> 14,044 matches
-
és akkor lássunk egy eszközt, amely szentesül, de sajnos ez az eszköz, amely itt előttünk van, nem szentesíthető. Ez nem az az eszköz, amely bármi áron ennek a célnak a szolgálatába állítható, amely célban persze egyetértünk, hiszen látszik, hogy mindenki azt mondja, hogy igen, nem mehetünk el e mellett a feladat mellett, ez kormányzati feladat, a kormánynak szembe kell ezzel néznie, a parlamentnek szembe kell vele néznie, és valóban, a távfűtést versenyképessé kell tennünk. Az a bajom ezzel az egésszel, hogy - ahogy mondtam
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
dologban. Tehát ha valaki segíti őket ebben a munkájukban - a politikai döntéshozókról nem is beszélve természetesen -, akkor az nyilván eredményt hozhat még. Azt hiszem, még sokat beszélhetnénk erről - nem is rabolnám az idejüket. Lehet, hogy az egyik megoldás az, hogy azt mondjuk, hogy ez a törvény alkalmatlan bármire is, általános vitára is alkalmatlan. Mi a magunk részéről, az SZDSZ-frakció részéről ebben a formájában semmiképpen nem tudjuk támogatni. Módosító javaslatokat nyújtottunk be abban a reményben, hogy ezeknek az elfogadása valahogy mégiscsak egy előrelépést jelenthet
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
fizetni. Ezért nem lehet ezt a törvényt elfogadni. Köszönöm szépen. ELNÖK: Pettkó András képviselő úr következik újabb kétperces hozzászólásra. PETTKÓ ANDRÁS (MDF): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Államtitkár Úr! Keller László államtitkár úr néhány perccel ezelőtt azt mondta, hogy 30 milliárd forint lesz a következő évben körülbelül nagyságrend szerint elköltve erre a területre. Attól függetlenül, hogy Katona Kálmán azt mondta, hogy csak 2009 decemberében fogjuk megtudni, hogy ez a pénz 30, 29 vagy 42, a kormány biztos abban, hogy
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Államtitkár Úr! Keller László államtitkár úr néhány perccel ezelőtt azt mondta, hogy 30 milliárd forint lesz a következő évben körülbelül nagyságrend szerint elköltve erre a területre. Attól függetlenül, hogy Katona Kálmán azt mondta, hogy csak 2009 decemberében fogjuk megtudni, hogy ez a pénz 30, 29 vagy 42, a kormány biztos abban, hogy körülbelül 30 milliárd lesz elköltve. Arra szeretném, ha az államtitkár úr választ adna, hogy mikor lesz az első pályázat kiírva, tehát hogyan
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
említette, részei a problémának. Az alapprobléma valahol mégiscsak ott van, hogy a távhőt alapjaiban biztosító erőművek, egy közszolgáltatást biztosító erőműrendszer gyakorlatilag piaci feltételek, esetenként indokolatlan piaci feltételek mellett dolgozik. Ezt akarja most a kormány is megcsapolni, csak az egyik pillanatban azt mondják, hogy egy liberális szabadversenyes kapitalizmust építünk, a másik pillanatban meg azt mondja, hogy megsarcoljuk ott, ahol eredmény van. Nem véletlenül emlegettem az észak-európai országokat, ahol a stadtwerkéket nem tudjuk visszaállítani. Kérem, nézzék meg, hogy a fővárosban a négy fővárosi erőmű milyen
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
távhőt alapjaiban biztosító erőművek, egy közszolgáltatást biztosító erőműrendszer gyakorlatilag piaci feltételek, esetenként indokolatlan piaci feltételek mellett dolgozik. Ezt akarja most a kormány is megcsapolni, csak az egyik pillanatban azt mondják, hogy egy liberális szabadversenyes kapitalizmust építünk, a másik pillanatban meg azt mondja, hogy megsarcoljuk ott, ahol eredmény van. Nem véletlenül emlegettem az észak-európai országokat, ahol a stadtwerkéket nem tudjuk visszaállítani. Kérem, nézzék meg, hogy a fővárosban a négy fővárosi erőmű milyen tulajdonviszonyok mellett dolgozik, és ehhez kapcsolódóan milyen szerződéses rendszerekben működik. A távhőt
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
a törvény nem él, tehát akkor hatályát veszti a törvény. Itt azért mégiscsak át kéne gondolni az időket, ugyanis a második befizetés határidejét követő tíz nappal a törvény hatályát veszti, amely kimondja, hogy ebből a pénzből lehet támogatni, és határozottan azt mondja, hogy ebből lehet támogatni. Amiért én szót kértem, az az, hogy lehet, hogy jót tett volna a bizottsági vitánknak, ha államtitkár úr jön el, vagy egy hasonlóan tájékozott ember. Ugyanis az a gyakorlat, hogy a bizottsági ülésekre osztályvezető, főosztályvezető hölgyek jönnek
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
folyik be a bevétel, szerintem túlléphetünk, és megállapodhatunk abban, hogy ez különösebb gondot nem okoz. Az államháztartás, a központi költségvetés rendszerében ez egy finanszírozási technika. Egyik hónapban több az adóbevétel, másik hónapban kevesebb az adóbevétel, tehát ilyen szempontból nem lehet azt mondani, hogy majd erre fölvesz a központi költségvetés hitelt. Kérném szépen, hogy ezen lépjünk túl. Tehát 2009-re és 2010-re vonatkozik a támogatási rendszer, és az adóbevételek ebben a két esztendőben jönnek be. (Dr. Józsa István tapsol.) (20.40) ELNÖK: Bencsik János képviselő úr
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
rossz döntéseket. A 2006- os választás után a most bekerült szocialista képviselők megértették azt, hogy csak abban az esetben lehetünk szociálisan érzékenyek, és csak abban az esetben tudjuk a mi választóink érdekeit közösen képviselni, ha helyreállítjuk az eredeti állapotot. Nem azt mondom, hogy kerül, amibe kerül, de birtokon belülre kell kerülni. És lásd, csodák csodája, éppen ma reggel a Magyar Villamos Művek Részvénytársaságnál kezdtünk, és hivatalosan is benyújtottuk a Tatabányai Fűtőerőmű Kft.-re vonatkozó vételi ajánlatunkat, hogy össze tudjuk kapcsolni a távhőtermelést a távhőszolgáltatással
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
akik nem lesznek érdekeltek a korszerűsítésben, mert szociális ágon nekik gyönyörűen bejön mindaz a pénz, ami végül is számukra érdektelenné teszi a korszerűsítést, hiszen ha a számlám fele-kétharmada valahogy ki van fizetve, akkor mit bánom én, hogy mi történik. Magyarul azt mondom, hogy hosszú távú megoldások kellenek, középtávúak és persze azonnali dolgok. Az azonnali dolgokról szeretnék mondani egypár dolgot, és minthogy nem hiszem, hogy a parlamentnek jelen pillanatban különösebb nyilvánossága lenne, azt gondolom, hogy kicsit bensőségesebben. Nem véletlen egyébként, hogy egy órával vagy
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
benne van az a potencialitás, hogy itt márpedig komoly nyereségek képződnek, amúgy egyébként egy nagyon- nagyon fontos közszolgáltatásban, s ezeknek kellene tulajdonképpen utánajárni. A versenyképességről beszélünk. Ennek is megint sokféle vetülete van. Kivel versenyez egy városban a távhőszolgáltató? Ha én azt mondom, hogy Győrben milyen olcsó a távhő, Budapesten nem tudom azt mondani, hogy én a győri szolgáltatót akarom igénybe venni! Persze alternatívákkal már versenyez, hogy mi mindennel lehet még fűteni a távhőn kívül - na, az már egy megint másik kérdés. Pontosan arról
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
amúgy egyébként egy nagyon- nagyon fontos közszolgáltatásban, s ezeknek kellene tulajdonképpen utánajárni. A versenyképességről beszélünk. Ennek is megint sokféle vetülete van. Kivel versenyez egy városban a távhőszolgáltató? Ha én azt mondom, hogy Győrben milyen olcsó a távhő, Budapesten nem tudom azt mondani, hogy én a győri szolgáltatót akarom igénybe venni! Persze alternatívákkal már versenyez, hogy mi mindennel lehet még fűteni a távhőn kívül - na, az már egy megint másik kérdés. Pontosan arról van szó, és végül is ez a törvény is ezt az
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
még fűteni a távhőn kívül - na, az már egy megint másik kérdés. Pontosan arról van szó, és végül is ez a törvény is ezt az egészet célozza, itt próbálja elkapni a dolgot, hogy nézzük meg azokat a tételeket, ami miatt azt mondjuk, hogy a távhő nem versenyképes. Tegyük versenyképessé! Magyarul: szorítsuk le a költségeit is, az árait is! Erről szól ez a törvényjavaslat, kérem tisztelettel. Még egyszer mondom: én magam is kilenc vagy tíz módosító indítványt jegyzek, van ezen mit, persze, miért ne
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
megcsinálta, és ki az, aki még hozzá sem kezdett a dolgához, hiszen szociális alapon hogyha valakinek tényleg teljesen korszerű a háza, akkor is meg fogja kapni gigajoulra azt a megfelelő támogatást, amit. Ez egy pazar dolog, kérem tisztelettel! Ugyanakkor amikor azt mondom, hogy valaki megcsinálta, aztán egyébként, hogy mit csinált, mert vannak rossz technikai megoldások, jó technikai megoldások, van, aki a házát vékonyan szigetelte le, van, aki kellő normalitással. Igen, erről beszélgettünk, látom, László képviselő úr is bólogat. Hát persze! Van, ahol megcsinálták
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
nincsen, de erről majd később fogok beszélni. Mi a helyzet? Önök már többszörösen elárulták a lakótelepen élőket, először is akkor, amikor az energiacégek privatizációját hajtották végre a Horn-kormány alatt. Ezzel kapcsolatban több MSZP-s képviselő már a nemtetszését fejezi ki, és azt mondják, hogy ez egy nagyon jelentős hiba volt, mert így az országnak nem marad semmilyen eszköze az árak kordában tartására. Úgy gondolom, hogy a második ilyen ősbűnszerű lépés volt az, hogy az addig a hőtermelőtől a fogyasztóig terjedő egységes távfűtési rendszerből leválasztották
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
költséget jelent, 230 forintot jelent a..., bocsánat, kilowattóra/négyzetméter/évet jelent, és 60 kilowattóra/négyzetméter/évet jelent a melegvízellátás. Tehát ez például egy nagyon jelentős lépés volna. Ez a versenyképességről szól. Vagy a versenyképességről szól az, hogy az alternatív energiaforrásokat pártolja az állam, és azt mondja, hogy igen, engedjük be. Tehát törvényekkel lehetővé lehetne tenni, hogy ezeket a monopóliumokat feltörjük - ez volna az igazi megoldás. És addig, ameddig ez nem történik meg, arra az átmeneti időre én nem látok jobb megoldást, mint ezt a hallatlan egyszerű módszert
[MNSZKorAP/DOC001795/000014]
-
hiszen a munkanélküliek száma folyamatosan csökken 1993 óta, és 1997-ig Európában egyedülálló trendet sikerült felmutatnunk, hiszen együtt csökkent a munkanélküliség és a foglalkoztatási arány. A foglalkoztatottak számának csökkenése 1997-ben állt meg. A Fidesz választási programja nagyralátó célt fogalmaz meg, hiszen azt mondja, hogy öt év alatt 200 ezer új munkahelyet teremt. Ez több mint 200 ezer új foglalkoztatott, hiszen a foglalkoztatottak száma mindig meghaladja a létrehozott új munkahelyek számát, gondoljanak az önfoglalkoztatásra és egyéb más atipikus formákra. A baj az, hogy az alakuló
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
demokrácia, hanem valami egészen más lenne. E tekintetben a mi nézetünk az, hogy a munkahelyek teremtése és a munkahelyeken történő megfelelő környezet megteremtése minden kormány alapvető feladata, így a mi koalíciós kormányunknak is az. A feltételek megteremtéséhez az egyenlőbb - nem azt mondtam, hogy egyenlő, azt mondtam: egyenlőbb - közteherviselés elkerülhetetlenül szükséges. E tekintetben tehát, bármennyire is távolinak tűnik, a szociális kérdéseket lényegileg befolyásoló kérdés az adórendszer, amely adórendszernek olyanná kell válnia, amely nem szociális problémákat old meg, de nem hoz létre újabb súlyos szociális
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
hanem folyamatosan megszűnnek. Ez a mi célunk. Az én nézetem szerint ezt nem lehet megvalósítani anélkül - bármennyire eretneknek tűnhet egyesek szemében -, hogy bizonyos fajta, bizonyos mértékű állami beavatkozás ne történjen. Még régebbi, számomra etalonnak számító enciklikára szeretnék hivatkozni: XIII. Leó azt mondta, hogy az állam közreműködése általában oly törvények s állami intézmények megteremtésére irányuljon, melyek nyomában a köz- és magánjólét felvirágozzék. Erről van szó, tisztelt Ház! Az államnak erre kell törekednie, a szociális kérdések kezelésénél ilyen módon kell eljárnia, világosan, mindkét fél érdekeit
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
szólni szeretnék, az az, hogy milyen szociálpolitikát vagy tágabb értelemben milyen társadalompolitikát követ a jelenlegi kormány. Valóban a szociális Európába vezet -e az az út, amelyet a jelenlegi kormány választott? Ha egy mondattal, tömör mondattal kell kifejeznem a jelenlegi gyakorlatot, azt mondom, hogy ez a kormány középre figyel úgy, hogy ezenközben elengedi az igazán rászorultak kezét. A kormány és a miniszter úr is nagyon büszke azokra az intézkedésekre, amelyeket tavaly nyártól folyamatosan megcsináltak, megalkottak lépésről lépésre. Én pontról pontra szeretném ezekhez az intézkedésekhez
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
hallani a másik oldalról, mik is azok a baloldali értékek! Csak hallom, hogy szociáldemokrácia; jó viszonyban voltam az akkori szociáldemokrata vezetőkkel, nagyon bátran viselkedtek a parlamentben - de mi az a baloldali érték ma? Tony Blair, Anglia miniszterelnöke még főtitkár korában azt mondotta, hogy őt a szociális igazságossághoz a keresztény értékrend vitte el, és amikor megkérdeztem az egyik munkatársát, Andersent képviselőt Brüsszelben, hogy milyen nagy dolog ez, mi van a marxizmussal, azt mondta: uram, azt már régen elfelejtettük, eltemettük, csak nem beszélünk róla. Inkább
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
szociális " lábát ", az Európai Szociális Charta követelményeit. Higgyék el, kedves képviselőtársaim, ezt lesz nehezebb teljesíteni! Magyarország könnyebben, bár nagy áldozatok árán, teljesíti a gazdasági, a monetáris és egyéb követelményeket, mint azt a követeléssort, amelyet a Szociális Charta tartalmaz. Ez ugyanis azt mondja, hogy olcsójános módjára Magyarország sem mehet be az Európai Unióba, nem viheti be szegényen a polgárait, lealacsonyítva a szociális ellátásait, béreit háttérbe szorítva; kiszolgáltatott munkavállalókkal, társadalmi párbeszéd nélkül nem lehet az Unióhoz csatlakozni. (12.20) Az Unió ugyanis nem csakazért nem engedi
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
de nem biztos, hogy most, meg az önök kezdeményezésére. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti oldalon.) ELNÖK: Ugyancsak kétperces hozzászólásra jelentkezett Kökény Mihály képviselő úr, Magyar Szocialista Párt. DR. KÖKÉNY MIHÁLY (MSZP): Köszönöm a szót, elnök úr. Zakó képviselő úr, szeretném azt mondani, hogy az ellenzék teszi a dolgát, próbál a kormány lelkiismerete lenni szociális kérdésekben is. Ezért vagyunk itt, még akkor is, ha ez önöknek fáj. Tisztelt Képviselőtársaim! Örülök annak, hogy a kormány végül is előterjesztette a Szociális Charta megerősítéséről szóló országgyűlési határozatot
[MNSZKorAP/DOC001812/000005]
-
ilyan célra már a bankkártya használatos. Úgyhogy ha nem akarsz ilyen tranzakciókat lefolytatni, akkor nem kell ezekkel a csekkekkel semmit csinálnod. J. Zero kollegának üzenem Junior számla ügyben, hogy ez nagyon érdekes. Mi ugyanis több bankfiókban is próbálkoztunk, de mindenhol azt mondták, hogy vagy Junior vagy más szla. Marhára érthetnek a szakmához az OTP-sek ezek szerint. Hedgehog
by Hedge [MNSZKorAP/DOC001911/008822]
-
Pénzügyminisztérium szakértői némi optimizmussal állítják, hogy 4-5 százalékos növekedési pályára lesz lehetőség, ha kedvezően alakulnak a feltételek, akkor lehet 5 százalék is; ha nem, akkor 3,5-4 százalék körüli lehet a növekedési pálya. Ezzel szemben, amit az Országgyűlésnek el kellene fogadnia, azt mondja, hogy a bruttó hazai termék növekedése 2000-ben 4-5, 2001-ben 4,5-5,5, 2002-ben 5,5-6 százalék, amely ugyan elmarad a Fidesz választási kampányában harsogott 7 százalékos ígérettől, de mégis folyamatos gyorsítást tartalmaz. Ugyanakkor semmilyen elképzelést és magyarázatot nem találtunk arra vonatkozóan, hogy miért éppen
[MNSZKorAP/DOC001812/000015]