171,426 matches
-
külföldön működő, MNB-tulajdonban levő kereskedelmi bankokról. Tehát szemben az előttem elhangzó vezérszónoklattal: nem, tisztelt képviselőtársaim, ' 91-ben még nem gondolta az akkori törvényhozó, hogy teljeskörűen és a külföldön működő kereskedelmi banki tevékenységre vonatkozóan is bármilyen szabályozást kell adni. Nem akarom ezzel azt mondani, hogy az akkori szabályozás elégtelen volt, csak azt akarom hangsúlyozni, azt akarjuk ezzel hangsúlyozni, hogy egy átalakulási folyamatban kívántuk az egyre korszerűbb és jobban működő Nemzeti Bankot, jegybankot létrehozni, és ennek során bizony például a szabályozásban ' 91-ben elmaradt ennek a kötelezettségnek
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
időtartamban megadom a szót Keller László képviselő úrnak, a Magyar Szocialista Párt képviselőcsoportjából. Öné a szó, képviselő úr. KELLER LÁSZLÓ (MSZP): Köszönöm szépen. Elnök Asszony! Tisztelt Ház! Többször megfogadtam, hogy Gidai Erzsébet hozzászólására nem reagálok, de olyan indulatosan szólt, ráadásul azt mondta, hogy vélhetően a képviselők többségének a véleményét tükrözi az ő hozzászólásának a második fele, hogy én ettől a szocialista frakció nevében teljes mértékben elhatárolódok. (Csurka István: Csak a szellemi többség! - Derültség a Fidesz és a MIÉP padsoraiból.) Hogy mi a szellemi
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
a magyar kommunista rendszer olyan mértékben, mint ahogy eladósodott, minden bírálat ebben a vonatkozásban jogosult, de az, hogy ezzel az adósságteherrel gazdálkodni kell, ezt revolválni kell, folyamatosan csökkenteni kell, igyekezni kell olyan feltételeket teremteni, amikor a kamatterhei viszonylag alacsonyak - nem azt mondom, hogy a magyar teher alacsony, hanem a nemzetközi normákhoz és a Magyarországgal szemben kialakítható adóterhekhez képest kedvező -, alapvető feladata volt a Nemzeti Banknak, és még ma is alapvető feladata sajnos. Ilyen körülmények között kell megítélni azt az állítást, amelyet Surányi Györgytől
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
idézve, a politikai szédelgést. (Taps a kormányzó pártok, valamint a MIÉP padsoraiban.) ELNÖK: Köszönöm. Kovács Kálmán képviselő úrnak adom meg ugyancsak két percben a szót, a Szabad Demokraták Szövetsége képviselőcsoportjából. Képviselő úr! KOVÁCS KÁLMÁN (SZDSZ): Tisztelt Képviselőtársaim! Elnök Asszony! Én azt mondtam, hogy kompromisszummal született, de mindenki által támogatott határozati javaslat és jelentés van előttünk. Úgy látszik, néhány képviselőtársamat megviseli az a kompromisszum, amellyel egyébként egyetértett, és most itt próbálja azt a politikai vitát vagy a kompromisszum árát utólag bevasalni. Ez mindenképpen helytelen
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
én tűréshatáromon is. Szeretnék emlékeztetni arra, hogy a Magyar Nemzeti Bank nem töltött be soha bankfelügyeleti feladatokat. Kettő: soha nem nyilatkoztam nyilvánosan arról, hogy a Postabank jó állapotban lenne. (Rozgonyi Ernő: A televízióban! - Dr. Gidai Erzsébet: Így van!) A televízióban azt mondtam, hogy a Postabank likvid. (Rozgonyi Ernő: Az mit jelent?) Ha a képviselő úr tudná, hogy a likviditás mit jelent, akkor értette volna, hogy én mit mondok. Egyetlen szóval nem mondtam soha, hogy az a bank jól van. Annyit mondtam, hogy likvid
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
tulajdonában volt, képviselőtársaim! Az állami tulajdon semmi ellen nem biztosíték. Köszönöm szépen. ELNÖK: Kétperces hozzászólásra következik Lezsák Sándor úr. LEZSÁK SÁNDOR (MDF): Tisztelt Ház! Elnök Úr! El akartam kerülni a hozzászólást, a megszólalást, de Bauer képviselőtársam kérdést tett fel. Egyrészt azt mondanám, hogy éppen ő, akinek elég tág ismerete van ezen a területen, keveri össze azt az egypártrendszerű diktatórikus államot a mai köztársasági államformával, ami bizony egy kis tévedés, egy pici, apró hiba. Másrészt pedig meggyőződésem, hogy ahova bevonul a tőke, egy globalizált
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
egypártrendszerű diktatórikus államot a mai köztársasági államformával, ami bizony egy kis tévedés, egy pici, apró hiba. Másrészt pedig meggyőződésem, hogy ahova bevonul a tőke, egy globalizált világ részének a tőkéje, ott bizony sajátos mozgások is elindulhatnak, amelyek igenis veszélyeztethetik - nem azt mondom, hogy veszélyeztetik, de veszélyeztethetik - annak a sorsát, jövőjét, és ilyen szempontból bizony például a Paksi Atomerőmű bizonytalan helyzetét is előidézhetik. Én tehát erről beszélek, és egészen rossz példának tartom akár Csernobilt, akár más kelet-európai diktatúrák állami következményeit, illetve gazdasági vagy éppen
[MNSZKorAP/DOC001771/000011]
-
kérdi a tanító néni, hogy mi a szív, és mire szolgál. - A szív az emberi szervezet egyik legfontosabb szerve, és két lába van - mondja Pistike. - Ezt a képtelenséget már megint honnan vetted? - csodálkozik a tanárnő. - Az éjjel felébredtem, amikor apu azt mondta, hogy szívecském, tedd szét a lábaidat. ---SYMBOL Tetszett? Nyomj egy lájkot és megosztást!
by Humorzsák [MNSZKorAP/DOC001974/017198]
-
speaker 10/10/99 17:41:50 Ennek alapján kénytelen vagyok azt mondani, hogy az MSZP pontosan olyan, mint harminc éve, amikor még állítólag nem is létezett.
by speaker [MNSZKorAP/DOC001917/008562]
-
de hogy értelmes -e, az azon múlik, hogy milyen újságcikket süt el a nickje alatt. Most ilyet sikerült, de nem mindig ennyire sikeres. Ha meg a saját gondolatait osztja meg a tasztallal, az tragédia. speaker! Nem mondasz igazat. Demszky nem azt mondta, hogy uncsi a pártpolitika, hanem hogy inkább szeretne Budapestről beszélni, ha már egyszer a főpolgmester megválasztása a tét.
by Medwe [MNSZKorAP/DOC001880/001398]
-
JT 12/05/98 23:51:00 BlumiDC, Kellemetlen? Miért kellemetlen bármi is az ismerkedésben? Félsz a presztizsveszteségtől? Ezt ismerem, szívok is vele eleget a projektjeimen. Ha én egyszer azt mondtam, hogy valamit megcsinálok... pudli nem értünk egyet. Itt mintákat akarok azoknak adni, akik nem mernek, valami leírt oknál fogva ismerkedni. másik1lány, Az utolsó kérdésedre a válaszom: mert nem mentél oda hozzá mexólítani. Vérciki? Dehogy. Az sem biztos, hogy az illetőnek értéktelen
by JT [MNSZKorAP/DOC001876/007294]
-
2013-08-23 Patrik Serbán Ismerős szitu, a mai nap folyamán óránként elmegy a net 1-2 percre. Komolyan, nem telik el 1 óra anélkül hogy anyáznék a net miatt.... Cseréltek már modemet, elismerték hogy náluk a hiba.... azt mondták hogy kijavították stb.... a szart! ÉS az a vicc hogy ez mindennapossá vált!
by Patrik Serbán [MNSZKorAP/DOC001991/012716]
-
Geo 10/12/99 07:53:08 A cégkivonat, gondolom, azt mutatta volna be, hogy volt -e a QI-nek tul.része a bányákban vagy sem. Ha volt, akkor mi más bizonyíték kell? A miniszterelnök úr sem merte azt mondani, hogy hazugság az egész, csak azzal érvelt, hogy x vizsgálat, y beszámoló volt már az érintett cégeknél... Emlékeztek Paszternákra? Etikátlannak minősült, mert olyan ingatlant vett, amit bárki más azért nem tehetett meg, mert nem tudhatott róla... Ugyanott máig eladatlan ingatlan-részek vannak
by Geo [MNSZKorAP/DOC001917/011247]
-
tanácshoz puhatolózni, hogy milyen esélyeink lehetnének szövetkezeti lakásra, kiderült: még az igénylést sem adhatom be, mert hiányzik a szükséges ötévi pesti munkaviszony vagy a helybenlakás. Mindenkinek elmeséltem a helyzetemet, de csak sajnálkozva rázták a fejüket, végül Kati, az egyik évfolyamtársnőm azt mondta, hogy ő talán tud valamit. - De van pénzed? Tanulás mellett maszekolgattam, összejött ötven-hatvanezer forintom, Kati bólintott. - Jól van. Idehallgass, Feri: a sógorom jövőre disszidálni akar, és marad utána egy háromszobás lakás a Szent István parkban. - Nekünk az nagy. - Nem is a
A törvény szolgája és egyéb történetek [MNSZKorAP/DOC001042/000001]
-
tömegtájékoztatási eszközök azt adták hírül, hogy Klicsko jelöltként indul a 2015-ös ukrajnai elnökválasztáson - közölte pénteken az Ukrajina televíziónak adott interjújában a Bokszvilágtanács (WBC) egy név nélkül nyilatkozó munkatársa. A forrás szerint Klicsko José Sulaimánnnal, a WBC elnökével folytatott megbeszélésén valójában azt mondta, hogy fontolgatja az elnökválasztáson való részvételét, de még nem hozott döntést. " Az követte el a hibát, aki az angol nyelvű hírt írta " - jelentette ki a WBC munkatársa. Klicsko elnökjelöltségének híre nemtetszést váltott ki ellenzéki szövetségeseinek körében. Andrij Mohnik, a nacionalista Szvoboda
by MTI [MNSZKorAP/DOC001954/015148]
-
az utak, a gépkocsik, a biciklik, a kutyák, és persze, a kutyákban a bolhák is. Tudja ezt, de most erről a témáról támadt kedve beszélgetni. És beszélgetni komoly dolgokról csakis komolyan lehet. Neheztelése láttán - megismételt kérdésére - az apa immár komolyan azt mondja, hogy akkor nagy házakat kellene építeni, sokkal nagyobbakat, mint most. A meseíró látja, hogy ez már tetszik a fiúnak, aki át is veszi tüstént a szót, mondván, akkor nagyobbak lennének a téglák is, az emelődaruk meg a betonkeverők is. Mert ha
[MNSZKorAP/DOC000085/000002]
-
az óriások világában is megmaradna valami. Valami, ami ezt a mi világunkat is egyensúlyban tartja: az arányok. iskolaudvar - (Illetlen szó öt betűre) Egyszer szünetben az iskolaudvaron egy roppant illetlen szó szaladt ki a számon. Meghallotta ezt Tamás, az osztálytársam, s azt mondta, hogy beárul a tanító bácsinak. Csak akkor nem árul el, ha cukorkát fogok neki hordani. Így hát hordtam neki a cukrot. Míg a végén már kockacukrom sem volt. Viszont annál nagyobb a félelmem, hogy most már tényleg beárul a tanító bácsinak
[MNSZKorAP/DOC000085/000002]
-
Mert egyébként egymással szemben ülnétek. " " A szerelem? Mondjuk például, hogy valaki megbánt téged. Nagyon mérges leszel rá, de nem kiabálsz vele, mert tudod, hogy azzal megbántanád. " " A szerelem az, amikor a mamám tudja a papámról, hogy büdös és kövér, mégis azt mondja, hogy jobban néz ki, mint Robert Redford. " " Amikor szerelmes vagy, a szempillád fel-le ugrál, és kis csillagok keringenek körülötted. " Szivárványfestő (Befejezés) Hangos kopogtatás zavarta meg Zémi álmát, de a bábkészítő erőtlenül mozduló pillantása visszafordult szemgödrébe... - Én vagyok, Zémi! A barátod! Szivárványfestő
[MNSZKorAP/DOC000085/000002]
-
igyekvő birca: " Te is tudod, az EU-ban Franciaország a nagy kivétel. " te is tudod, hogy a szekularizmusnak Franciaország a mintája. tehát a szekularimzus olyannak kellene lennie Magyarországon is, amilyen Franciaországban van, és az összes országban. ez most kb olyan, mintha azt mondanád, hogy Finnország kivételes az szaunaépítésben. nem, ők a minta. ők tudják.
by Brendel Mátyás [MNSZKorAP/DOC001948/004290]
-
Goldcat 02/24/99 11:48:53 Én átlagosnak, de erről a barátaimat kellene megkérdezni! Tudjátok, azokat akiket mindig megverek, ha azt mondják, hogy kiskoromban is zsákban vittek óvodába!:)))
by Goldcat [MNSZKorAP/DOC001885/009723]
-
2013-08-19 Đezső Łakatos NE HIGGY MINDEN SZELLEMNEK!!!!!!! (EMBERNEK) VIZSGÁLD MEG!!!!!!!!!! Aki azt mondja, hogy " jól vagy te így ahogy vagy, majd jön Isten és megtisztít!!!! Hallgathatsz világi zenét is, nincs abban semmi rossz. Na ott abban a pillanatban kezdjél el gyanakodni!!! Mert Isten nem mond ilyet. Ez a beszéd nem Istentől van!!!!!!! ez emberi
by Đezső Łakatos [MNSZKorAP/DOC001964/008318]
-
2013-08-20 Patrik Serbán Ismerős szitu, a mai nap folyamán óránként elmegy a net 1-2 percre. Komolyan, nem telik el 1 óra anélkül hogy anyáznék a net miatt.... Cseréltek már modemet, elismerték hogy náluk a hiba.... azt mondták hogy kijavították stb.... a szart! ÉS az a vicc hogy ez mindennapossá vált!
by Patrik Serbán [MNSZKorAP/DOC001987/014721]
-
az embert, mert még a furcsa szabályok is jó szabályok, ha betartod őket és rákészülsz. Amikor mondják az új jelentkezők, hogy nem lehet megcsinálni én akkor mindig elmondom a saját példámat: " Jó, értem, nekem is ketté állt a fülem, Mindenki azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni, én meg azon gondolkodtam, hogyan tudom megcsinálni. " Lehet arról valamit tudni, hogy milyen stratégiát használtál? Leginkább amit Miki mutatott, indikátoros mozgóátlagos stratégiát egy óráson, és az nekem elég jól bejött. Jó kis trendelő piacom is volt. Meg
by TeleTRADE - Hungary [MNSZKorAP/DOC001972/007510]
-
ki az agyam (hisz úgyis elszáll belőle a vér..:))??? Nem, nem. Egy nőt igenis megbecsülök, ha megvan a " tehetsége " hozzá, hogy ne csak a testével csábítson. Oké, megnézem én is a nőket, sőt zavarba is hozom néha ezzel őket (barátaim azt mondják, hogy én nem is vetkőztetem a nőket a nézésemmel, hanem egyszerűen _megeszem őket...:)) Kérdésem: mit tegyek, hogy ne így legyen, mert szerintem így élnek tőlem a nők.
by BLack shEEp [MNSZKorAP/DOC001906/004463]
-
VARGA LAJOS (MSZP): Elnézést kérek, azért várok, tisztelt elnök asszony, mert Kutrucz Katalin képviselőnőnek szeretném pontosítani azt, amit Bauer Tamás mondott. Azt hiszem, elég sokan vagyunk abban a helyzetben, hogy nem ugyanazt értettük, amit ön. Tudniillik Bauer Tamás szó szerint azt mondta, hogy azoktól a családoktól, szülőktől akarja elvenni, akik egyébként meg tudják teremteni a gyermekük ellátásához szükséges feltételeket. S ez egy nagyon lényeges kérdés. Tehát nem általában a gyerekektől, mert az tényleg vicc lenne, hogy a gyerek meg a szülő ilyen szempontból
by VARGA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/025499]