> 171,226 matches
-
2013-08-20 Judit Antal Bucsuzoul meg nehany hulyeseg. " A Papa azt mondja, hogy ez egy togyfa. De sehol se jon belole tej, szoval ez hulyeseg " - igy Bator.
by Judit Antal [MNSZKorAP/DOC001982/004644]
-
alapozni, összefüggésekbe tudja kellőképpen ágyazni, előre tudjon tekinteni, úgy ítéljük meg, hogy szükség van egy ilyen intézményre. A nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy többségükben sikeresek azok az országok, ahol hasonló intézmények működnek. Nem állítom azt, hogy ettől sikeresek, én csak azt mondom, hogy ez is segíti a sikerességüket. Példaként szeretnék néhány országot felhozni. A délkelet-ázsiai térség szinte kivétel nélkül minden egyes országa - ahol a leggyorsabb, a legdinamikusabb a fejlődés -, Japán, Hollandia vagy a skandináv országok egyaránt alkalmazzák ezt. Szeretném megnyugtatni a képviselő urat
by DR. MEDGYESSY PÉTER [MNSZKorAP/DOC001815/004509]
-
még egy kis szervezőkészség és kézügyesség és szerszámok kellenek. Egy gagyi vázat úgy 30 körül ki lehet hozni az eddigi tapasztalataim szerint (CO hegesztés) teljes összeszereléssel, beállítással. A nehezebb az anyagbeszerzés: fékkonzol+ preciziós csövek, villanyakcső, hajtóműház, fékkonzolok..., de még mindig azt mondom, hogy ne add fel!!!
by stoki [MNSZKorAP/DOC001898/004265]
-
összehozza azokat, akik együtt tanultak, hülyültek (ebben a sorrendben!!!) annak idején. Íme a véleményem a suliról és előre is bocs, mert nem lesz igazán pozitív: Szal, érzékenyek vagy vagányok, sznobok vagy kőarcok, okosak v. buták.. én 4 év gimnáziumi tapasztalattal azt mondom, hogy nem szívesen jártam oda. Tény, hogy a mikroklíma meghatározó minden esetben, nálunk az osztály szerkezete a következőképp nézett ki: Radikális mag, ők azok a fíjuk és lányok, akik mindenáron valami olyat akartak csinálni, ami totálisan túllép az átlagember erkölcsi normáin
by szabtib [MNSZKorAP/DOC001906/007752]
-
némi alkotmánymódosítással megosztanánk, létrehoznánk egy kvázi - nagyon fontos a " kvázi " kifejezés -, mert nem valóságos alkotmányozó nemzetgyűlést, hanem egy kvázi alkotmányozó nemzetgyűlést gondolok, ami nem kellene hogy feltétlenül a kétkamarás parlamenthez vezessen, mert civil parlamentként is működhetne például a jövőben. Tehát azt mondom, hogy itt vagyunk 386-an, osszuk meg magunkat, megkétszerezve sokkal gyorsabban, sokkal több törvényt tudunk elfogadni. Ne haragudjanak: hogy tudjuk például a Magyar Köztársaság alkotmányától kezdve mindazt a fontos jogalkotási feladatot valóban színvonalasan megoldani, ha úgy túl leszünk terhelve, mint ahogy például
by DR. TORGYÁN JÓZSEF [MNSZKorAP/DOC001815/037740]
-
papaloa 09/17/99 19:08:07 SickBoy! Nem kényelmetlen direkt megkérdeztem az asszonyt. Rendszeresen hordja a tangáit, de azt mondta, hogy ha fel merek venni egyet (nem az övéi közül:) akkor agyonvág:))) OpiumPapa
by papaloa [MNSZKorAP/DOC001906/002954]
-
ezt tette, semmiféle érzelmet nem mutatott ki. Viszont egészen belelkesedett, mikor Péter felismerte, hogy ő az Isten Fia. Megismerni őt, ez számára a fontos! Jézus akkor örvendezett, amikor az emberek kapcsolatba léptek vele és felismerték, hogy ki ő valójában. Nem azt mondta, hogy " azért jöttem, hogy ételt osszak a szegényeknek ", hanem azt, hogy " evangéliumot hirdessek a szegényeknek ". Az emberek alapvető szüksége nem a segélyezés, hanem az Isten élő kenyere, az Ige üzenete - ezt követheti a segélyosztás. Az Úr áldjon benneteket! REINHARD BONNKE
by Hitre Hangolva [MNSZKorAP/DOC001939/006881]
-
shadowrun 04/28/99 12:42:55 Jól látszik az itt zajló vitában a mai magyar generáció viselkedése. Miért kell tabuként kezelni a határrevíziót. Úgy tesztek mintha a magyarok lennének a főbűnösök, mintha azt mondanánk, hogy írtsunk ki 1 milla szerbet. A jelenlegi gazdasági, politika is társadalmi helyzetben természetesen nem lehet határrevízióról beszélni. Még szóba sem hozni. De nem kell leugatni mindenki, aki mégis felveti és baromnak bélyegezni. Miért kell ilyen gyáva módon viselkedni, mintha a
by shadowrun [MNSZKorAP/DOC001894/001157]
-
abba kellene végre hagyni ezirányú ténykedéseit. " Ceterum censeo: tessék vigyázni az egyes életformák egymás alá/fölé rendelésével! Soha nem lehet ugyanis tudni, hogy nem lesz -e kulcsfontosságú az a tulajdonság, amit épp irtani akarsz! " Bocsi kedves Borzimorzi, de még egyszer: Éppen azt mondom, hogy ne akarjuk átnevelni a nőket! Ne mondja meg nekik semmiféle mozgalom, hogy mit akarjanak, mi legyen fontos nekik az életükben, és mit hogyan csináljanak! Éppenhogy a feminista mozgalom az, amely ki akarja irtani a nőkből azon istenadta belső és meghatározó
by Watson [MNSZKorAP/DOC001918/004529]
-
megérkezett, mind egy vaskalapos hardvergyógyász. 1. Ne írj ide SIRÁLY többet mer megharagítasz komolyan. Viszlát a SuliIRC-n. És most térjünk rá a tárgyra gayol fiam, segítek a bajodon, mindenféle hókuszpókusz nélkül elmondom mit csinálj, kigondoltam. Bár nem érdemled meg, mer azt mondtad hogy engem kiutáltak, pedig ott más volt a szó akkor, engem onnét valami Ólmen letaszított a jól megérdemlett trónomról amikor látta (olvasta) hogy én arra is válaszolni tudok, amire ő nem és féltékeny lett ez okból. Na ezt tisztáztuk. namost válaszolok
by Bőmbácsi [MNSZKorAP/DOC001894/010972]
-
bővítésnek/bővíthetőségnek határt szab, az inkább csak a bekerülés költsége. Hogy valamit mégis eláruljak a genetikai vonatkozásról: az, hogy csaknem az összes mai élőlényben benne van a bázishármasos kódolás, nem azt jelenti, hogy csak az van benne... Circulus Vitiosus: 1.) Ha azt mondjuk, hogy a Biblia igaz, mert a Biblia állítja önmaga igazságát, akkor ez Circulus Vitiosus. Ez nem baj, azon túl, hogy nem bizonyít semmi olyasmit, amit egyébként is ne tudnánk, vagy feltételeztünk volna. Ettől függetlenül egy-egy levezetésben egy-egy axiómát annyiszor használhatunk fel
by DcsabaS_ [MNSZKorAP/DOC001873/001323]
-
2013-07-05 *. * Minden Ami Kell *. * A horoszkópom azt mondta, hogy a sors ujja rám fog mutatni. Sajnos ez a középső ujja volt.. '
by *.* Minden Ami Kell *.* [MNSZKorAP/DOC001924/014084]
-
most is építenek új lakásokat 145 ezer Ft-os áron és már ami tavaly épült az is hasonló áron mozgott. Én építkezni biztosan nem fogok és ragaszkodom a budapesti kéglihez. homár: pl. tegnap is volt a Híradóban a hitelekről szó, és azt mondták, hogy kiegészítik még azzal, hogy lakásfelújításhoz is felveheted a kedvező kamatozású hitelt. Nos ez így már egész jól hangzik, mivel ha már vaqn a családban egy kégli és jó a viszony a famíliában akkor meg lehet oldani valahogy. Egyébként biztosan az
by Angel Úr [MNSZKorAP/DOC001910/007782]
-
meg kiccaladod récire boldogsag! Hagyjuk már Chuck Norrist. Csak egy hülye színész. Ha tényleg igaz lenne róla az amit írnak, akkor egyszerűen idejönne és beleverné a fejem a billentnkasdflvns kln nl snlv sldsfwa pdr bsw... -Apa, ha valaki hapcizik akkor azt mondjuk hogy egészségedre?? -Igen fiam. -És ha valaki kiröhögi Chuck Norrist?? -Isten nyugasztalja! Chuck Norris látótávolsága 200 km. Csukott szemmel. A székely meg a fia az erdőbe megy gombát szedni. A fiú talál a bokorban egy rozsdás puskát, kérdi az apjától: - Mi
by Evelin Fekete [MNSZKorAP/DOC001984/019740]
-
bobbyperu 04/10/99 21:32:34 Először azt mondták, hogy nem töltöttek fél percnél többet Mo. fölött, egy nap múlva már több mint egy perc volt. Elég jelentéktelennek tűnő adat, de ha mindent igy kezelnek, akkor az egyetlen szerncsék, hogy a jelek szerint, tényleg vigyáz a NATO a légterünkre!! KÜlönben
by bobbyperu [MNSZKorAP/DOC001891/011477]
-
Vajk 12/06/98 19:28:00 Korovjov, Felreertesz. Nem azt mondtam, hogy az ASZ ellenorizze az APEHET!! Hat eppen ez az, hogy nincs semmifele ellenorzes az APEH felett. Simicska ugyeben pedig az egyetlen erre lehetseges szervezet, az ASZ vizsgalodott volna, ha le nem szavazzak. Remelem, Te is latod mar, mire megy ki
by Vajk [MNSZKorAP/DOC001876/009347]
-
Andropov Vlagyimirovics2 05/02/99 17:39:57 Kiforgatják a szavaimat. Kedves azesz: nem azt mondtam, hogy a zsidó ujév= Jom kippur, hanem azt, hogy e két alkalomkor a zsinagógában elmondott ima során elhangzanak ezek a mondatok. Egyébként lolkabolka után jobban utánanéztem a dolognak.: A zsidó férfiak napi imája a következő: "... shelo asani goy " Hálát adok Istennek
by Andropov Vlagyimirovics2 [MNSZKorAP/DOC001892/014127]
-
2013-08-19 Swag. Egy nő bemegy a kisállat-kereskedésbe: - Tudnak nekem adni 1000 darab csótányt? Az eladó megrökönyödik: - Sajnos csótányokkal nem foglalkozunk. De egyébként is mit akar csinálni ennyi csótánnyal? - Tudja, felmondták az albérletemet és a tulajdonos azt mondta, hogy hozzam eredeti állapotára a lakást. Tom
by Swag. [MNSZKorAP/DOC001951/013653]
-
Bármihez nyúl is az autós, a gyerek megjegyzi: - A papámnak ebből kettő van. A vezető végre befejezi a szerelést és odamegy egy fához, hogy könnyítsen magán. A kissrác most is nézi. - Ide figyelj, kiskomám - mondja bosszúsan a fickó - nehogy már azt mondd, hogy a papádnak ebből is kettő van! - Azt nem... De kétszer ekkora!
by Renáta Orbán [MNSZKorAP/DOC001956/000113]
-
DR. SEPSEY TAMÁS (MDF): Köszönöm a szót Elnök Úr. Sosem szerettem azokat a reagálásokat, amelyek nem tényeken alapulnak. Ha én vádaskodom, tessék megjelölni, miben vádaskodtam. Azt mondtam, hogy a kormányzat csökkenteni akarja a Kárpótlási Földalapot. Tessék megnézni a javaslatot: azt mondja, hogy két százalékkal lehet csökkenteni. Ez vádaskodás, hogy a kormányzat csökkenteni akarja? Tényleg csökkenteni akarja, mert a Ház elé beterjesztette ezt a javaslatot. A szövetkezeti tagok földjét, akik jogosultak erre a földre, nem akarja elvenni? Dehogynem, el akarja venni, mert azt
by DR. SEPSEY TAMÁS [MNSZKorAP/DOC001815/030068]
-
hogy két százalékkal lehet csökkenteni. Ez vádaskodás, hogy a kormányzat csökkenteni akarja? Tényleg csökkenteni akarja, mert a Ház elé beterjesztette ezt a javaslatot. A szövetkezeti tagok földjét, akik jogosultak erre a földre, nem akarja elvenni? Dehogynem, el akarja venni, mert azt mondja, hogy a nem nevesített földalapból ki lehet elégíteni a részarány-tulajdonosoknak az igényeit. Azt hiszem, ezek nem vádak: ezek tények, a kormány által beterjesztett javaslatban benne vannak. Másrészt kérném az elnök urat: valóban ne zárjuk le ma a részletes vitát, hogy az
by DR. SEPSEY TAMÁS [MNSZKorAP/DOC001815/030068]
-
a költő, hogy a törekedés hiábavaló? Azt. " Bárhol bukom, felén bukom. " Azt állítja, hogy mégis, mégis törekedni kell? Azt. " S előre, bármi les felém ". Voltaképpen azt állítja, amit nagy honi gondolkodó műveink mondanak, ugyanazzal a kettősen értelmezhető rezgéssel a hangjában; azt mondja, hogy küzdj és bízva bízzál, azt mondja, hogy mégis, mégis fáradozni kell. Hangsúlya persze nem vallási, nem nemzeti. Ámbár... Isten tudja. A fiatal Babits kora is reformkor volt bizonyos oldalról nézve, az új irodalom, az egész század eleji reformnemzedék tudván-tudta, érzékelte
A magasság vágyaÖsszegyűjtött esszék II. [MNSZKorAP/DOC001089/000001]
-
Bárhol bukom, felén bukom. " Azt állítja, hogy mégis, mégis törekedni kell? Azt. " S előre, bármi les felém ". Voltaképpen azt állítja, amit nagy honi gondolkodó műveink mondanak, ugyanazzal a kettősen értelmezhető rezgéssel a hangjában; azt mondja, hogy küzdj és bízva bízzál, azt mondja, hogy mégis, mégis fáradozni kell. Hangsúlya persze nem vallási, nem nemzeti. Ámbár... Isten tudja. A fiatal Babits kora is reformkor volt bizonyos oldalról nézve, az új irodalom, az egész század eleji reformnemzedék tudván-tudta, érzékelte, helyeselte a változás szükségszerűségét - miközben ilyen-olyan fokú
A magasság vágyaÖsszegyűjtött esszék II. [MNSZKorAP/DOC001089/000001]
-
Danaidákat, amely ennek a nagy-szerkezetnek talán legszélsőségesebb és kétségkívül legszecessziósabb példája, de nem teszem. Úgy gondolom, ennyiből is világos a szerkezet milyensége és jellemző volta. Amivel egy percig sem akarom azt állítani, hogy Babitsnak nincsenek másféle vers-struktúrái, hogyne volnának, csak azt mondom, hogy ez a szerkezet e korszakában tipikus - meg egy kicsit többet is mondok. Azt tudniillik, hogy effajta versépítési módja, amely, úgy érzem, szoros kapcsolatban van a költő alkatával, kvázi szellemi biológiájával, még akkor is megmarad, amikor már régen megszűnt. A jóval
A magasság vágyaÖsszegyűjtött esszék II. [MNSZKorAP/DOC001089/000001]
-
kezdetitől. Abban azonban mindenki egyetért, hogy a költő átformálódása többirányú és nagyfokú. Két vagy három Babits-korszak van -e? Esetleg több? A vélemények erről is megoszlók. Magam a " három korszak " felfogása felé hajlok; ami pedig a változás időpontjának körülkerítését illeti, legszívesebben azt mondanám, hogy " mindjárt ". Mindjárt az első kötetével megkezdődött a költő változása; e változás lehetősége a kezdet kezdetétől bele volt írva művébe. Profilja ugyan az első perctől fogva rendkívül éles (meglepő módon nincsenek is kötetben publikált zsengéi), fő jegye, ez az egzisztenciális tárgyiasság
A magasság vágyaÖsszegyűjtött esszék II. [MNSZKorAP/DOC001089/000001]