> 171,226 matches
-
a templomban. Imádkoztam az emberekért, hogy szellemileg felébredjenek. A második hét csütörtökjén nagy fájdalomban ébredtem fel. A csontjaim, az ízületeim sehogy sem akartak felkelni. Az édesanyám keltegetett, hogy menjek a templomba, de én csak panaszkodtam, hogy fájnak a csontjaim. Akkor azt mondta, hogy imádkozzam otthon. Én azonban emlékeztettem arra, hogy Isten azt jelentette ki, hogy a templomban kell imádkoznom! Így édesanyám segített felöltözni, és elvitt a templomba. Azon a reggelen sokan voltak ott, és én kértem őket, hogy imádkozzanak értem. Mondtam nekik, hogy
by Szabolcs Bolla [MNSZKorAP/DOC001947/014005]
-
Úr vár bennünket. " Mindkét angyal megfogta a karomat, felemeltek és vittek a Menny felé. Fénysebességgel száguldottunk. Meg kell, hogy mondjam nektek, még akkor is, ha vannak, akik nem hiszik, hogy Jézus Krisztus létezik, és él örökké! Később, amikor az Úr azt mondta, hogy menjek vissza a testembe, én ezt mondtam neki: " Ki fog nekem hinni a Földön? Engedd meg, hogy Veled maradjak! Senki sem fogja elhinni ezt az átélést, mert nincs hitük! A hit hiánya óriási ezen a Földön! Ki fog hinni nekem
by Szabolcs Bolla [MNSZKorAP/DOC001947/014005]
-
keresi azokat, akik Isten igazságát akarják követni, hogy megsemmisítse őket. Ezért van a figyelmeztetés: " Legyetek józanok, vigyázzatok, mert ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán jár szerte, keresve, kit nyeljen el. " (1Péter 5:8) Nem akartam több dolgot látni, de az angyal azt mondta, hogy mindent látnom kell! Láttam, ahogy a démonok menekülni kezdenek, mikor egy fényesen világító csillag jött felénk. De ez nem csillag volt, hanem több millió angyal jött, akik dicsőítették az Urat! Ezt kiáltották: " Szent, Szent, Szent, Ő, aki a kezdettől fogva
by Szabolcs Bolla [MNSZKorAP/DOC001947/014005]
-
Nehéz lakást bérelni, stb. - de erről majd később. Kis idő elteltével már egész jól állt a szénám és rájöttem a titokra is. De erről is később. Semmire sem tudtam használni a tudást A kilátástalanság miatt léptem le Magyarországról. Nem akarom azt mondani, hogy az egész ország egy nagy halom sz. r, mert nem az. A vezetőink azok, akik azzá teszik. Átélve azt, ami itt történt Németországban, olvasva a határátkelőt, beszélgetve a régi, Magyarországon élő osztálytársakkal, néha a sírógörcs kerülget. Különösen, amikor például azt
by Határátkelő [MNSZKorAP/DOC001946/001437]
-
Eclipseboy 03/22/99 15:53:49 Ez a fóliás dolog elég nagy f * szság, mindenki mást mond. Nekem is volt fólia a régi kocsimon, de 10.000-ért átment az AF-es vizsgán. Persze ez már régebben volt, nem tudom mennyit változott a helyzet. A vizsgáztatók azt mondták, hogy az a baj vele, hogy a hátsó szélvédő is le van fóliázva, egyébként simán átmenne. A jelenlegi autómon (így vettem) szintén fekete fólia van, de minden üvegre rá van ragasztva az engedélyezési száma, meg van valami hatósági bizonytíványa is van
by Eclipseboy [MNSZKorAP/DOC001887/001562]
-
szeptemberében átvette a magyar kormány irányítását, hirtelen beindult, sőt " dübörögni " kezdett a magyar gazdaság. Sorra jelentek meg a balliberális médiában a magyar gazdaság sikereiről szóló beszámolók, olyannyira, hogy 2005-ben Kóka János azt nyilatkozta a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak, hogy " ha Szlovákia azt mondja, hogy ő a tátrai tigris, akkor Magyarország a pannon puma ". A nemzetközi pénzintézetek és hitelminősítők, sőt a piac sem igazolta azt a boom-hangulatot, ami a magyar kormány kommunikációjában eluralkodott, de csöndben maradtak, hangjukat sem hallatták, hagyták, hogy a Gyurcsány-kormány folytassa ócska
by Julianus Julius [MNSZKorAP/DOC001949/011273]
-
Stein_ 10/20/99 09:16:32 Na jó, egyszer kipróbáltam és amikor megláttam a bogarakat akkor azt mondtam, hogy ez nagyon nem illik bele a dologba. Ezért nem játszom szkifit.
by Stein_ [MNSZKorAP/DOC001907/013700]
-
adjak. Ezert hajlando a vevo fizetni. Ha a diosgyori vasgyar egy fillernyi vasarut nem tud eladni, vagyis a piaca nulla akkor ez erteke is nulla. Becsulheted akarhogy senki nem fog erte fizetni. Ez a nagy becsapas a jobboldal reszerol amikor azt mondjak hogy a nemzeti vagyont erteken alul adtak el. Tegyuk fel odaadjuk ingyen a magyar leendo kapitalistaknak, mert erteke 0. Na es hogyan teszi ertekesse, mibol. 300 milliard volt a fizetokepes megtakaritas. A GE egyetlen mo-i uzemebe 800 millo dollart invesztalt ami
by Derek [MNSZKorAP/DOC001912/005379]
-
2013-07-05 Ferenc Sápi BE FOG KÖVETKEZNI: A föld történetéhez képest, már nem sok idő van hátra, hogy a föld megsemmisüljön és több millió darabra hulljon szét a a világmindenségébe. Megszünik minden fizikai törvény, az idő amint azt mondtuk, hogy nem áll meg, no az is megáll. Nem lessz a dolgokat mihez képest mérni! Mégis hogy, hogy ússza meg az emberiség ezt a nagy megsemmisülést azt a következő képpen gondolom: A hátralévő párszáz évben kitalálnak olyan rakéta meghajtó anyagot ami
by Ferenc Sápi [MNSZKorAP/DOC001932/002302]
-
Pepin 08/13/98 01:14:00 Valentine, bocs, az előbb rosszul írtam a nevedet, nem volt szándékos. A " minden tény igazság " nagyon nem állja meg a helyét. (Pont erről szól a könyv.) Mi a tény? Ez kissé az előző beírás témája. Ha Te azt mondod, hogy a tény az, ami észlelőtől függetlenül történt, akkor Te az abszolút igazságról beszélsz. Én azt mondom, hogy tény az, amit az észlelő lát és mind a helyszínen beszerzett, mind az a priori információk alapján megfellebezhetetlen igazságnak hisz. De én ekkor
by Pepin [MNSZKorAP/DOC001873/009100]
-
igazság " nagyon nem állja meg a helyét. (Pont erről szól a könyv.) Mi a tény? Ez kissé az előző beírás témája. Ha Te azt mondod, hogy a tény az, ami észlelőtől függetlenül történt, akkor Te az abszolút igazságról beszélsz. Én azt mondom, hogy tény az, amit az észlelő lát és mind a helyszínen beszerzett, mind az a priori információk alapján megfellebezhetetlen igazságnak hisz. De én ekkor lokális igazságról beszélek. Jobb nem jut eszembe, írok egy példát: Kovács Géza a szívéhez kap, összeesik. Kihívom
by Pepin [MNSZKorAP/DOC001873/009100]
-
az atomkísérleteket a világ országai és főleg az atomhatalmak igyekeznek korlátozni, illetőleg megszüntetni. Ebből a szempontból Franciaország Kínával manőverezte egy platformra magát, mert Kína az a másik ország, amelyik hallani sem akar az atomkísérletek felfüggesztéséről; illetőleg a francia politika is azt mondja, hogy persze, az atomkísérleteket fel kell függeszteni, csak most még ezt a néhány atombombát felrobbantjuk, s majd utána összejövünk és megtiltjuk mindenki másnak az atomkísérleteket. Azt hiszem, ez egy meglehetősen felemás álláspont, és tulajdonképpen oly mértékben megkérdőjelezhető, nem véletlen az, hogy
by KÓSA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/021528]
-
kellemetlenül érezheti magát abban a néhány percben. Hogyan is vélekedjenek azok az országok, amelyek világméretű tiltakozással, embargóval és nagyon kemény politikai lépésekkel találják szembe magukat, ha atomfegyverre akarnak szert tenni. Embargó, megelőző légicsapások, fel lehet sorolni ezeket a lépéseket. Mindenki azt mondja, hogy az atomfegyverek elterjedését mindenképpen korlátozni kell, miközben egy másik ország, Franciaország úgy gondolja, hogy neki ezt szabad. Tehát úgy gondolja, hogy igen, míg mondjuk Iraknak, Észak-Koreának nem, függetlenül attól, hogy ezek most milyen rendszerek: demokratikusak vagy diktatórikusak. Egyáltalán nem akarok
by KÓSA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/021528]
-
abszolút nemzetközi vizeken tartózkodott: Új-Zéland mellett. Tehát a francia politika úgy gondolja, hogy ebben a kérdésben bármit megengedhet magának, miközben ha ilyen dologra vetemedne a világ bármely országa, az elementáris felháborodást váltana ki mindenkiből. Valószínűleg az adott ország politikusai is azt mondanák, hogy azért mindent ők sem engedhetnek meg maguknak. Még egyszer mondom: függetlenül a katonapolitikai érvektől, úgy gondolom, hogy igenis abban a világban, ahol meg kellene akadályozni az atomfegyverek elterjedését, nem helyes, ha egy atomnagyhatalom - fittyet hányva a korlátozó intézkedéseknek - azt mondja
by KÓSA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/021528]
-
mondanák, hogy azért mindent ők sem engedhetnek meg maguknak. Még egyszer mondom: függetlenül a katonapolitikai érvektől, úgy gondolom, hogy igenis abban a világban, ahol meg kellene akadályozni az atomfegyverek elterjedését, nem helyes, ha egy atomnagyhatalom - fittyet hányva a korlátozó intézkedéseknek - azt mondja, hogy igen, persze, meg kell akadályozni mindenki másnak, és felsorolja azokat a rendszereket, ahol ilyen van. Kíváncsi vagyok egyébként, hogy Izraelre mit mondana a francia politika - mert nemcsak diktatórikus, hanem demokratikus államok is rendelkeznek atomfegyverrel -, amely egyébként nem tagja az Atomklubnak
by KÓSA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/021528]
-
jó ofőnek, de a matekot jól tanította. Szegény MJ, TÁ, mindig őket feleltette. Mai napig nem tudom az okát (persze én ezt akkor egy cseppet sem bántam). Máthé Pali bácsi volt a legjobb tanárunk. Nem felejtem el: mikor 1956-hoz értünk, azt mondta, hogy ő erről nem mond semmit, kérdezze meg mindenki a szüleit. Nem nagyon lehetett még 1987-ben ennél " objektívebben " magyarázni. Lénárd csak egy évig tanított, nem is akárhogyan. Nem tudom elképzelni, hogy rossz igazgató lett volna (főleg a Hontihoz képest). Egyszer kistanár
by nagypapi [MNSZKorAP/DOC001903/000019]
-
döntés jogát kizárólagosan gazdasági döntéseinél és a javak felosztásánál? Közre kell adnia a cél és az eszköz indoklását. A másik. A megjelenő információk ellentmondásosak. Példa: Lázár jános délelőtt úgy nyilatkozik az eu-s támogatásokról, hogy elveszíthetünk 500-600 mrd-ot, délután a kormány azt mondja, hogy egy eurót sem hagyunk ott. Lázár a büntetésről kijelentette, hogy sikerként könyvelhetjük el, ha az ide vonatkozó bírság 50-100 mrd lesz. Hozzá kéne tenni a tisztánlátás érdekében, hogy az eu-s büntetés 2%-ról indul, maximuma 25%. A 25%-ot egyszer érvényesítette az
by Mariann19 [MNSZKorAP/DOC001986/006643]
-
2013-07-05 János Németh Kedves apa és anya! A Kerivel töltött vakáció utolsó napja is izgalmas volt! Vadregényes helyeken jártunk, Krisztián egyszerre két halat is fogott! Tényleg! Nem akarunk haza menni, de Keri azt mondta, hogy " holnap muszáj "... Várjatok minket! Puszi!
by János Németh [MNSZKorAP/DOC001931/001752]
-
immár, inti vala Pál őket, ezt mondván nékik: Férfiak, látom [" úgy érzékelem " - King James], hogy nemcsak a rakománynak és a hajónak, hanem a mi életünknek is bántódásával, és nagy kárával fog történni e hajózás. - APOSTOLOK CSELEKEDETEI 27,9. 10. Pál nem azt mondta, hogy: " Kaptam egy kijelentést " vagy " az Úr azt mondta nekem ", ő így fogalmazott: " Úgy érzékelem ". Ez csupán egy belső bizonyosság volt. Érzékelt valamit szellemileg. Egyszer egy héttagú család elment étterembe. A gyerekek ételét már felszolgálták, amikor az apa hirtelen megszólalt. " Gyorsan
by Szentesi Erzsébet Bernáthné [MNSZKorAP/DOC001959/022903]
-
ezért az eleve elérhető tőke-, hitel- mennyiség is kevesebb. Az általunk is tárgyalandó költségvetési törvény ezt a folyamatot híven tükrözi. Magyarul: a beruházási boom egyik nagyon fontos pontja az, hogy tőkéhez lehessen jutni és viszonylag könnyen lehessen tőkéhez jutni, - nem azt mondom, hogy olcsón, hanem könnyen, - elérhető módon, ez nem teljesül. Nem teljesül a költségvetési hiány és az általa keltett kiszorító hatás miatt, nem teljesül amiatt sem, amit egyébként mindnyájan tudunk, a magyar pénzügyi közvetítő intézményrendszer lényegében egyelőre nem tudja tökéletesen ellátni azt
by KÓSA LAJOS [MNSZKorAP/DOC001815/032624]
-
Országgyűlés! Miniszterelnök úr nem kíván reagálni? HORN GYULA miniszterelnök: De, kívánok. ELNÖK: Akkor megadom a szót Horn Gyula miniszterelnök úrnak. HORN GYULA miniszterelnök: Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Nagyon szeretném, ha pontosan úgy értenék az elhangzottakat, ahogy megfogalmaztam. Tudniillik nem azt mondtam, hogy Szlovákiával nincsenek gondjaink, problémáink, hanem azt, hogy a konkrét problémák megoldásáról tárgyalunk. Tehát nem keletkeznek újabb és újabb feszültségek a megnyilatkozások stb. alapján, hanem elkezdtük a konkrét problémák rendezését, és ez egy lényeges változás, előrelépés. És ezt nemcsak a nemzetközi
[MNSZKorAP/DOC001800/000021]
-
zárjegy kell, ami drágább eljárással készül, akkor újból egy drágább eljárást fogunk alkalmazni. Ezt minden esetben a gyártó fogja megfizetni. Ha harminc fillért számolok fel a gyártónak, akkor is tulajdonképpen egy forintra fog felemelkedni a költség. Volt olyan gyártó, aki azt mondta, hogy nála két forint lesz ez az összeg. Ez így inflációgerjesztő hatású. A mi javaslatunk az, hogy a pénzügy viselje az előállítás, a gyártó pedig a címke felragasztásának a költségét. Tekintettel arra, hogy a piacgazdaság irányába haladunk, a versenysemlegesség az államra
[MNSZKorAP/DOC001800/000021]
-
rendőrségi törvénynek az a bizonyos felvilágosításkérési joga is olyan, hogy kötelezettségévé teszi az állampolgárnak a válaszadást, de semmit nem mond a törvény arról, hogy mi történik, ha ezt az állampolgár nem teszi meg, nem teljesíti a kötelezettségét. Erre annak idején azt mondták, hogy ez egy " nevelő jellegű " paragrafus, és ilyenekre szükség van a törvényekben. Nem vitatom azt, hogy a törvényeknek van nevelő jellege is. De azt szeretném kérdezni, hogy itt újból egy ilyen " nevelő jellegű " felhívással állunk -e szemben, vagy sem. Van -e
[MNSZKorAP/DOC001800/000021]
-
a bátorságot, hogy megnyomjam a gombot, hogy az 59. pontban foglaltakhoz néhány észrevételt tegyek. Ehhez a ponthoz azért kívánok néhány észrevételt tenni, mert ez a 66. -nak olyan módosítását jelentené, hogy a (3) bekezdés maradjon el. Az első bekezdés ugyanis azt mondja, hogy devizabelföldi és devizakülföldi belföldi fizetőeszközt a (2) és (3) bekezdésben foglaltak szerint vihet ki, küldhet ki az országból, vagy hozhat be, küldhet be az országba. Nyelvtanilag ez nagyon szépen van megfogalmazva, csak ott van a gond számomra, hogy a (2)
[MNSZKorAP/DOC001800/000021]
-
Akkor minél kisebb matériát nézünk annál kisebb lesz a szabadságfok? Arra világítanék még rá, hogy sokan azt mondják: azért nem vagyok szabad mert akaratomat nem tudom véghez vinni... Itt egy nagyon fontos kérdés merült fel - minek a hibájából. Mert ha azt mondom, hogy a világ az oka, akkor a világ rossz - nem humánus. Viszont ha azt mondom, hogy én vagyok az oka akkor bennem van a hiba - nem vagyok " kész " tsók elnio
by elnio [MNSZKorAP/DOC001915/012789]