171,426 matches
-
Nem fogom a két percet kihasználni, tisztelt elnök asszony, tisztelt Ház. Amit Molnár Péter elmondott, azt nagyon jól tudom, csak az egyszerű televíziónéző, aki nem tud kábelra csatlakozni, meg a kábeltévénél egész más díjszabások vannak, különböző csomagok; az egyszerű néző azt mondja, hogy ő az 1-est és a 2-est tudja fogni, neki nem kell semmi pluszberendezés, és ezért fizet ennyit; mindegy, hogy minek hívjuk a törvényben, hogy előfizetési díj, bérleti díj vagy készülékhasználati díj, az teljesen mindegy. Teljesen egyszerűen csak azt szeretném mondani
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
nagyon egyöntetű volt az, hogy a törvény végrehajtása, bár nagyon sok problémát vet fel, de halad... - és amikor én felvetettem azt, hogy sort kellene keríteni a törvény módosítására, akkor a fideszes, a kisgazda, a KDNP-s és az SZDSZ-es képviselő is azt mondta, hogy nem kell hozzányúlni. A harmadik, amit mondani akarok: nagyon veszélyes az is, hogy neveket emlegetünk, hogy ki milyen pártból jön. Ez nem jó példa erre, mert akkor el kell kezdenünk nézni, hogy, mondjuk, a Bánó-műsor helyébe lépő új hírműsornak ki
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
Megadom a szót Hegyi Gyula úrnak, Magyar Szocialista Párt. HEGYI GYULA (MSZP): Köszönöm szépen, elnök asszony. Abban a kellemes helyzetben vagyok, hogy az SZDSZ és a Fidesz tisztelt képviselőinek a hozzászólását egyaránt korrigálhatom, vagy legalábbis korrigálni szeretném. Trombitás Zoltán képviselőtársamnak azt mondanám, hogy történelmi méretben, úgy érzem, Göncz Árpád köztársasági elnök és az akkori MDF vitájában a magyar nép egyszer már állást foglalt - és ezt a vitát a magam részéről nem nyitnám meg újból. Sőt, úgy tudom, hogy az MDF sem nagyon készül
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
Testületet munkájában, hiányosságaiban felsorolt önkritikus észrevételeivel, adott esetben belső pénzügyi nehézségeivel együtt, az általa képviselt iránnyal együtt, tehát a mérleg mindkét serpenyőjében lévő negatívumok és pozitívumok egyidejű figyelembevételével az ORTT-nek mi itt a fülét húzgáljuk, rugdossuk, ütögetjük, ráolvasunk, vagy pedig azt mondjuk, hogy ez a médiatörvény, úgymond, a közös munkánk - bár a felelősség arányait vitatnám -, ez az Országos Rádió és Televízió Testület ennek a közös munkának az eredményeként felállt testület, amely olyan-amilyen; viszont egyet nem mondhatunk: azt, hogy ez a testület nem a
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
ez hangzik el. Először azzal kezdeném, hogy ha jól figyeltem a mai vitát, a médiatörvényt és a médiatörvény megvalósítását senki nem támadta. Kritizálta a médiatörvényt, és nem hiszem, hogy egyetlenegy olyan képviselő vagy médiával foglalkozó szakember van az országban, aki azt mondaná, hogy ez a médiatörvény jó. Ez a médiatörvény nem jó. Hogy csak egy példát mondjak - amire Csapody képviselőtársam is kitért -, hogy a pártoktól távol legyen. Sajnos, a médiatörvény megvalósítása nincs a pártoktól távol, ennek a médiatörvénynek az egyik legnagyobb hibája az
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
fogalmazott meg olyat, ami ma egy picit elhangzott, hogy akár a kormány, vagy akármelyik kormánypárt olyan pressziót gyakorolt volna akár az ORTT-re, akár az MTV-re vagy a rádióra, hogy a törvény megvalósításával szemben tevékenykedjenek, a törvény szellemével szemben. Csapody Miklós azt mondta, hogy ne zárjuk le a vitát. Én azt mondom, nyugodtan lezárhatjuk. Mert az a vita, amely ma bonyolódott, az még bonyolódhat itt tovább is, mert jön a Magyar Televízió, jön a Duna Televízió és a Magyar Rádió. S a vita jelentős
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
itt tovább is, mert jön a Magyar Televízió, jön a Duna Televízió és a Magyar Rádió. S a vita jelentős része azokról a kérdésekről szólt, hogy például fontos az arányos megjelenés. Bár senki nem tudott rá megoldást mondani, Deutsch Tamás azt mondta, hogy a hírértéken lehetne gondolkodni, de az sem jó. Természetesen, ha hírértékről beszélünk, akkor rögtön egy kormányzópárt megjelenése sokkal magasabb arányú, mert neki vannak miniszterei, s a miniszterek szoktak megjelenni, fogadni, bezárni, megnyitni, átadni. Nincs igazából jó megoldás. Ezt most kell
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
lehetnek. Ezek a természetes személyek tagjai a kamarának, és feladatukat törvény rögzíti. A gazdasági társaságokról szóló törvény is már rendelkezik arról, hogy a könyvvizsgáló nem utasítható. Úgy látom, hogy ebben a tekintetben tulajdonképpen visszalépést jelent a jelenlegi kamarai törvény, mert azt mondja, hogy könyvvizsgáló társaságok esetében nem érvényes ez a szabály, utasítható a könyvvizsgáló. Megítélésem szerint ez veszélyeztetheti a könyvvizsgálók függetlenségét, amellett, hogy ellentétes a gazdasági társaságokról szóló törvénnyel és ugyanakkor, mint ahogy képviselőtársam is elmondta, ellentétes az Európai Unió 8-as irányelveiben megfogalmazott
[MNSZKorAP/DOC001806/000017]
-
megtörtént, s ezzel felforgatják némelyek hitét. Bizony, ezzel nagyon eltértek az igazságtól! 19 Isten azonban olyan erős alapot épített, amelyet senki sem tud lerombolni. Erre ez a két dolog van felírva: " Az Úr jól tudja, ki tartozik hozzá ", és: " Aki azt mondja, hogy az Úrhoz tartozik, az hagyjon fel minden hamissággal! " [a] 20 Egy nagy háztartásban nemcsak aranyból és ezüstből, hanem fából és cserépből készült edények is vannak. Egyiket különleges és ünnepi alkalmakon használják, a másikat meg közönséges célokra. 21 Így tehát, ha
by ROBERTO L . QUIROGA [MNSZKorAP/DOC001950/000989]
-
Engels 06/12/98 09:26:00 Kedves Chornell. Talán meglepő, amit mondok, de ha azt mondod, hogy igazat mondasz, akkor közben nem tudsz hazudni... Bővebben erről itt találsz mondandót tőlem, ha rákeresel az " Epimenidész " -kifejezésre...
by Engels [MNSZKorAP/DOC001871/005439]
-
szégyen az volna, ha a nyertes párt tisztán matematikai megokolásból (mint nálunk), egy a közvélemény szerint nyíltan fasiszta pártot bevenne a kormányba. A szégyen az volna, ha az AB hoz egy határozatot, és a parlament, mivel az neki nem tetszik azt mondaná, hogy igen, de mégse. Ez nem a demokrácia szégyene, ez a hibája. De mint egyszer egy angol úriember mondta volt, a demokrácia rossz, de még semmi jobbat nem találtak ki. Vagy valami ilyesmi. Netalántán szégyeljék magukat az osztrákok, a franciák, a
by HAME [MNSZKorAP/DOC001871/013363]
-
észrevettem, hogy nyertem a lottón 10 millió dollárt, felmondtam a munka- helyemen, és vettem magunknak két jegyet Jamaikába. De mikor hazaértem, Te már nem voltál ott. Tudom, mindennek oka van. Remélem, olyan életet élsz, amilyet mindig is akartál. Az ügyvédem azt mondta, hogy az alapján a levél alapján, amit írtál nekem, egy fillért sem fogsz tőlem kapni. Tehát csak óvatosan. Ui.: Nem emlékszem, hogy mondtam volna valaha, de Carl, a bátyám Carlaként született. Remélem nem baj! Pokolian gazdag és szabad férjed.: norty:
by Savanyó Gábor Tamás [MNSZKorAP/DOC001934/009011]
-
Mert nem a ti istenlényetek, sem a ködben tévelygő törpe, hanem ő az, aki a bűnt és a bűnhődést ismeri. Gyakortahallottalak benneteket úgy beszélni valakiről, aki gonoszat cselekedett, mintha nem közületek való volna, hanem idegen, aki betolakodott világotokba. De én azt mondom, hogy még a szentek és igazak sem emelkedhetnek fölébe a legmagasabbnak, ami mindegyikőtökben benne van, Tehát a gonoszok és gyengék sem süllyedhetnek mélyebbre a legalacsonyabbnál, ami ugyancsak mindegyikőtökben benne van. És miként egyetlen levél nem sárgulhat el az egész fa tudomása
by aranyviktor [MNSZKorAP/DOC001897/004313]
-
állításomat úgy is lehet értelmezni, hogy a környezeti hatás fontosabb mint a velünk született anyag - persze vigyázzunk, mert ez becsapós, a környezet, amiben élünk nem feltétlenül és nemcsak egy ránk eröszakolt feltételrendszer, hanem mi magunk is tehetünk róla, tehát ha azt mondom, hogy a romák a negatív jelzöket nem feltétlenül születési, börszín alapon, hanem a kialakított környezetük, megnyilvánulásaik, manifesztációjuk alapján érdemlik ki, akkor ez egybevág azzal, amit sokan mások is mondanak, hogy ti. nem a fajt lehet elítélni, hanem a tipikus viselkedésformát, vagy
by gargoyle [MNSZKorAP/DOC001910/000935]
-
2013-08-19 tűnődőSYMBOL 2013. augusztus 19.SYMBOL 21:09:27 csabaicsabiSYMBOL 2013. augusztus 19.SYMBOL 20:59:51 Nem hencegek semmivel. Néhány összefüggést elmondok. Azután vagy meg tudod cáfolni, vagy nem. Ha nem, akkor azt mondod, hogy hülyeség. Mint az óvodások.
[MNSZKorAP/DOC001967/019724]
-
van: focit, teniszt, kosárlabdát, kirándulást, kajakozást, aerobikot vagy valami mást. Orvosilag az állóképességi mozgás ajánlott, tehát kevésbé a súlyemeléses vagy rezisztenciaedzés (erőedzés). Olyannyira, hogy aki mondjuk, magas vérnyomásra hajlamos, annak az utóbbi majdhogynem tilos, vagy csak mérsékelt formában szabad. Általában azt mondjuk, hogy a sport összességének kb. 80 százaléka legyen dinamikus, és a maradék 20 százalékot fordíthatjuk bizonyos mértékű súlyedzésre. Ha egy felnőtt akar tenni valamit az egészsége megőrzéséért, hogy kezdjen neki az edzésnek? Mindenképpen fokozatosan. Napi vagy alkalmanként 10-15 perces futás kezdetben
by Tündér Ezoteria [MNSZKorAP/DOC001931/001180]
-
akinek magas a vérnyomása és úszik, annak azért azt tanácsolom, amikor kijön a vízből, mérje meg a vérnyomását. És ha véletlenül mondjuk 160/120-at mér, és itt az alsó érték a lényeges, akkor nem biztos, hogy az úszás neki való. Lehet azt mondani, hogy soha nem késő elkezdeni a mozgást? Feltétlenül, noha nyilvánvaló, hogy a szív- és keringési betegségek megelőzése annál hatékonyabb, minél korábban kezdjük el. Bár az edzett szívnek vannak olyan tulajdonságai, amiket szinte csak fiatalkorban lehet elérni. Az edzett szív egyik legfontosabb
by Tündér Ezoteria [MNSZKorAP/DOC001931/001180]
-
hogy egy gyereket akaró egyedülálló nő kitől eshet teherbe lombikbébi programban: a saját pasijától nem, de bármely csövitől, aki eladta a spermáját, hogy legyen piára pénz, attól igen. Még az sem megoldás, ha állják a kezelés költségeit, mert a törvény azt mondja, hogy márpedig csak idegentől. Egyedülálló nő csak ne akarja meghatározni, kitől esik teherbe, majd a törvény előírja neki... Ennél jobban hogyan lehetne megalázni egy nőt törvényileg? (hvg.hu/itthon/20130128_hazassagon_kivul_lombikbebi_tilos) És ha ilyen szinten van egy nő a XXI. században kiszolgáltatva, alárendelve egy férfinak
by Aiofe [MNSZKorAP/DOC001987/003953]
-
bekövetkezését. Az alternatív gyógyászatban ezt a történetet csak a " hálás halottak " névvel illetik. Két kormányzati vizsgálat erősítette meg ezen állításokat. Semmi sem új az egészségügyi maffia esetében. Elvégre ők a hatóság. Végül is, ha egy alternatív gyógymódra az orvos maffia azt mondja hogy nem működik, akkor azt kérdés nélkül el is adják a nyilvánosság számára. Ezért tudunk annyira keveset a rák valódi gyógymódjairól. Ez nem része a sztenderd kezelésnek, amely inkább a profittal, mintsem a betegek jólétével törődik.
by Tanonc Varazslo [MNSZKorAP/DOC001920/005407]
-
az ehhez kapcsolódó finanszírozási rendszer reformjával. Jelen pillanatban azonban fordítva ülünk a lovon, mert nyilatkozatban meghirdetni programokat úgy, hogy a feladat- és hatásköri újraosztásokat, illetve az ezekhez csatlakozó finanszírozási rendszernek a nagy vonalait sem megalkotva beszélünk erről a témáról, illetve azt mondjuk, hogy ezt majd a későbbiekben ágazati törvények rendezik, nyilvánvalóan kevés alap mind az egyeztetésre, mind pedig a szakmai vitára. Szeretném elmondani, hogy saját ígéretéhez képest jelen pillanatban feles törvényekkel is késésben van a kormány, olyan feles törvényekkel, amelyek nagymértékben előrevihetnék ezt
[MNSZKorAP/DOC001780/000002]
-
azt elkövetőknek a jellege, ahogyan az előbb is mondtam, tipikusan a fiatalok közé sorolható, másféle megoldás az, ami célra vezet. A megelőzésnek, a prevenciónak e tekintetben is sokkal nagyobb hangsúlyt adnék. Önnek igaza van abban, hogy önkormányzatoknak, civil szervezeteknek, sőt azt mondom, hogy annak a környezetnek, amely a fiatalok szocializációja szempontjából a legfontosabb közösség, a családnak, az iskolának, a baráti közösségnek kell a megelőzéssel, felvilágosítással olyan tevékenységet folytatni, amiben fontos szerepe van az összefogásnak; ahol meg lehet őket arról győzni, hogy ez a
[MNSZKorAP/DOC001780/000002]
-
az Országgyűlés legyen olyan kedves, módosítsa a büntető törvénykönyvet, hogy az állatkínzás a későbbiekben büntethető legyen. (17.20) Ez egy nagyon rövid, egyszerűnek tűnő, de annál bonyolultabb, és annál mélyebb tartalmat megkövetelő kérdés. Hogy egy általános hasonlatot mondjak, a honvédelemre szokták azt mondani, hogy az sokkal fontosabb annál, mint hogy katonára bízhatnánk ennek az ügynek vezetését. Itt pont fordítva van: az állatvédelem, az állatkínzás elleni szankció lehetőségeinek a megoldása sokkal fontosabb annál, mint hogy politikusra bízhatnánk az előterjesztést. Az Igazságügyi Minisztérium munkatársai, ahogy hallottuk
[MNSZKorAP/DOC001780/000002]
-
a mostaninál egy picikét szigorúbban legyen büntetve. Az volt a kérdés, hogy egyetért -e ön azzal, hogy az állatkínzás bűncselekménynek minősüljön Magyarországon. Én két-három dologra szeretném nagyon röviden felhívni a figyelmet. A javaslat egyrészt szigorú abban a tekintetben, hogy nemcsak azt mondja, hogy azokat a cselekedeteket rendeli büntetni, amelyek az állat maradandó egészségkárosodását vagy halálát okozzák, hanem minden olyan cselekedetet, amely alkalmas erre, vagyis nem kell a maradandó egészségkárosodásnak vagy halálnak, pusztulásnak bekövetkezni ehhez. Ugyanígy nagyon fontosnak tartom, hogy nemcsak a bántalmazás, hanem
[MNSZKorAP/DOC001780/000002]
-
fogadott el és szavazott meg ez a Ház, formálisan csak arra kötelez bennünket, hogy beszélgessünk, tárgyaljuk meg ezt a kérdést. De van benne egy erkölcsi és van benne egy politikai felszólítás részünkre, ez pedig az, hogy változtassunk a jogszabályokon. Önök azt mondják, hogy sok esetben életszerűtlen ez a szabályozás. Meg kell nézni, Nyugat-Európa majd ' minden országában működik hasonló, sőt az általunk tervezettnél sok helyen jóval szigorúbb, még egyszer mondom: jóval szigorúbb szabályozás. Köszönöm szépen a figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.) ELNÖK: Köszönöm szépen
[MNSZKorAP/DOC001780/000002]
-
állománya okából. De mindez nem jelenti azt, hogy továbbra is ne maradtak volna bennem kételyek, elfogadva e szerkezeti megoldást. Azzal azonban nem értek egyet, hogy a normaszöveg tökéletes. Egy-két anomáliára felhívnám az önök figyelmét. Rögtön az első paragrafus, a 266/A. azt mondja, hogy aki " fogadást szervez vagy fogadást köt ", ezt a bűntettet elköveti. Akkor, amikor ötpercenként hallom a parlamentben, folyik a rádióból, a televízióból, az újságból a jogharmonizációval kapcsolatos előadás-sorozat, szinte énekelnek már a riporterek, akkor, amikor az én szakmai meggyőződésem szerint is
[MNSZKorAP/DOC001780/000002]