171,426 matches
-
mondjam, mint az ügyész. Rip: - Ön ebben a perben Szoboszlai Aladár testvérét, Szoboszlai Alexandrát, Szabó Emilnét képviselte. Ő milyen kártérítésre számíthat, és ez hogy valósulhat meg? Kincses Előd: - BE kell nyújtsuk a kártérítés iránti igényünket, de Szabó Emília a leghatározottabban azt mondta, hogy ő nem kér egy lejt sem, hanem a megítélt kártérítést, a Dévai Böjte Csaba által vezetett gyermekotthonnak fogja felajánlani. Rip: - Az Ön tudomása szerint, a Szoboszlai csoport tagjai közül hárman vannak életben. Kincses Előd: - Mind az 57 elítélt családjának most
MR1 - Határok nélkül [MNSZKorAP/DOC002934/000834]
-
szükség, akiket nem tartunk fenn 365 napon keresztül, a polgári erőből igénybe vehetnénk, mint önkéntes tartalékost, hiszen katonai jószolgálatra kell hogy behívjuk, hiszen műveleti területen katonákkal dolgozunk. Rip: - Ez hogy fog kinézni, hogy egy állásportálon közzéteszik, hogy kiket várnak, tehát azt mondom, hogy német tolmácsból szeretnénk öt darabot felvenni, merthogy eleve többet kell felvenni ugye, hogy mindig legyen, akit be tudjanak hívni. Lakatos László: - Igen, ez egy kulcskérdés, amit mondott pontosan, tehát nem pont annyi önkéntes tartalékost kell felvennünk, mint ahány státuszúval kell
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002919/001556]
-
a terveknek megfelelően, moszkvai idő szerint 19 óra 50 perc körül (azaz magyar idő szerint 17 óra 50 körül) befejeződött. Mint hozzátette, ezzel teljesítették a francia és az orosz elnök által augusztus 12-én a grúziai konfliktus beszüntetéséről kötött egyezséget. Szergyukov egyébként azt mondta, hogy az orosz békefenntartók megkezdték feladatuk teljesítését a grúziai biztonsági zónában. A tbiliszi belügyminisztérium viszont azt közölte, hogy az orosz csapatkivonás nem fejeződött be, s több grúz városban (így Potiban és Szenakiban) továbbra is vannak orosz egységek. Ugyanakkor bejelentette, hogy a
Továbbra sem látnak lényegi orosz csapatkivonásra utaló egyértelmű jeleket [MNSZKorAP/DOC002395/002233]
-
s több grúz városban (így Potiban és Szenakiban) továbbra is vannak orosz egységek. Ugyanakkor bejelentette, hogy a grúz rendőrség újra átvette Gori ellenőrzését: a várost több mint egy héten át az orosz haderő tartotta megszállva. Az amerikai védelmi minisztérium szóvivője azt mondta, hogy továbbra sem látnak lényegi orosz csapatkivonásra utaló egyértelmű jeleket. A washingtoni külügyminisztérium pedig úgy fogalmazott, hogy Moszkva megkezdte a csapatkivonást, de nem teljesítette a tűzszüneti megállapodás előírásait. A külügyi szóvivő szerint ellenőrző pontok felállítása (mint Poti grúz kikötőváros körül), valamint
Továbbra sem látnak lényegi orosz csapatkivonásra utaló egyértelmű jeleket [MNSZKorAP/DOC002395/002233]
-
is. Telef:_ Egyik műsorában hallottam, hogy birsalmafát be lehet oltani naspolyával, erről szeretnék egy kicsit többet tudni, mikor lehet beoltani, mikor kell oltani, a vesszőt, mikor kell levágni a naspolyáról. Bozsik József: - Kétféle lehetőség kinálkozik, többféle alanya lehet. szakértők azt mondják, hogy a legjobb a birsalany, de egyébként olvastam, hogy naspolya magoncokra, mert hogyha most a fagy megcsipi a naspolyát, kiszedjük ezeket a magokat és rögtön elrétegezzük, akkor lehet felnevelni kis naspolya csemetéket is, vagy hogyha van esetleg birs, mondjuk birscsemetét ugye
MR1 - Napközben [MNSZKorAP/DOC002893/000687]
-
olvastam, hogy naspolya magoncokra, mert hogyha most a fagy megcsipi a naspolyát, kiszedjük ezeket a magokat és rögtön elrétegezzük, akkor lehet felnevelni kis naspolya csemetéket is, vagy hogyha van esetleg birs, mondjuk birscsemetét ugye faiskolákban ezek alanynak használatos dolgok, illetve azt mondják, hogy körtealanyra, tehát végső soron, ha esetleg van otthon egy kis körtecsemete, arra is rá lehet oltani, szemezni, de a körténél figyelmeztetnek, hogy olyan lehet, mint egy rossz házasság, előbb-utóbb válással végződik, tehát nem forr össze úgy a kapcsolat, és akkor
MR1 - Napközben [MNSZKorAP/DOC002893/000687]
-
a gyűjtemény értékét. A tárgyalások azonban a télen megszakadtak, s ezt a The New York Times összefüggésbe hozza a májusi választási előkészületekkel. Korábban megállapodás született arról is, hogy az egyeztetéseket diszkréten kezelik: mint Ted Nierenberg kifejtette a lapnak, " a magyarok azt mondták, hogy be akarnak lépni a NATO-ba, és nem akarnak negatív reklámot ". Martha Nierenberg azonban most mégis úgy gondolta, hogy a továbbiakban a legjobb támasza a nyilvánosság lehet, " még ha a diplomaták szerint az új kormány nacionalistább és kevésbé internacionalista beállítottságú is
Vita a Herzog-gyűjtemény sorsáról [MNSZKorAP/DOC002337/000040]
-
röntgenfelvétel bizonyítja, hogy a golyó egy cikkcakkot tett a testében, hogy az életfontosságú szerveket elkerülje és a fatimai titkokban is ez jelezve volt, hogy merénylet fog következni a pápa ellen. És még annyit fűznék hozzá, hogy ugye a merénylet hátterében azt mondják, hogy a bolgár titkosszolgálat lehetett, akiket a szovjet KGB bízott meg azzal mert ugye János Pál személyisége erősen erjesztette a keleti blokkot és a Szent Atya amiatt, hogy honfitársainak illetve több százmillió kommunista uralom alatt élő embernek ebből ne származzon problémája
MR1 - Vasárnapi újság [MNSZKorAP/DOC002892/002722]
-
Haják-Szabó Mária: - Sokat tesz az egyházi épületek megmentéséért, illetve a hitoktatást is nagyon fontosnak tartja. Mit szeret a munkájában a legjobban? Dr. Vadkerti Zoltán: - Én nem válogatok. Ami a kötelességem azt szeretem elvégezni. Haják-Szabó Mária: - Amikor megkapta ezt a kitüntetést, azt mondta, hogy jobb elkopni, mint berozsdásodni, hogy ehhez tartotta magát, egész életében. Dr. Vadkerti Zoltán: - Az embernek tevékenynek kell lenni, nem pedig ülni valamilyen babérokon. Haják-Szabó Mária: - A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovag Keresztjét kapta, Ádám Zita, a Pedagógus Szövetség szakmai alelnöke, pedagógusi
Határok nélkül [MNSZKorAP/DOC002936/003086]
-
magát, egész életében. Dr. Vadkerti Zoltán: - Az embernek tevékenynek kell lenni, nem pedig ülni valamilyen babérokon. Haják-Szabó Mária: - A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovag Keresztjét kapta, Ádám Zita, a Pedagógus Szövetség szakmai alelnöke, pedagógusi munkájáért. És amikor megköszönte a díjat, akkor azt mondta, hogy az egész pedagógus társadalom kapott ilyen kitüntetést, azok a pedagógusok, akiknek a nevét sem tudjuk, csak végzik a dolgukat, a szlovákiai magyar iskolákban. Ádám Zita: - Rajtam keresztül érte a szlovákiai, magyar pedagógus társadalmat, ez a nagy kitüntetés, és én, pár
Határok nélkül [MNSZKorAP/DOC002936/003086]
-
az alternatív pedagógia szakmai hátterének a kimunkálását? Vagy nem is lehet ezeket elválasztani? Ádám Zita: - 25 évig voltam a katedrán. Lányom, aki szintén pedagógus, mondta, hogy anya, ezek már nem azok a gyerekek, akik a te idődben voltak. De én azt mondtam, hogy minden időben ugyanaz, a gyerek. Szeretetre éhes, és biztonságot akar. Ezt a szeretetet, és ezt a biztonságot, és a rendet, meg tudtam teremteni. Úgy, hogy magamon keresztül, elsősorban a magam példájával. Tanítani nagyon szerettem. De ne hazudjak, a többit is
Határok nélkül [MNSZKorAP/DOC002936/003086]
-
szerződést felváltó nemzetközi klímaegyezményt. Az új megállapodásnak több évtizedre meg kell határoznia az éghajlat védelme érdekében teendő hatékony és mindenkire kötelező érvényű lépéseket, köztük az üvegházhatású gázok drasztikus mértékű csökkentését. A 350-mozgalom az ausztrál Nagy-korallzátonyra is eljutott " A politikusok rendszerint azt mondják, hogy az egyszerű állampolgárok nem törődnek különösebben a globális felmelegedéssel. Azt hiszem, hogy bebizonyítottuk: szerte a világon nincs olyan ügy, ami inkább aggasztaná őket " - mondja Bill McKibben, a mozgalom alapítója. Nemzetközi lobbizásra és meggyőző erőre valószínűleg nagy szükség lesz most, de
A bűvös 350-es: minden az Éghajlatvédelmi Világnapról by sipos1geza710 [MNSZKorAP/DOC002463/000055]
-
sem támogatja a kezdeményezést. Közben Bokros Lajos a 180 percnek úgy nyilatkozott, hogy egy év alatt szinte minden szükséges intézkedést meg lehetne hozni. Kádár Dóra interjúja. Rip: - Nem sokkal ezelőtt, hogy leültünk ide beszélgetni, az Országgyűlésben Dávid Ibolya napirend előtt azt mondta, hogy Önökön múlik, egy hét múlva kit hívnak Magyarország miniszterelnökének, merthogy konstruktív bizalmatlansági indítványt kezdeményeznek, amelyhez aláírásokat gyűjtenek. Egy hét múlva hogy hívják Magyarország miniszterelnökét? Bokros Lajos: - Nem lehet tudni, de mindenesetre az elnökasszonynak teljesen igaza van abban, hogy válsághelyzetben válságkormányra
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002907/002103]
-
növekedés fenntartható volt, mert ugyan külföldről beáramlott rengeteg tőke és hiteleket is felvettünk, de az export az mindig megteremtette, ezen hitelek visszafizetésének a forrását. Aztán 2001-ben hirtelen jött egy gazdaságpolitikai fordulat, amikor a különböző uralkodó csoportok, vagy azok egy része azt mondta, hogy nem, most már nem az exportvezérelt gazdasági növekedést fogjuk hajszolni, hanem a belföldi kereslet, sőt a belföldi fogyasztás által vezérelt növekedést, és ezt nem külföldi hitelekkel, hanem költségvetési túlköltekezéssel, költségvetési kiadások növelésével fogjuk pótolni, és hát ha emiatt kialakul költségvetési
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002907/002103]
-
ráépülő, a lehetőségekkel, az ország jövedelemtermelő képességével és a rászorultsággal számoló szociálpolitika, ami valóban bizonyítja a politikai vezetőknek a szociális érzékenységét. Én soha nem fogadtam el, hogy a szociális érzékenységet az bizonyítja, ha a gazdagoknak is támogatást adunk. Ha valaki azt mondja, hogy a családi pótléknak alanyi jogon kell járni, az azt mondja, hogy a jómódúak, a gazdagok, azok is kapjanak családi pótlékot. Én amikor 14 évvel ezelőtt kimondtam, hogy erre nincs szükség és rászorultsági elvűvé kell tenni a szociálpolitikát, akkor ennek eredményeképpen
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002907/002103]
-
szociálpolitika, ami valóban bizonyítja a politikai vezetőknek a szociális érzékenységét. Én soha nem fogadtam el, hogy a szociális érzékenységet az bizonyítja, ha a gazdagoknak is támogatást adunk. Ha valaki azt mondja, hogy a családi pótléknak alanyi jogon kell járni, az azt mondja, hogy a jómódúak, a gazdagok, azok is kapjanak családi pótlékot. Én amikor 14 évvel ezelőtt kimondtam, hogy erre nincs szükség és rászorultsági elvűvé kell tenni a szociálpolitikát, akkor ennek eredményeképpen a társadalom leggazdagabb 10 százaléka vesztette el a jogosultságát a családi
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002907/002103]
-
gazdagok, azok is kapjanak családi pótlékot. Én amikor 14 évvel ezelőtt kimondtam, hogy erre nincs szükség és rászorultsági elvűvé kell tenni a szociálpolitikát, akkor ennek eredményeképpen a társadalom leggazdagabb 10 százaléka vesztette el a jogosultságát a családi pótlékra. Nem lehet azt mondani, hogy ebben az országban 90 százalék szegény van, mert akkor valami baj van a szegénység definíciójával. A szegénység mindig egy relatív fogalom, nyilvánvalóan, aki Angliában szegény, az Magyarországon nem biztos, hogy az. Aki Magyarországon szegény, az lehet, hogy Indiában jómódú lenne
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002907/002103]
-
az átlagemberek, de Holmes figyelmét is szeretnék a szcientológia visszásságaira irányítani. " Nagyon szeretnénk, hogy Katie végre megszabaduljon ettől a szektától, még mielőtt túl késő lesz " - mondta az aktivista. Az előzetes premieren részt vevő nézők nem törődtek különösebben a tüntetőkkel: egyikőjük azt mondta, hogy " Katie igenis nagyszerű példakép lehet a fiatal lányoknak, mert nagyszerű színésznő és jó anya "; egy másik közölte, hogy " őt csak a színdarab érdekli, az előadást övező botrányok nem ". New Yorkba menekülne a férje elől Katie Holmes Katie Holmes nem bírja
Katie Holmest tüntetők várták a Broadway-en by krisztinapa [MNSZKorAP/DOC002521/002147]
-
megjelennie, ami alapvetően kifejezi ezt, mi ennek az igénynek szeretnénk megfelelni és van is erre igény. Mv: - Szakad az MSZP? Szili Katalin: - Nem tudom. Nem tudom, meg kell, hogy mondjam, én 2009-ben, amikor lemondtam a parlamenti elnöki funkciómról, amit akkor azt mondták, hogy váratlan, hogy akkor nem sokan figyeltek arra oda, amit én a kongresszuson elmondtam. A 2009-es Európai parlamenti választásokat követően, ahol az MSZP 17 százalékot kapott, én azt mondtam, hogy balra kell fordulni az MSZP-nek, kell egy megújulás, vagy hátravonni azokat
Kossuth - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002936/000952]
-
mondjam, én 2009-ben, amikor lemondtam a parlamenti elnöki funkciómról, amit akkor azt mondták, hogy váratlan, hogy akkor nem sokan figyeltek arra oda, amit én a kongresszuson elmondtam. A 2009-es Európai parlamenti választásokat követően, ahol az MSZP 17 százalékot kapott, én azt mondtam, hogy balra kell fordulni az MSZP-nek, kell egy megújulás, vagy hátravonni azokat, akik mondjuk akadályai lehetnek egy következő választási sikernek, és nyilvánvaló, ezzel együtt azt a fajta politikai attitűdöt mondtam, hogy meg kell jeleníteni, ami egy szakaszhatárt követően egy új politikai
Kossuth - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002936/000952]
-
változás azonban az, hogy a cég felhagy a szénerőművekben termelt áramnál olcsóbb megújuló forrásból származó energia kutatásával. A Google 2007 óta fektet be zöld energetikai kutatásokba, különös tekintettel a napenergiára fókuszáló cégekre. A cég energetikai főnöke, Bill Weihl 2009-ben még azt mondta, hogy néhány éven belül elérhetik, hogy a környezetbarát energia olcsóbb legyen a szénnél. A Google szóvivője szerint azonban Weihl 2011 novemberében otthagyta a céget. A zöld energia felhasználásával nem hagy fel a Google, továbbra is megújuló forrásokból próbálja meg szerverközpontjait táplálni
Nem kutatja többé a zöld energiát a Google by szedlaka [MNSZKorAP/DOC002571/002799]
-
tudunk egy pohár vizet kitölteni, vagy nem tudunk egyedül megfürdeni, vagy nem tudjuke gyedül felemelni a kisbabánkat, mert el van törve a vállunk, vagy a kezünk. Nem kell egy nagybaleset, elég ennyi is. Megint csak rosszul hangzik. A másik meg azt mondom, hogy azt hiszem, hogy nem lehet megúszni a dolgokat. Hiába mondom én valakinek, hogy tapasztaltabban, vagy bölcsebben, vagy átmenve néhány dolgon, hogy ezek a dolgok hogy vannak, nem hiszi el addig az ember, én sem hiszem el addig, amíg nem megyek
MR1 - Élhető világ [MNSZKorAP/DOC002940/002327]
-
talán egy kivétellel, hogy ez a rendszer már annyira meggyökerezett, hogy ezt hiba lenne megszűntetni. És bevallom, hogy engem teljesen meglepett, hogy 2009 tavaszán, meg őszén, a jelenlegi kormánypárt erős kampányba kezdett a Bajnai-kormány egyébként racionális átalakítási kísérlete ellen és azt mondta, hogy védjük meg a magánnyugdíjpénztárakat a privatizálástól. Mv: - Tehát Önök is esetleg az átalakításban gondolkodtak, hogy ezeket a működési zavarokat megszűntessék? Mert most ugye azt mondják a magánnyugdíjpénztárakra egyáltalán lesz vizsgálat, hogy hova tűnt a vagyonuk, azt mondják, hogy borzasztó magas
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002939/001693]
-
ellen és azt mondta, hogy védjük meg a magánnyugdíjpénztárakat a privatizálástól. Mv: - Tehát Önök is esetleg az átalakításban gondolkodtak, hogy ezeket a működési zavarokat megszűntessék? Mert most ugye azt mondják a magánnyugdíjpénztárakra egyáltalán lesz vizsgálat, hogy hova tűnt a vagyonuk, azt mondják, hogy borzasztó magas költségekkel dolgoztak és kevés hozamot produkáltak, rossz helyre fektették be az emberek pénzét. Simonovics András: - Na most ez mind igaz, egy kivétellel, semmi pénz nem tűnt el, akkor hát egy ilyen rendszer, az elég drágán működik, na most
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002939/001693]
-
Na most ez mind igaz, egy kivétellel, semmi pénz nem tűnt el, akkor hát egy ilyen rendszer, az elég drágán működik, na most azt hozzátenném. Mv: - De külföldön nem, állítólag. Simonovics András: - Hát megnézném azt a külföldi rendszereket is, de azt mondanám, hogy a Bajnai kormány tett egy előrelépő tervezetet, megszavaztatott az akkori parlamenttel, ezt a Fidesz elég furcsa módon támadta, a köztársasági, az akkori köztársasági elnök is helyt adott az aggályoknak, utólag az alkotmánybíróság lényegében elfogadta a Bajnai-kormány döntését, aminek a lényege
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002939/001693]