171,426 matches
-
sokan azt mondják: azért nem vagyok szabad mert akaratomat nem tudom véghez vinni... Itt egy nagyon fontos kérdés merült fel - minek a hibájából. Mert ha azt mondom, hogy a világ az oka, akkor a világ rossz - nem humánus. Viszont ha azt mondom, hogy én vagyok az oka akkor bennem van a hiba - nem vagyok " kész " tsók elnio
by elnio [MNSZKorAP/DOC001915/012789]
-
Sama 09/03/99 09:18:38 Koszonom a hozzaszolasokat... ja igen.. nem azt mondtam, hogy nem tudom mire hasznalni a labam:) Kulonben azon meg nem gondolkoztatok, hogy igy a topic-osok osszejohetnenek eloben beszelgetni, megvitatni ezt azt.. netan edzegetni kicsit?
by Sama [MNSZKorAP/DOC001903/013568]
-
elzavartam és értesítettem a rendőrséget. A kiskutyának többszörös csonttörése, koponya sérülése és belső sérülése lett. Ezen kívül még a testén több helyen látható felületes horzsolás, amely az ezt megelőző nap kínzásaiból származott Segítséget akartam kérni az önkormányzattal szerződött " állatorvossal ", aki azt mondta, hogy csak másnap tud a helyszínre jönni, és azt mondta, ha egyébként is olyan állapotban van a kutya nem tud vele mit csinálni. - Tudott volna, lerövidíthette volna a szenvedését! Ezután visszamentünk a helyszínre a kiskutyát kiemelni a patakból és láttuk, hogy
by Csordás Ildikó [MNSZKorAP/DOC001953/021818]
-
2013-08-19 Ő a világ legszerényebb állami vezetője - Kusturica filmet készít róla! Jose Mujica, Uruguay 2010-ben választott elnökéről azt mondják, hogy ő " a világ legszegényebb elnöke ". Az idén 78 éves államfő, aki mindig is szerényen élt, fizetésének 90%-át karitatív szervezeteknek adja át és csak a maradék 10%-ot tartja meg -azaz körülbelül 900 eurót-, mert az felel meg egy általános uruguayi munkabérnek
[MNSZKorAP/DOC001962/017028]
-
ha fejedelmek összeülnek, ellenem beszélnek is, a Te szolgád vagyok és a Te rendeléseidről gondolkodom. Uram! Fordítsd el rólam a szidalmat és gyalázatot, mert megőriztem a Te bizonyságaidat. (Zsolt.119, 23.22) Magasztallak Úr Jézus Krisztus, mert meghallgattál, sőt válaszoltál imámra, és azt mondtad, hogy: Ne félj az emberek gyalázatától, és szidalmaik miatt kétségbe ne ess! Hiszen én vagyok megvigasztalótok! Hát ki vagy te, hogy félsz halandó embertől? (Ésa.51, 7.12) Amikor körülvesznek engem gyűlölséges beszédekkel, akkor én a Te szent Igéddel mondom: Tanácskozzatok, de haszontalan
by God Bless U [MNSZKorAP/DOC001990/020617]
-
2013-08-19 Király István -Fotográfus én csak azt nem értem, hogy ha azt mondják, hogy megvan HD-ben... akkor mért csak 480-ban van fent a neten????
by Király István -Fotográfus [MNSZKorAP/DOC001971/022105]
-
2013-08-20 giigz Sírok a röhögéstől... [link] Merci CLA 220 CDI teszt az autónavigátortól, és a videóban megkérdezik az utca emberét, hogy mennyibe kerülhet vajon az autó És 0:24-nél a nő b+ azt mondja, hogy " hát 50 millió körül biztos van "
by giigz [MNSZKorAP/DOC001990/002769]
-
már csak az átigazolási összegről egyezkednek, amely a szerbek szerint várhatóan 2.7 millió euró lesz. " Nem titok, hogy már korábban megkerestem Sztankovicsot, mivel kifejtette, hogy pályafutása befejezése előtt fél évet még mindenképpen szeretne nevelőegyesületében, a Crvena zvezdában játszani. Dejan nekünk azt mondta, hogy még nem döntött a jövőjével kapcsolatban, de nekem úgy tűnt, hogy jelenleg csak a Fiorentina ajánlatával akar foglalkozni " - nyilatkozta Zoran Sztojadinovics, a Crvena zvezda sportigazgatója. A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!
by nemzetisport.hu [MNSZKorAP/DOC001921/007558]
-
Kedves Rezso, Bocs az ekezetlensegert, elore is. Nagyon erdekes az, amit felvetettel, es -bar utalok regisztralodni, most azt tettem- ehhez hozza szeretnek szolni. Kulfoldon elek, de erdeklodessel figyelem a politikai eletet Magyarorszagon. Szerintem odahaza (vagy mondjuk a centralizacio miatt eleg azt mondani, hogy Budapesten) a politikai, es ezaltal a kulturalis elet habjain sajnos csak ket alternativa letezik, ill. letezhet. A liberalis es a fasiszta. A koztes ut senkit nem erdekel, mivel sem az egyik oldalrol, sem a masik oldalrol nincs kozonsege. Ez azert
by potyautas [MNSZKorAP/DOC001881/002252]
-
Szeles 07/13/98 13:47:00 Gwalker, nem azt mondtam, hogy a megatonnányi eladott mennyiség törvényszerűen magas színvonalat igazol, hanem: " földrészek, kultúrák és generációk határain átnyúlva- bármilyen szomorú, de tény: egy időtlen (ha úgy tetszik idétlen) _globális tömegízlést_ elégít ki. " a tömegízlés pedig nyilván sosem volt magas színvonalúnak nevezhető. white sox
by Szeles [MNSZKorAP/DOC001872/010899]
-
is jo ideig az egyetlen ertelmes Starcraftos informacioforras - ha anyazni akarnek, azt mondanam, h az eredeti starcraft tulelokonyv (nem a mostani persze) egyetlen hasznalhato resze az volt:) " "... amikor kitortt kozottem es Mocsy kozott a# magyar-on emlekezetes flamewar, akkor a Mocsy azt mondta, hogy ' persze, biztos az en cikkem alapjan irtad a leirasod ' - hat az o ismertetojebol nem sokat lehetett ellopni - hacsak a bevezetest nem... " " Apropos Guru-tema - erdemes HW-ugyileg a CoV es a Guru Arvid-cikkeit osszehasonlitani - mejik jelent meg a masik elott 2 honappal
by Stöki [MNSZKorAP/DOC001891/007037]
-
anonim_vagyok 06/08/99 17:41:43 " Valahogy a virusokat ez nem zavarja egy cseppet sem, ahogy en latom, meg mindig ok a legsikeresebb letformak eleddig.:) " Nem azt mondtam, hogy az ember mérete a legjobb, a többi rosszabb, hanem a vadkacsa életformájához (beleértve az ellenségei méretét és a kajálási szokásait is) a vadkacsa méret a legoptimálisabb. Képzeld el, ha egy vírus akkora lenne, mint egy elefánt. Ha szembejönne egy influenzavírus
by anonim_vagyok [MNSZKorAP/DOC001898/003127]
-
2013-07-05 Kotlacsik Csaba Mc Csé Nem az az igazi barát, aki mindig puszival köszön, aki mindig azt mondja hogy te vagy a legjobb barátja, aki lájkolja képed, aki ha sírsz " jaj mi a baj, nekem elmondhatod.. majd másnapra mindenki arról beszél. hanem vedd észre egyszer hogy aki csendben mindig meghallgat, melletted áll jóban-rosszban, nem puszilgat éjjel nappal csak épp
by Kotlacsik Csaba Mc Csé [MNSZKorAP/DOC001923/006349]
-
+++ 08/14/99 01:15:49... ha megtartják. Igen érdekes vitám volt pár hete a moderátorokkal, amibe a legszebbik moderátorfőnökasszony, Mónika is beleszólt. Akkor kérdésemre, hogy miért tiltották ki --- nickemet, azt mondta, hogy szerintük floodoltam, meg nem értettéka jeleimet, és - most jön a lényeg: csak ideiglenesen tették ezt és a csütörtöki gyűlésükön új szabályzat lesz, vagy mi. Namost: még mindig nem kaptam vissza az igazságtalanul elkobzott jogaimat. Kéretik haladéktalanul visszaadni a jogtalanul letiltott
by +++ [MNSZKorAP/DOC001910/000452]
-
Pest, jan. nem t'om hányadika, 1846. Kedves Aurélom! Amint megkaptam leveledet, mingyárt válaszoltam; de levelemet zsebembe dugtam, s addig hordoztam, mig... elveszett. Ebadta, ez kutya vexa, de ki tehet róla; most már ugy pótolom ki, amint lehet. Ha hazudni akarnék, azt mondanám, hogy az fél árkusos levél volt; de nem mondom, mert... ugysem hinnéd. - Leveledre bosszankodtam egy kicsit, mert igaztalan vagy benne irántam. Amit én Jókayról irtam, azért egyik barátom sem apprehendálhat... mit én Jókay iránt érzek, az igazság szerint nem is barátság
by Gábor Nyiri [MNSZKorAP/DOC001940/013673]
-
viszonyok és a történelmi háttér, a fejlettség szintje, minden-minden egészen más, ugyanakkor rengeteg a hasonlóság, csak az idő és a tér nem egyezik. Emiatt aztán nem érdemes ugyanazokkal a cimkékkel operálni, mert nagyon hülyén néz ki, hogy ha az egyikre azt mondjuk, hogy az jó és érthető, és igy igaz, a másiknál viszont minden rossz, érthetetlen és hazug.
by Zaturek Manfred [MNSZKorAP/DOC001916/008894]
-
2013-08-23 axioma 1. Hogy jon ide a hazassagunk? Ja, hogy az epitkezesen veszekedes miatt? Hat az aztan nagyon nem a vallalkozon mulott, mert azert kellett ott nekunk szenvedni vele rendesen, de azt mondom hogy a szokasos ellensegednek/baratodnak/magadnak harmasbol mi elsore behuztuk a kozepsot. Es amikor mentunk beadni a hasznalatba vetelit, mi mar tudtuk, hogy majd akarunk egy masikat is, kimondottan elveztuk az epitkezest, pedig kisebbikem kozben lett 2 eves... Es az elso dolog, amit
by axioma [MNSZKorAP/DOC001993/014213]
-
? 06/01/99 22:09:39 Uristen, egy MUD-programban? Itt valami biztosan nem stimmel. De komolyan, ha egy no mud elott ul naphosszat, akkor szerintem valamiert nem erzi jol magat. Masreszt meg egyebkent is, ha egy no azt mondja, hogy " szeretlek, de nem vagyok szerelmes beled ", akkor a legjobb a leheto leggyorsabban veget vetni a kapcsolatnak (konnyu, vagy nem konnyu), mert tapasztalatom szerint ezutan mar legfeljebb hosszu vergodes kovetkezhet. A fenti mondat a nok szotaraban annyit jelent: Nem akarlak bantani
by ? [MNSZKorAP/DOC001895/016017]
-
motor brummogott, felreppentünk a levegőbe, majd a legközepén a pilóta mindent elengedett, rám nézett, és azt mondta: na öcsi, most te vezetsz. Égnek álló hajjal azonnal eltoltam magamtól a botot, mire a gép szépen megindult lefele. A pilóta visszahúzta, és azt mondta, hogy na ez az, amit még egyszer ne. Ezután tettem egy kört 200-as pulzussal, és leszálltunk. Kevés híja volt, hogy nem mentem el repülni ezután, de azt hiszem, túl nyüzüge volnék hozzá:))) Netie, aki sokat bámulta a siklóernyősöket is, de....
by NeTie [MNSZKorAP/DOC001904/009106]
-
jön a papa: - Kérem az ön fia egy szemtelen, pimasz, csavargó. Azt kérdeztem téle, ki írta a Toldit, és ő azt felelte, hogy nem ő írta. - Nézze, tanár úr, az én fiam csintalan, rossz gyerek, de hazudni nem szokott. Ha azt mondja, hogy nem ő írta, a Toldit, akkor mérget vehet rá, hogy nem ő írta.
by Fagyal Jozsef Jocó [MNSZKorAP/DOC001956/000041]
-
2013-07-29 magyar-magyar szótár@ A Hannibal Lektűr-attitűd: furcsa is lenne, ha értenéd, bár nem azt mondtam, hogy úúúúgy politikai. [bunkó reakciókat kicsalni a disznókból, ez a cél s így persze " közvetett "] más médiaguruk is csípik ezt, sőt, mint említettem, én is tudok különböző reakciókat kiprovokálni, ha éppen akarok és volt is már példa rá. Pl a politikaisemlegesség
by magyar-magyar szótár [MNSZKorAP/DOC001943/005140]
-
geszthi 02/13/99 21:54:38 Ritkan szoktam beleszolni, de ez azert mar tulzas. En elhiszem, hogy ha megbantanak valakit akkor egyszerubb azt mondani, hogy a b. ..c iganyok/zsidok/niggerek stb tettek mint azt hogy az a gazember XY. De hogy valakinek ekkora legyen a gyulolete az mar tulzas. Nem toled ered az angliai kerge marha kor?? (legalabb tudnak milyen gyogymodot keressenek ellene) Nezzuk sorba: 1
by geszthi [MNSZKorAP/DOC001881/002964]
-
2013-07-05 Nagy Arnold Hmmmm... Mary Poppins azt mondja, hogy minden elvégzendő munkában van egy adag móka, meg kell találni ezt a mókát és a munka egy szempillantás alatt kész. Hát tantervelmélet tanulásban én még nem találtam meg ezt a mókát: D
by Nagy Arnold [MNSZKorAP/DOC001922/015508]
-
minden támogatást elutasítottak. Esetleg látja, hogy a vajdasági etnikai összetételt Jugoszlávia minden korábbi kötelezettsége ellenére tovább változtatják az ottani magyarok hátrányára. Látja, hogy addig dícsérik a privatizációs politikáját, amíg mindent bagóért külföldi kezekre nem ad stb.) Igaz, hogy ezek pont azt mondják, hogy milyen a magyar, és nem azt, hogy milyen nem. Üdv Rasdi Ui.: Nagyon sajnálom, hogy itt is moderáltak, és így nem tudom, mit kifogásolt rezső medwe törölt írásában. Vagy az az írás nem ebben a topicban volt?
by Rasdi [MNSZKorAP/DOC001908/010948]
-
13:38:00 Kedves Bubi, még sohasem hallottál elragadtatott beszámolókat, hogy XY-nak Jézus otthonában megjelent? Hát ezzel is Dunát lehetne rekeszteni. Most akkor hogyan döntöm el, hogy igaz -e? Egyébként, a Krisztusvárás számomra nem hangzik túl értelmesen, ha titokban el-el jön, miközben azt mondja, hogy mindenki látni fogja. Ezen van a hangsúly, syerintem. Az én olvasatomban egyszer már itt volt, mennybe ment, elfoglalta a helyét, onnan nyilatkozott meg az apostoloknak, és onnan jön majd el dicsőségben. Egyébként, Jehova Tanúi is ezzel érvelnek, hogy szalonképessé tegyék
by JT [MNSZKorAP/DOC001873/012578]