> 14,044 matches
-
tett. A lengyel fővárosban az államfő azt mondta: a Magyar Szocialista Párt által benyújtani tervezett konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal azt lehet elérni, hogy egy kellő parlamenti támogatásnak híján lévő miniszterelnököt egy többségi támogatottsággal rendelkező új miniszterelnök váltson fel. Ezért nem lehet azt mondani, hogy ez egy alkotmányellenes alkalmazása lenne az eszköznek - vélekedett. " Mi történt 48 óra leforgása alatt? " - tette fel a kérdést az MSZP frakcióigazgatója. Arra az újságírói felvetésre, hogy az ATV kormányzati értesülései szerint Surányi György csütörtökön bejelenti, nem vállalja a miniszterelnöki megbízatást
MSZP: Sólyom ne szabjon irányt az egyeztetésnek! [MNSZKorAP/DOC002369/004212]
-
az embereket, hogy " szavazunk a kormányról is ". Orbán Miskolcon Miskolcot is felkereste Orbán Viktor az önkormányzati választás előtti kampánykörútjának részeként. A Hősök terén egy sámlira állva köszöntötte az egybegyűlt mintegy száz fős közönséget - jelentette az [origo] tudósítója a helyszínről. Orbán azt mondta, hogy Miskolcon nagyon nagy küzdelem van, és ugyan a Fidesz nem áll rosszul, de arra kérte a szimpatizánsokat, hogy semmilyen közvélemény-kutatásnak ne higgyenek, sőt, el se olvassák őket. Miskolcról azt mondta, hogy ugyan sok problémája van - példaként említette a munkanélküliséget és
Orbán az "ellenzéki tűzfészektől" óvja a miskolciakat by petho1andra413 [MNSZKorAP/DOC002479/001942]
-
fős közönséget - jelentette az [origo] tudósítója a helyszínről. Orbán azt mondta, hogy Miskolcon nagyon nagy küzdelem van, és ugyan a Fidesz nem áll rosszul, de arra kérte a szimpatizánsokat, hogy semmilyen közvélemény-kutatásnak ne higgyenek, sőt, el se olvassák őket. Miskolcról azt mondta, hogy ugyan sok problémája van - példaként említette a munkanélküliséget és a " cigánysággal való keserves együttélést " -, de szerinte minden feltétel adott ahhoz, hogy egy sokkal jobb város legyen. Azzal is érvelt a Fidesz támogatása mellett, hogy szerinte senkinek sem az az érdeke
Orbán az "ellenzéki tűzfészektől" óvja a miskolciakat by petho1andra413 [MNSZKorAP/DOC002479/001942]
-
a tudósítás alatt, hát 5 euróból, már Önök is megfőznek egészségeset. 1.200 forintból már fog menni nálunk is. Henter Izabella: - Sikerülne nálunk is, igen. Rip: - Ismerősöm oviban szakács, paradicsomleves olyan édes, hogy számomra ehetetlen - mondja a kedves hallgató. Ön meg azt mondta, hogy az OÉTI nézte, hogy mit is főznek, mondjuk óvodában, és hányszorosa volt a sómennyiség? Henter Izabella: - 12-13-szorosa, aztán a koleszterin is a hatszorosa, és aztán zsír, tehát sertészsírt kapnak a gyerekek, nagymennyiségben. Rip: - Miért van meglepődve, hát most volt a
MR1 - Napközben [MNSZKorAP/DOC002899/002468]
-
illegális letöltések csökkentenék a legális oldalak látogatását. Vagyis ha az internetre szűkítjük a vizsgálódást, akkor nem beszélhetünk a " vásárlások kiváltásáról " (sales displacement), tehát arról, hogy az illegális alternatíva hiányában több zenét vásároltak volna a netes áruházakban. Némi spekulációt megengedve maguknak azt mondják, hogy egyrészt sok illegális letöltés olyan, hogy ha nem lett volna rá lehetőség, a kalózkodó akkor sem vásárolta volna meg az adott zenét digitálisan (a CD más kérdés, mint láttuk). Másrészt lehetséges az illegális letöltést zenefelfedezési eszközként használni: az érdeklődő először
Nem is árt a torrentezés a lemezkiadóknak? by ronai1andraa03 [MNSZKorAP/DOC002447/001166]
-
szabályzat szigorúan ellenőrzi. Baranyi Mária: - Nem a himnuszéneklés volt a probléma, hanem az időkeret be nem tartása - magyarázza tovább a sportjogász. Bajáky Tamás: - Bajnokok ligája mérkőzés lebonyolításának egy rendkívül szoros és szigorú, majdhogynem másodpercre megtervezett forgatókönyve van, és a szabályzat azt mondja, hogy ettől a forgatókönyvtől eltérni nem lehet. Most abban az esetben, ha a mérkőzés előtt, vagy a mérkőzés kezdetekor eléneklésre kerül a himnusz, akkor ez az általa megszabott lebonyolítása rend, ez megszakad és felborul. Baranyi Mária: - A sportjogász szerint a nemzetközi
Kossuth - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002930/001079]
-
válni, hogy nekem színész az apám. - De gondolom, ahhoz képest, amit az osztálytársaik apukái csinálnak, ez izgalmasabban hangzik. - Akkor persze érdekes nekik, amikor azt mesélem, hogy forgattam egy reklámot és kutyaszánnal mentünk háromezer méter magasan fönn az Alpokban. Vagy amikor azt mondom, hogy ma gyilkoltam, lelőttem egy embert, vagy ma drogdíler voltam. - Mi volt az első dolog, amit megmutattál nekik a munkáidból? - Talán a Kontroll -t látták, de azt sem én mutattam meg nekik, hanem a feleségem. Azt hiszem, a Szezon -t is
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
az a művészfilm kategória. Nagyon bírom az ilyen csávókat, mint Philippe (Philippe Grandrieux, az Új élet rendezője - a szerk.), akik így elengedik magukat. Nyilván nem akar ötezernél több nézőt, neki annyi elég. Nem akarja, hogy a kommersz csávó beüljön és azt mondja, hogy ez jó. Az nem érdekli. De a Hiltonban lakni és 250-300 millióból megcsinálni egy filmet úgy, hogy négyezer ember látja, szerintem pazarlás és nagyképűség. Akkor menjen el gerillába. Akkor a művészfilm ne kapjon olyan eszközöket, amivel meg tudja azt a
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
egy csomó film, amikben brutálisan eltörik az emberek nyakát, és mégis csomóan megnézik. Szerintem ez nem ettől függ, egyszerűen valami volt abban a filmben, amitől nem tudott úgy működni. De még mindig van egy tábora. Dílerek jönnek oda hozzám, és azt mondják, hogy öcsém, ez komoly film. De igazi dílerek. Az nekem egy dicséret. - Nem volt túl ellenszenves a főhős? - Teóban mi az ellenszenves? Egy szerencsétlen gyerek, aki belekeveredik ebbe az egészbe. Ő nem akart gyilkolni, nem ő a rosszfiú. Nem tudom, megbukott
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
lakásszínházban pár ezer forintért. Milliárdosok között lenni, aztán meg itt szegény emberként élni. Nekem most ez van. Persze, hogy nehéz, amikor itthon vagyok három hónapig és senki nem hív föl, hogy gyere velem dolgozni. És akkor elmegyek a pálinkafőzdébe, és azt mondom, hogy figyelj, beállok gyümölcsöt válogatni ötezerért naponta simán. És azt mondják, hogy jó, ha majd lesz munka, hívunk. Oké, köszi, sziasztok. Ez van, és elfogadod. Semmi mást nem csinálsz, csak sárkányt eregetsz, megtanulsz főzni, viszed a gyerekeket az oviba, és nem
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
emberként élni. Nekem most ez van. Persze, hogy nehéz, amikor itthon vagyok három hónapig és senki nem hív föl, hogy gyere velem dolgozni. És akkor elmegyek a pálinkafőzdébe, és azt mondom, hogy figyelj, beállok gyümölcsöt válogatni ötezerért naponta simán. És azt mondják, hogy jó, ha majd lesz munka, hívunk. Oké, köszi, sziasztok. Ez van, és elfogadod. Semmi mást nem csinálsz, csak sárkányt eregetsz, megtanulsz főzni, viszed a gyerekeket az oviba, és nem pofázol. Nagy Zsolt és középső fia, BerciSYMBOL Még több kép
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
segíteni nekem a szerződéseknél, mert ő ért a pénzhez, meg ért ezekhez a dolgokhoz, és elég kemény. Berlinben is együtt voltunk, és utána, amikor nem tudtuk összehozni a Kaméleon -t, úgy döntöttem, hogy ne csináljuk tovább együtt. Bementem Gáborhoz, és azt mondtam, hogy kilépek, viszem a cuccaimat, és ennyi. - De miért? - Mert nem akartam elfogadni, hogy egy film producere, aki egyébként a barátom, és gyakorlatilag engem képvisel, az képtelen összeegyeztetni ezt a filmet velem. Úgy tudom, hogy az volt az indok, hogy nem
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
csinálni? - Fogalmam nincs. Nem tudom, hogyan kell dolgozni nagyszínpadon. Csinálni fogok valamit, ott lesz az Enikő, és mondja, mondja, hogy ez itt nem működik vagy nem megy. - Ezeket a kétségeidet már megosztottad vele? - Persze. Bementünk a színpadra, beálltam középre, és azt mondtam, hogy ez nagy, ő meg mondta, hogy tudom. Nézz még több képet Nagy Zsoltról!SYMBOL Fotó: Hektor- Számomra a krétakörös előadásokban az mindig nagyon izgalmas volt, hogy beültetek mellém, a szemembe néztetek, és ettől feszültség volt. - Na, ezt akarom csinálni nagyszínpadon
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
elvisz. Ott a nyugalom a legfontosabb. Hogy egyedül legyek, nekem az is nagyon fontos. Még akkor is, ha éppen dumálok valakivel, de én tudom már, hogy egyedül vagyok. Nem szabad izgatottnak lenni soha. - Úgy hallottam, hogy a Panel megnézése után azt mondtad, hogy az utóbbi időben ebben a filmben tetszettél magadnak a legjobban. Ha nem tetszel magadnak egy filmben, az miért szokott lenni? - Hamisnak érzem, nem érzem igazinak, nem klappol, nincs szinkronban a többi emberrel, nem jó nézni, amit csinálok. Van, amikor jó
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
nem hiszek ebben. Nem hiszek az önfegyelmezésben. Magában a módszerben sem, szerintem belső út van. Túl rövid az élet ahhoz, hogy lefegyelmezzük magunkat és ettől boldogtalanok legyünk. Ha cigizni akarsz, cigizzél! Ha majd nem akarsz cigizni, akkor valami belülről úgyis azt mondja, hogy most már elég, nem akarok cigizni. Nem jó, nem érzem jól magam tőle. Addig csinálj mindent, ameddig akarod. A megfogadomban sem hiszek. Ne fogadjál meg semmit. Minek? Nem hiszek ezekben. Az elméletekben sem hiszek. Mindig megdöntik őket, folyamatosan. Az összes
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
kajálgattunk, cigarettáztunk, ők szerelmeskedtek, én meg csak ott feküdtem. - Anna szerepe volt a legdurvább. Hogy viselte a megpróbáltatásokat? - Hát, ahogy egy Chanel-modell. Furcsa, mert közben bevállalós csaj. Nagyon picit beszéltem akkor franciául és angolul is, a francia kollégák meg folyamatosan azt mondták, hogy most mit nyávog és mit picsog itt ez a csaj. Nekem nem ilyennek tűnt, én késsel levágtam a haját, és az elég fájdalmas. http://videa.hu/flvplayer.swf?v=XcUF6E6d0hcVskS1 A hajvágós jelenet az Új élet -ből- Az a saját haja volt? - Igen, a saját haját
Nagy Zsolt: Most elindul egy másik világ by ferencv [MNSZKorAP/DOC002452/000825]
-
úgy gondolta, jobb az előterjesztéssel kivárni, míg megnyugszanak a bérvita kiváltotta kedélyek. Bízik benne, hogy még ebben az évben a bérviták és a költségvetés lezárása után a kormány elé kerülhet a javaslat. Borsik János, a Mozdonyvezetők Szakszervezetének elnöke az újságíróknak azt mondta, hogy az előterjesztés elveiről kaptak tájékoztatást, a reformot támogatják is, de a részletek a fontosak, hány ember állása függ tőle, és hogyan alakul majd helyzetük. A megbeszélésen nem volt szó a vasutassztrájkról. Az újságíróknak azt mondta Katona Kálmán, hogy nem a
A vasúti reformról Katona Kálmán miniszter [MNSZKorAP/DOC002324/001033]
-
négy meccset - köztük az egyik elődöntőt - vezető bíró szerint sikeres munkát végeztek Dél-Afrikában, amihez nagyban hozzájárult a játékosok viselkedése is. A játékvezető erről kedden, a hajnali órákban beszélt az MTI-nek, miután leszállt a gépe a Ferihegyi repülőtérre. Kassai a repülőtéren azt mondta, hogy büszkeség tölti el, ha a spanyol-német elődöntőre gondol. " Nagy kihívás volt és egyben szakmai elismerés. Egyúttal szerencsénk volt, mert a csapatok partnerek voltak és alapvetően segítettek minket, hogy ne égjünk le az elődöntőn " - fogalmazott. Nem könnyű játékvezetőként bejutni abba a
Könnyebb a vb-n vezetni, mint az NB II.-ben! [MNSZKorAP/DOC002399/001634]
-
Pedig én sosem voltam a rendőrökkel nagy haverságban. A másik nonszensz a Horthy és kora megfestetése. Már a rendszerváltáskor megkezdődött Horthy relativizálása a vérzivatarban, de amit a mostani kormányzat csinál, az bicskanyitogató. Miért? Az még rendben van, hogy a szélsőjobb azt mondja, hogy nem volt holokauszt, vagy nem úgy volt holokauszt, vagy Horthy nem is ölte meg a zsidókat. Azt nem értem, hogy miért felejtik el: kétszázezer igaz keresztény magyar a Don-kanyarnál nem az oroszok, meg nem a németek miatt halt meg, hanem
Ha Kerényi látná: Horthy önkezével, levágott fejjel [MNSZKorAP/DOC002260/000413]
-
bevallott forrásokból költhetnek elvileg a választási kampányra. És minden olyan kiadás, ami nem jelenik meg a pártok könyvelésében ez ebből következően illegális, tehát azt mondhatjuk óvatos becslés szerint is, hogy a pártok kampányköltekezésének a nagyobbik része az illegális forrásokból történik, azt mondanám, hogy egy jóval nagyobb része, hiszen a bevallott része az 386 millió minden párt esetében, kísérteties módon. A mi 2006-ban viszonylag, hát a mostanihoz képest kezdetleges módszereinkkel történt becslések azt mutatják, hogy a két nagypárt, lehet azt kellene mondanom, hogy a
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002930/000951]
-
Zoltán: - Ez a lehetetlen kategóriája. Az az én felületes benyomásaimmal is egyezik, hogy kevésbé intenzív a kampány, legalábbis, ami a fizetett médiát illeti, tehát plakátokat a médiában megjelenő fizető hirdetéseket. Ennek több oka lehet, az egyik az, hogy talán szerénytelenül azt mondom, hogy sikerült a szervezeteknek közösen kampánytémává tenni a kampányfinanszírozást és ezért egy kicsit jobban oda kell figyelni. A másik az, hogy szerintem eltolódott a hangsúly a közvetlen szavazói kapcsolattartás formái felé, ami ugye nem jelenik meg a szemünk előtt. Mv: - Van
MR1 - 180 perc [MNSZKorAP/DOC002930/000951]
-
megírta a Blood and Chrome forgatókönyvét, de nem volt merszem elkérni tőle, inkább másnap felhívtam a New York-i ügynökömet, hogy szerezze meg. Írtam Michaelnek, hogy mennyire jó a történet, és a női főszerep mennyire gyönyörű és tragikus, és bár Michael azt mondta, hogy nem vagyok elég híres vagy idős a szerephez, én azért megtanultam a jeleneteket, és feldobtam őket pár napra rá egy barátnőmmel a netre. http://videa.hu/flvplayer.swf?v=0CCuz2PqfQ4LANIt Bordán Lili castingvideója a Battlestar Galactica: Blood and Chrome -hoz Michaelnek tetszettek a felvételek, így elküldte
Bordán Lili: Helyben megkaptam a szerepet by lilim [MNSZKorAP/DOC002453/000300]
-
Bidennek. A külügyminiszteri posztra a leendő elnök később egy másik riválisát, Hillary Clinton New York-i szenátort választotta, akinek a szóvivője szintén nem volt hajlandó kommentálni, hogy Clinton csak a második jelölt volt a külügyi tárca élére. Joe Biden a showműsorban azt mondta, hogy Jillyvel - így becézi feleségét - átbeszélte a dolgot, mielőtt elfogadta Obama ajánlatát. Felesége arról beszélt, hogy férjének azt mondta, hogy az alelnöki poszt jobb lenne a család miatt, mivel külügyminiszterként túl sokat lenne távol és csak néha egy-egy állami vacsorán láthatná
Két poszt közül választhatott a megválasztott amerikai alelnök by vinczeb2 [MNSZKorAP/DOC002410/000465]
-
szóvivője szintén nem volt hajlandó kommentálni, hogy Clinton csak a második jelölt volt a külügyi tárca élére. Joe Biden a showműsorban azt mondta, hogy Jillyvel - így becézi feleségét - átbeszélte a dolgot, mielőtt elfogadta Obama ajánlatát. Felesége arról beszélt, hogy férjének azt mondta, hogy az alelnöki poszt jobb lenne a család miatt, mivel külügyminiszterként túl sokat lenne távol és csak néha egy-egy állami vacsorán láthatná. Biden az előválasztások elején még Obama ellen kampányolt, mivel maga is jelöltként indult. Elmondása szerint nem döntötte el rögtön
Két poszt közül választhatott a megválasztott amerikai alelnök by vinczeb2 [MNSZKorAP/DOC002410/000465]
-
ezért a miniszterelnök szerint " gyermekeink dolgát is el kell kezdeni menedzselni ". Gyurcsány azzal az alapvető szociológiai megállapítással kezdte magyarázni az oktatási reformot, hogy a gyermekek sorsát nagymértékben a szülők társadalmi és vagyoni helyzete határozza meg. Saját példáját említve a miniszterelnök azt mondta, hogy ő neves gimnáziumba járhatott ugyan segédmunkás szülők gyermekeként is, de ma 100 egyetemistából csak három származik ilyen alacsony képzettségű családból. Friderikusz kérdésére, hogy milyen szervezeti keretben képzeli el ennek az igazságtalanságnak az enyhítését, Gyurcsány azt mondta, sok bölcsődére, óvodára, társadalmi
Elzárná Gyurcsány a fűtést a kisszobában by andraspe [MNSZKorAP/DOC002473/000813]