> 14,044 matches
-
Szvet 07/09/99 22:44:42 Nos, Einstein a fizikaira gondolt, amikor azt mondta, hogy minden relatív. Mivel nem volt vallásos ember (Ezt Ő hangsúlyozta) nem is érdekelték a vallási problémák. Mentálsíkon nincsenek tárgyak. Folyamatok, gondolatok, ideák vannak, és ehez kapcsolódó lényiségek.
by Szvet [MNSZKorAP/DOC001900/002098]
-
tudva lévő, hogy egyetemekre, legtöbben csak a legjobb gimnáziumokból vagy főiskolára a magas színvonalú oktatást nyúltó intézményekből lehetett bejutni sokaknak. Az érettségi országos szinten egységes, így oktatási intézménytől függetlenül, a diákok tudása egymáshoz mérhető volt. Gyurcsány Ferenc kormánya annak idején azt mondta, hogy a felsőoktatásban a műszaki és természettudományi képzésre kell tenni a hangsúlyt. Ezen az irányvonalon Orbán sem változtatott. Tudva lévő, hogy a felsőoktatási intézményekbe akik bekerülnek csak a legjobbak tudnak eljutni a diplomáig. Fidesz azért hazudik, mert nulla tudással nem is
by Zita Berger [MNSZKorAP/DOC001973/000165]
-
bagota 06/07/99 01:19:58 szlori Teljeses igazat adok neked. Én is azt mondom, hogy a magánügyekből sztorit csinálnak ma az újságírok. De azért erről szerintem a melegek is tehetnek, mert a felvonulások nem biztos, hogy senkinek nem sértik a jóízlését.
by bagota [MNSZKorAP/DOC001897/003168]
-
DR. SZILI KATALIN környezetvédelmi és területfejlesztési minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Elnök asszony! Tisztelt Képviselőtársaim! Képviselő úr! Ha röviden válaszolhatnék, azt mondanám, hogy igen, tudja a kormány, egy lignittüzelésű erőműről van szó, ahogy azt a képviselő úr is elmondta, melynek a beruházója a Mátrai Erőmű Rt., s amely beruházási javaslatát nyújtotta be - és hangsúlyozom, hogy a javaslatról van szó - az ipari és kereskedelmi
by DR. SZILI KATALIN [MNSZKorAP/DOC001815/003938]
-
2013-08-23 Kolenyák Péter Sziasztok! először majdnem sikerült feltölteni, csak a feltöltöm gombot megnyomva nem történt semmi, csak alatt volt a futófény, de vagy fél órán keresztül, utánra frissítettem fel akartam tölteni megint és azt mondja hogy irányítószám csak szám lehet... 2800 tudtommal számokból áll....: D mi a teendő?
by Kolenyák Péter [MNSZKorAP/DOC001994/008616]
-
DR. SEPSEY TAMÁS (MDF): Tisztelt elnök úr, köszönöm a szót. Tisztelt Képviselőtársaim! Én úgy vélem, hogy Balsai képviselőtársam nem alaptalan félelmeket hozott elő. Ennek következtében nem is alaptalanul próbálta igazolni, hogy miért van jelentősége annak, hogy az alkotmánykoncepció ne csak azt mondja, hogy a választójog részletes szabályait kell majd tartalmazni, a választójoggal kapcsolatos pontos szabályokat kell tartalmaznia az alkotmánykoncepciónak, alapján a normaszövegnek, hanem hogy az, amiről az alkotmány normaszövegének kellene szólni, azt a mai napig az alkotmány-előkészítő bizottság nem határozta meg. Mert ennyi
by DR. SEPSEY TAMÁS [MNSZKorAP/DOC001815/002553]
-
amit nagyon szégyeltünk mert csupa fiú örsben elég hülyén nézett ki a Mazsola név. A nevet nem mi választottuk, hanem csak ilyen örsi zászló volt, ezért kötelezően vetették fel velünk. Indulónk nem is volt (ilyen hülye névre). Késöbb aztán mindenkinek azt mondtuk, hogy Tigris örs vagyunk, (mert az mégiscsak férfiasabb). Az osztály másik örsét Partizán örsnek hívták.
by Wégé [MNSZKorAP/DOC001912/001011]
-
képviselő kezdeményezésére egy családpolitikai vitanapra, amelynek egészen megdöbbentő, tragikus adatai, azt gondolom, mindannyiunkat el kell hogy gondolkodtassanak. Az elmúlt héten, amikor a pénzügyminiszter-jelöltet meghallgatták különböző bizottságok, amikor ennek kapcsán különböző kormánypolitikusok nyilatkoztak, akkor be kellett látnunk: igazuk lett azoknak, akik azt mondták, hogy Bokros Lajos ugyan távozott, de az ő csomagja - különösen a lemondásakor a kormány által elfogadott második csomag - maradt. Az újabb pénzügyminiszter-csere alkalmával sem hajlandó az eddigi nyilatkozatok alapján még a legkisebb mértékben sem módosítani a kormányzat súlyosan elhibázott gazdaságpolitikáján. Ugyanakkor
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
az az, hogy az állam ezzel a törvénnyel semmit sem vállal annak érdekében, ami neki eleve kötelessége lenne. A rendelkezésre álló tőke egy helyre koncentrálódott, volt beruházási és felújítási lehetőség. Most viszont egy kicsit hadd legyek közgazda is: a Kisgazdapárt azt mondja, hogy minden centrikus, központi irányítású rendszernek a legnagyobb hibája az volt, hogy a tűzoltóságok regionális tűzoltóságok voltak. Ezért nem tudtak hatásosan fellépni a falvakban a tűzesetek megfékezése érdekében. Például távolsági okokból vagy a terep nem ismerése következtében. A múlt rendszerben megvolt
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
adószámnál - tehát az adóazonosító jelnél, hiszen ezek számok lesznek - pontatlan, illetve megítélésünk szerint túlmutat az eddigi szabályozáson. A törvényjavaslat indoklása szerint a beterjesztő Belügyminisztérium a korábban megalkotott ' 92. évi LXVI. törvényt vette iránymutatónak az intézményi kiterjedés körében, és az indoklásban azt mondja, hogy csak annyiban módosítja ezt a kört, amennyiben a három azonosító kódra való átállás szempontjából ez feltétlenül szükséges volt. Ugyanakkor ez az elv nagyon szép, de a gyakorlatban itt is pontatlanságokat lehet megfigyelni: például a 43. a) és f) pontja, ami
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
nem anonim adatokat. Itt egy teljesen világos ellentmondás van: vagy nem vette észre az előterjesztő, hogy ilyen pontatlanság benne maradt, vagy szándékosan ki akarja terjeszteni ezt a jogosultságot az intézményi körben a KSH-ra, csak akkor meg kéne indokolni és nem azt mondani, hogy ilyen kiterjesztés nem történt meg. További problémánk, amire szintén módosító javaslatot nyújtottunk be: a társadalombiztosítási azonosító jelnek, a taj-számnak a használata és a kezelése belső azonosítóként, például a munkaügyi igazgatás szerveinél. Azt gondoljuk, hogy a munkaügyi igazgatásnak ezek a szervei
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
leggyengébben kidolgozott, és ilyen formában is számos problémát tartalmaz. Kik használhatják majd ezt az adóazonosító jelet? Megint csak sok magyar állampolgárt fog izgatni, hogy az ő adóazonosító számára, adóazonosító jelére nézve - ami tulajdonképpen kimutatja a jövedelmi viszonyait, változását - a törvényjavaslat azt mondja, hogy az adóazonosító jel használatára, az adózással kapcsolatos nyilvántartás vezetéséhez más adóhatóság is jogosult. Ezt a teljesen általános megfogalmazást szintén nem tudjuk elfogadni. Még a taj-számnál is történt egyfajta felsorolás, hogy kik azok, akik használhatják. Ilyen értelemben egy részletesebb bontásra és
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
régió, a térség ne a megyei közigazgatási határokat kövesse. Köszönöm. ELNÖK: Én is köszönöm. Megadom a szót Baráth Etele úrnak, Magyar Szocialista Párt. DR. BARÁTH ETELE (MSZP): Én azt gondolom, félreértésben volt Balsay kollégám - az utolsó mondatára szeretnék visszahivatkozni. Én azt mondom, hogy ezek a funkcionális régiók, fejlesztési régiók, mint a Balaton és a budapesti agglomeráció, ne a megyehatárt kövessék, teljesen természetszerűleg; azt kizárólagosan a statisztikai tervezési körzetek esetében - tehát a nagyrégiók esetében - említettem volt. A legtermészetesebb, és minden tervezési, fejlesztési, történeti, kulturális
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
Megadom a szót Balsay István úrnak, Fidesz. BALSAY ISTVÁN (Fidesz): Tisztelt Elnök Asszony, tisztelt Elnök Úr! Jól értettem a szavait, amit a balatoni és a budapesti agglomerációra mondott. Ezzel tökéletesen egyetértek. A régió és a nagyrégió közigazgatási határaira utaltam, amikor azt mondtam, hogy itt nem kell feltétlenül a megyei, illetve több megyéből összeálló nagyrégió közigazgatási határainál figyelembe venni a megyehatárokat. ELNÖK: Köszönöm. Megadom a szót Baráth Etele úrnak, Magyar Szocialista Párt. DR. BARÁTH ETELE (MSZP): Ígérem, hogy e témakörben utoljára fogok szólni. De
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
területfejlesztési tevékenységbe kell integrálni, nem egy kényszerintegráció alapján, hanem egy együttműködéssel megvalósuló integráció alapján. Én azt állítom tapasztalataim alapján, hogy mindaz a tudás és ismeret, amivel a munkaügyi tanácsok szereplői rendelkeznek, mint személyes tudás és ismeret jelennek meg. Tehát nehéz azt mondani, hogy most engem a munkavállalói képviselőt, vagy engem a munkaadó képviselőt, kettőnket közösen egy harmadik személy képviseljen, aki pillanatok alatt egy folyó vitában mindazt az ismeretet mozgósítani tudja magában, ami az én személyes ismeretem egy megyéről. Hadd mondjam el, hogy éppen
[MNSZKorAP/DOC001802/000004]
-
ne is beszeljunk, hogy mit definialsz fajnak mindjuk a bakteriumoknal. A dinoszauruszok emg jol demonstraljak a helyzetedet. A dinoszaurusz " fajok " nagyon is jol erzik magukat a megfelelo konyvekben, akarcsak a valoban jol leirt, kozelmultban kihaltak. Nem tehetek arrol, hogy pongyolan azt mondjuk, hogy " kihalt faj ", amikor valojaban azt ertjuk rajta, hogy minden egyede elpusztult. Az egyedek persze egyaltalan nem absztraktak. Amire te gondolsz, ahhoz faj helyett a _populacio_ szo allhat kozel. A " gen " meg egy kisebb sereg (5-7, lehet hogy meg annal is
by pasa_ [MNSZKorAP/DOC001885/004165]
-
? 06/01/99 22:08:26 Kedves Pindy... Ne hasogass szorszalat...:) Ha nekem valaki azt mondja, hogy " annyi esz szorult beled ", akkor en ugy veszem, hogy lehulyeztek.... Ami az ENSZ alapokmanyanak megserteset illeti, ezt Milo baratunk joval nagyobb rutinnal teszi...
by ? [MNSZKorAP/DOC001897/004780]
-
2013-08-19 Viccvilágヅ Pistike kérdezi a tanárnőtől: - Tanárnő, hogyan esik a hó visszafelé? - Sehogy, miért kérdezel ilyen hülyeségeket? - Mert anya azt mondta, hogy vigyek magammal kabátot, mert lehet, hogy visszafelé esni fog a hó! dementhor
by Viccvilágヅ [MNSZKorAP/DOC001953/002081]
-
költészetnek nevezek. Talán még jó is a maga módján, mit tudom én. De miért költészet? - Istenem, a költészetbe annyi minden belefér, esetleg ez is. De csak ez? - Artur és Julia igen bátyadtak, mindenki bágyadt. - Megyünk bevásárolni. Veszek kandírozott gyümölcsöt. Aztán azt mondják, hogy ez nem gyümölcs, á dehogy, valami mesterséges gyümölcszselé, megkeményítve és darabokra vágva. - A fene egye. Este. Felugrik Haraszti Miklós, ollóért. Adok tyúklevest. Mennek bálba Julius Cesarral. Nino foga megjavult. Holnap Paul születésnapja, 12-re felmegyünk hozzájuk mindnyájan. Odaadjuk a Gross Arnold-grafikát
Amerikai naplóIowa, 1979 [MNSZKorAP/DOC001090/000001]
-
Fiú: Mondd, hogy rózsaszín. Lány: Rózsaszín. Fiú: Most mondd, hogy szerelem. Lány: Szerelem. Fiú: Mennyi 1+1? Lány: 2. Fiú: Hány éves vagy? Lány: 18. Fiú: Hahah.. látod? Én mondtam, hogy rá tudlak kényszeríteni arra, hogy kimondd hogy 18! Lány: Nem, azt mondtad hogy rá tudsz kényszeríteni arra, hogy kimondjam, hogy Szeretlek! Fiú: Éppen megtettem!!:)) K!
by I Łove You [MNSZKorAP/DOC001985/015598]
-
befogadta. Mária talán nem is volt férjnél. Sőt, a hagyomány -- legalábbis a nyugati egyházban Nagy Szent Gergely óta -- úgy tudja, hogy Mária azonos Mária Magdolnával. Azaz Mária fiatal korában elhagyta a szülői házat, és Magdalába költözött, melyről a zsidók hagyománya azt mondja, hogy paráznasága miatt pusztult el. Mária, miután megtért, szintén Márta házában élt. Az első találkozás, amikor Jézus Márta házában járt, Szent Lukács szerint így történt: Jézus tanítványai kíséretében úton volt.,, Útjuk közben betértek egy faluba (Betániába). Egy Márta nevű asszony befogadta
by Szilagysomlyoi Romai Katolikus Nagyboldogasszony [MNSZKorAP/DOC001939/013321]
-
2013-08-19 Csaba Nyüsti irtelen ingyen jár a pénz A kommunizmusból valami mégis volt a levegőben Gödön, mert az MSZP és az LMP is azt mondta, hogy támogatják a feltétel nélküli alapjövedelemről szóló európai polgári kezdeményezést. Ez az az elmélet, ami szerint mindenkinek a csecsemőtől az aggastyánig, tekintet nélkül arra, hogy dolgozik -e az ember, járna egy havi fix összeg. Az elmélet hívői szerint a garantált alapjövedelem
by Csaba Nyüsti [MNSZKorAP/DOC001959/019397]
-
hanem csak az erről szóló vitát támogatják, Schiffer szerint középtávon akár be is lehetne vezetni. Ennek feltétele szerinte az, hogy valóban növekedjen a foglalkoztatás, tehát ne csak a közfoglalkoztatottak húzzák felfelé a statisztikákat. 03 Fotó: Huszti István/ Index Mindkét politikus azt mondta, hogy a pártjuk már régóta támogatja a feltétel nélküli alapjövedelemről szóló vitát, bár ennek nem sok nyoma található az interneten vagy az MTI archívmában. Tény viszont, hogy az LMP választási programjában szerepelt egy hasonló koncepció. Szanyi szerint például egy havi 85
by Csaba Nyüsti [MNSZKorAP/DOC001959/019397]
-
költségvetés struktúrájának, a kiadások és a bevételek teljes átalakításával. Most az unión belül aláírásgyűjtés zajlik a feltétel nélküli alapjövedelem bevezetéséről, a polgári kezdeményezés azt sürgeti, hogy az Európai Bizottság bátorítsa a tagállami együttműködést az alapjövedelem bevezetésére. Szanyi és Schiffer is azt mondta, hogy pártjuk támogatja ezt a kezdeményezést, mert fontos az alapjövedelmről szóló társadalmi vita.
by Csaba Nyüsti [MNSZKorAP/DOC001959/019397]
-
Hacsek 06/30/99 11:07:11 Kedves rahell! Örömmel olvasom, hogy ezek szerint e súlyos kérdésben általában nem a férfiak és nők között húzódik a főfront, hanem egyéni vélemények csatároznak. Egyetértve veled azt mondanám, hogy az abortusz kérdése legyen abszolut magánügy, senkinek (egyház, orvosbizottság, gyámhivatal) ne legyen beleszólása. Természetes, hogy egy ilyen eset mindenki esetében dráma, de ez nem jogalap a belepofázásra. Arról nem beszélve, hogy mindenféle korlátozás és tiltás óriási baromság, mert csak az
by Hacsek [MNSZKorAP/DOC001900/016922]