> 171,226 matches
-
nagy botrányok voltak. Emlékeztetek arra, hogy az egyik NATO-főtitkárnak ezért kellett karrierjét megszakítania. Köszönöm szépen, elnök úr. ELNÖK: Kétperces hozzászólásra következik Iváncsik Imre úr, az MSZP képviselője. IVÁNCSIK IMRE (MSZP): Köszönöm a szót, elnök úr. Csodálkozom, hogy Körömi Attila képviselőtársam azt mondja, hogy különbözőképpen értelmezzük a 61/2000. határozatot. Azért csodálkozom, mert annyira egyértelmű a szöveg, hogy hogyan lehet azt másképpen értelmezni. Persze lehet nyilván mindent. Nekem meggyőződésem, hogy azért készült az a hármas szakaszolás, mert világossá vált az egyeztetéseken, hogy mi a teherbíró
[MNSZKorAP/DOC001774/000002]
-
szakemberek nem tudják megcsinálni a részegységeket csak egyben kicserélni. Ez mindennel így van nem csak az órával. Amikor a 8 éves Citizenemet elvittem a seiko-citizen szakszervízbe (asszem a kiskörúton volt), mert meg-meg állnak a mutatói pihenni pár napra, akkor ott azt mondták hogy csak egészben tudják kicserélni a belsejét (mutatóstul, számlapostul). De az majdnem az óra árába kerül. NNa ekkor én is egy kicsit kiakadtam :-( De hogy jobban belegondolok, meg hogy elolvastam eme topic-ot, arra a következtetésre jutottam, hogy lehet hogy ez volt
by Zoom [MNSZKorAP/DOC001893/014326]
-
egyébként mindenki úgy ír ki, hogy ezt nehogy valaki megnyerje, mert nem tudja ezt a szolgáltatást biztosítani? Tucatjával vannak azok a szolgáltatások, amelyeket nem tudunk biztosítani, mert értelmetlenek. Ha erről lett volna szó, kedves belügyminiszter asszony, kedves államtitkár úr, akkor azt mondom, hogy lehetett volna valamilyen előremutató vitát folytatni, mert tényleg az a kérdés, hogy Magyarország a jelen körülmények között, a jelen helyzetben fenn tudja -e tartani az önkormányzati rendszernek ezt a szolgáltatási szintjét. Ehhez képest volt itt minden egyéb. Önmagában az abszurd
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
és rendelkezésére állnak. (10.20) Ő úgy gondolja, hogy túl sok az önkormányzat. Szerinte, ha Svédországban 300, Nagy-Britanniában 600 önkormányzat működik mindösszesen, akkor a nálunk működő 3200 önkormányzat mindenképpen felesleges, mindenképpen túlzó. Tromfolt is válaszában Draskovics pénzügyminiszter úr a tanácskozáson, és azt mondta, hogy ha a Fidesz részéről ez a javaslat komoly, akkor akár már másnap üljenek tárgyalóasztalhoz. Most nem tudunk, nem értesültünk még arról, hogy a tárgyalások megkezdődtek volna, azonban el kívánom mondani, hogy ezzel a felvetéssel mélyen nem értünk egyet. A liberálisok
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
a soraikban ülnek, és megbeszélték -e azt, hogy azokat, amikről ők beszélnek és amivel próbálják egy kicsit fényezni a kormányzati munkát, azok valóban a mindennapi életben, reálisan hogyan és mint tükröződnek vissza. Lehet számokat mondani, lehet igazolni bizonyos cselekedeteket, lehet azt mondani, hogy ilyen és ilyen nagyságrendben növekedett az önkormányzatok támogatása, de egész egyszerűen nem kell mást csinálni, mint elolvasni az ÁSZ jelentését az elmúlt három esztendőben a költségvetéssel kapcsolatban, annak önkormányzati fejezetét érintően, és elég világosan láthatjuk azt, hogy mennyire csökkent az
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
egyébként ma már nincs olyan önkormányzat, ahol nincs ilyen jellegű úgynevezett törvénysértés, ahol nem a kellő, törvényben előírt létszámmal látja el a feladatot. De meg lehet csinálni azt is, hogy fogjuk magunkat, és az óvodáknál - nem kell azokat bezárni, hanem - azt mondjuk, hogy nem 12 órát tart nyitva az az óvoda, hanem csak tíz órát. Meg lehet csinálni azt is, hogy a gyerekeket nem 3 éves kortól visszük az óvodába, hanem 5 éves kortól, hiszen ez a kötelező feladat. Meg lehet csinálni azt
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
igazolja azokat a gondolatokat, amelyeket elmondtam. Nagy lendülettel jelentette be még a miniszterelnök úr - egyébként erről a szószékről -, hogy most aztán az önkormányzati utak felújítása valóban meg fog oldódni a kátyúzással, hiszen 10 milliárdos keretet fog erre biztosítani, illetve ő azt mondta, hogy 1 forint plusz 1 forinttal próbálja ezt a helyzetet segíteni. Szeretnék egy konkrét adatot mondani, és akkor nyilván érzékelni fogják, mire gondolok: ebből a 10 milliárd forintos keretből - amire talán a belügyminiszter asszony vagy az államtitkár úr, nem tudom pontosan
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
1 forint plusz 1 forinttal próbálja ezt a helyzetet segíteni. Szeretnék egy konkrét adatot mondani, és akkor nyilván érzékelni fogják, mire gondolok: ebből a 10 milliárd forintos keretből - amire talán a belügyminiszter asszony vagy az államtitkár úr, nem tudom pontosan, azt mondta, hogy 30 százalékkal még megemelhető - a közép-magyarországi régió 4,8 milliárdot kapott: ebből a főváros egyébként 4,2 milliárdot, Pest megye pedig 600 milliót. Elég világosan látszik - ugyanúgy, mint a közlekedési normatíva tekintetében -, hogy itt nyilván politikai alku született a koalíciós partnerek között
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
között létező önkormányzatok számára a saját pályázati forrást pótló támogatási keretet. Ezzel a lehetőséggel is élni kell; illetve azon önkormányzatok számára, amelyek elhatároznak valamilyen létszámcsökkentést, szintén központi alap biztosítja az ezzel kapcsolatos terhek viselésének részbeni vagy teljes egészbeni ellentételezését. Összességében azt mondanám, hogy azt ne vonjuk kétségbe, hogy az önkormányzati szféra számára 11 százalékkal több pénz áll rendelkezésre. Az tény, hogy ebben az évben jelentős hangsúlyváltások is vannak az önkormányzati területen, bizonyos területeken ez kikényszeríti a takarékoskodást, vagy éppen, ha úgy nevezzük, a
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
elhatározta ez a kormány, hogy a nagyvárosok régóta húzódó csatornázási problémáit rövid időn belül meg kell oldani - Győr nem ez az eset, mert mi ' 98-ban befejeztük a város teljes csatornázását -, a nagyvárosok, akár Debrecen vagy akár Szeged esetében én is azt mondom, hogy ezt meg kell oldani, ehhez anyagi erőket kell átcsoportosítani, ezt is az önkormányzatok kapják. Mi, győriek ezt tudomásul vesszük, hogy mi ilyen pénzt nem kapunk, mert ezzel a munkával már végeztünk. Na most, én azért a következő politikai problémát is
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
között, mert lehetséges, hogy éppen Debrecenben dekkol az a pénzünk, amit mi adóbevételek formájában... (Moraj a Fidesz soraiban.) Ez is az igazsághoz tartozik, uraim! Ne vonjátok kétségbe! Adóbevételek formájában, mondjuk, lehet, hogy éppen Debrecenben kötnek ki. Nos, kérem, én változatlanul azt mondom, hogy vegyük tudomásul és fogadjuk el a valamit valamiért elvet, hogy ez a kormány azt hirdeti meg, hogy 2005-ben nagyobb arányú és nagyobb összegű fejlesztéseket valósít meg az önkormányzatok területén. Ez a 11 százalékból nem fog kijönni. Az a mértékű fejlesztési
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
hasznosított ingatlanok önkormányzatok részére történő átadásával kapcsolatos eljárást egyszerűsítette a költségvetési törvény, nevezetesen megszüntette a minisztériumoknak az egyetértési jogkörét, pontosan azért, hogy eggyel kevesebb adminisztrációs akadály legyen ennek a kormányzat által támogatott programnak a megvalósítása útjában. Ezt már érzékeljük. Én azt mondom, hogy ezzel is az objektumi feltételeket tudjuk javítani az önkormányzatok esetében, akár az önként vállalt, akár a kötelezően ellátandó feladatok vonatkozásában egyaránt. Köszönöm szépen a figyelmet. (Taps az MSZP soraiban.) ELNÖK: Most kétperces hozzászólásokra kerül sor: elsőként megadom a szót Kósa
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
nem épültek metróvonalak? Akkor most nagyon nagy bajban van a Fővárosi Önkormányzat? Ezekhez a mondatokhoz még egy dolog hozzátartozik: tulajdonképpen úgy érezhetjük, hogy ez az egymásra mutogatás ékes példája. Hiszen talán emlékeznek, képviselőtársaim, Demszky Gábor főpolgármesternek arra a mondatára, amikor azt mondta, hogy az Orbán-kormány legrosszabb éve is jobb volt Budapest számára, mint a szocialista kormány bármely eddigi éve. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Sokkal jobb!) Természetesen. Szocialista képviselőtársaim ilyenkor persze azt mondhatják, hogy Demszky Gábor még a kákán is csomót keres. Ők tudják
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
hogyan, milyen feltételekkel tud megvalósulni, mondjuk, az idén? 2001-ben történetesen a környékünkön egy céltámogatással megvalósuló szennyvízberuházás 92 százalékos állami támogatásból készült el, az önkormányzatnak és a lakosságnak összességében 8 százalékos önrészt kellett felmutatnia. Mi a helyzet 2005-ben? Tisztelt képviselőtársaim, miközben azt mondják, hogy soha nem látott nagyságrendű fejlesztési források állnak rendelkezésre, a céltámogatott beruházások esetében - és ezek nem egyedi önkormányzati ügyek - rendelkezésre áll, mondjuk, 40 vagy 50 százalékos céltámogatás, tehát állami forrás. Aztán hogyan is működik a rendszer? Megszületett a 25. és a
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
összegeket biztosít a kormányzat. Tisztelt Képviselőtársaim! Én ezzel nem büszkélkednék, 2004-ben még csak 6 milliárd forint volt a létszámleépítésre biztosított keret, most a központosított előirányzatok között 13,6 milliárd forint szerepel. Ugye, Szabó Endrét, a SZEF elnökét ismerik? Szabó Endre úr azt mondta, hogy 2003-ban és a 2004-ben 20 ezer közalkalmazott és köztisztviselő leépítésére került sor, ne tovább! Ha nézzük ezt a 13,6 milliárd forintot, úgy tűnik, hogy a ne tovább továbbhalad, és a létszámleépítés soha nem látott mértéket ölt. Elgondolkodtak önön azon, hogy
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
költségvetése? (Domokos László: Igaz!) Tisztességes az, hogy a prémiumévek program keretében a közalkalmazott, köztisztviselő életét megkeserítve a juttatásainak a 60 százalékát akarjuk adni? Ez a tisztes kivezetés a közalkalmazotti és köztisztviselői jogviszonyból? Tisztelt képviselőtársaim, én teljesen másképpen vélekednék. Belügyminiszter asszony azt mondta, hogy az önkormányzatoknál marad 2003-tól a gépjárműadó teljes bevétele, mind a száz százalék. De, tisztelt képviselőtársaim, nem emlékezünk arra véletlenül, hogy mi is hangzott el ebben az ülésteremben? Felsorolták a kormánypárti képviselők, hogy a közalkalmazottak 50 százalékos bérfejlesztésének a fedezetéhez melyek
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
Annyira jó lenne, ha lenne bátorság bennünk, hogy a 14 esztendő dolgairól szóljunk! Hiszen olyan szép még a rendszerváltás első gondolata, amikor mindenki azt mondta a választási kampányban, hogy a helyben keletkezett jövedelmek maradjanak helyben. Aztán mindjárt az első kormány azt mondta, hogy 50 százalék, a második azt mondta, hogy 25, és a harmadik kormány - nem is nevezzük most nevén - azt mondta, hogy 5 százalék. Aztán lett 10, és most 17 százalék. Tudom, hogy nem ez a megoldás, de mégis arról van szó
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
hogy a 14 esztendő dolgairól szóljunk! Hiszen olyan szép még a rendszerváltás első gondolata, amikor mindenki azt mondta a választási kampányban, hogy a helyben keletkezett jövedelmek maradjanak helyben. Aztán mindjárt az első kormány azt mondta, hogy 50 százalék, a második azt mondta, hogy 25, és a harmadik kormány - nem is nevezzük most nevén - azt mondta, hogy 5 százalék. Aztán lett 10, és most 17 százalék. Tudom, hogy nem ez a megoldás, de mégis arról van szó, hogy talán ezt ebben a körben mondjuk
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
gondolata, amikor mindenki azt mondta a választási kampányban, hogy a helyben keletkezett jövedelmek maradjanak helyben. Aztán mindjárt az első kormány azt mondta, hogy 50 százalék, a második azt mondta, hogy 25, és a harmadik kormány - nem is nevezzük most nevén - azt mondta, hogy 5 százalék. Aztán lett 10, és most 17 százalék. Tudom, hogy nem ez a megoldás, de mégis arról van szó, hogy talán ezt ebben a körben mondjuk ki: van felelősség, persze ezzel párhuzamosan van feladat is. Hogy fuldoklik -e valaki
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
a fővárosi frakcióvezető asszony, Gy. Németh Erzsébet, hogy az egész téma úgy került elő, hogy a Fidesz komoly problémája az, hogy ebben a városban olyan emberek élnek, akik jól emlékeznek arra, hogy mi is történt az elmúlt időszakban. Tehát én azt mondom, hogy hagyjuk rá az emberekre, hogy majd eldöntsék, hogy az, ami történik, számukra elfogadható avagy sem. Én azt mondom, hogy ha fel tudják saját magukat menteni attól, hogy versenyeznek egymással, hogy nagyobbat vagy nagyobbat mondjanak, akkor talán lesz arra energia és
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
az, hogy ebben a városban olyan emberek élnek, akik jól emlékeznek arra, hogy mi is történt az elmúlt időszakban. Tehát én azt mondom, hogy hagyjuk rá az emberekre, hogy majd eldöntsék, hogy az, ami történik, számukra elfogadható avagy sem. Én azt mondom, hogy ha fel tudják saját magukat menteni attól, hogy versenyeznek egymással, hogy nagyobbat vagy nagyobbat mondjanak, akkor talán lesz arra energia és kapacitás, hogy azzal foglalkozzunk, ami a dolgunk. Elment közben Kósa Lajos (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Meg a belügyminiszter is
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
mondjuk ki azt, hogy ha a patkó egyik oldalán önök, a Fidesz csatlakoznak a liberális párthoz, aki egy kisebb fővárosban gondolkozik, akkor azt kell mondjuk, hogy a mi véleményünk más, de készek vagyunk róla vitatkozni. A mi véleményünk más, mi azt mondjuk, hogy ez a város már így is kisebb, mint ami Európában szokásos. Mi úgy gondoljuk, hogy a város fejlesztése önmagában és a régióval együtt képzelhető el. (Domokos László: Álvita!) Beszéljünk a hatáskörökről, beszéljünk arról, ami szándékaink szerint lehetséges: egy erős, fejlesztésekben
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
megadom a szót Bőhm András képviselő úrnak, az SZDSZ képviselőcsoportjából. DR. BŐHM ANDRÁS (SZDSZ): Tisztelt Országgyűlés! Molnár Gyula képviselő úr felszólalására szeretnék röviden reagálni, amennyit a két perc megenged. Tehát egyrészt mondanám, hogy a liberális pártnak nincs olyan elmélete, ami azt mondaná, hogy kisebb fővárost akar. Tehát ennek a meghirdetése nem történt meg, a vitatása is fölösleges. A liberális pártnak az az álláspontja, hogy a hatásköröket kellene jobban szétosztani és az ügyek vitelét megfelelőbben vinni. A másik, amit ennél lényegesebbnek tartok, azt gondolom
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
az ügyek vitelét megfelelőbben vinni. A másik, amit ennél lényegesebbnek tartok, azt gondolom, hogy sokáig nem követhető az a gyakorlat a fővárosban rendkívül erős pozíciókkal rendelkező MSZP részéről, hogy beszélgetésre hívjon vélemény kifejtése nélkül. Tehát a kétszintű várossal kapcsolatban lehet azt mondani, hogy ez a fajta működés jó, lehet azt mondani, hogy rossz, és ha rossz, akkor milyen megoldási javaslat van. A központi régió ügyében lehet azt mondani, hogy elképzelésünk van, és ehhez kérünk vitázó partnereket, azt kevésbé lehet ma már mondani, bár
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]
-
lényegesebbnek tartok, azt gondolom, hogy sokáig nem követhető az a gyakorlat a fővárosban rendkívül erős pozíciókkal rendelkező MSZP részéről, hogy beszélgetésre hívjon vélemény kifejtése nélkül. Tehát a kétszintű várossal kapcsolatban lehet azt mondani, hogy ez a fajta működés jó, lehet azt mondani, hogy rossz, és ha rossz, akkor milyen megoldási javaslat van. A központi régió ügyében lehet azt mondani, hogy elképzelésünk van, és ehhez kérünk vitázó partnereket, azt kevésbé lehet ma már mondani, bár megértem, hogy az MSZP-n belül az utóbbival kapcsolatban vannak
[MNSZKorAP/DOC001784/000002]