171,426 matches
-
? 06/01/99 22:09:42 Egyebkent: A 6. feladatban (vagyis abban amelyikben a sorozat volt) ki volt tuzve az egyertelmuen, hogy az " n " az barmilyen termeszetes szam lehet, vagy azt mondtak, hogy valamilyen KONKRET " n "?
by ? [MNSZKorAP/DOC001897/001379]
-
mit érezne, ha a gyermeke ilyen mesterséges nyelvezettel szólítaná meg, vagy természetellenes viselkedést venne fel a hatás kedvéért. A Biblia Istenének nincs ideje a képmutatókra. Ez egyértelműen kitűnik Jób történetéből. Jób három barátja ontotta magából a vallásos közhelyek tömkelegét. Lényegében azt mondták, hogy Isten mindig megáldja az igazakat, akik soha nem szenvednek jogtalanul. Vagy másképpen: Isten mindig elítéli a gonoszokat, akik soha nem bővölködnek. A történelmi tények viszont azt mutatják, hogy ez nem igaz, hanem vallásos maszlag! Másrészt Jób teljesen őszinte volt. Ő
by Gersits Zsolt [MNSZKorAP/DOC001985/017999]
-
A Burger Kingben finomabbak a hambik (lángon sütött marhahús), általában van Pesti Est, és hagymakarika is van, ami nagyon jó. És a személyzet is értelmesebb, például ha kérsz egy sajtburgert Western szósszal és szalonnával, akkor megcsinálják, a mekiben meg csak azt mondják, hogy ilyen nincs. És gyorsabb is, a McD-ban mostanában már többször 10 percet is kellett várni. Amiben viszont a McD jobb, az a tálcán lévő abroszpapír, mert az a BK-ben mindig ugyanaz (egy Whopper), a mekiben pedig friss hírek vannak az
by Brumimackó [MNSZKorAP/DOC001903/005426]
-
diktatúra: nem lesz szellemi terrorSYMBOL Bocs, de ettől még nem nyugszom meg... Az " ez volt - ez lett " kosárkába türelmetlenül várom az elemeket. (Lehetőleg az " árvíz, belvíz, vihar miatt sajnos csak... " bevezető nélkül!) Ami a politikusok tisztességét illeti: én nem azt mondom, hogy mind tisztességes, vagy sokan azok! Egyszerűen arra hívtam fel a figyelmet, hogy még ha bizonyíthatóan minden egyes mai magyar politikus tisztességtelen is, a politikában a " tisztesség " és " erkölcs ", mint viszonyítási pont, mint cél akkor is fenntartandó. Nem mondhatjuk, hogy aki
by Vitya [MNSZKorAP/DOC001903/000896]
-
a " politikus ", mint szó a szemantikájában hordozza az " erkölcstelenség " -et is (mint - mondjuk - ahogy a " férfi " szó tartalmazza az " ember " és a " hímnemű " szémákat). Ugyanis ha ezt mondjuk, akkor feljogosítunk minden politikust, hogy erkölcstelen legyen, hiszen " úgysem lehet más ". Én azt mondom, hogy minden erkölcstelen korrupt politkust (és vezetőt) pontosan azért kell elítélnünk és megvetnünk, mert létezhet (lehet, hogy ma Mo-n csak elvileg, de akkor is) egy valóban erkölcsös, az önérvényesítésen túl az " ország érdekeit IS néző " politizálás, amely viszonyítási pontként szolgál. Sajnos
by Vitya [MNSZKorAP/DOC001903/000896]
-
ezt sem én mondtam. " Hogy miért? " " Mert csak. " - na ez a mondat így csúszik. Ez a vita ugyanis most épp nem arról szól, hogy miért kellett vagy nem kellett volna kunost kiengedni, hanem arról, hogy 1. hazudott e ibolyka, amikor azt mondta, hogy azért nem írja alá, mert nem akarja egy független bíróság döntését felülbírálni (igen, hazudott), 2. joga volt -e nem ellenjegyezni a kegyelmi kérvényt (nem, nem volt joga). És ennek természetesen semmi köze ahhoz, hogy kunosnak börtönben van -e a helye
by kibic [MNSZKorAP/DOC001881/001404]
-
Calliope 07/20/99 12:30:09 De mi van akkor ha azt mondja, hogy " figyelj, szeretnék még többet tudni rólad, megismerni a barátaidat, eljárni oda, ahová te is... " - persze ehhez is pofa kell.:))) És aztán lecsap a legjobb haverodra, te meg nézheted... brrrrrrr... IRL nem jutnál szóhoz mellettem? Á, nem féltlek én... De ha
by Calliope [MNSZKorAP/DOC001905/002843]
-
moonchild 12/02/98 12:29:00 Nem mint no szolok hozza, csak a velemenyemet mondom el. Szerintem a kerdesfelteves ugy, ahogy van, hulyeseg. Nem lehet azt mondani, hogy a nok vagy a ferfiak husegesebbek. Vannak emberek, akik ragaszkodobbak, masok csapodarak, de ezt nemhez kotni szerintem tok hulyeseg. Ez olyan, mintha azt mondanank, hogy az olaszok gyakrabban csaljak meg a parjukat, mint a svedek.
by moonchild [MNSZKorAP/DOC001876/011838]
-
2013-07-05 takacsek.hu hát nekem azt mondták, hogy jó pár órát kell várni (már nem emléxem, hogy 3 vagy 5...) aztán simán rakjam be és használjam. Ha keveselném a töltését, akkor töltsek rá - de a fickó szerint soha nem volt még rá szükség. Amúgy meg a lényeg: jó
by takacsek.hu [MNSZKorAP/DOC001922/011329]
-
2013-08-20 * - * Fantáziaország * - * Miről is szól a foci valójában?... sokan lenéznek minket és csak azt mondják hogy 22 buzi kerget egy labdát.. ez nem így van. A foci az egyik legnehezebb sport, gondolj bele 11 embernek összehangolt csapatmunkájára van szükség ahhoz hogy valamit elérjenek.egészen kis korban el kell kezdeni és minden nap edzeni kell. Sok mindenről le
by *-*Fantáziaország*-* [MNSZKorAP/DOC001989/019210]
-
nyman 09/15/99 23:20:21 Nem azt mondtam, hogy nezd at a regi topikokat. Ez szerintem is lehetetlen. Csak a gondolatok miatt szurtam be a linket.. Azert erdemes belekukkantani. A hozzaszolasom elso felere nem valaszoltal. Letetbe lesz valahol a love?
by nyman [MNSZKorAP/DOC001915/001218]
-
zseniaálisak, mert egy-két év alatt valahonnan összespóroltak fejenként 34 milliót és úriemberek, mert úriember kicsi nem ad és a pénzzel nem foglalkozik. Az ÁSZ össze-vissza vizsgálja - Trebitsch szerint etikailag, de lehet, hogy még etnikailag, meg mitológiailag is:))) - a FIDESZ-t és azt mondja, hogy törvényes minden és miért mondja ezt? Mert a törvényességi vizsgálat mit takar? Bevétel-kiadás különbözet= nyereséág, vagy veszteség. Megnézünk szúrópróba szerűen nehány bevételt és néhány kiadást. Kiadsá: számla van? Van! Szerződés vanik? Vanik. Akkor törvényes. Hogy az a szerződés három tanulmány
by jdr [MNSZKorAP/DOC001917/011416]
-
és még 2 haverjának James-nek és David-nek hogy aludjanak ott. Stellának nem tetszett az, hogy 3 fiú lesz és csak ő lesz egyedül lány ezért megeggyeztek, hogy meg hívhatja még 2 barátnőjét Jennifert és Vickyt. Felelsz merszesztek. Flórián kezte és azt mondta, hogy Jennifer csókolja meg Davidet de Jennifer nem ment ebbe bele. Ezért Jennifernek ki kellet mennie az udvarra 20 percig miközbe a többiek bent játszottak tovább. Stella következett azt mondta, hogy Flórián csókolja meg Jamest. Ebbe eggyiköjük sem ment bele ezért
by Woŋdєяłaŋd ∞ [MNSZKorAP/DOC001927/012653]
-
2 barátnőjét Jennifert és Vickyt. Felelsz merszesztek. Flórián kezte és azt mondta, hogy Jennifer csókolja meg Davidet de Jennifer nem ment ebbe bele. Ezért Jennifernek ki kellet mennie az udvarra 20 percig miközbe a többiek bent játszottak tovább. Stella következett azt mondta, hogy Flórián csókolja meg Jamest. Ebbe eggyiköjük sem ment bele ezért mind a kettő fiúnak fel kellet menniük a padlásra 10 percig. Stella Vicky és David maradtak. Most Vicky jött azt mondta, hogy David menjen ki az udvarra megkeresni Jennifert mert
by Woŋdєяłaŋd ∞ [MNSZKorAP/DOC001927/012653]
-
miközbe a többiek bent játszottak tovább. Stella következett azt mondta, hogy Flórián csókolja meg Jamest. Ebbe eggyiköjük sem ment bele ezért mind a kettő fiúnak fel kellet menniük a padlásra 10 percig. Stella Vicky és David maradtak. Most Vicky jött azt mondta, hogy David menjen ki az udvarra megkeresni Jennifert mert 20 percmúlva nem jött vissza. Stella mondta hogy Vicky menjen le a pincébe. Stella fel ment a padlásra meg keresni a két fiút. David ki ért az udvarra és Jennifernek le volt
by Woŋdєяłaŋd ∞ [MNSZKorAP/DOC001927/012653]
-
Én azt a véleményt képviselem, hogy az ÁPV Rt.-nél lévő sportingatlanok átadásával, tulajdonba adásával kapcsolatosan a sorrend forduljon meg. Első helyen tehát az önkormányzatok jussanak hozzá ezekhez a vagyonokhoz. Semmi nem indokolja, hogy az egyesületek, a kincstárnál lévő tulajdonok esetében azt mondom, hogy igen, de ebben az esetben semmi nem indokolja, és amit az elején elmondtam, hogy azért az önkormányzatok igenis a biztos hátterek e sporttevékenységben. Azért ők viszik el a balhét. Tehát, azt gondolom, hogy az önkormányzatokat a sporttal kapcsolatos feladataik tekintetben
by SZENTKUTI KÁROLY [MNSZKorAP/DOC001815/007000]
-
11/08/98 19:05:00 Tiszta hülyék vagytok... Miért fáj az nektek, hogy ez nekik jó? Ha nekik ez megfelel, miért ne csinálják. Szerintem az, hogy milyen szexet szeret, az mindenkinek a magánügye. Ez a homoszex-tiltó beidegződés a keresztény valláserkölcsből táplálkozik, ami pedig azt mondja, hogy a szex bűn, ha nem az utódok nemzését szolgálja. Ezek szerint az is elutasítandó lenne, amit esténként az asszonnyal csináltok. Állítom, hogy ha két lány játszadozik egymással, azt közületek a legtöbb szívesen végignézi. A két fiú egymással miért rosszabb? Hozzáteszem
by Gottlieb [MNSZKorAP/DOC001875/013895]
-
2013-07-05 Demokratikus Koalíció Szigetvár " Szemet hunyunk afölött, ami történik, hogy nem alkalmazzák a szabályokat. És Orbán úr! Ez nem Magyarország ellen irányul. Önnek nincs joga azt mondani, hogy ezek az emberek itt a magyar érdekek ellen harcolnak. Ennek az ellenkezője az igaz. Ez nem az Ön érdeke, de az Ön érdeke nem azonos a magyar érdekekkel. Mi itt a magyar demokráciát és a magyar polgárok érdekeit védjük. "
by Demokratikus Koalíció Szigetvár [MNSZKorAP/DOC001922/006416]
-
endi 08/20/99 13:16:01 Nem akarok belepofázni, de van pár megjegyzésem. A filmhez inkább nem szólok hozzá, mert egyrészt nem láttam, másrészt valószínűleg jól leszólnám az egészet, lévén klasszikus sci-fin nőttem fel (Ph. K. Dick, Bradbury, Lem stb.). Úgyhogy lehet, hogy azt mondanám, hogy szegény író bácsik forognak sírjukban. Big4 egó-öléséhez lenne pár szavam a keresztény Isten szemszögéből, vonatkozásában. A Bibliában szó nincs arról, hogy " énvesztettként " kell élni. Hanem arról van szó, hogy újjá kell válni (születni). És ez az újjá válás sem az
by endi [MNSZKorAP/DOC001909/002737]
-
hozom ki, hogy eredetileg nem kellett. Persze ez nem jelenti azt, hogy semmittevés volt a program a paradicsomban. Persze azt is tudom, hogy a mennyről földi módon nem lehet gondolkodni. De azért valamennyire talán lehet. Hisz Jézus is beszélt róla, azt mondta, hogy jó lesz, lesz lakásunk, kajánk, örülni fogunk stb.
by endi [MNSZKorAP/DOC001909/002737]
-
iLane 06/02/99 13:02:53 Nekem az aszu tul edes. Mikor a tokaji pinceszetben ittam a pinceszet-vezeto azt mondta, hogy pl. somloi galuska melle is ihato. Hat koszonom szepen...:)) A furmint a feherek kozott eleg jo. Egyebkent a villanyi cuvee, vagy a barrique (fustolt tolgyfahordoban) a kedvencem, meg a Varga Kft. fele Tihanyi Zweigelt.
by iLane [MNSZKorAP/DOC001897/011468]
-
úr adott be olyan tartalmú módosító indítványt, amelyik pontosan, szó szerint a rendőrségi törvény szövegéhez igazítja a törvényt. Csak az a probléma, hogy a félreértést vagy a félreérthetőséget nem küszöböli ki teljes egyértelműséggel a rendőrségi törvény. Ugyanis a rendőrségi törvény azt mondja, hogy " lakásban a történteket technikai eszköz segítségével megfigyelhetik és rögzíthetik ". Ezt lehet úgy értelmezni, hogy ami a lakásban történik, tehát hogy a lakáson belül rögzíthetik azt, ami a lakásban történik. Nem zárja ki ez a külső engedély nélküli lehallgatását a lakásban
by KŐSZEG FERENC [MNSZKorAP/DOC001815/016540]
-
annak fedőszervével. Nekem mint a nemzetbiztonsági bizottság tagjának, feltehetőleg - ha a törvényt elfogadjuk - ki kell töltenem ezt a C-típusú kérdőívet, és én bizony be fogom írni, hogy igen. Ugyanis én kapcsolatban álltam ' 90 előtt a Szabad Európa Rádióval, amelyről akkoriban azt mondták, hogy a CIA-hoz kapcsolódó szervezet. Akkor ezt természetesen mindig elutasítottuk, visszautasítottuk, de azért ma már azt hiszem, kár volna titkolni vagy cáfolni azt, hogy valóban befolyásolta a CIA, egyrészt anyagi eszközöket bocsátott a rendelkezésére, másrészt a műsorpolitikájára is ráhatott. Tehát igenis
by KŐSZEG FERENC [MNSZKorAP/DOC001815/016540]
-
indult, és akkor, amikor a pere folyt, az Esti Hírlapban megjelent egy cikk azzal a címmel, hogy " Rendőrre támadt az autós ". Ez a cikk igen durva módon támadta azokat a nyugati hírforrásokat, amelyek ebből valamilyen politikai ügyet akartak csinálni, és azt mondták, hogy ez az autós egy krakéler alak, aki kötekedett a hatóságokkal, ezért került sor az eljárásra. Azt tudom, hogy azt az újságírót, aki ezt a cikket megírta, előzőleg behívták a pártközpontba, és ott Knopp András eléje tette azt, hogy Demszky Gábor
by KŐSZEG FERENC [MNSZKorAP/DOC001815/016540]
-
04/01/99 23:05:42 Nem a HÉV hajt. :-) Azért én úgy gondolom, hogy ha publicity lenne a dolognak, akkor az nem 5-10 ezer netező lehetne... Csak az asztalnál ennél többen vagyunk. Aki honlapokat tsinál, az meg felteheti a fekete zászlót... Én nem azt mondom, hogy ne keressünk alternatívákat, ugyanakkor az a kábelizá is csak azért lehet ilyen árú, mert tudja, hogy Matávéknál ég a világ... Szóval azért meg köllene próbálni... De ahogy látom, most a többség ízlelgeti a koncot - matekfakt helyett. Az a 15% ugyanis
by zsoltu [MNSZKorAP/DOC001891/002195]