaddig, amíg a feladatokat az alapok ellátják, illetve az az egy alap, mondjuk a Munkaerőpiaci Alap, ellátja. Természetesen, ha ott a munkaadói lobby, ha létezik ilyen - nem tudom, állítólag egyes országokban
by DR. SURJÁN LÁSZLÓ [MNSZKorAP/DOC001815/017098]
-
Gábor, Hodosán Róza, Kőszeg Ferenc, Eörsi István, akivel egyébként éppen Los Angelesben egy egyetemi előadáson találkoztam, ahol én szerveztem embereket. Kőszeg Ferenc annyira kényes volt, hogy kitől kap például meghívó vízumot, hogy Münchenben, amikor a Szabad Európa Rádió előtt beszélgettünk, azt mondta, hogy ' Kedves Pista, nem tudnál nekem egy meghívó vízumot szerezni egy politikai párttól? És az SPD-re, a Német Szociáldemokrata Pártra gondolok. ' És akkor azt mondtam, hogy ' Kedves Feri, nekem sajnos csak a bajor Keresztényszociális Unióval van kapcsolatom. ' Azt mondja, ' Hát az
by melnyikov [MNSZKorAP/DOC001916/011263]