> 14,044 matches
-
honvédségi csapatzászlóról és a hadihajókról - pedig az ajánlás 10., 20. valamint 23. pontjában van ilyenfajta szétbontással beszerkesztve. A zászlóról és a zászlóhasználatról szóló részhez az 5. §-hoz való csatlakozásomban voltaképpen egy szövegkiegészítést, illetőleg egy indoklást adok. A szakértők egy része azt mondja, hogy amikor idézem az alkotmányból azt a mondatot, hogy " A Magyar Köztársaság zászlaja három, egyenlő szélességű, piros, fehér és zöld színű, vízszintes sávból áll. ", valamint hozzáteszem azt a saját javasolt mondatot, hogy " A fehér sáv közepén a Magyar Köztársaság címere foglal
by DR. CSAPODY MIKLÓS [MNSZKorAP/DOC001815/020251]
-
2013-08-20 igen, szerintem része a szex annak, hogy valakiről azt mondjam, hogy ő az igazi, és szeretem. a szexnek meg része, hogy tetszik a másik teste, és annak alkatrészei. vagyishogy ismerkedni lehet, de ha kiderülne, hogy az illetővel nem jó a szex, vagy valami nagyon zavar rajta, akkor azért nem vagyok benne
[MNSZKorAP/DOC001989/001286]
-
bozontosan itt is a sok erdő-sörényü hegy s lám okosan, szöllősorokkal fésült-bodrosan jönnek egyenként közelebb. Alpok, Kárpátok - Piréneusok! örjöngve a napért ugráljatok. Állunk s a búzafölddel, mely beért, a borral, mely pincéinkben bugyog, emelkedünk. Fekete-fehér Utálom, persze, hogy amire tegnap azt mondtam, hogy fekete, ma azt mondom, fehér. Undorító köpönyegcsere. Hajam, a tegnap még fekete, idenézz, fehér. Ki velem így beszél - vele beszélj - hogy szótartás, meg becsület! Vagy számold, ha tudod, hány okmánylevelet szaggat szét - micsoda név hitelével! - s dob a szél seprűinek
Illyés Gyula összegyűjtött versei [MNSZKorAP/DOC000625/000001]
-
problémám merült fel, pár napig le volt merülve a telefonom, többen szerettek volna elérni ez idő alatt, sajnos nem tudtak, de a szokásos hangposta helyett egy idegen férfi jelentkezett (aki már zaklatásnak vette a hívásokat). Már én is beszéltem vele, azt mondta, hogy neki egy 30-as száma van. Csak akkor jelentkezik ő, ha az én telefonom ki van kapcsolva. A hívásátirányítást megnéztem a hívásbeáll.ban, elvileg minden a 06209400444-es számra megy. Miért van ez és hogyan lehet megoldani???
by Andrea Hősei [MNSZKorAP/DOC001991/014063]
-
jocó 10/04/99 15:05:49 Mivan itt mindent kétszer mond, mindent kétszer mond. Most hallottam, hogy nyilatkozott valahol a Pintér, hogy 3 hónapon belül eldöntik mi legyen a tv3 sorsa. Állitolag azt mondta, hogy gyerekcsatornának jó lesz. Ha tudtok valamit irjatok, mert nem tudom mi a fene lesz itt, mert hogy a Nap-kelte nem marad itt az szinte biztos. Sziasztok jocó
by jocó [MNSZKorAP/DOC001903/012896]
-
fizetni. Elég egyszerű nem? 2. Nem értem, miért morogtok. Szerintem akkor, ha a jövedelmetek tényleg lényegesen alacsonyabb a cikkbelinél, örülnötök kellene egy ilyen cikknek. Ha elterjed hogy az informatikusok ennyit keresnek, ennyit is fognak. Olyan önbeteljesítő jóslat. Ha minden info azt mondja, hogy egy x állásra az elfogadott fizetés 500, nemigen van olyan HR-os aki 50-et ajánl. Lehet, hogy a cikk nem igaz, de ettől még lehet pozitív hatása rátok nézve. Ugye a pohár vagy félig tele, vagy félig üres - nem nyavajogni kell
by robicsek [MNSZKorAP/DOC001891/012279]
-
2013-08-19 bessy A fene nagy spórolással aztán odajutunk, hogy aki nem viszi, mert esetleg eddig sem vitte el a hulladékudvarba a feleslegét, az majd szépen belegyömöszöli kukába, míg fér. Na ettől kinek lesz jobb vajon? Lehet most azt mondani, hogy környezettudatosság meg, stb, de amikor a minimál dolgokat az nem biztosítja, akit erre kitaláltak, akkor egy kicsit a honpolgárnak is nehezebb. És igen 1-es, a rezsicsökkentés vonzata ez is!
by bessy [MNSZKorAP/DOC001966/008257]
-
2013-08-23 Patrik Serbán Ismerős szitu, a mai nap folyamán óránként elmegy a net 1-2 percre. Komolyan, nem telik el 1 óra anélkül hogy anyáznék a net miatt.... Cseréltek már modemet, elismerték hogy náluk a hiba.... azt mondták hogy kijavították stb.... a szart! ÉS az a vicc hogy ez mindennapossá vált!
by Patrik Serbán [MNSZKorAP/DOC001996/009071]
-
Mint tudjuk, az MTV-nek új ügyvezető elnöke van, és a Szabó László Zsolt iránti tiszteleten kívül már csak azért is illene ezt gyorsan javítani, mert kicsit furcsán adja ki magát ez a hiba az önajnározás kellős közepén. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy meglepődtem. A kettes pontra szavaztam, a közszolgálati televízió 1998 végi adatok szerint 8 millió 400 ezer négy éven felüli magyarországi lakos számára elérhető, míg ha jól tudom, ez a médium jelnleg hét-nyolcszázezernél tart. Persze távol álljon tőlem a számítógépes tömegkommunikáció
by ? [MNSZKorAP/DOC001896/001856]
-
az embert, mert még a furcsa szabályok is jó szabályok, ha betartod őket és rákészülsz. Amikor mondják az új jelentkezők, hogy nem lehet megcsinálni én akkor mindig elmondom a saját példámat: " Jó, értem, nekem is ketté állt a fülem, Mindenki azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni, én meg azon gondolkodtam, hogyan tudom megcsinálni. " Lehet arról valamit tudni, hogy milyen stratégiát használtál? Leginkább amit Miki mutatott, indikátoros mozgóátlagos stratégiát egy óráson, és az nekem elég jól bejött. Jó kis trendelő piacom is volt. Meg
by TeleTRADE - Hungary [MNSZKorAP/DOC001975/019690]
-
tomp 03/26/99 20:24:48 Igazad van matematikailag, viszont a szokásjog alapján már jövőre az lesz, különben 1900-at a XVIII-ik századba kéne sorolni. Egyébként azok akik azt mondják, hogy világvége lesz azok sarlatánok, mert ki tudja, hogy valójában mennyi a pontos évszám, ugyanis jóval Krisztus után kezdték el a számolást sacc alapján. Egyébiránt osztom a 2001-es véleményedet.
by tomp [MNSZKorAP/DOC001890/011714]
-
Csülök 03/18/99 07:49:58 Nyilvánvaló, hogy minden műalkotás és művész megítélése szubjektív, ezért bárki kap is díjat, sokan örülnek, sokan megkérdőjelezik. (Hernádi Gyula pl. azt mondta, hogy neki már régesrég meg kellett volna kapnia a Kossuth-díjat, ő pl. biztos rajong a Hernádi művekért). Vannak azért mérhető pontok is arra, mi az ami sok embernek tetszik. Próbálj meg kedeves bnoplwk2 (ebbe kishíjján beletörött a billentyűzetem!) jegyet szerezni a
by Csülök [MNSZKorAP/DOC001889/004235]
-
dolog az életben. Nem csak a kedélyállapotot javítja, hanem a minimum 60-80 izom megmozgatásával fizikai gyógyító hatása is van. Nevetni jó, nevetni érdemes, a nevetés használ az egészségnek. De már a mosolynak is jótékony hatása van, feltéve, hogy elég széles: azt mondják, hogy ilyenkor szellőzik az ember lelke, távoznak belőle a gonosz szellemek. Ami már jóval tudományosabban hangzik: a nevetés fokozza a szívműködést, megmozgatja az egész keringési rendszerünket, kitágítja az ereket, egyensúlyba hozza a vérnyomást. Nevetéskor az agyban olyan vegyületek szabadulnak fel, amelyek
by Adrián Pui [MNSZKorAP/DOC001993/006274]
-
Kétségtelen az is, hogy a negyven év diktatúrája sok torzítást hozott a lelkekben, a fejekben, a gazdaságban, stb. Kétségtelen az is, hogy ezt jó lenne másképp csinálni, helyrehozni. Én hiszek benne, hogy mindkét olal ezt szeretné, csak másképp. Azoknak, akik azt mondják, hogy nehéz elképzelni az MSZP-rl, hogy képes lenne másképp csinálni, mint ahogy 40 évig csinálta, van némi jogos fenntartásuk. Azoknak, akik a Fidesz-t az arroganciájáért kritizálják, szintén. A Népszabadság manipulál. A Napi Mao szintén. A Népszabadság profi. A Napi Mao nem
by Mondolat [MNSZKorAP/DOC001913/014655]
-
összefogás itt a parlamentben. Azért is jólesett ezt hallani, hiszen akkor, amikor a költségvetés vitája elkezdődött, éppen a kormánypártok részéről volt egyfajta kis bizonytalankodás, elhangzottak olyan nyilatkozatok, hogy semmi gond, esetleg majd csak januárban lesz költségvetése az országnak. Mi akkor azt mondtuk, hogy konstruktív ellenzékként mindent megteszünk, ami rajtunk áll, annak érdekében, hogy még ebben az évben legyen elfogadott ' 95. évi költségvetés. Bár az elmúlt négy évben nemigen tapasztaltuk a konstruktív ellenzékiséget, amikor mi voltunk kormányon, azonban úgy gondolom, ez nem befolyásolja azt
by BARSINÉ PATAKY ETELKA [MNSZKorAP/DOC001815/030123]
-
kérdéseire, hogy meg akarja szüntetni a származás szerinti pozicióhoz jutást. Abban bárkivel egyetértek, hogy a jogos felelőségre vonást senki se kerülje el a származása miatt. De akkor mondjuk azt, hogy XY ezt és ezt követte el, vonjuk felelőségre. De ne azt mondjuk, hogy " ez a zsidó " XY elkövette.... Jobb lenne eltanulnunk az összetartást, csak valahogy ez a magyar-magyroknak nen nagyon megy. Sokkal könnyebb egymást bas ** gatni, és utálni azokat, akik tudnak együttműködni. Bocsánat a gyors, slampos fogalmazásért, de szaladnom kell. aTom
by aTom [MNSZKorAP/DOC001870/014720]
-
ez pedig csökkenti a szerződéskötés költségeit. A jelenleg nálunk folyó privatizációs folyamatoknál ennek még talán a jele sem található meg. Az etika a cselekvések finom szabályozására való. Lehetetlen minden cselekvést a piacgazdaságban szerződéssel szabályozni. Ismert Ralf Dahrendorfnak a gondolata, aki azt mondja, hogy a politikai rendszerváltáshoz hat hónapra, a gazdasági rendszerváltáshoz hat évre, az etikai rendszerváltáshoz pedig legalább hatvan évre van szükség. Ahhoz, hogy nálunk a privatizációs törvénytervezet a nyilvánosságnak és az etikai normáknak megfeleljen, véleményem szerint legalább három követelménynek kell megfelelnie. A
by DR. TAKÁCS IMRE [MNSZKorAP/DOC001815/028338]
-
a magyar vállalatok számára kedvezőtlenül alakul, akkor gyorsítsunk. De ha a kínálat kedvezően alakul, akkor érdemes még várni, és az eddig hozzászóló képviselőtársaim erről a kínálati helyzetről elfeledkeztek. Pedig nagyon lényeges eleme a privatizációs törvénynek. Még egy másik: amikor én azt mondom, hogy vagyonmegállapítás, akkor nemcsak a fizikálisan jelenlévő javakra gondolok, hanem ahogy Szabó Katalin akadémikus mondja, az úgynevezett lágy árukra is, a szellemi értékekre. A szellemi értékekre, az információkra. A lágy áruk egyre inkább szerepet játszanak a vállalatok értékelésénél, és ezeket pontosan
by DR. TAKÁCS IMRE [MNSZKorAP/DOC001815/028338]
-
de néha megdorgálom, mert nem tud nemet mondani. Nyugdíjfizetés után egy tanárnő (!) augusztus 19-én kölcsönkért tőle 5000 Ft-ot, hogy 24-én megadja. És becsapta. Döbbenet. Szegény néninek kellett hozzá elmenni, hogy ugye nem felejtette el. Végül szeptember 4-én adta meg a pénzt. Mindig azt mondja, hogy ő a jó szívének az áldozata. És ez igaz is. Sajnos.
by giud [MNSZKorAP/DOC001914/005110]
-
kicsit figyelni kell. Szerencsére az emberek már annyira belelendültek a közösségi oldalak használatába, hogy komplett személyiségrajzot lehetne készíteni róluk, csak kicsit figyelni kell. Az önbizalom, beképzeltség, szerénység, bunkóság... kérdése, mindig a kedvenceim közé tartozott. A legjobban azt szeretem, hogy mindenki azt mondja, hogy ő mennyire határozott, hogy mekkora önbizalma van, aztán egy szimpla kijelentéssel az egészet lehet kukázni, mert kiderül, hogy az egész csak kamu duma. Próbáld csak ki, vagy gondolj csak bele, nőként hányszor mondta neked egy pasi, hogy jól nézel ki
by Gyöngyi Kozma [MNSZKorAP/DOC001954/010920]
-
ovival, volt egy kisfiú, akinek rossz volt a szeme és majdnem sírt, hogy nem látja a jeleket. A doki az asszisztens kíséretében simogatta, vigasztalta, hogy ne sírjon. Ez az én barátnőm, hogy hozzá is kedvesek legyenek, őt is simogassák, inkább azt mondta, hogy ő sem lát semmit... Kapott egy erős szemüveget, amit nem mert nem hordani, hiszen " mit fog szólni az anyukája, ilyen drága s zemüveget nem hord " és annak rendje módja szerint el is romlott a szeme. Egy Vízöntő ilyet sosem csinálna
by pontypandy [MNSZKorAP/DOC001979/005460]
-
ezen mulik, hogy mintegy 1, 5 oraval kevesebb idot tudok Ommel eltolteni hetvegen. Ez igen sok nekem. 2. Ha egyszer egy vonat mindig tomott, akarhanyszor mentem eddig vele, akkor miert nem inditjak tobb kocsival? Talalkoztam mar fovizsgaloval is ilyen vonaton, azt mondta, hogy o szol naponta. Na ennyit a MAV-rol. A sajat dolgozoi eszreveteleit sem veszi figyelembe, nem csoda, ha a mezei useret sem. Mar csak ugy kivancsisagbol. Ha kenyszerusegbol allnom kell, kerhetek menetdij visszateritest? Mert ha nem, akkor tenyleg nyugodtan mehetnenek marhavagonok
by luciferke [MNSZKorAP/DOC001899/014381]
-
a# magyar, vagy a# csevej csatit, szombat éjjel pedig a# danubiust. 100 fölötti userszám. Az elég jó szerintem. Az online azért jó, mert online. Az offline előnyei is megvannak, de IRC-n lehet logolni. Mindkettőnek megvan a maga varázsa. Én nem azt mondom, hogy csak IRC-zni kell. Nem. Mindkettőt. Csak egy lehetőség, amit szerintem ki kéne használni. Persze nem kötelező. Szerintem tégy egy próbát Te is.
by Jankó [MNSZKorAP/DOC001878/012160]
-
2013-07-05 To Mi Ha azt mondom, hogy nem megyek le az nem azt jelenti, hogy kocsmába nem megyek, csak azt, hogy másokkal nem megyek le: D: D:: D: D: D: D
by To Mi [MNSZKorAP/DOC001934/006637]
-
jive 06/25/99 14:04:04 Köszönom a dicséretet. szattila: Szerintem szépítettél. Most már tényleg elhúzok, mert különben ittragadok és azoknak lesz igazuk, akik azt mondják, hogy a háló addiktá tesz. Vagy mi.
by jive [MNSZKorAP/DOC001895/000802]