> 171,226 matches
-
De azért is mondom azt, hogy a szó legnemesebb értelmében konzervatív ez az adócsomag, mert kerüli azokat a rendkívül divatosnak hangoztatott reformlépéseket, amelyeket talán-talán szebb időkben érdemes lenne megfontolni, és esetleg meglépni. Mindazonáltal a világgazdaság mai helyzetében én magam is azt mondom, hogy nagyon-nagyon nagyfokú óvatosság, minden hirtelen mozdulat, minden nagyfokú következményekkel járó lépés bizony akár végzetes is lehet egy olyan kicsi és a külvilágnak annyira kitett országnak, mint Magyarország. Államtitkár úr is már itt a korábbi napokban többször említette, hogy mindenféle külföldi
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
beavatkozásoktól, következésképpen azt hiszem, hogy a tárgyalt adócsomag mindenféleképpen ezen keretek között marad. Én magam is azt gondolom egyébként, hogy egy nagyon szép célkitűzés az a bizonyos 3 százalékos gazdasági növekedés, amit itt az előttünk álló jogszabálytenger feltételez. Horn Gábor azt mondta, hogy az már egészen biztosan kimondható, hogy nem lesz 3 százalékos gazdasági növekedés. Én is azt mondom, hogy össze kell tenni nagyon a kezünket, és nemcsak a kezünket kell összetenni, hanem össze kell kapnunk magunkat ahhoz, hogy ez a 3 százalékos
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
gondolom egyébként, hogy egy nagyon szép célkitűzés az a bizonyos 3 százalékos gazdasági növekedés, amit itt az előttünk álló jogszabálytenger feltételez. Horn Gábor azt mondta, hogy az már egészen biztosan kimondható, hogy nem lesz 3 százalékos gazdasági növekedés. Én is azt mondom, hogy össze kell tenni nagyon a kezünket, és nemcsak a kezünket kell összetenni, hanem össze kell kapnunk magunkat ahhoz, hogy ez a 3 százalékos, amúgy egyébként azt hiszem, rendkívül ambiciózus gazdasági növekedési célkitűzés megvalósulhasson. Éppen ezért, hogy ezt ne veszélyeztessük, úgy
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
aztán úgy gondolom, hogy ha az adójogszabályok módosítása sorában megmaradunk azon a szinten, hogy nem kérünk számon egymástól radikális és hihetetlen kiterjedtségű nagy lépéseket, nem kérünk egymástól 100, 200, 300, 500 és nem tudom, hány milliárdos, ilyen, olyan beavatkozásokat, hanem azt mondjuk, hogy ma, amikor az egész világ gazdasági tengere háborog, ma, amikor az egész világ egy recesszív fázisban van a gazdaság tekintetében, ilyenkor nagyon is meg kell őrizni azokat a fundamentumokat, amelyeket a korábbi évek során az adórendszerünkben lefektettünk. Ugyanakkor mégiscsak finom
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a továbbiakban is, mint ahogyan egyébként az elmúlt években is tették a vállalkozásokkal, akkor ezeknek az embereknek lenne lehetőségük arra, hogy munkát találjanak. Hiszen Szanyi képviselő úr mondta az előbb, hogy 10 ezer vállalkozás, ő ilyen körről beszélt. Én meg azt mondom, hogy 700 ezer magyar vállalkozás van Magyarországon, hétszáz-egynéhány ezer, és ha mindegyik csak egy fővel tudná bővíteni az alkalmazotti létszámot, akkor igen nagyot tudnánk előrelépni a foglalkoztatás terén. De az a baj, hogy ez az adótörvény sajnos nem szolgálja ezt a
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
szerint normális dolog ez, és elképzelhető? (Kovács Tibor: Igen!) Volt olyan... (Keller László: Be kell tartani a szabályokat! Igen, be kell tartani a szabályokat!) Köszönöm szépen. Csak azért, hogy a tévénézők és a rádióhallgatók is hallják: tisztelt képviselőtársaim a túloldalról azt mondják, hogy igen. Tehát önök szerint ez normális, és ennek így kell működnie, Kovács Tibor képviselő úrnak ez az álláspontja - jó, ha ezt mindenki tudja Magyarországon. (Tállai András közbeszól.) Az MSZP-nek ez az álláspontja, hogy igenis, márpedig ha az APEH-ellenőrzés kimegy, olyan
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
véletlenül sem kellett cégautó után fizetni, hiszen ha a vállalkozás költséget számol el, mondjuk, egy magángépkocsi-használat után, akkor a gépjármű magánszemély tulajdonosának is fizetnie kell. Tessenek elolvasni, ez van benne a törvényben. (Keller László: Rosszul olvastad!) A képviselő úr pedig azt mondja, hogy néhány tízezer forintot kell majd a vállalkozásoknak fizetniük. E szerint a számítási metodika szerint egy nagyjából átlagos, 5 millió forint értékű gépkocsi után egy vállalkozásnak éves szinten nagyjából 300-320 ezer forintot kell befizetnie az első két évben, ha a törvény
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
népét, hogy a két bűnös közül kit bocsásson szabadon. Ekkor a tömeg minden egyes tagja külön-külön azt kiáltja, hogy Jézust, és az egész együtt mégis úgy hangzik, hogy Barabást. (15.20) Valami ilyesmit csinálunk mi is, amikor adótörvényekről vitatkozunk. Külön-külön mindenki azt mondja, hogy adócsökkentés, csak aztán valahogy ebből az egészből mégis valami - nem mondom, hogy adónövelés, de szóval valami - olyan jön ki, ami semerre nem vezet. Ennek megvan a maga oka, tisztelt képviselőtársaim. Az adócsökkentés értelemszerűen - legalábbis rövid távon - mindenképpen bevételcsökkenéssel jár. Ha
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
van, az az iskolázatlan és képzetlen rétegek foglalkoztatása. Ha tehát versenyképességet akarunk növelni, ha tehát foglalkoztatást akarunk növelni, akkor erre kell céloznunk, és akkor olyan lépéseket kell tennünk, amely ezeknek az embereknek a foglalkoztatását hozza jobb helyzetbe. Ha tehát valaki azt mondja, hogy ezt a 140 ezer forintos értékhatárt, a minimálbér kétszeresét tartsuk meg, de ne 4 százalékpontos csökkentést hajtsunk végre, hanem ilyen és ilyen kiadáscsökkentésekből 6-8-10 százalékpontost, ez értelmes dolog, erről érdemes vitatkozni, és adott esetben érdemes benne megállapodni. De egészen biztos
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
óriási körbetartozási hullám alakult ki, és Európában csődhullámban és felszámolási eljárások tekintetében is élen állunk. Ilyen körülmények közepette kellene tenni valamit. Petschnig Mária Zita, aki egyáltalán nem vádolható azzal, hogy az ellenzék szimpatizánsa, vagy hogy az ellenzéknek megfelelő dolgokat mond, azt mondja, hogy azért tegyünk úgy, mintha csinálnánk valamit - ez a fő elv. Tehát az " azért tegyünk úgy, mintha csinálnánk valamit ", ez a fő elv, és ebből adódik a program erőtlensége. Tehát az önök lépései lényegében nem is akarnak és nem is képesek
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
amikor a tőzsdeárfolyamok drasztikusan csökkennek, a forint gyengül, az exportpiacainkon válság van, recesszióba hajlik Németország, recesszióba hajlik Anglia, tehát visszaesésbe, a balti államok tekintetében szintén a válság és a gazdasági visszaesés elejét látjuk, akkor a kormány széttárja a karját, és azt mondja, hogy nem tudok csinálni semmit. Ha nem tud csinálni semmit, akkor talán adja át valaki olyannak, aki tud csinálni valamit, vagy hallgasson meg elemzőket, más véleményeket. Én még olyan véleményt nem hallottam, amelyik azt mondta volna, hogy igen, ez az adócsomag
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
nagyjából 160 milliárd forint. Nyilvánvaló, hogy az már vetekszik azzal a benyújtott javaslattal, amit itt a kormány most tárgyalásra bocsátott a Házban. Voltak javaslatai Horn Gábornak azzal kapcsolatban, hogy itt mit lehet lépni az államigazgatásban, és ahogy arra már utaltam, azt mondta, hogy lényegét tekintve itt nem volt semmiféle megtakarítás, pedig volt, tisztelt képviselő úr. Tizennyolc érintett fejezetnél két év alatt 17 914 fővel csökkent a létszám. Voltak olyan területek persze, ahol ez visszaalakult, mert növekedés következett be. Összességében, államháztartási szinten 13 600 fős létszámcsökkenés
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
nyáron dolgozott és egyeztetett különböző szervezetekkel, szakemberekkel, még az adótanácsadókkal is. Végül azzal vitatkoznék, hogy nincs társadalmi támogatottsága. Honnan tudja azt Mádi úr megítélni, hogy nincs támogatottsága? Csak az adósáv szélesítése 1 millió 700 ezer embert érint közvetlenül, ön meg azt mondja, hogy nincs támogatottsága. Lehet ilyet mondani, de ez csak hasbeszéd és nem igazán ide való. Köszönöm, elnök úr. (Taps az MSZP soraiban.) ELNÖK: Varga Mihályé a szó. VARGA MIHÁLY (Fidesz): Köszönöm, elnök úr. Mindenképpen szeretném rögzíteni - s ezt eddig önök sem
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
Molnár képviselő úr elfeledkezik arról, hogy 2006-ban a 15 százalékos kulcsot megszüntették, és azt 20 százalékra emelték. Ebbe tartozik többek között a távhő, a gáz és alapvető élelmiszerek köre, tehát egy nagyon komoly adóemelést vittek be a rendszerbe. Most pedig azt mondják, hogy ebből annyit, amennyit a lehetőség enged, visszakompenzálnak. Csak azt ne felejtsék el, hogy még mindig nem vagyunk a 2006-os szinten, így pedig a magyar gazdaság nem kap növekedési lehetőséget, nem lesz több munkahely, nem lesz több beruházás. Az ipari termelési
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
lesz több munkahely, nem lesz több beruházás. Az ipari termelési adat mutatja, de a feldolgozóiparé ugyanilyen, hogy a magyar gazdaság rossz pályán van. Adócsökkentés nélkül a dolog sajnos nem fog működni. Ezt Keller államtitkár úrnak is figyelembe kellene venni, amikor azt mondja, hogy aki adócsökkentést akar, az mondja meg, hogy honnan. Amikor adót emeltek, államtitkár úr, megmondták az embereknek, hogy miért emelik az adókat? Megmondták, hogy mi az oka annak? (Keller László: Megmondtuk!) Hazudtunk reggel, éjjel meg este. Csak ennek következménye kellett volna
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a nagyon kedves javaslatot, amely elhangzott a Fidesz padsoraiból, hogy fogunk mi majd javaslatokat tenni, figyelemmel fogjuk szemlélni. (16.00) De hát az úgy nem nagyon fog menni, hogy kedves javaslatokat kapunk arra, hogy milyen adóbevételeket lehet csökkenteni, és majd mindenki azt mondja, hogy ja, különben ennek a forrását, fedezetét találja meg a kormány és a kormánypárt, jelesül az MSZP. A másik, amit mondani szeretnék az, hogy a vitában azért voltak termékeny pillanatok. Pettkó képviselőtársam, letérve az eddig elfoglalt MDF-es álláspontról, a személyi jövedelemadó
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
azért voltak termékeny pillanatok. Pettkó képviselőtársam, letérve az eddig elfoglalt MDF-es álláspontról, a személyi jövedelemadó ügyében egy meglehetősen nagy progresszivitást hordozó javaslatot ejtett el, ami nem tudom, hogy pártjának vagy neki a szellemi terméke. Ez a javaslat indít arra, hogy azt mondjam, hogy a személyi jövedelemadó jelentős csökkentése ügyében nemcsak a 160 milliárd a baj, ami kiesik, és nemcsak az, hogy ez nem versenyképességet növelő tényező és lehetőség, hanem az is, hogy ez egy másfajta filozófia. Azt jelenti, hogy kevesebb személyi jövedelemadót fizetünk
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
Mádi képviselő úr, hogy a kormánynak az a dolga, hogy kormányozzon, és nem az, hogy az ellenzéki javaslatokra várjon, majd röviddel ezt követően elhangzott az, hogy majd önök tesznek javaslatokat, de aztán azt fogadjuk is ám meg. Amikor Molnár képviselőtársam azt mondta, hogy meg fogjuk fogadni az összes olyan javaslatot, ami a mi alapvető filozófiánkkal legalábbis nem ellentétes, akkor azt mondták, hogy persze, mert csak az történhet, amit önök akarnak. Most már el kéne dönteni, hogy a kormányzás mit jelent. Azt -e, hogy
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
majd röviddel ezt követően elhangzott az, hogy majd önök tesznek javaslatokat, de aztán azt fogadjuk is ám meg. Amikor Molnár képviselőtársam azt mondta, hogy meg fogjuk fogadni az összes olyan javaslatot, ami a mi alapvető filozófiánkkal legalábbis nem ellentétes, akkor azt mondták, hogy persze, mert csak az történhet, amit önök akarnak. Most már el kéne dönteni, hogy a kormányzás mit jelent. Azt -e, hogy a kormánynak legyenek javaslatai, legyen filozófiája, legyen koncepciója, és azt hajtsa is végre, vagy azt, hogy egyébként fogadja el
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
valóban nem ezt gyakorolják, pedig így lehet több munkalehetőséghez jutni, magasabb jövedelmet biztosítani a lehető legszélesebb körben, és a gazdaságban a bővülő lehetőségek teremtik meg azokat a munkahelyeket, amelyek ma hiányoznak, és bizony, szeretnék létrehozni. Bizony, hosszú távon a Fidesz azt mondja, hogy akár egymillió új munkahely létrehozása indokolt. Ez az adótörvény, szögezzük le, nem üti meg azt a mércét, hogy ettől akár egynéhánnyal is több lesz, nemhogy egymillióval, még egy-kettővel sem biztos, hogy több lesz, legfeljebb azok, amelyeket bejelentettek, hogy maga az
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
adócsökkentés nélkül nem lehet eljutni. A 2008. évi adóvita múlt évi részleteinek megismerése, amelyet volt szerencsénk az SZDSZ által megismerni, felhívja a figyelmet, hogy bizony a bizalmatlanság ott joggal megalapozott, hiszen a tervezési számok valódiságát is fölveti 2009-re. Hiszen önök azt mondják, hogy nincs mozgástér, és ezt mondták a koalíciós partnerüknek a 2008-as költségvetéssel kapcsolatban, amikor aztán két hétre rá kiderült - ahogy a jegyzőkönyvben olvashatjuk -, hogy 357 milliárdos többletmozgásteret határoztak meg, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy önök álvitát, mellébeszélést, bizalmatlanságot teremtenek a parlamentben még
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
meg ez a javaslat, nem tudjuk támogatni, ezért javasoljuk, hogy vonják vissza ezt az adótörvényt. Köszönjük szépen. (Taps a Fidesz padsoraiban.) ELNÖK: Két percre Szabó Zoltáné a szó. DR. SZABÓ ZOLTÁN (MSZP): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Szomorúan kell azt mondanom, hogy azon már meg sem lepődöm, hogy Domokos László képviselő úr személyében egy fideszes képviselő a mandátumát arra használja fel, hogy innen a Házból üzenje Magyarország adófizető polgárainak, hogy olyan magas az adó, hogy úgysem lehet megfizetni, ezért nem is olyan
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
adó, hogy úgysem lehet megfizetni, ezért nem is olyan nagy baj, hogy nem fizetitek meg. Nem örülök neki, szomorú vagyok miatta, de olyan nagyon nem vagyok meglepve. (Domokos László: Ez nem filozófiai kérdés!) De, tisztelt képviselőtársaim, ha nekem 1990-ben valaki azt mondja, hogy egyszer a magyar parlamentben egy fideszes képviselő fogja egyetértőleg idézni Rákosi Mátyást, Rákosi Mátyás kedvenc mondását, miszerint nem szabad levágni az aranytojást tojó tyúkot, ezt egy fideszes képviselő fogja az orrunk alá dörgölni - hát én 1990-ben kinevettem volna! (Domokos László
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a szlovákok esetében, hol pedig a nagyobb növekedés, mint a balti államokban, ettől teljesen elszakadt, mert mondjuk, az észtek 1994-ben vezették be az egykulcsos adót, a 2000-es évek elejétől gyorsult fel a növekedés, jelenleg éppen recesszióban vannak, tehát nem lehet azt mondani, hogy az egykulcsos adónak lenne itt meghatározó szerepe. A nemzetközi irodalomnak az az álláspontja, hogy önmagában az egykulcsos adó bevezetése még az adómorált radikálisan nem javítja meg, nem vezet egyértelműen a gazdaság kifehéredéséhez. Tehát azok a pozitív következmények, amelyeket várunk, nagyon
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
hogy az MDF által kidolgozott nemzeti adószabadság-program egy koherens, áttetsző program, egy olyan program, amelynek a programpontjai közül a kormánykoalíció vagy maga az MSZP által vezetett koalíció bármelyiket simán átvehette volna. Egyébként meg mintegy egy órával ezelőtt a vitában én azt mondtam, hogy az a legnagyobb problémája ennek a benyújtott adótörvénynek, hogy nem oldja meg például azt a kérdést, hogy a jövő évben a szoftvereket április hónapban majd át kell állítani. Erre vannak más, technikai jellegű megoldások is, ezeket a kormány, vagyis az
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]