> 14,044 matches
-
országunknak, mi az előnyös a szlovák félnek és a többi. Én mint laikus, mivel nem értek a vízműépítéshez és a különféle gátakhoz, egyet gondolok, és azt hiszem, ezt gondolja a magyar társadalom is, és most lehet, hogy populárisnak tartanak, amikor azt mondom, hogy ha a Duna közös, az azt jelenti, hogy 50-50 százalék. Tehát végeredményben az, hogy én mennyi vizet kapok, az nem a szlovák fél elhatározásától függ, hanem az nekem jár, az 50 százaléka egyszerűen jár, mivel közös ez a dolog. Emiatt
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
akár ne kötelezze el magát a következő kormány terhére ilyen hatalmas terhekkel! Nem kell félni a Hágai Bíróság újabb tárgyalásától! Nem biztos, hogy a Hágai Bíróságon ilyen ítélet fog születni, amelyet most egyesek úgy állítanak be, hogy negatív, vannak, akik azt mondják, hogy pozitív, hiszen nem tudnak eligazodni. Azonban egy dolog biztos, hogy a C-variánst nem kell lebontani, hogy az üzemeltetésnél közösen meg kell egyezzünk, mert csak úgy önállóan Szlovákia nem üzemelheti be ezt az erőművet, és nekünk a hágai bíróság ítélete szerint
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
is. Ebből a szempontból szeretnék én a dolog pénzügyi, közgazdasági vonatkozásairól beszélni. Sokan emlegették már, de hadd idézzem fel én is, hogy itt a legkülönbözőbb számokról esik szó. Emlékezetes, január közepén Taba Lajos úrnak, a bizottság titkárának a sajtóértekezlete, amelyen azt mondta, hogy 200-250 milliárd forintos költség - írja a Népszabadság -, de a kapcsolódó létesítményekkel együtt ez már 300 milliárd is lehet. A Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára a környezetvédelmi bizottság ülésén Nagymaros esetében 199, Pilismarót esetében 231 milliárd forintos összegről beszélt. Február elején az akadémikusokból
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
hogy éljünk a vétójoggal, ugyanis ezt megtettük. Arról van szó, hogy a koalíciós megállapodás szerint a vétójog azt jelenti, hogy a koalíciós miniszterelnök-helyettes, miután nemmel szavaz a kormány ülésén, kéri a KET összehívását - ez megtörtént. Az a bizonyos ügyrend ugyebár azt mondja, hogy a nemzetközi szerződésekre vonatkozó döntések csak koalíciós egyetértéssel születhetnek meg. Miután ilyen koalíciós egyetértés nem volt, döntés a február 5-ei ülésen nem született, senkinek nincs felhatalmazása olyan keretmegállapodás megkötésére, amilyenről beszéltek. (Közbeszólás a Fidesz soraiból.) Kiss Elemér államtitkár úr azt mondta
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
László külügyminiszter úrnak adom meg a szót. KOVÁCS LÁSZLÓ külügyminiszter: Tisztelt Képviselő Asszony! Nem akarom újra elmondani az expozét. Már itt van, rendelkezésre áll a jegyzőkönyv, szívesen odaadom, hogy én mit mondtam a tárgyalásokról, illetve a kormány tárgyalási céljáról. Én azt mondtam, hogy a kormány nem kívánt nemzetközi szerződést kötni, hanem egy előzetes megállapodást - elhangzott már, hogy keretmegállapodás, megállapodás a megállapodásról, van, aki vitatja, mondván, hogy ilyen nincs (Közbeszólások az ellenzéki pártok soraiból: Nincs! - Dr. Szabó János: Nincs, ez megkerülése a problémának!), én
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
egyezni, én is azt mondom, meg lehet és meg kell egyezni ebben a kérdésben. Azonban én azt nem tartom egyezségnek, hanem önkéntes alávetésnek, amikor az egyik tárgyalófél a másik fél minden akaratát elfogadja és érvényesíti (Balsay István: Úgy van!), és azt mondja, hogy sajnos, másképp nem tudtunk megegyezni. Akkor vissza kell menni ahhoz a fórumhoz, amely kiadta ezt a feladatot, hogy próbáljunk hat hónap alatt megegyezni. Ha nem sikerül, akkor vissza kell menni. De nem az a megoldás hogy mindenben elfogadunk mindent. Sokan
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
sajnos, másképp nem tudtunk megegyezni. Akkor vissza kell menni ahhoz a fórumhoz, amely kiadta ezt a feladatot, hogy próbáljunk hat hónap alatt megegyezni. Ha nem sikerül, akkor vissza kell menni. De nem az a megoldás hogy mindenben elfogadunk mindent. Sokan azt mondják, hogy figyelembe kell venni a tényeket, azt, ami már megépült. Akkor miért nem lehet Dunakilitit figyelembe venni? Az is tény, az is megépült. És az is tény, hogy nem épült meg Nagymaros. Ehhez kellene ragaszkodni, és bízni kell abban, hogy egy
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
a történelemnek a fintora, tisztelt képviselőtársaim. Egy másik kérdéssel is szeretnék foglalkozni, ez pedig az MSZP-nek a gáthoz való viszonya. A külügyminiszter úr megnyugtatott ma engem, tehát sok tekintetben a mai vitanap új fejleményeket hozott a felszínre. A külügyminiszter úr azt mondta, hogy nem Magyarország igénye, hanem Szlovákia igénye a nagymarosi gát megépítése. Magyarország igénye Dunakiliti. Ha abban egyetértünk, hogy Magyarország nem akarja a nagymarosi erőművet felépíteni, akkor, azt hiszem, az ellenzéknek nincs mit tennie: üdvözölnie kell a külügyminiszter úr álláspontját, és fölajánljuk
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
ellenzék, illetőleg Me? iar pártjának küzdelmei úgy állnak, hogy lehetőség szerint Magyarországnak azon kellene lennie, hogy egy polgári fordulatra kerülhessen sor Szlovákiában. Ezt kellene elősegítenünk, és azt gondolom, hogy a polgári ellenzék ugyan Szlovákiában alapvetően nem vitatkozik a kormánnyal, mégis azt mondom, hogy a velük való tárgyalás meglehetősen nagyobb perspektívákat hordozna. (Közbeszólás az ellenzéki padsorokból: Úgy van!) (13.00) Tisztelt Képviselőtársaim! A Fidesz nem akar erőművet; ezt a mai napon minden napilapban megjelent újsághirdetésünkben alaposan indokoljuk, és ezért 28-án 15 órakor a Fidesz a
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
jobb, mint amit várhattunk, ugyanakkor Nemcsók János azt állította, hogy sokkal rosszabb, mint amit várhattunk, de egyes kormánytagok, sőt a kormány feje is saját magának is ellentmond az idő függvényében, az idő előrehaladtával. Horn Gyula miniszterelnök úr tavaly szeptember 29-én itt azt mondotta, hogy nem kell megépíteni Nagymarost, most pedig azt mondja, hogy meg kell építeni. Igaz, hogy Kovács László értelmezése alapján nem azért kell megépíteni, mert ez a hágai ítéletből következik, hanem azért, mert a magyar kormány úgy dönt, a magyar kormány feje
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
hogy sokkal rosszabb, mint amit várhattunk, de egyes kormánytagok, sőt a kormány feje is saját magának is ellentmond az idő függvényében, az idő előrehaladtával. Horn Gyula miniszterelnök úr tavaly szeptember 29-én itt azt mondotta, hogy nem kell megépíteni Nagymarost, most pedig azt mondja, hogy meg kell építeni. Igaz, hogy Kovács László értelmezése alapján nem azért kell megépíteni, mert ez a hágai ítéletből következik, hanem azért, mert a magyar kormány úgy dönt, a magyar kormány feje azt az álláspontot képviseli, hogy építsük meg, ha a
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
viszont az elhangzottak alapján teljes mértékben vitatható. Tisztelt Képviselőtársaim! Tehát kaotikus, mert nincs egységes magyar álláspont, ami elfogadhatatlan és megengedhetetlen, mert csökkenti a magyar tárgyalófél esélyeit a kétoldalú tárgyalásokon, és rontja az ország nemzetközi megítélését. Ugyanakkor mire gondoltam akkor, amikor azt mondottam, hogy nagyon is egyértelmű? Arra, hogy ebben a tejszerű ködben, amely a bős-nagymarosi vízlépcső körül kialakult az elmúlt években, talán évtizedekben, van egy nagyon erős, határozott vörös csík, amin végigvonul, melyet 1977-ben kezdtek el megrajzolni, amelyet 1989-ben Horn Gyula akkor miniszterként
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
hajózhatóság kérdésére, amely sokkal kisebb ráfordítással megoldható lenne mindenféle veszélyeztetés nélkül. A kérdés úgy hangzik: milyen beruházás ez? Hasznos, megtérülő beruházás? A választ Nemcsók János államtitkár úr, a miniszterelnök úr bizalmát élvező delegációvezető adta meg február 10-én az MTV2 adásában, amikor azt mondotta, hogy ennek a beruházásnak az eredményeként az ország évente mintegy 3 milliárd forint összegű villamos energiát fog kapni. Ugyanakkor a legkisebb, a legvisszafogottabb kalkulációk szerint is ez a beruházás 400 milliárdba kerül, mások szerint 600 milliárdba - egy biztos, hogy több száz
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
mondanak most véleményeket - majd pontosítom, hogy kikre gondolok -, akik kiverték a zászlót Horváth József köztársasági megbízott kezéből. Akik egy lényegesen jobb megállapodást szerettek volna ' 92-ben kötni. S ezek a szakértők - nem önökre gondolok, képviselőtársaim, a legkeményebb kritikát gyakorló Fideszre is azt mondom, hogy rossz tanácsadóik vannak. Önök nem rossz szándékúak. Tételesen el fogom mondani azt, hogy miért gondolom így. Hol tartunk? A magyar tárgyalási stratégia egyértelmű: a Szigetköz vízellátása az ökológiai igényeknek megfelelően, az Öreg-Duna ökológiai rehabilitációja, az Öreg-Duna hajózhatóságának biztosítása, a Mosoni-Duna
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
Fórum kér, és nagyon hasonló vagy ugyanaz, amit a koalíciós partner kér: hatástanulmányok alapján majd végleges döntést. De ne tessék olyan logikai csapdát csinálni, hogy kérik tőlünk a 128 métert, kimondják kategorikusan, hogy duzzasztás az alsó gáttal nem lehet, miközben azt mondják, hogy nincs hatástanulmány! Önök mi alapján mondják azt, hogy nem, nem? Van önöknek erre vonatkozó hatástanulmányuk vagy nincs? A másik dolog, szeretném elmondani: vannak hatásvizsgálataink, hogy ezekről tárgyalhatunk - nagyon pontos hatásvizsgálataink, ami nem azonos a környezeti hatástanulmánnyal. Tehát éppen ez alapján
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
duzzasztani. (Balsay István: Több víz kell a Dunába!) Több víz is kell a Dunába, de magasabb vízszint is kell - erről tárgyalunk, kérem, tessék tudomásul venni! (Dr. Jeszenszky Géza: Meg több eső is! - Közbeszólások az MSZP soraiból: Meg kevesebb butaság!) Akik azt mondják, hogy ne forduljunk még egyszer Hágához, mert jobb lenne szerintük... vagy akiknek azt tanácsolják - így mondom, mert önöket nem vádolom azzal, hogy önök mondják, önöknek is tanácsolnak feltehetően... Mert abba a vitába nem vagyok hajlandó belemenni, hogy Pokorni Zoltán magyar szakos
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
Balsay István: Lejárt az idő!) Kétperces hozzászólásra kért lehetőséget Rockenbauer Zoltán, Fidesz-Magyar Polgári Párt, megadom a szót. ROCKENBAUER ZOLTÁN (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Nagyon sok minden elhangzott a kormánybiztos úr szájából, lehivatkozta a Természetvédelmi Világalap álláspontját is, amelyre azt mondta, hogy figyelembe vették a véleményük kialakításakor. Most mindenki megítélheti, hogy ez mennyire van így. Idézem a Népszabadságot: " A Természetvédelmi Világalap, WWF nevű nemzetközi környezetvédelmi szervezet megítélése szerint ha Magyarország Szlovákiával közösen fölépít egy dunai keresztgátat, megnehezíti vele az Európai Unióhoz való
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Nem irigylem a kormány tárgyalódelegációját és annak vezetőjét az iszonyatos bizalmatlanságnak ennek a légkörében, de el kell mondjam, nem irigyeltem Antall József kormányát sem ebben a témában. Ő is egyik alkalommal kifakadt, és azt mondta, hogy amikor a szakértők egyik csoportját hallgatja meg, akkor úgy érzi, hogy nekik van igazuk, amikor a szakértők másik csoportját hallgatja meg, akkor pedig úgy érzi, hogy nekik, és mindegyik szakértői csoport nagyon hozzáértőnek tűnik. Ma úgy tűnik, hogy könnyebb a
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
szakértői csoport nagyon hozzáértőnek tűnik. Ma úgy tűnik, hogy könnyebb a helyzetünk, de lehet, hogy nehezebb is. A hágai bíróság ítélete a kezünkben van. Mit mond ez az ítélet? Erre szeretnék hagyatkozni - nagyon kevés az időm. Egyrészt elmarasztalja Magyarországot, és azt mondja, hogy a szerződés felmondásának nem volt elegendő oka. Másrészt elmarasztalja Szlovákiát, és azt mondja, hogy az a lépés, amit megtett a C-variáns üzembe helyezésével, megsértette az arányosság elvét, tehát szintén nem volt jogos. Másrészről azt is kimondja a Hágai Bíróság ítélete
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
hogy nehezebb is. A hágai bíróság ítélete a kezünkben van. Mit mond ez az ítélet? Erre szeretnék hagyatkozni - nagyon kevés az időm. Egyrészt elmarasztalja Magyarországot, és azt mondja, hogy a szerződés felmondásának nem volt elegendő oka. Másrészt elmarasztalja Szlovákiát, és azt mondja, hogy az a lépés, amit megtett a C-variáns üzembe helyezésével, megsértette az arányosság elvét, tehát szintén nem volt jogos. Másrészről azt is kimondja a Hágai Bíróság ítélete, hogy az eredeti állapotot helyreállítani ma már a valóságtól elrugaszkodott elvárás lenne. Ebben az
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
a baj, hogy más véleményt képviselnek, mint a kormány - ez természetes. Hanem az a baj, hogy nem a kormány álláspontjáról mondtak véleményt az esetek nagy részében, hanem saját feltételezéseikről, amit ők a kormány álláspontjaként gondolnak. De Pokorni Zoltán frakcióvezető úr azt mondta, hogy bizalmatlanok a kormánnyal. A bizalmatlanságot ő jogosnak ítéli, de én ugyanezt mondhatom fordítva is: a kormánynak is van oka arra, hogy bizalmatlan legyen egyes ellenzéki politikusokkal, egyes ellenzéki pártokkal szemben, de a bizalmatlanság alapján nagyon nehéz azt a kívánatos konszenzust
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
nem hagyná jóvá, ezzel nem jön létre az államközi szerződés, és akkor hatályát, érvényét veszti az a keretmegállapodás, előzetes megállapodás vagy bármi, aminek egyetlen funkciója, hogy arra épüljön a majdani államközi szerződés. Egyetértek Pokorni Zoltán frakcióvezető úr utolsó megnyilatkozásával, amikor azt mondta, hogy nem volt haszontalan. Én is úgy gondolom, hogy nem volt haszontalan ez a vitanap, hiszen ez valóban a kérdést sok oldalról járta körül, és itt azért több kérdésben is kirajzolódtak a közös álláspontok vagy a közös álláspont kialakításának lehetősége. A
[MNSZKorAP/DOC001809/000017]
-
2013-07-29 Szikora Zoltán Azt a mennyi hazug fasz emberel talákozok még ma. Még azt mondja hogy ö nem meg hogy nem az övé .FASZOM AZ ILYEN EGY ROSZ KÖCSÖG
by Szikora Zoltán [MNSZKorAP/DOC001942/012520]
-
teremt, amikor éppen a törvénytisztelő, illetőleg a kormányzat döntéseire építő állampolgárt lehetetleníti el. És engedjék meg, hogy a végére hagyjam a legfájdalmasabbat: a sok munkahely elvesztését, a meg nem született munkahelyeket - ki fog helyettük újat teremteni? Veér Miklós MSZP-s képviselőtársunk azt mondta, hogy ő polgármesterekkel beszélt, és ők azt mondták, hogy az expó nem jó üzlet Magyarország számára. Nagyon szeretném megkérni Veér Miklós MSZP-s képviselőtársamat, hogy beszéljen vállalkozókkal és a magyar néppel, és rögtön meg fog változni az expóról való nézete. Mert az
by DR. TORGYÁN JÓZSEFNÉ [MNSZKorAP/DOC001815/033740]
-
döntéseire építő állampolgárt lehetetleníti el. És engedjék meg, hogy a végére hagyjam a legfájdalmasabbat: a sok munkahely elvesztését, a meg nem született munkahelyeket - ki fog helyettük újat teremteni? Veér Miklós MSZP-s képviselőtársunk azt mondta, hogy ő polgármesterekkel beszélt, és ők azt mondták, hogy az expó nem jó üzlet Magyarország számára. Nagyon szeretném megkérni Veér Miklós MSZP-s képviselőtársamat, hogy beszéljen vállalkozókkal és a magyar néppel, és rögtön meg fog változni az expóról való nézete. Mert az expó lemondása ráadásul olyan hitelvesztést idéz még elő
by DR. TORGYÁN JÓZSEFNÉ [MNSZKorAP/DOC001815/033740]