> 171,226 matches
-
évben a szoftvereket április hónapban majd át kell állítani. Erre vannak más, technikai jellegű megoldások is, ezeket a kormány, vagyis az MSZP-többség ezt másképp is bevezethette volna. Nem tudom, a Pénzügyminisztérium képviseletében a pénzügyminiszter úr és az államtitkár úr mindig azt mondta, hogy többféle adórendszert számoltak át. Én azt tudom mondani, hogy a lehető legrosszabbat terjesztették be. Van ennél jobb adórendszer is. Van még idejük, számolják át többször, és például az általam ismertetett adórendszer szerintem egy jobb és igazságosabb adórendszer lenne. Köszönöm a
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a tárgyévet megelőző év őszén, telén folyik az Országgyűlésben. A fogyasztók, jelen esetben az összes magyar állampolgár súlyos becsapása, ha az adótörvények szavatossága még az előtt lejár, mielőtt azt a polcra tesszük. Tisztelt Képviselőtársaim! Bár a pénzről Vespasianus császár is azt mondta, hogy nincsen szaga, ennek a már most romlott állagú adótörvénynek bizony orrfacsaró szaga van, hiába van szó benne pénzről. Bár a Pénzügyminisztériumot láthatóan " a papír mindent elbír " elve vezette, a szándék eleve nem az volt, hogy a jövedéki adót megtervezzék, hanem
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
válaszokat keres, méghozzá ebben a törvényben is. A feketemunka visszaszorítására számos javaslatot tett le a kormány ebben a javaslatban. Ezeket nyilván lehet vitatni, de én még olyan javaslatot önöktől nem hallottam, amely a feketegazdaság visszaszorítására irányult volna. Nyilván nem elég azt mondani, hogy adót kell csökkenteni, és akkor majd kifehéredik a gazdaság varázsütésre. Nyilván alternatív javaslatokat is várnánk azon túl, amelyeket mi letettünk ebben az ügyben. Tehát ilyen szempontból lehet kritizálni. Az adminisztráció visszaszorítására jelentős lépéseket tesz a kormányzat. Tudom, nem elégséges, de
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
beszélt hosszasan, hogy milyen átalakulások várhatók és látszanak előre a világgazdaságban, és ezek milyen kihívások elé állítják Magyarországot. Ezekre a kihívásokra pedig egyértelműen az adócsökkentés a jó válasz. Talán ebben nincs is vita közöttünk, bár Nagy képviselőtársam éppen az előbb azt mondta, hogy ennek a hajtogatása önmagában nem elegendő. Ebben is egyetértünk. Nem elegendő erről beszélni, hanem így is kell cselekedni. Erről talán még Gyurcsány Ferenc is beszélt korábban, hogy az adócsökkentésről nem beszélni kell, hanem az adócsökkentést meg kell lépni. Jó lett
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
2006 után olyan lépéseket kell tennie az országnak, amely a konvergenciaprogramban ölt testet, amely lehetővé teszi azt, hogy azt a deficitet, amit 2006-ra felhalmozott az ország, megpróbáljuk lefaragni. Nyilvánvaló, hogy ez áldozatokkal jár; adott esetben versenyképességi áldozattal is jár. Mi azt mondjuk, hogy 2007-2008 volt az az időszak, amikor ebben jelentősen léptünk előre, és most vagyunk ott a fordulóponton, hogy továbbra is őrizni kell az egyensúlyi feltételeket, és közben a lehetőségek határain belül lépéseket tenni a versenyképesség javítása érdekében. (Az elnök a csengő
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
mozgástér, forrás van. Miért ne lenne, ez csak szándék kérdése. Aki ezt nem akarja belátni, az nem elég bátor - mert ez a bátorság mint gondolatkör sokszor bukkant elő az adóvitában. De ez nem bátorság kérdése. Nem az a bátor, aki azt mondja, hogy csökkentsünk adót, még az sem igen bátor, aki azt mondja, hogy egyébként van erre mozgástér, csak valamilyen fel nem fogható okból mi nem akarjuk ezt a mozgásteret kitölteni. Az a helyzet, hogy ez a játéktér konkrét embereket jelent. Ez a
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
ezt nem akarja belátni, az nem elég bátor - mert ez a bátorság mint gondolatkör sokszor bukkant elő az adóvitában. De ez nem bátorság kérdése. Nem az a bátor, aki azt mondja, hogy csökkentsünk adót, még az sem igen bátor, aki azt mondja, hogy egyébként van erre mozgástér, csak valamilyen fel nem fogható okból mi nem akarjuk ezt a mozgásteret kitölteni. Az a helyzet, hogy ez a játéktér konkrét embereket jelent. Ez a bizonyos mozgástér, amiről beszélünk, nyugdíjasokat jelent. Ez álláskeresőket jelent. Gyesen, gyeden
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
csinálja meg a bevallásomat. Számomra ez az igazi valóság, és ebben lép nagyot előre ez a mostani adótörvény-javaslat. 170 milliárd adócsökkenés sok -e vagy kevés? Attól függ, hogy ki hol ül. Természetesen ez határozza meg az ő álláspontját. De ha azt mondjuk, hogy 3 millió embernek lesz könnyebb az élete azáltal, ha munkaviszonyban áll és ezt kéri, akkor többet nem kell bíbelődni a bevallással, az APEH megcsinálja helyette, hiszen a munkaadó leadta a számokat, az APEH-nél ott vannak a számok, csinálja meg az
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
adóhatóság végrehajtót a munkahelyünkre vagy a lakásunkra iksz adótartozás miatt akkor, amikor négy iksz túlfizetésünk van egy másik adónemben, mert hogy azt eddig külön kellett kérni, és ha az ember elfelejtette kérni az átvezetést, akkor bizony megjelent a végrehajtó, és azt mondta, hogy kérem, maga tartozik. Nos, ez megszűnik ettől az adótörvénytől. Nem kell külön kérnünk az átvezetést, az APEH ezt magától is képes és köteles megtenni. Radikális adócsökkenés kell, mondta Orbán Viktor ma egy konferencián. Az elmúlt időszak kamatemelései mindenféle adócsökkentési kísérletet
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
tudásalapú társadalom és gazdaság megteremtését szolgáló tevékenységeket fokozottan kell támogatni, a környezetkímélő tevékenységek olyan módon való támogatását kell megvalósítani, hogy az rövid távon ne jelentsen túl nagy terhet, azonban hosszabb távon jelentős társadalmi szintű haszonnal bírjon. Én tehát továbbra is azt mondom, hogy itt nemcsak egyes paragrafusokat kellene környezetvédelmi szempontból megvilágítani, hanem általában a szemléletet kell megváltoztatni, hiszen főleg az én generációm lesz az, amelyik elszenvedi azt, hogy most egy-egy felhasználó az ökológiai rendszerünket oly mértékben terheli, ami nem jelenik meg az áraiban
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
tisztelt kormánypárti képviselőtársaim számára. Azt gondolom, az ígéret szép szó, ha megtartják, úgy jó. Amikor néhány hónappal ezelőtt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úr az MDF frakcióülésén járt, akkor ismertettük vele a Nemzeti adószabadság-programunk jó néhány elemét. Akkor Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úr azt mondta, hogy az MDF és a PM szakértői nézzék át, tárgyalják meg azt, hogy az örökösödési illeték, népies nevén a haláladó tekintetében mit lehetne tenni. Az adótörvényt most nem nyitották meg olyan szakaszon, hogy az MDF képviselőcsoportja nevében ebben a kérdésben be
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
ennek ellenére köszöni szépen, jól van. Tehát önmagában az adórendszer mikéntje nem határozza meg az ország gazdasági fejlődését, és nem határozza meg a versenyképességét sem. Azt gondolom, hogy az a tiszta képlet, amit mondjuk, az SZDSZ mond, mert az SZDSZ azt mondja, hogy kérem, csökkentsük drasztikusan az adókat, csökkentsük a szociális kiadásokat, csökkentsük a közalkalmazottak bérét, csökkentsük a nyugdíjakat. Ez egy viszonylag tiszta képlet. Baromi nehéz megvalósítani, de legalább koherens. Ezt a többi parlamenti pártnál sajnos a mai vitában sem éreztem. Tehát a
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
parlamenti pártnál sajnos a mai vitában sem éreztem. Tehát a KDNP, a Fidesz vagy akár az MDF hozzászólói keverték a két dolgot. Még a legtisztább, amit ebben az ügyben hallottam az elmúlt időben, az Orbán Viktor elnök úr kijelentései, aki azt mondja, hogy drasztikus adócsökkentés kell, drasztikus létszámcsökkentés kell a közalkalmazottak és a köztisztviselők körében, egyébként pedig csökkenteni kell a nyugdíjakat is. Ez már egy kicsit adekvát mondássor, ezzel tulajdonképpen lehet adórendszert változtatni, de a mai napon nem ezek a kijelentések hangzottak el
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
hogy ha ezeket a bevételcsökkentéseket végrehajtjuk, akkor mit kell csökkenteni, a nyugdíjat, az egészségügyi kiadásokat, az oktatásra fordítódó kiadást? Ugyanis az, amit itt Horn Gábor mondott kiadáscsökkentésként, az vajmi kevés, őszintén szólva, mert ha nem adunk béremelést a közalkalmazottaknak, csak azt mondjuk, hogy itt van az adócsökkentés, az nem jelent állami kiadáscsökkentést a valóságban egy fillért sem. Elhangzott ma is itt, a parlamentben is, hogy ha maga a jelenleg a világban kialakult pénzügyi válság nem is fogja közvetlenül érinteni a magyar gazdaságot - reméljük
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
történéseinek függvényében felül kell majd vizsgálnunk a jövő évi gazdasági növekedésre tervezett adatot, ami a költségvetési törvényben megjelent, és erre valamilyen választ kell adnunk. De az nem válasz, és itt valami elborzadva hallottam, amikor a gazdasági válságra való hivatkozással többen azt mondták, hogy akkor az a megoldás, hogy még tovább csökkentsünk adót. Szeretném elmondani, hogy sokféle intézkedést hoztak most a kormányok az elmúlt hetekben a pénzügyi válság megoldására, de tessék megmondani, melyik volt az a hülye ország, amelyik adócsökkentéssel válaszolt a kialakult helyzetre
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
foglalkoztatási szinten vannak, az alacsonyan képzettek körülbelül 20 százalékkal kisebb mértékben vannak foglalkoztatva. (18.10) Ezt kell megoldanunk, és ez nem adókérdés, nem elsősorban adókérdés, hanem például annak a szociális programnak a kérdése, amit még ebben a félévben tárgyalni fogunk, amely azt mondja, hogy a segélyezettek közül azok, akik egyébként munkára alkalmasak, azok számára teremtsünk olyan munkafeltételt, hogy legalább napi 2-4, vagy ha van pénz, akkor 6 órát dolgozhassanak. Mert nincs rosszabb annál, mint hogyha a családok úgy élnek, úgy nőnek fel a gyerekek
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
egyik kezével ad, a másik kezével elvesz. Azért azon el kéne gondolkodni, hogy egyetlen szakmai szervezet sem tudja elfogadni ezt a törvénytervezetet. Azért azon el kéne gondolkodni, hogy az érintettek adóelkerülő lehetséges reakcióit is figyelembe kéne venni. Szanyi Tibor képviselőtársam azt mondta, hogy ekkora árengedmény ezen cégek profiljába simán belefér. Azt kérem tőle, gondolkodjon el azon is, hogy ekkora áremelés is simán belefér a profiljukba. Azt gondoljuk, hogy ez a törvény nem jó, mert csorbítja az ágazatsemlegességet, mert diszkriminatív, hiszen csak az energiaszektort
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
törvény. Tehát itt a 2009. december 20., amikor először lesz pénz, amire majd 2010. januárban pályázatot lehet kiírni, egy év múlva megszűnik a törvény, amely felhatalmazást ad arra, hogy támogassam. De ha azt nézem, a törvényen belül még egy csavart vesz, mert azt mondja, hogy a törvény támogatásának időtartama a távhőfogyasztás szabályozhatóságának és mértékének általánossá válásáig tart. Ez a 3., hogy az államtitkár úr tudjon majd válaszolni. A 16. pedig azt mondja, hogy 2011-ben lejár. Ugye, nem gondoljuk, hogy egyéves támogatással meg lehetne oldani a
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
De ha azt nézem, a törvényen belül még egy csavart vesz, mert azt mondja, hogy a törvény támogatásának időtartama a távhőfogyasztás szabályozhatóságának és mértékének általánossá válásáig tart. Ez a 3., hogy az államtitkár úr tudjon majd válaszolni. A 16. pedig azt mondja, hogy 2011-ben lejár. Ugye, nem gondoljuk, hogy egyéves támogatással meg lehetne oldani a szabályozhatóságot? Sorolhatnám a törvényen belül az ellentmondásokat. Fogalommeghatározásként ilyen zavaros dolgot teszünk a törvénybe - egy fogalommeghatározásnak világosnak, tömörnek kell lenni -, az energiaellátó fogalmára azt mondja, hogy ez, az
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
16. pedig azt mondja, hogy 2011-ben lejár. Ugye, nem gondoljuk, hogy egyéves támogatással meg lehetne oldani a szabályozhatóságot? Sorolhatnám a törvényen belül az ellentmondásokat. Fogalommeghatározásként ilyen zavaros dolgot teszünk a törvénybe - egy fogalommeghatározásnak világosnak, tömörnek kell lenni -, az energiaellátó fogalmára azt mondja, hogy ez, az, amaz, engedélyes, nem engedélyes, bánya, kivéve ezt, azt, amazt. Sehol nem indokolja azt, hogy milyen alapon vesz ki a szolgáltatók közül valakit, egy gázszállítót, egy elosztót, akár egy rendszerirányítót is, hiszen egy rendszerirányítónál már lehet extraprofit, ha az
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
engedjék meg, hogy most pótoljam: az említett és példaként említett országok például kivétel nélkül kötelezték az állami intézményeket arra, hogy a távfűtési rendszerhez csatlakozzanak. Tudták, hogy mit csinálnak, tudták, az állami jó példa a lakosságra is hat. Ezért akkor, amikor azt mondom, hogy meggyőződésem szerint közösen elérni kívánt cél megvalósítására ez a javaslat alkalmatlan, kérem képviselőtársaimat, hogy a távfűtés működési feltételeinek, szolgáltatási színvonalának és természetesen megfizethetőségének érdekében ne rontsuk a távfűtés renoméját, próbáljunk meg olyan törvénytervezeteket, javaslatokat a Ház elé hozni, ami valóban
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a leválást. Attól is jó közérzete lenne a házaknak, csak akkor a rendszer dőlne össze. De a logika, amit önök alkalmaznak, még ezt is megengedné, mert annyira nem foglalkozik a rendszerrel, csak a fogyasztóval, nem véletlen egyébként az időpont. Ha azt mondjuk, hogy 50 százalék plusz egy lakó elég a döntéshez, aki járt lakótelepi panelházban, az tudja, hogy ez egy ostobaság. Hogyan fogom én azt a szegény embert rákényszeríteni, hogy beszálljon ebbe a beruházásba, ha a fele nem akarja? Hogyan fog az működni
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
remélünk a 30 milliárd forint teljesüléséhez. ELNÖK: Ugyancsak kétperces hozzászólásra jelentkezett Pettkó András képviselő úr, az MDF-frakcióból. PETTKÓ ANDRÁS (MDF): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Államtitkár Úr! Jól figyeltem Keller államtitkár úr előbbi hozzászólását, államtitkár úr azt mondta, hogy 30 milliárd forint lesz elosztva. Miért pont 30, miért nem 40 vagy 20, vagy 15? (19.40) Nem tudom, hogy ezt a számot a kormánypárt miből állapította meg, ha erre választ kapnánk, akkor azt én megköszönném. Arra is szeretnék választ kapni
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
pont 30, miért nem 40 vagy 20, vagy 15? (19.40) Nem tudom, hogy ezt a számot a kormánypárt miből állapította meg, ha erre választ kapnánk, akkor azt én megköszönném. Arra is szeretnék választ kapni az államtitkár úrtól, hogy ha most azt mondja, hogy 30 - mert ők ennyire saccolják -, mi történik akkor, ha december végén, tehát 2009. december végén, több mint egy év múlva kiderül, hogy nem 30 milliárd jött össze, csak mondjuk, 17? Akkor a maradék 13 milliárd forintot a költségvetés fogja állni
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a saját tehetetlenségénél fogva haladt előre ez az egész történet, és már úgy kezd maga alá gyűrni minket ez a lendkerék, mert gurul-gurul-gurul, és nem történt semmi, ekkor valakinek hirtelen jön egy ötlete, nem tudom, talán egy jó PR-osnak, aki azt mondta, hogy milyen jó dolog ez a Robin Hood, ha ezt ráhúzzuk erre a dologra, akkor milyen jól lehet majd erről beszélni. Ne Robin Hoodnak hívjuk akkor, hanem hivatalosan természetesen a távhőszolgáltatás versenyképessé tételének, amely cím az én szívemnek kedves - és ezt
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]