> 171,226 matches
-
egységes antidiszkriminációs törvény híve vagyok. Én az antidiszkriminációs jogi szabályozás híve vagyok. Egyébként ezt nemcsak én mondom, hanem ez az alkotmányból következik, hiszen az alkotmány nemcsak azt mondja, hogy megkülönböztetni tilos, hanem azt is mondja, hogy ezt bünteti. Én csak azt mondom, hogy az alkotmánynak szerezzünk érvényt. Ebből a szempontból tulajdonképpen számomra minden megoldás elfogadható: mind az általános antidiszkriminációs törvény, mind pedig a joganyag antidiszkriminációs továbbfejlesztése, ha úgy tetszik. Én soha nem állítottam, hogy csak az egyiket vagy a másikat tartom elfogadhatónak. Itt
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
elmúlt, mondjuk, húsz évben, amióta az Európai Unióhoz tartoznak, saját jogrendjük, egyébként ősi jogintézményeik részben vagy teljes egészében történő feladása tekintetében, és az angol jogrend távolról sem annyira angol már, mint amilyen volt. Végül egy utolsó megjegyzés: Szentgyörgyvölgyi képviselő úr azt mondja, hogy furcsának találja, hogy mindössze egyetlen pozitívum van a jelentésben, és ez is ránk vonatkozik. Valószínűleg nem voltam megint csak eléggé világos, de én úgy emlékszem, hogy a jelentésben számos pozitív megjegyzés is van. Hadd mondjak ezek közül kapásból hármat: például
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
említ. Egyébként pedig ami az anyag alapvetően - ha úgy tetszik - negatív hangvételeit illeti, hadd idézzem Hende államtitkár urat, aki talán egy évvel ezelőtt, amikor egyszer arról beszélgettünk, hogy mi a különbség az én jelentésem és a kormány hasonló jelentése között, azt mondta, hogy a kettőnek nem azonos a műfaja. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps.) ELNÖK: Megköszönöm, országgyűlési biztos úr. Megkérdezem Kósáné Kovács Magda asszonyt, kíván -e válaszolni a vitában elhangzottakra mint a bizottság elnöke. (Kósáné dr. Kovács Magdolna: Köszönöm, nem.) Jelzi képviselő asszony
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
Képviselőtársaim! Engedjék meg, hogy mivel most már reggel óta vitatkozunk erről a kérdéskörről, az országgyűlési biztosok beszámolóiról, én ezt a 10 perces időkeret nem kívánom és nem szeretném kihasználni, tekintettel arra, hogy viszonylag egyszerű dolgom is van. (14.50) Most, amikor azt mondtam, hogy egyszerű dolgom van, azért itt megállnék egy pillanatra, mert szeretném emlékeztetni a képviselőtársaimat arra, hogy szerencsére - akár azt is mondhatnám, hogy hála istennek - egyszerű dolgom van, hiszen a bizottságban kormánypárti és ellenzéki képviselők egyaránt rendkívül magas színvonalúnak ítélték Majtényi László
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
a közvéleményt a feladatkörébe tartozó ügyekről. " A miniszter csak egyről feledkezik el, hogy a morális megítélés szempontjából, sőt a politikai megítélés szempontjából esetenként sokkal fontosabb a motívum, amely a döntéshez elvezetett, mint a döntés maga. Az ombudsman nem is kertel, azt mondja, hogy a kormány mint testület nem magánemberek gyülekezete, működésének tartalmi dokumentálása, és nem pusztán döntéseinek közzététele kiemelkedő közjogi és politikai pozíciója miatt elengedhetetlen. Ráadásul a vonatkozó szabály alapján a jelenleg készített úgynevezett összefoglalók eseti mérlegelés nélküli államtitokká minősítésének jelenleg hiányzik a
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
idézem, képviselő úr? (Dr. Fodor Gábor: Jól.) Ehhez képest a kormányülésekről " Összefoglaló " néven részletes dokumentáció készül, amely tartalmazza az egyes napirendi pontokat, azok tárgyát, a vitában részt vevő személyeket (Derültség.) és a döntés részletes tartalmát. Ehhez képest természetesen el kell azt mondani, hogy a kormány ülése az írásbeli előkészítés alapján történik, a kormány-előterjesztésekben ott szerepelnek mindazok az érvek és ellenérvek, amelyeket a kormány mérlegel a döntés meghozatala során. E tekintetben tehát semmiféle sérelem nem éri sem az utókort, sem pedig a történelmi kutatásokat
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
mellyel meg kívánta követelni a minősítőtől azt, hogy betartsa az eljárási szabályokat, illetőleg alapvető jelentőségűnek tartotta azt a kérdést, hogy a minősítő személy valóban jogosult legyen az adott döntés meghozatalára, azt ugyanolyan fontos lépésnek kell tartunk, ugyanolyan jelentős jogvédelmi, nem azt mondom, hogy döntésnek, mert nem arról van szó, hanem ajánlásnak, mintha az államtitokköri jegyzékbe való tartozást vizsgálná vagy pedig azt, hogy milyen érdeket veszélyeztet az adott adat nyilvánosságra kerülése. Volt -e hatásköre az adatvédelmi biztos úrnak arra, hogy ezeket a formai elemeket
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
Ezt az álláspontomat fenntartom. Azt, hogy ő egy korábbi évi anyagot belefűz a ' 99. évi tevékenységbe, megkritizáltam. Ettől függetlenül változatlanul tartjuk a álláspontunkat: támogatjuk a beszámoló elfogadását és az országgyűlési határozati javaslat elfogadását is. Tóth András képviselő úr felszólalásának elején azt mondta, hogy a kormánypárti képviselők megkifogásolták azt, hogy szerintük az adatvédelmi biztos úr túllépte hatáskörét. Szerinte nem erről van szó. Szerinte arról van szó, hogy az adatvédelmi biztos úr szembesült egy olyan intézkedéssorozattal, amelyet nem hagyhatott szó nélkül. Ez szemlélet kérdése. Én
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
folytatott polémiámat illeti, és ott a hatáskör esetleges túllépésének a problémáját, azt kell mondanom, hogy az én véleményem szerint éppen hogy a hatáskörömet minimalizálva, tehát egy megszorító értelmezéssel használtam a hatáskörömet, amikor nem az egyetlen kötelező hatásköröm gyakorlását alkalmaztam. Nem azt mondtam, hogy a minősítés indokolatlan, hanem azt mondtam, hogy a minősítés nem történt meg, ami egyébként nem kötelez senkit az égvilágon semmire. Ez egy, a parlament által kiküldött adatvédelmi biztos puszta szava, amelyet senkinek nem kell követni. Ez ajánlás, ez egészen egyértelműen
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
esetleges túllépésének a problémáját, azt kell mondanom, hogy az én véleményem szerint éppen hogy a hatáskörömet minimalizálva, tehát egy megszorító értelmezéssel használtam a hatáskörömet, amikor nem az egyetlen kötelező hatásköröm gyakorlását alkalmaztam. Nem azt mondtam, hogy a minősítés indokolatlan, hanem azt mondtam, hogy a minősítés nem történt meg, ami egyébként nem kötelez senkit az égvilágon semmire. Ez egy, a parlament által kiküldött adatvédelmi biztos puszta szava, amelyet senkinek nem kell követni. Ez ajánlás, ez egészen egyértelműen kiderül a szövegből, és nem az ügydöntő
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
minősítve van. Tehát ha én megvizsgálom azt az iratot - és ezzel most tényleg nem akarom önöket fárasztani, de benne van az éves jelentésben is -, és azt találom, hogy a minősítés nem történt meg, akkor nem élhetek az erős hatáskörömmel, hanem azt mondom, hogy nincs mit tennem, mert nem történt meg a minősítés, amely mondom: senkit nem kötelez. Hozzáteszem, hogy az ügyészség ugyanezt a jogi álláspontot fogadta el, az én álláspontom őket aztán ugyancsak nem kötelezte semmire. Mindenesetre így oldódott meg az ügy, hogy
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
az adatvédelmi biztos éves jelentését, hogy tudniillik az én álláspontom valóban az - és hadd igazoljam vissza az ön bírálatát -, hogy az egyéni jogokkal szemben a közösségi jogoknak nincs olyan értelemben elsőbbsége, hogy az negligálhatná a személyes jogokat. Tehát amikor ön azt mondja, hogy a közösség joga előbbre való az individuum jogánál, akkor valóban egy jogfilozófiai nézeteltérés van köztünk, és ezt leszögezni szerintem teljesen becsületes és helyes dolog. Eltérő az álláspontunk. A konkrét megjegyzések nem mindegyike ilyen igazságos. A képviselő úr néha egy ilyen
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
Képviselőtársak! Folytatnám ott, ahol Bakonyi képviselő úr abbahagyta, a szakosított mezőgazdasági biztosítóegyesületeknél, hiszen az általános vitában gyakorlatilag közel a vitaidő felét ez a téma vitte el. Úgy is, mint mezőgazdász és úgy is, mint közel tíz éve a biztosításban dolgozó, azt mondom, hogy rendkívül aktuális, és nagyon örülök, hogy ez az ötpárti, majdnem hatpárti alapon létrejött konszenzus megoldani látszik ezt a helyzetet. (17.10) Amivel Bakonyi képviselőtársam befejezte, vagy félig-meddig befejezte a kétpercesét, hadd egészítsem még ki, hogy egy olyan pluszterhet rakni még az
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
alapon létrejött konszenzus megoldani látszik ezt a helyzetet. (17.10) Amivel Bakonyi képviselőtársam befejezte, vagy félig-meddig befejezte a kétpercesét, hadd egészítsem még ki, hogy egy olyan pluszterhet rakni még az egyesületek nyakába, ami vezető szakemberek foglalkoztatását írja elő, mint biztosításban dolgozó azt mondom, hogy ez havonta egy-egy egyesületnek több millió forintos kiadást jelent, hiszen egy aktuárius, egy matematikus alkalmazása nem kétforintos dolog, és megoldható enélkül is. Hogyha a legnagyobb tehertételtől eltekintettünk, a különböző pénzügyi feltételekben engedett a kormánypárti oldal, akkor azt gondolom, hogy ez
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
úr, a Fidesz képviselője. Megadom a szót. TÁLLAI ANDRÁS (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tardos képviselő úr hozzászólását nagy figyelemmel követtem, és bevallom őszintén, nem egy érdekes dolgot mondott el a hozzászólásában. Én két dolgot emelnék ki, egyrészt azt mondta, hogy nem volt kellően végiggondolt a törvényjavaslat benyújtása, másrészt pedig az előkészítés nem volt megfelelő. Azt gondolom, hogy ez a megállapítás nem állja meg a helyét, hiszen az Országos Számviteli Bizottság 1999 szeptemberétől 2000 márciusáig 12-szer ülésezett, és a végén a
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
május 1-jén Magyarország vonatkozásában a következőket mondta: " Magyarország az Egyesült Államoknak szoros barátja és szövetségese, a balkáni népeknek partnere, és az európai biztonság és stabilitás forrása ". Pár nap múlva hasonló szellemben nyilatkozott Lionel Jospin, Franciaország miniszterelnöke, majd a holland miniszterelnök, aki azt mondotta, hogy az Európai Unió tagjelöltjei között Magyarország vezető helyen van, és elismeréssel nyilatkozott a kormányunkról. Minden józan magyar örül a kormány és a nép munkája elismerésének. Ezért sajnálatos, hogy a volt kormány két pártjának vezetői - elsősorban a volt külügyminiszter, aki oly
[MNSZKorAP/DOC001769/000004]
-
a Magyar Demokrata Néppárt részéről. DR. SZABAD GYÖRGY (MDNP): Tisztelt Elnöknő! Tisztelt Országgyűlés! A méltó megemlékezésekhez szívesen csatlakozik az ember. Mikszáth valóban megérdemli, hogy a parlament és az ország emlékezzék rá. Egy kicsit mégis talán lesznek, akik ünneprontónak találnak, amikor azt mondom, hogy a megemlékezésekből egyetlen vonás hiányzik, legalábbis a mostaniból, és sokszor az olvasottakból is: Mikszáth keserűsége. Mikszáth, aki ellenzéki, ifjú íróként indult, és nagyon sok mellőztetésben volt része, álnéven kiadott munkái - ifjabb Kákay Aranyos s a többi néven kiadott munkái - fogadtatása
[MNSZKorAP/DOC001807/000001]
-
mennyire szabad a kábítószert engedni fogyasztani, és nem kellene üldözni, nem kellene törvényt hozni ellene. Gondoljunk bele abba, hogy egy fiatal gyermek, egy tizenéves fiatal nem annyira képzett, hogy el tudja dönteni, ez milyen helytelen irányba terelné az életét, hanem azt mondja, hogy hát ha azt mondja ez a nagyon híres író, hogy nem is olyan veszélyes, lehet ezt használni, csak módjával - akkor vajon nem fogja megpróbálni? Vajon a gyengével nem lehet hozzászokni? Vajon nem lehet a rabja később az a fiatalember a
[MNSZKorAP/DOC001807/000001]
-
kérdésben, ellenzéki frakciók mérsékelt vagy alig-alig részvétele mellett, ugyanez a képviselő azt mondta: " Szeretném visszautasítani azt, hogy az ellenzéki pártok nem vettek részt ebben a vitában. Nagyon sok fórumon ott voltunk, elmondtuk a véleményünket, ez megvan írásban is. " Majd ugyancsak azt mondta, hogy: " A kormány az elmúlt fél évben gyakorlatilag makacsul ragaszkodott a nyugdíjrendszer kérdésében elfoglalt álláspontjához. " Ha ezt a három mondatot összerakják, akik hallották, azok számára valóban csak az a kérdés merül föl, hogy ha a kormány nem változtatott fél éve az
[MNSZKorAP/DOC001807/000001]
-
minden férfinak -nehéz, az nem a gyerekkel való foglalkozás, játszás fürdetés stb. Hanem az ún. háttérmunkák, amit eddig ugye nem nagyon kellett. Sokat gondolkodtam, és rájöttem egy lehetséges magyarázatra, amiért igenis fogatfeszítve mosogatni és takarítani kell nekünk férfiaknak is. Ha azt mondjuk, hogy ez az asszony dolga, mi meg hozzuk a pénzt, az nem azért baj, mert erkölcstelen, vagy igaszségtalan, vagy maradi, vagy mittudomén. Aki így él az akkora súlyt rak az anyára, hogy TELJESEN ELHASZNÁLJA. Igen elhasználja fizikailag, testileg. Aztán amikor öt
by ? [MNSZKorAP/DOC001897/013857]
-
eljatszanad a JoIsten szerepet akkor amikor el kell donteni, hogy egy gyermek (magzat) eljen vagy haljon? Nem a Joisten szerepet, de a partatlan orvos szerepet aki ert hozza, azt habozas nelkul. Laikusoknak ez problema, de a hozzaertoknek sokkal kevesebb. Nem azt mondom, hogy nem lennenek hataresetek, amik dilemmat okoznanak, de az ilyen jellegu esetek tobbsege eleg nyilvanvalo. Kozben azt se felejtsd el, hogy erre a dontesre csak akkor kerulne sor, ha a leendo szulok kezdemenyezik. Szerinted az eletkeptelen magzat es az anya egeszseget
by Mr Spock [MNSZKorAP/DOC001875/004423]
-
az embert, mert még a furcsa szabályok is jó szabályok, ha betartod őket és rákészülsz. Amikor mondják az új jelentkezők, hogy nem lehet megcsinálni én akkor mindig elmondom a saját példámat: " Jó, értem, nekem is ketté állt a fülem, Mindenki azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni, én meg azon gondolkodtam, hogyan tudom megcsinálni. " Lehet arról valamit tudni, hogy milyen stratégiát használtál? Leginkább amit Miki mutatott, indikátoros mozgóátlagos stratégiát egy óráson, és az nekem elég jól bejött. Jó kis trendelő piacom is volt. Meg
by TeleTRADE - Hungary [MNSZKorAP/DOC001993/007245]
-
QL 10/15/99 20:38:46 Hamarosan nekem is szert kell tennem egy új csukára. Valaki azt mondta, hogy a Humanicba nem menjek, mert ott ugyanazt a gagyi kínait kapom meg kétszer annyiért, mint a piacon. Lehet benne valami, mert ezek a lábbelik nem nagyon szoktak 1 idénynél tovább tartani, vagy még addig sem. Drága márkásra azonban nem tellik
by QL [MNSZKorAP/DOC001892/013242]
-
2013-07-29 hayalilo Aaaaaaz, az kéne!!! Honnan tudtad te ezt? :-)))) Csak az kéne, senki más kezéből nem kéne semmi más :-) De ha te azt mondod, hogy gumicukor, én meg azt, hogy: Sport szelet, Balaton szelet, Tibi csokoládé (minden csokoládé, ha van Tibicsaba csokoládé, akkor az is!), és persze: gumicukor, gyümölcszselés mindenféle, lekvárral bélelt, csokoládéba mártott (lengyel) piskótakorongok, (gyümölcs)habos sütemények+ gyümölccsel (orosz krémtorta, Fekete Erdó torta és
by hayalilo [MNSZKorAP/DOC001948/008120]
-
főnökhöz és felmondok. " Isten parancsára el kell hagynom a céget. " - mondtam neki. Amikor Isten megparancsol valamit, nekünk teljesíteni kell. A főnököm aggódott értem és ezt kérdezte: " Mit fogsz csinálni? Hol fogsz találni még egy ilyen jó helyet? " Erre is csak azt mondtam, hogy Istennek kell engedelmeskedni. Egy nagy búcsúztatót tartottak nekem. Ezután összeszedtem a dolgaimat és hazamentem. Édesanyám már várt a verandán, és én sírva érkeztem haza. Elmondtam neki, hogy otthagytam a munkahelyemet, mert Isten megerősítette az álmomat különböző embereken keresztül. " Ha az
by Szabolcs Bolla [MNSZKorAP/DOC001947/014005]