171,426 matches
-
van, aki emlékszik rá, - mondotta egy régi barátom. S hogy igaza volt -e? Praktikus értelemben véve nyílván. Vegyünk egy konstruált példát. Volt hatszáz év előtt egy nyergesmester Tesszáliában, aki megölte a feleségét. Ki tud róla? Senki. Akkor hogy lehet erről azt mondani, hogy igaz? Ha egy világraszóló tanítás hibás tételen épül is, azért lehet nagyszerü építmény. Sőt, sőt, szükségszerű is, hogy az alaptétel hamis legyen, mivelhogy nincs olyan alaptétel, amely ennek az egésznek mivoltát összes komplikáltságaival együtt csírájában tartalmazhatná: - vedd példának fiam a
[MNSZKorAP/DOC000449/000001]
-
és általában a mai örömök olyan üresek, mint a kéj. Ezért volna szükség ama szegény, elveszett művészetekre. Egy kicsit több kéne belőlük, - mondotta Lokmán. - A legnagyobb paradoxia az, ha az ostobának megmondom, hogy ostoba. Ez olyan dolog, mintha a lámpának azt mondanám, hogy ő lámpa. Csakhogy ő nem tudja mi az a lámpa, ő csak azt tudja, hogy van, - mondotta Lokmán. - Ha boldogtalan vagy, beszéld ki bánatodat, nem baj, ha egy fának mondod is, - felete a kérdésemre Lokmán. - Némely ember olyan, hogy nem
[MNSZKorAP/DOC000449/000001]
-
Eclipseboy_ 06/17/99 14:56:09 csn! Még egy dolog a Forddal kapcsolatban, hogy sokan szídják: Azt hiszem valamelyik autós újságban a Gálvölgyi beszélt és azt mondta, hogy volt egy Fiesta-ja, vagy Orion-ja, amit nagyon szeretett, de hát a minősége...
by Eclipseboy_ [MNSZKorAP/DOC001900/003004]
-
Kérdezték volna, hogy " Hé, Jézus, mizújs? ", erre ő azt mondta volna, hogy " Mizújs? Tegnap keresztre feszítettek. ". Erre az emberek: " Hát haver, nekem elég élőnek tűnsz. ", erre Jézus magyarázkodhatott volna, hogy azóta feltámadt, meg hogy csoda történt, erre az emberek meg azt mondják, hogy " Oké, Tesó, hát ha te mondod. Ó. ". [...] És szombaton sem támadhatott még fel, aznap sok a munka; a házban, a fonóban, a borbélynál. Nem. Annyi napot várt, amennyit várnia kellett. Hármat. [...] Vasárnap volt! A templomok tele voltak, az emberek azt
by Balázs Csendes [MNSZKorAP/DOC001947/004105]
-
hogy " Oké, Tesó, hát ha te mondod. Ó. ". [...] És szombaton sem támadhatott még fel, aznap sok a munka; a házban, a fonóban, a borbélynál. Nem. Annyi napot várt, amennyit várnia kellett. Hármat. [...] Vasárnap volt! A templomok tele voltak, az emberek azt mondják, hogy " Jaj, neee, Jézus halott. ". És akkor kivágódik a hátsó ajtó, átfut a padsorok között, mindenki le van döbbenve. Ja, egyébként ekkor találta ki a pacsit. Három nap, Ted. Három napot várunk, mielőtt felhívunk egy nőt, mert Jézus azt akarja, hogy
by Balázs Csendes [MNSZKorAP/DOC001947/004105]
-
kérem a tisztelt Országgyűlést, hogy figyelemmel hallgassa az államtitkár úr szavait. DR. HENDE CSABA igazságügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Engedje meg, hogy elöljáróban röviden vitába szálljak önnel. (Bauer Tamás: Jujjuj!) Ön azt mondta, hogy a demokratikus jogállam alapja a tisztességes igazságszolgáltatás. Ha bárki elmegy a bécsi Hofburgba, akkor láthatja, hogy a Habsburg császárok székhelyén egy díszkapu fölött a következő felirat olvasható: " Iustitia est fundamentum regnum ". Ez a latin kifejezés azt jelenti, hogy az igazságosság
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
a hatóságok időben mindig megtették a szükséges indítványokat, így az ügyészség is időben megtette a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló indítványt. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.) ELNÖK: A képviselői viszontválasz következik. DR. VILÁGOSI GÁBOR (SZDSZ): Legfőbb Ügyész Úr! Én nem azt mondtam, hogy sokáig tart az eljárás, hanem önök - ahogy ezt ön is most itt elismerte - későn kezdték el a kivizsgálást. A késlekedés következményeire egyébként pont ön hívta fel a figyelmet 2001. április 5-én írt levelében, amikor többek között ilyeneket írt: a semmisség iránti per
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
viszontválasz következik. DR. KÓRÓDI MÁRIA (SZDSZ): Államtitkár Úr! Azt régóta tudjuk, hogy amit önök országimázsnak hívnak, az nem más, mint megtévesztő, félrevezető propaganda. Azt eddig is gyanítottuk, hogy a hatalom megtartásáért semmi sem drága. Azt is tudjuk, hogy önök tudják azt mondani, hogy többet keres az, akinek háromezer forinttal kevesebb van a borítékjában. De az már mégiscsak sok, hogy a törvényességért felelős Belügyminisztérium törvénytelen eszközökkel próbálja meg lejáratni azokat, akiknek a helyzetén javítani kellene! (Molnár Róbert: Ott volt Kuncze Gábor!) Tisztelt Képviselőtársaim! Honfitársaim
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
nyúlik vissza. 2000. április 19-én a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bírósága úgy határozott, hogy a délutáni és az éjszakai pótlék jár a tűzoltóknak, ezt követően bontakozott ki a vita, hogy a pótlékok ezen típusa együttesen megilleti -e a tűzoltókat vagy sem. A belügyminiszter azt mondta, hogy ha a tűzoltók kiharcolják maguknak a délutáni és az éjszaki pótlékot, a veszélyességi pótlékukat elveszi - ezt meg is tette, mégpedig kormányrendeletben; vette el ezt azzal a súlyosan sértő kijelentéssel, hogy a tűzoltók nagy része érdemben alig találkozik a tűzesettel, és
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
ötvenes évek elejének munkaszolgálatosai, a hadiözvegyek és hadiárvák egy része, a három éven aluli szabadságvesztésre ítéltek, a Felvidékről kitelepítettek, az ' 56 utáni tiszti esküt le nem tevők és így tovább. Szomorú volt hallani az ezekhez a csoportokhoz tartozók panaszait, akik azt mondták, hogy az előző MSZP-s kormánytól nem is várták helyzetük rendezését, mert amelyik kormány miniszterelnöke fegyverrel fordul saját népe ellen a megszállókat kiszolgálva, és mindezt egy " na és " -sel elintézve, attól ők nem remélhettek megértést. Nem is kaptak természetesen. De abban bíztak
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
fordult elő egy olyan eset, hogy egy államtitkár egy fél szót nem válaszolt arra a kérdésre, amit én feltettem, ehelyett sértegetett. Én azt kérdeztem meg, hogy milyen intézkedéseket tervez a kormány a döntően nőket foglalkoztató vállalatok érdekében. Ő erre fel azt mondta, hogy én nem örülök annak, ha a nők szülni mennek és gyermeket szülnek. Abszurdum, ilyen nem volt ebben! Én csak azt bizonyítottam, és sajnálom, hogy ön közgazdásznak nevezi magát... ELNÖK: Képviselő úr! DR. TAKÁCS IMRE (MSZP): Én csak azt bizonyítottam... ELNÖK
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
tud úgy kezességet vállalni, hogy az eredeti költségvetési törvényben foglalt határt be tudja tartani. S ez még nem elég a kormánynak, hogy most 3 százalékos kezességvállalási határt érvényesítünk a költségvetésben, itt szeretné a Diákhitelközpont Rt.-nél a kezességvállalást érvényesíteni. Mi meg azt mondjuk, hogy nem gond, ha elmarad ez a módosító javaslat, egy dolgot meg kell tenni: nemcsak a Postabanknak kell lehetővé tenni azt, hogy finanszírozza a diákhitelt, hanem lehetővé kell tenni a versenyszférában működő többi banknak is, s adott esetben ők a forrásteremtést
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
ami ebben az esztendőben megvalósul, a törvényi előírásoknál 3 százalékkal magasabb nyugdíjemelésre kerül sor. (Puch László: Hálásak is a nyugdíjasok ezért!) Összességében ebben az esztendőben 15,2 százalék nyugdíjemelésre kerül sor. (Taps a kormánypártok soraiban.) Tehát igaza van Bauer képviselőtársunknak, amikor azt mondja, hogy törvény írja elő - tisztelt képviselőtársunk, csakhogy a polgári kormány a törvényes mértéknél magasabb nyugdíjemelést ad a nyugdíjasoknak (Puch László: Ezt érzik is!), és nem 12 százalékkal kevesebbet, mint ' 94-98 között. (Taps a kormánypártok soraiban. - Közbeszólások a Fidesz soraiból: Úgy van
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
milliárd forintos plusza, és benne van a novemberi kamatos kamattal történő kifizetésnek a 22,3 milliárd forintos plusza. (Bauer Tamás közbeszól.) Ezt nem akarják megszavazni? Döntsék el! (Közbeszólások az MSZP soraiból.) Tisztelt Képviselőtársaim! Én csodálkozva hallom a volt munkaügyi minisztert, amint azt mondja, hogy a minimálbér elhibázott emelése. (Szórványos derültség a Fidesz soraiban.) Szeretném tájékoztatni önöket, hogy egy felmérés szerint a magyar lakosság 83 százaléka egyetértett azzal a minimálbér-emeléssel, amely ebben az esztendőben megvalósult. (Taps a kormánypártok soraiban. - Dr. Nagy Sándor: A minimálbér költségeinek
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
a Szabad Demokraták Szövetsége képviselőcsoportjából. Öné a szó, képviselő úr. (Moraj a Fidesz soraiból.) BAUER TAMÁS (SZDSZ): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Miniszterelnök Úr! Tisztelt Miniszter Urak! Tisztelt Képviselőtársaim! A miniszterelnök úr a Fidesz országos választmányának egyik ülésén nemrégiben azt mondta, hogy mindenkit óvni szeretne attól, hogy visszaforgassa az idő kerekét. Jókat szokott mondani a Fidesz országos választmányi ülésein (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Tényleg?), ezúttal is jót mondott. Mi ezzel a módosító javaslattal attól szeretnénk óvni a kormánytöbbséget, hogy visszaforgassa az idő
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
hogy ez egy nagy lépés a jogállamtól a nem jogállami, önkényuralmi berendezkedés irányába. Tisztelt Képviselőtársaim! Ez az, amitől mi óvjuk önöket. Hadd tegyem hozzá: ennek a nyugdíjreformnak a kérdésében önök több ponton is módosítottak. Vannak ebben olyan módosítások, amelyekre csak azt mondjuk, hogy károsak, haszontalanok, visszafelé mutatnak. De vannak olyan módosítások is, mint a tagdíjnak a 6 százalékon való befagyasztása vagy most a garanciának, a normajáradéknak a megszüntetése, amelyek nemcsak károsak, hanem alkotmányellenesek is. Ezért mondjuk mi azt, szabad demokraták, hogy ne tessék
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
normajáradéknak a megszüntetése, amelyek nemcsak károsak, hanem alkotmányellenesek is. Ezért mondjuk mi azt, szabad demokraták, hogy ne tessék visszaforgatni az idő kerekét. (Általános zaj.) Végül egyetlenegy kérdésben szeretném korrigálni azt, amit Kökény Mihály képviselő úr az imént mondott. Ő ugyanis azt mondta, hogy ez az utolsó kísérletük a szabad demokratáknak arra, hogy a magán-nyugdíjpénztári rendszert és ezzel a ' 97-es nyugdíjreformot megvédjék. Nem, tisztelt képviselőtársaim, ez nem az utolsó kísérletünk. (Közbeszólások a Fidesz soraiból: Nem! Nem!) Ugyanis egyfelől az Alkotmánybírósághoz fogunk immár harmadszor fordulni
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
megvan -e a harcászati repülők fejlesztési programja, és ha megvan, mikor fogják bemutatni a honvédelmi bizottságnak? Úgy gondolom, hogy nem fogadhatunk el egy olyan határozati javaslatot, amely egy olyan okmányra hivatkozik, amelyről nem tudunk, amelyről a Honvédelmi Minisztérium képviselői eddig azt mondták, hogy nem tudnak róla, nem tudják, hogy létezik -e. Most a miniszter úr elmondta csöndes szóval - nem tudom, a jegyzőkönyvbe bekerült -e, most én elmondom -, hogy létezik ez a program, ezért kérem a miniszter urat, hogy ezt a honvédelmi bizottság számára
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
a magam részéről, mondom, a költségvetési bizottság tagjaként, nagyon határozottan támogatni az 5., illetve 7. pontban szereplő módosító javaslatokat: Mécs Imre képviselő úrnak, frakciótársamnak a 7., illetve Juhász Ferencnek, Iváncsik Imrének és Molnár Jánosnak az 5. pontban szereplő javaslatát. Ők azt mondják, hogy ha már a kormány és az országgyűlési többség ilyen típusú döntést hoz, akkor tessék emellé egy programköltségvetést rendelni. Magyarul: tessék hosszú időre, több parlamenti cikluson keresztül előre rögzíteni, az Országgyűlés és a nyilvánosság elé tárni és a parlamenti döntésben jóváhagyni
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
törvénnyel, hiszen az kötelezné önöket arra, hogy egy ilyen kötelezettségvállalásról számot adjanak. Miután az államháztartási törvényből önök ezt voltak szívesek a mi figyelemfelkeltő felhívásaink ellenére kitörölni, így most már nem az államháztartási törvényre, hanem az elemi politikai tisztességre hivatkozom, amikor azt mondom, hogy szíveskedjenek, szíveskedjék a kormány - ha nem a honvédelmi miniszter, aki csak elkölti ezt a pénzt, ő vagy az utódja, hanem a pénzügyminiszter meg a miniszterelnök, akinek kötelessége, hogy hosszú távra előre gondolkodjon - nyilatkozni erről, és bizony tegye meg azt, amit
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
bármelyik NATO-tagállam parlamentje a saját kormányától azt, hogy valahol, valamikor, valamilyen gépet vegyetek? Önök, kedves kormánypárti képviselőtársaim, most arra készülnek, hogy megszavazzák a kormánynak azt, hogy valahol, valamikor, valamit vegyen, és ehhez képest semmiféle követelményt, semmiféle mércét nem állítanak, hanem azt mondják, hogy csináljátok. Tudják -e, hogy ez mibe kerül? Mi pontosan nem tudjuk, kérdezzük is, de körülbelül 150 milliárd forint a gépek beszerzése, és még másik néhány milliárd forint a MiG repülőgépek rendben tartása. Tudják -e önök, képviselőtársaim, hogy a honvédelmi miniszter
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
támogatja. Mert hogyan lehet egy olyat támogatni, ami egyébként nagyon sok pénzbe kerül, a pillanatnyi felhasználását nem látjuk, a célokat nem látjuk, csak azt tudjuk pontosan, hogy erre most a kormánynak nagy hirtelen szüksége van? De az önök ellenzéke nem azt mondta, hogy ne vegyenek repülőgépet. Az önök ellenzéke nem azt mondta, egyik sem, hogy márpedig a Magyar Köztársaságnak nincs szüksége repülőgépre. (Molnár Róbert közbeszól.) Az önök ellenzéke azt mondta, tisztelt Molnár képviselő úr, hogy vegyenek, csak legyenek kedvesek megmutatni, hogy mit és
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
teszi, kedves képviselőtársaim, tisztelt miniszter úr, akkor a kormány akár dönthet is, ha ez alapján és ilyen feltételekkel csinálja. És ha bárki önök közül egyetlenegy fél mondattal is utalást talál arra, hogy ezt az egészet meg akarnánk akadályozni, akkor én azt mondom, hogy mutassa, de itt nem erről van szó; hanem arról van szó, amit az általános vitában volt szerencsém már ismertetni és itt most külön már nem teszem: hogy a demokrácia az eljárási jogok betartásának kérdése. Ezt Orbán Viktornak volt szerencséje önöknek
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
Gyulának az eredményei fényesen bizonyítják, hogy a pilóták biztonságával ma sincs semmilyen probléma. ELNÖK: Kétperces hozzászólásra következik Juhász Ferenc úr, az MSZP képviselője. JUHÁSZ FERENC (MSZP): Elnök Úr! Köszönöm a szót. Tisztelt Körömi Attila Képviselőtársam! Megmondom őszintén, hogy amikor ön azt mondta, hogy nyugodt, hogy a kormány jó döntést fog hozni, én akkor estem rögvest pánikba, mert én azt hiszem, az kevés, hogy ön nyugodt. Az egyébként nagyon kellemes lelkiállapot, de én azt gondolom, hogy minimum a Magyar Köztársaság parlamentjének kellene ebben a
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
Az egyébként nagyon kellemes lelkiállapot, de én azt gondolom, hogy minimum a Magyar Köztársaság parlamentjének kellene ebben a kérdésben nyugodtnak lennie, de leginkább a társadalomnak és az országnak kellene ebben a kérdésben nyugodtnak lennie. A pánikom csak fokozódott, amikor ön azt mondta, hogy biztos, hogy a kormány jól fog dönteni. De egyetlenegy érvet nem mondott, hogy a kormány miért fog jól dönteni, hiszen mit dönt, hogyan dönt, merre, meddig. Az, hogy ön biztos a kormányában, ez elvárható, különben Mátrai Márta levon öntől százezer
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]