171,426 matches
-
szót ejtettek, ezért ezt részletesen nem szeretném kifejteni. De mindenképpen, amikor a kodifikációba belefogunk, azt figyelembe kell venni, hogy az Alkotmánybíróság egyszer már megsemmisített egy tényállást ezzel összefüggésben, a Btk. 269. (2) bekezdésben foglalt tényállást, a közösség elleni izgatást; amely azt mondta, hogy közösség elleni izgatást követ el, aki nagy nyilvánosság előtt a magyar nemzetet, nemzetiséget, népet vagy fajt sértő, illetve lealacsonyító kifejezést használ, vagy más ilyen cselekményt követ el. Azért, hogy a szólásszabadság érdekében hozott alkotmánybírósági határozattal szembe ne menjen a törvényjavaslat
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
én kifejeztem aggodalmamat a törvényjavaslat azon részeivel kapcsolatban, amelyek szerintem az egyesülési és a gyülekezési jogot korlátozzák. Ezt az állításomat fönntartom. De ez a törvényjavaslat nem abban a részében korlátozza az egyesülési jogot, amelyre Torgyán képviselő úr hivatkozott! Ő ugyanis azt mondta, hogy abszurd az, hogy bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet vezetésében részt vevő személyt akarjon büntetni ez a törvényjavaslat. Szerintem, ha más nem, ez biztos, hogy helyes része a törvényjavaslatnak - ez a hatályos jogi rendelkezés is. A korábbi jogi rendelkezés helyett ezt
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
módosító indítványom a teljes 19. elhagyására irányul. Megítélésem szerint ez egy olyan kérdés, amelyet nem szabad a nemzetbiztonsági törvényben szabályozni, illetőleg mielőtt a nemzetbiztonsági törvény ezt szabályozza, ezt a kérdést a Házszabályban kellene szabályozni. Ugyanis az alkotmány 24. (4) bekezdése azt mondja, hogy " az Országgyűlés működésének szabályait és tárgyalási rendjét házszabályban állapítja meg ". 1994 szeptemberében, amikor az új Házszabályt elkészítette az Országgyűlés, két dologról döntött. Az első a Házszabály formája vagy műfaja, hogy milyen formában alkotja meg a Házszabályt. Miután az alkotmány a
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
vajon ennek az országnak a parlamentjében egy kommunista képviselő a védelmi bizottságban hozzájuthatott -e azokhoz az információkhoz, amelyeket a NATO működésével, főleg a nukleáris tevékenységgel kapcsolatban a bizottság megkapott. A válasz egy sejtelmes mosoly volt. Amikor még egyszer megkérdeztem, akkor azt mondták, hogy természetesen nem - annak ellenére, hogy a Házszabály ezt nem tiltja. Ebből az következik, hogy nem az a demokrácia ismérve, hogy minden képviselő hozzájuthat -e ahhoz az információhoz, hogy vele szemben folyik -e ilyen vizsgálat, avagy nem. De akkor ezt mondjuk
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
meg és bukkan elő mindig, hogy amikor véleménykülönbség következik be a törvényhozás valamely testülete és a végrehajtó hatalom valamely képviselője között, akkor ki az erősebb, kié a végső szó. A magyar alkotmány ebből a szempontból megítélésem szerint teljesen egyértelműen fogalmaz; azt mondja, hogy a törvényhozó hatalom az erősebb, a végrehajtó hatalomnak nincs lehetősége a kibúvásra, sőt azt a lehetőséget sem biztosítja, hogy a két hatalmi ág véleménykülönbsége esetén a harmadik hatalmi ág mondja ki a végső szót, tehát hogy például a törvényhozó vagy
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
törvény általános logikáját, ami úgy szól, hogy konkrét esetről, konkrét vizsgálatról a törvényhozás, illetve annak szuperbizottsága, a nemzetbiztonsági bizottság csak akkor értesül, ha ez a vizsgálat valamilyen módon fölveti a törvénysértés gyanúját. Ezt a logikát megtöri az eredeti törvényszöveg, amikor azt mondja, hogy egy országgyűlési képviselő elleni vagy annak a környezetében folyó vizsgálat önmagában is okot szolgáltat arra, hogy erről valamilyen formában - a vitatott formában - értesüljön a nemzetbiztonsági bizottság. Úgy hiszem, ez nagyon fontos és garanciális rendelkezés annak érdekében, hogy ne fordulhasson elő
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
bírósághoz fordulni, és gyakorlatban ez csak azáltal tud érvényesülni, ha megkapja ehhez az anyagot a nemzetbiztonsági bizottságtól. És nagyon jelentősnek tartom azt a Wachsler és Trombitás képviselő urak által benyújtott és az előterjesztő által támogatott, valamennyi bizottságon keresztülment javaslatot, amelyik azt mondja, hogy ez a vizsgálat akkor is megindul, ha a bizottság egyharmada támogatja. Vagyis tulajdonképpen, amennyire lehetséges, kiküszöböli azt a politikai elemet, hogy a többség esetleg nem járul hozzá a vizsgálathoz politikai okból. Lejárt a két percem. Szeretnék majd felszólalni az 5.
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
valamiféle kötelező, és hogy minden üggyel köteles foglalkozni a bizottság, sőt ténymegállapító vizsgálatot is tehet. De ha már ennél a körnél vagyunk, nekem ebben sokkal nagyobb problémát a vizsgálóbizottság és a parlamenti állandó bizottság közötti szerep jelent. Ugyanis a Házszabály azt mondja, hogy ha a képviselők egyötöde kéri, mindenféle tárgyi megkötés nélkül létrejöhet egy vizsgálóbizottság. Most ennek a vizsgálóbizottságnak a létrejöttét is vagy korlátozni kellett volna, mert hiszen a nemzetbiztonsági bizottság egy teljesen atipikus állandó bizottság, és bizony vizsgálati bizottságnak inkább minősül, mint
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
úr adott be olyan tartalmú módosító indítványt, amelyik pontosan, szó szerint a rendőrségi törvény szövegéhez igazítja a törvényt. Csak az a probléma, hogy a félreértést vagy a félreérthetőséget nem küszöböli ki teljes egyértelműséggel a rendőrségi törvény. Ugyanis a rendőrségi törvény azt mondja, hogy " lakásban a történteket technikai eszköz segítségével megfigyelhetik és rögzíthetik ". Ezt lehet úgy értelmezni, hogy ami a lakásban történik, tehát hogy a lakáson belül rögzíthetik azt, ami a lakásban történik. Nem zárja ki ez a külső engedély nélküli lehallgatását a lakásban
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
annak fedőszervével. Nekem mint a nemzetbiztonsági bizottság tagjának, feltehetőleg - ha a törvényt elfogadjuk - ki kell töltenem ezt a C-típusú kérdőívet, és én bizony be fogom írni, hogy igen. Ugyanis én kapcsolatban álltam ' 90 előtt a Szabad Európa Rádióval, amelyről akkoriban azt mondták, hogy a CIA-hoz kapcsolódó szervezet. Akkor ezt természetesen mindig elutasítottuk, visszautasítottuk, de azért ma már azt hiszem, kár volna titkolni vagy cáfolni azt, hogy valóban befolyásolta a CIA, egyrészt anyagi eszközöket bocsátott a rendelkezésére, másrészt a műsorpolitikájára is ráhatott. Tehát igenis
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
indult, és akkor, amikor a pere folyt, az Esti Hírlapban megjelent egy cikk azzal a címmel, hogy " Rendőrre támadt az autós ". Ez a cikk igen durva módon támadta azokat a nyugati hírforrásokat, amelyek ebből valamilyen politikai ügyet akartak csinálni, és azt mondták, hogy ez az autós egy krakéler alak, aki kötekedett a hatóságokkal, ezért került sor az eljárásra. Azt tudom, hogy azt az újságírót, aki ezt a cikket megírta, előzőleg behívták a pártközpontba, és ott Knopp András eléje tette azt, hogy Demszky Gábor
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
fizetni - könnyen megtörténhet az, hogy kilakoltatják. Ilyen pokoli, nagyon rossz helyzetben élnek azok a cigányok, akiknek a kedvéért, akiket segítendő született meg ez a kormányhatározat. Én magam üdvözlöm ezt a kormányhatározatot, hiszen ez az első lépés a cigányság történetében, amikor azt mondják, hogy nem egy speciális szociális réteg, és a szociális problémáit kell kezelni, amikor nem azt mondják, hogy egy speciális etnikai réteg, és az etnikai mivoltjával kell foglalkozni, hanem azt mondják, hogy egy olyan réteg, amely, ha nem segítünk rajta, kizuhan a
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
a kedvéért, akiket segítendő született meg ez a kormányhatározat. Én magam üdvözlöm ezt a kormányhatározatot, hiszen ez az első lépés a cigányság történetében, amikor azt mondják, hogy nem egy speciális szociális réteg, és a szociális problémáit kell kezelni, amikor nem azt mondják, hogy egy speciális etnikai réteg, és az etnikai mivoltjával kell foglalkozni, hanem azt mondják, hogy egy olyan réteg, amely, ha nem segítünk rajta, kizuhan a társadalomból. És azt mondja ez a kormányhatározat, hogyha az össztársadalom nem akarja, hogy kizuhanjon a társadalomból
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
kormányhatározatot, hiszen ez az első lépés a cigányság történetében, amikor azt mondják, hogy nem egy speciális szociális réteg, és a szociális problémáit kell kezelni, amikor nem azt mondják, hogy egy speciális etnikai réteg, és az etnikai mivoltjával kell foglalkozni, hanem azt mondják, hogy egy olyan réteg, amely, ha nem segítünk rajta, kizuhan a társadalomból. És azt mondja ez a kormányhatározat, hogyha az össztársadalom nem akarja, hogy kizuhanjon a társadalomból, akkor kormányszinten, intervenciós politikával bele kell avatkozni, segíteni kell, és lehetőséget kell arra nekik
[MNSZKorAP/DOC001801/000014]
-
is összevesztünk. -Kivel? -Egy lánnyal. -kicsit idegesebben reagált, mint általában. A hangja szinte elfulladt tekintete sötét lett: -Akkor felejtsd el őt! -erre a mondatra felpattantam az öléből. -HA? -Hiszen, ha ennyi fájdalmat okoz akkor csak felejtsd el őt! Amúgy is azt mondtad, hogy hoztad és a táv kapcsolatok sohasem működnek jól. -Miért felejteném el? -Mert... -Most csak menj el! Azt hittem neked legalább elmondhatom! -REN, TE IDIÓTA! -sírva kirohant a lakásból. Sokan hívtak sok felé, de semmi nem volt ami igazán érdekelt volna
[MNSZKorAP/DOC001948/003247]
-
baj, ha a hiányosságokra vagy vélt hiányosságokra rámutatunk? pont ez a jó, hogy itt a klub és azok akik oda járnak, kapcsolatot tudnak teremteni, ami egyébként nem bizti, hogy létrejönne, hisz itt is elég zárkózottak és sértődékenyek vagytok, ha valamire azt mondjuk, hogy szerintünk nem az igazi. mikor lesz, hogy meghalgattok minket minden felháborodás és veszekedés nélkül? senki nem akar itt rosszat. tudjuk, ti sem... nna, most hírtelen ennyi. remélem senki nem sértődik meg. nem állt szándékomban a sértegetés. üdv, VV
by VV [MNSZKorAP/DOC001889/006402]
-
elgyötört, de láttam, nagyon tetszem neki. Mondta, megmutatja a várost. És cipelt végig a kihalt kőrengetegen, hurcolt magával, de csak a hősi emlékművekhez. Mindegyikhez! egész éjszaka. Fejből tudom az összes emlékműveteket! Az éjszakát a hajnaltól elválasztó bizonytalan sávban a katona azt mondta, hogy hugyozzunk együtt. A katonaság és a hugyozás elválaszthatatlanok. Késő, gondoltam, már nem lehet elcsábítani, olyan vagyok, mint a megfúrt mákgubó. A hasonlatot is álmodtam. - Most elviszlek valahová - mondta ünnepélyesen a fiú. Egy abszolúte lepusztult lebujban kötöttünk ki. Csak katonák voltak
A szív segédigéi- bevezetés a szépirodalomba - [MNSZKorAP/DOC000373/000001]
-
runaway 09/20/99 16:54:29 Kedves Borka, talán most nem így látod, de én becsülendő dolognak tartom, hogy szólt egyáltalán. Mert tisztel annyira, hogy nem néz hülyének. Nekem még akkor is azt mondták, hogy képzelődöm, amikor kézenfogva futottam össze velük egy étteremben. 30 évesen /gyerek nélkül/ újrakezdeni még nem lehetetlenség. Csak eztán érdemes az alapot magadban lerakni, s akkor nem olyan kiszámíthatatlan az épület dőlésszöge földrengés esetén.
by runaway [MNSZKorAP/DOC001915/004190]
-
2013-07-05 Sándor Trapp Két kannibál beszélget egy kirándulás előtt. - Te meg hova hozod azt az eszkimót? - Nem azt mondták, hogy mindenki hozzon magával hideg élelmet? Kannibálok vacsoráznak: - Te, kibaszott rágós ez a hús! A másik felpattan és torkon ragadja: - Szidtad az anyámat?! Két kannibál találkozik az utcán. Az egyiknél egy csontváz van. Megkérdezi a másik: -Mit csinálsz azzal a csontvázzal
by Sándor Trapp [MNSZKorAP/DOC001926/009361]
-
döntés, a kormány döntése az Antenna Hungária tőkeemelése tekintetében, és továbbra sem teljesítette a kormány a feladatát, azt a feladatát, amelyet a médiatörvény, mint modernizációs fejlesztési feladatot előír az Antenna Hungária tekintetében. Meggyőződésünk, hogy azok a független szakértői vélemények, amelyek azt mondták, hogy ebben a bizonytalan helyzetben egy külső céggel, a Global Telesystemmel megállapodást kötni - olyan megállapodást, amelyik elkötelezettséget jelent a későbbi privatizáció tekintetében is -, ez a döntés helytelen lenne, ezért ezt nem szabad meghozni. Fellépésünk helyes volt. A mi célunk az, hogy
[MNSZKorAP/DOC001805/000023]
-
Dávid Ibolya frakcióvezető-helyettes asszonynak, MDF. DR. DÁVID IBOLYA (MDF): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Kedves Képviselőtársaim! Ügyrendben szerettem volna szót kérni, nem először, tekintettel arra, hogy elnök úr az elnöki széket válaszadásra használja fel. Teljesen egyértelmű a Házszabályunk, amely azt mondja, hogy ha az elnök úr reagálni kíván, a vitában részt kíván venni, és nem levezető funkciójában ül a széken, akkor el kell hagynia a széket, és a képviselői helyéről megteheti, elnök úr, az összes olyan reagálást, amit az ügyben fontosnak tart
[MNSZKorAP/DOC001805/000023]
-
Tisztelt Képviselő Asszony! Nem kívánok ügyrendi vitába bocsátkozni, csak szeretném emlékeztetni, hogy a napirend előtti hozzászólások során most már lassan több mint két esztendeje nincsenek ügyrendi kérdések, ebben már többször megállapodtunk... (Közbeszólás a kormánypártok soraiból: A Házszabály...)... mivel a Házszabály azt mondja, hogy a napirenden lévő kérdésekben lehet ügyrendi javaslatot tenni, márpedig ez nem napirenden lévő kérdés. De ezt már sokszor megvitattuk, azt hiszem, felesleges erről szót ejteni. Megadom a szót Rubovszky György frakcióvezető-helyettes úrnak, KDNP. DR. RUBOVSZKY GYÖRGY (KDNP): Köszönöm a szót
[MNSZKorAP/DOC001805/000023]
-
Képviselőtársaim! Nem okos az a politika, amelyik csak akkor tud hátralépni, amikor már a szuronyt a hasába beledöfik. Meg kell mondjam, hogy az egész kérdés kezelésében a kormány ott követett el óriási hibát, hogy amikor januárban sűrűsödni kezdtek a fellegek, azt mondta, hogy majd márciusban visszatérünk erre, mert egyszerűen nem érzékelte, milyen problémákhoz fog vezetni, és azt hitte, hogy itt halogató taktikával lehet valamire menni. Azt hiszem, itt több kérdés keveredik össze, és egyikben sem sikerült előrelépni. Szeretnék emlékeztetni arra, hogy éppen a
[MNSZKorAP/DOC001805/000023]
-
indítványt nyújtott be új változatban a közalkalmazottak jogállásáról szóló, 1993. évi XXXIII. törvény módosítására T/3867. számon. Megadom a szót a képviselő asszonynak önálló indítványának indoklására. SZÖLLŐSI ISTVÁNNÉ (MSZP): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Azt hiszem, nem túlzok, ha azt mondom, hogy Magyarország több mint háromezer önkormányzatának nagy részén a közalkalmazottak bérkifizetésének időpontja a legtervezhetetlenebb időpontnak számít. Az önkormányzatok anyagi helyzetétől függ, hogy 3-án, 4-én vagy 9-én, ad absurdum 10-én kapnak bért az ott foglalkoztatott munkavállaló közalkalmazottak. Megértem az önkormányzatok nehéz helyzetét
[MNSZKorAP/DOC001805/000023]
-
iparfejlesztésnek, és ennek lehetőséget ad az is, hogy egyes területeken kialakult munkakultúrák vagy más területeken rehabilitálásra váró ipari körzetek talán meghatározzák a fő mozgási lehetőséget, és ebben befolyásolják a külföldi, főleg a multinacionális cégek szándékai is az iparfejlesztési stratégiát. Mégis azt mondom, hogy a Magyar Köztársaság parlamentjének irányt kell mutatnia az ipar, a kereskedelem, az úthálózat, vasúthálózat és más meghatározó ágazati érdekek fejlesztésére, és azzal egyetértek, hogy ezek összehangolására a térségekben vagy a régiókban nagyobb odafigyelés szükséges. Nem lehetséges az, mint ahogy ma
[MNSZKorAP/DOC001805/000023]