171,426 matches
-
hogy kitől kap például meghívó vízumot, hogy Münchenben, amikor a Szabad Európa Rádió előtt beszélgettünk, azt mondta, hogy ' Kedves Pista, nem tudnál nekem egy meghívó vízumot szerezni egy politikai párttól? És az SPD-re, a Német Szociáldemokrata Pártra gondolok. ' És akkor azt mondtam, hogy ' Kedves Feri, nekem sajnos csak a bajor Keresztényszociális Unióval van kapcsolatom. ' Azt mondja, ' Hát az nem jó. ' Azt írja az egyik balliberális lap, köztudomású, hogy Demszky nem kapott útlevelet. Mi az, hogy köztudomású? Ők terjesztik ezt a hazugságot. Az egész
by melnyikov [MNSZKorAP/DOC001916/011263]
-
jó. ' Azt írja az egyik balliberális lap, köztudomású, hogy Demszky nem kapott útlevelet. Mi az, hogy köztudomású? Ők terjesztik ezt a hazugságot. Az egész SZDSZ utazgatott Soros György pénzén a 80-as években. Egy ilyen nyilatkozatot adtak ki Demszky védelmében. Ebben azt mondták, hogy támadások indultak el olyan emberek ellen, akik egész tudatos életüket a kommunista diktatúra elleni harcnak szentelték. Demszky nyilvánvalóan tudattalan volt, amikor 1976 és 1981 között a Világosság című marxista elméleti folyóiratnak volt az egyik munkatársa. Demszky nyilvánvalóan nem volt a
by melnyikov [MNSZKorAP/DOC001916/011263]
-
gyereket. Hogy mi az, amit a gyermeknevelést kizáró illetve korlátozó oknak tartanék? - Visszaeső bűnöző van az együttélő családtagok között. (Mégpedig olyan visszaeső bűnöző, aki még nem mentesült a büntetett előélet hátrány alól. Cca kevesebb mint 5 éve szabadult...) Most lehet azt mondani, hogy ez túlzás, de szerintem nem: gondoljunk bele, hogy ahol a családfő, vagy a családdal együtt élő valamely nagyobbik testvér visszaeső bűnöző, ott igenis veszélyeztetve van a gyerek szociális fejlődési, igenis fennáll a veszély, hogy a rossz példa ráragad... (normakövető tanulás
by Sics [MNSZKorAP/DOC001912/001517]
-
akkor is eljárjon, amikor ennek feltételeit papíron nem, csak szavahihető tanúkkal képes igazolni. (A lakásba 5 fő van bejelentve, de ha kimennek megnézni, akkor kiderül hogy cca. 15-en laknak ott... A lakásban nincs víz-fűtés-villany stb.) No asszem ennyi. Most lehet azt mondani, hogy túlzottan embertelen amit elképzelek - én azonban egyrészt ezt tartom az emberségesebb megoldásnak (a gyerekek szempontjából) másrészt pedig abból a nyilvánvaló elvárásból indulok ki, hogy a társadalom normális többségének a jogai magasabb prioritást kellene hogy élvezzenek, mint az egyes emberek vagy
by Sics [MNSZKorAP/DOC001912/001517]
-
szeretnék lenni a következőben is, mármint a következő Klára-életemben vagy inkább a következő macska-Klára-életemben! Nahát, micsoda véletlen, így az Ikrek volna, micsoda véletlen, hogy te is, Klára, a macskákat inkább... Én nem mondtam, hogy a macskákat inkább, mondta volna, én azt mondtam, hogy a macskákat is, de a kutyusokat is, egyszóval az állatkákat, mindenféléket is. Szóval engem is, humorizált volna az Ikrek, szóval, téged is, nevetett volna Klára - is.) (Lement megint a thurgau, ugye hogy lement? Le bizony!) Szóval a macsekok inkább az
II. Klára (andante) [MNSZKorAP/DOC000128/000002]
-
2013-08-20 Patrik Serbán Ismerős szitu, a mai nap folyamán óránként elmegy a net 1-2 percre. Komolyan, nem telik el 1 óra anélkül hogy anyáznék a net miatt.... Cseréltek már modemet, elismerték hogy náluk a hiba.... azt mondták hogy kijavították stb.... a szart! ÉS az a vicc hogy ez mindennapossá vált!
by Patrik Serbán [MNSZKorAP/DOC001990/012142]
-
Kádár János, aki több, mint harminc évig " uralkodott " Magyarországon. 1989. július 6-án hunyt el, három hétel Nagy Imre újratemetése után. Azóta 10 év telt el, de megítélése szerintem még most sem egyértelmű (történelmileg egy ideig nem is lesz). Kicsit leegyszerűsítve, vannak, akik azt mondják, hogy szerencse a szerencsétlenségben, hogy a kommunista diktatúra vezetése alatt folydogált, hogy járhattunk volna sokkal rosszabbul is, mások azt mondják, hogy az egész nagyrészt az ő bűne. És vannak, akiknek nincs véleményük. Az azonban biztos, hogy " uralokodásának " nyomait még most viseljük
by yzy [MNSZKorAP/DOC001902/012936]
-
év telt el, de megítélése szerintem még most sem egyértelmű (történelmileg egy ideig nem is lesz). Kicsit leegyszerűsítve, vannak, akik azt mondják, hogy szerencse a szerencsétlenségben, hogy a kommunista diktatúra vezetése alatt folydogált, hogy járhattunk volna sokkal rosszabbul is, mások azt mondják, hogy az egész nagyrészt az ő bűne. És vannak, akiknek nincs véleményük. Az azonban biztos, hogy " uralokodásának " nyomait még most viseljük. Ki hogyan látja, mi volt ő? Egyrészt az ezekkel kapcsolatos véleményekről szólna ez a topic, másrészt arról az élményről, hogy
by yzy [MNSZKorAP/DOC001902/012936]
-
2013-08-19 Zsuzsa Puskas Ma egy ismerősöm azt mondta, hogy kétféle ember van. Az egyik, akinek igaza van, a másik, aki boldog. A magam részéről az utóbbira hajtok.
by Zsuzsa Puskas [MNSZKorAP/DOC001958/008612]
-
pedro 09/03/98 15:36:00 Mielőtt bárki azt mondaná hogy csapágyas vagyok, láttam nem vallásos házaspárokat is akik boldogok. De valahogy mégis....
by pedro [MNSZKorAP/DOC001874/001701]
-
maskep 04/01/99 18:04:43 Kedves SzaSzE, Egyértelmű: Akire Johnyka azt mondja, hogy magyar. Mit lehet ezen nem érteni? :-) (Amúgy gyűjtöm az aranyköpéseidet!)
by maskep [MNSZKorAP/DOC001891/002074]
-
uralkodna el. Különösen nem lenne helyes, ha a kormány cselekedeteit ezek az érzelmek határoznák meg. Tehát kérem, legalább annyi megértéssel viseltessenek a kormány iránt. Azon kormány iránt, amelynek hideg fejjel, józan, az értelemre ható érveléssel kell foglalkoznia e kérdéssel. Képviselőtársunk azt mondja, hogy koncepcióváltás van a magyar külpolitikában. Én azt mondanám, egyszerre van jelen a koncepcióváltás és a folyamatosság is a magyar külpolitikában. Kétségtelen - és ezt az ellenzéki pártok, az akkor még ellenzéki, most kormánypártok nyíltan megmondták a választások előtt -, hogy egy más
by DR. SZENT-IVÁNYI ISTVÁN [MNSZKorAP/DOC001815/023482]
-
2013-08-19 bessy A fene nagy spórolással aztán odajutunk, hogy aki nem viszi, mert esetleg eddig sem vitte el a hulladékudvarba a feleslegét, az majd szépen belegyömöszöli kukába, míg fér. Na ettől kinek lesz jobb vajon? Lehet most azt mondani, hogy környezettudatosság meg, stb, de amikor a minimál dolgokat az nem biztosítja, akit erre kitaláltak, akkor egy kicsit a honpolgárnak is nehezebb. És igen 1-es, a rezsicsökkentés vonzata ez is!
by bessy [MNSZKorAP/DOC001965/008860]
-
és azokat a mű keretében kell megoldani, elérni. Tisztelt Ház! Még ma is fellángol időnként a vita: győzelem vagy kudarc volt -e a hágai döntés? (8.10) Én személy szerint a nemzetközi szakértői csoport vezetőjének, Crawford professzornak a véleményét osztom, aki azt mondta, hogy ez egy " fair draw ", egy tisztességes döntetlen. De ez a vélemény csak az előzmények és a körülmények minden elemének figyelembevételével állja meg a helyét. A hágai döntés siker is, hiszen a magyar tárgyalók az előzmények után az adott helyzetben elérték
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
sem tűzte, nem is tűzhette célul részletes államközi szerződés elérését a mostani tárgyalásokon. A cél egy keretmegállapodás elérése a majdani államközi szerződés fő elemeiről. A kormány nem kíván a keretmegállapodásban végérvényes nemzetközi jogi kötelezettségeket vállalni. A megállapodás tervezett szövege is azt mondja, hogy államközi megállapodásra kerül sor, amely csak a kölcsönös parlamenti jóváhagyásokkal lép életbe. Szeretném nyomatékosan hangsúlyozni: a kormánynak nem áll szándékában öncélúan, érdekeinket feladva megállapodni, mint azt egyesek minden alap nélkül állítják. Ha ez lett volna a kormány szándéka, nem került
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
ami azt jelenti, hogy mi biztosíthatjuk nagy költségekkel Budapest és Bécs között a hajózhatóságot, de mind előtte, mind utána ez a lehetőségeinken kívül esik. Engedjék meg, hogy az energiatermelés kérdéséről szóljak néhány szóban. Azt hiszem, nincs komolyan vehető energetikus, aki azt mondaná, hogy pusztán energiatermelési szempontból célszerű lenne a vízierőmű-beruházás, az újabb vízlépcső. De minden ésszerűen gondolkodó energetikus azt mondja, ha egyéb okok ezt indokolják, akkor persze már olcsóbb, ha energiát is termel. Tehát önmagában ezért ezt a létesítményt megépíteni semmiképpen nem lehet
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
sem. Itt van a különbség köztünk és a kisebbik kormánypárt között. Az előbb hallhatták Szent-Iványi úr álláspontját: ők úgy ítélik meg, hogy amennyiben a gazdaságossági számítások azt mutatják, hogy mégiscsak lehet és kell építeni, akkor építsenek gátat a Dunán. Mi azt mondjuk, hogy a magyar parlament tartsa magánál a döntés jogát. Hogy gazdaságos -e egy építkezés, gazdaságos -e több milliárd forintot beruházni egy dunai duzzasztó fölépítésébe, ne Nemcsók János, Horn Gyula vagy Kovács miniszter úr döntse el, hanem a parlament tartsa magánál ezt
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
lehetőséget, hogyha örömmel és nagy boldogsággal önként vállaltam volna, de én azt gondolom, hogy ebben a nemzeti ügyben szólni nem egyszerű és igazán nem annyira örömteli, mint esetleg sokan gondolják. Osztom azoknak a véleményét - az eddig elhangzottak hangnemében folytatva -, akik azt mondják, hogy ez a politikai vitanap egy nagyon jó alkalom arra, hogy ne csak egymás mellett beszéljünk el, hanem egymáshoz is szóljunk, és mindenféleképpen egy nagyon jó eszköz, és bizonyítja a magyarországi demokrácia létezését és azt, hogy egy ilyen politikai vitanap a
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
Köszönöm. Ugyancsak kétperces reagálásra kért lehetőséget Barsiné Pataky Etelka, a Néppártból. Megadom a szót. BARSINÉ PATAKY ETELKA (MDNP): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Hágával bánjunk csínján! A hágai ítélet másnapján lehetett hallani olyan hangokat, hogy győztünk. Néhány nap múlva már csak azt mondták, hogy mindent kihoztunk az ügyből, amit lehetett. Utána mindenki megesküdött, hogy nem építünk vízlépcsőt, aztán megjelent a két kicsi vízlépcső; utána mindenki megesküdött, hogy nem lesz vízi erőmű; utána megjelent a koncesszió, majd Pilismarót - leánykori nevén Nagymaros -; majd a miniszterelnök úr
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
Házat arról, hogy a környezetvédelmi delegáció az elmúlt hónapok során nagyon intenzív és nagyon jelentősen eredményes tárgyalásokat folytatott. Ezen tárgyalások azonban még mindig nem jelentik azt, hogy készen lennénk azzal a határozattal, amelyet a kormány elé kívánunk terjeszteni. De mégis azt mondom, hogy igen, a parlamenti felszólalásban néhány képviselőtársam elkövette azt a hibát, amit néha mi is szeretnénk elkövetni. Itt arról van szó, hogy a hágai ítélet összekényszerítette a feleket. Nyilvánvalóan arról van szó, hogy nem szabadon választott produkciót adunk elő. Itt bizony
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
a végrehajtás, ennek megvalósítása a végrehajtó hatalom, a kormány feladata. Utána a bizottságban már valóban csak ellenőrzésre kerülhet sor. De miután hiányzott az első lépés, amelyet érdekes módon a miniszterelnök vetett föl elsőnek, de azután sürgősen levették a napirendről, amikor azt mondta, hogy számít egy olyan ad hoc bizottságra, amelyik leteszi azt az irányvonalat, amely mentén a kormánydelegáció tárgyaljon, nos, ez eltűnt a köztudatból, mára ezért ilyen zavaros és sokak számára átláthatatlan minden. Úgy gondoljuk, azzal, hogy a tárgyalódelegációt nem erősítette meg a
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
napig nincs semmiféle megállapodás! Lehet, hogy a végén majd győzelmi jelentéseket fogunk hallani, de ebben a kérdésben, mint sok minden másban is, csak ideig-óráig lehet félrevezetni sokakat. A Néppárt a hágai döntés után - mert hiszen Hága egy mérföldkő, és mi azt mondtuk, hogy számunkra Hága nem vita kérdése, hogy győztünk, vesztettünk, számunkra Hága tény -, Hága után a Magyar Demokrata Néppárt elnöksége megtárgyalta a bős-nagymarosi kérdést és állásfoglalást hozott. Ha valaki az elnökségi állásfoglalásunkat tanulmányozza, akkor feltűnhet, hogy sehol nem használtuk azt a kifejezést
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
is kis mértékben. Amit tehát mi mondunk, az nem több és kevesebb, csak az, hogy valósítsuk meg az alsószakaszi probléma megoldását akkor, amikor ehhez már az Európai Unió transzfereit, pénzügyi forrásait fel tudjuk használni, be tudjuk építeni. És ha valaki azt mondja, hogy ez a megoldás esetleg drágább lenne, mint egy azonnali építkezés, rögtön felhívom a figyelmét, mielőtt megnyomja a kétperces gombot, hogy nem így van. Elvégeztük a számításokat. Amennyiben az európai uniós források bevonhatók, messze nem drágább, csak éppen bölcsebb és előrelátóbb
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
Horn Gyula miniszterelnök úrral is? Tisztelt Külügyminiszter Úr! Hogyan mondhatja ön ezek után, hogy ez nem releváns? Ezt mondta ugyanis, hogy ez nem releváns. Elértük Hágában az egyik legfontosabb célkitűzésünket, hogy nem kell Nagymarost megépítenünk. (Egy hang: Úgy van!) Ön azt mondta, hogy ez ugyan igaz, nincs benne a hágai ítéletben - pontosabban az van a hágai ítéletben, hogy nem kell Nagymarost megépíteni -, azonban ez nem releváns. Hogyan mondhatja ön ezt? Hogyan mondhatja ön ezt a magyar tárgyalódelegáció összeállítójaként és vezetőjeként? Mert azt megértem
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
magyar érdekekről és nem a szlovák érdekekről beszélek, ellentétben nagyon sok, Magyarországon nyilvánosságot kapó Binder-párti, " magyar " embereknek nevezett szervezetekkel, amelyek jobban illenének a Binder- és a Me? iar-féle elképzelésekhez, mint a magyar érdekekhez. Ezzel szemben a magyar emberek nagy része azt mondja, hogy vizsgáljuk ezt meg, vajon mi értelme van, és miért volna érdeke a magyar félnek ezt az újabb hatalmas költséggel járó gátat megépíteni, mindegy, hogy Pilismaróton vagy ahol eredetileg el volt képzelve, Nagymaroson, teljesen mindegy. De mivel ilyen kötelezettségünk nincsen, ezért
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]