171,426 matches
-
? 06/01/99 22:08:08 " Na, ez nekem most magas. Zsido, es nem ismeri el Izrael letet? Hat akkor mit? " Kapaszkodj meg, van ilyen, ha keves is! Ok azt mondjak, hogy Izrael csak akkor jon letre, ha a Messias eljon. Vannak, akik odaig mennek, hogy izraeli penzt nem is fognak a kezukbe, mert azon is rajta van, hogy Izrael. (Bezzeg a jo oreg zoldhasu ellen nincs kifogasuk...) Netanjahun valoban kipa lehet
by ? [MNSZKorAP/DOC001896/003735]
-
2013-08-23 Kolenyák Péter Sziasztok! először majdnem sikerült feltölteni, csak a feltöltöm gombot megnyomva nem történt semmi, csak alatt volt a futófény, de vagy fél órán keresztül, utánra frissítettem fel akartam tölteni megint és azt mondja hogy irányítószám csak szám lehet... 2800 tudtommal számokból áll....: D mi a teendő?
by Kolenyák Péter [MNSZKorAP/DOC001996/015930]
-
Meggymag 12/05/98 18:36:00 Na. Lényeg a lényeg. Eddig jelentkezett: -(Pu)PillaPalack -Öki -Vah úr -Ribzli(s) -Zsosz -zizi -MaCS illetve feltételesen Manya és Ragika:o) A Mamma Rosában azt mondták, hogy asztal oké, de csütörtökön szóljak oda, hogy hányan megyünk. Szerintem találkozzunk délben, kaja, egy kis munka, aztán a Nagy Találkozó. Senki többet harmadszor?:o)
by Meggymag [MNSZKorAP/DOC001876/007006]
-
Van -e a felso lepcsonak kavicsvisszatarto hatasa, azaz kevesebbet kell -e kotorni a medret az uzembehelyezes ota? 3. Az utolso sajtohirek szerint a ket fel megegyezett a parkanyi hid epitesenek reszleteirol. Ezek szerint tisztazott a hid magassaga is. Orban tegnap azt mondta, hogy nem lesz also lepcso. Tehat ha igazat mondott, akkor a szlovak felnek bele kellett ebbe egyeznie.? tisztelettel Godo Istvan
by pista [MNSZKorAP/DOC001882/013072]
-
Csak annyit, hogy amit egy tudós mond, azt mindenki elhiszi. A tudomány lett a XX.sz. vallása. És ugyanúgy mondhat is bármit, elhisszük, mert hiszen ha tudós mondja, akkor biztos úgy van. Ugyanígy hisznek a vallási fanatikusok a papoknak. Ezzel nem azt mondom, hogy a tudomány baromság, bár sok helyen szemellemzős, csak annyit, hogy amit itt leírtál semmit sem jelent. Én a szememnek hiszek, és marhára nem zavar, ha te nem hiszed el, amit mondok. A te választásod, az enyé meg ez.
by Orltran [MNSZKorAP/DOC001895/002695]
-
év élettartamra számíthat. Én nagyon gyakran találkozom olyan felvetésekkel, amelyek szerintem felelőtlenek, és mindig azt a kérdést teszik fel, hogy vajon egyetértenek -e azzal, hogy a nyugdíjkorhatárt Magyarországon megemeljék. Hadd közöljem, hogy ha hozzám jönne egy ilyen közvélemény-kutató, én is azt mondanám, hogy dehogy értek egyet vele - azonban rossz a kérdésfeltevés. Mert a kérdést úgy kellene feltenni, tisztelt képviselőtársaim, hogy egyetértek -e azzal, hogy a 30, 5 százalék nyugdíjjárulékot emeljük és gyarapítsuk a feketegazdaságot, egyetértek -e azzal, hogy a 48 százalékos szja-kulcsot megemeljük
by SZABÓ GYÖRGY [MNSZKorAP/DOC001815/009955]
-
a vita során ügyrendi indítvány hangzik el, akkor arról természetesen soron kívül, méghozzá vita nélkül kell szavazni. De tekintettel arra, hogy most nem napirenden belül vagyunk, hanem a napirend eldöntéséről kell a Közgyűlésnek döntenie, itt nincs különösebb jelentősége, sőt értelme azt mondani, hogy ügyrendi vag y nem ügyrendi az indítvány. Itt minden egyes indítvány ügyrendi, hiszen vagy azt mondja, hogy egy napirendet tárgyaljanak, később tárgyaljanak, korábban tárgyaljanak, vagy azt mondja, hogy ne tárgyaljanak, vagy mikor máskor tárgyaljanak. Ezért azt gondol om, nincsen lehetőség
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000098]
-
De tekintettel arra, hogy most nem napirenden belül vagyunk, hanem a napirend eldöntéséről kell a Közgyűlésnek döntenie, itt nincs különösebb jelentősége, sőt értelme azt mondani, hogy ügyrendi vag y nem ügyrendi az indítvány. Itt minden egyes indítvány ügyrendi, hiszen vagy azt mondja, hogy egy napirendet tárgyaljanak, később tárgyaljanak, korábban tárgyaljanak, vagy azt mondja, hogy ne tárgyaljanak, vagy mikor máskor tárgyaljanak. Ezért azt gondol om, nincsen lehetőség arra, sőt nemhogy nem kötelező, de kifejezetten nem lehetséges SZMSZ-ünk szerint soron kívül szavazni jelenleg. Gondoljon bele
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000098]
-
napirend eldöntéséről kell a Közgyűlésnek döntenie, itt nincs különösebb jelentősége, sőt értelme azt mondani, hogy ügyrendi vag y nem ügyrendi az indítvány. Itt minden egyes indítvány ügyrendi, hiszen vagy azt mondja, hogy egy napirendet tárgyaljanak, később tárgyaljanak, korábban tárgyaljanak, vagy azt mondja, hogy ne tárgyaljanak, vagy mikor máskor tárgyaljanak. Ezért azt gondol om, nincsen lehetőség arra, sőt nemhogy nem kötelező, de kifejezetten nem lehetséges SZMSZ-ünk szerint soron kívül szavazni jelenleg. Gondoljon bele, amikor rendes közgyűléseken mondjuk harminc napirendről elhangzik egyik-másik elnapolásának, levételének a
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000098]
-
ez így van, akkor egyértelmű: megfélemlítették a polgárokat. Kormányválasz: bocs, rosszul számoltunk, mégsem nőtt. Ez a mostani fenyegetés egyértelmű: ha vissza mersz igényelni, akkor megfingatunk. Ismerem a kormány álláspontját: aki becsületesen adózik, annak nincs félnivalója. De ismerem az adójogszabályokat és azt mondom, hogy: de van. Elég, ha csak a jogszabályok ellentmondásaira gondolunk, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az átlagember alaphelyzetben fél az olyan helyeken, mint a bíróság, a rendőrség, vagy éppen az adóhivatal lepusztult irodája, két kellemetlenkedő revizorral. Ez a
by sáska [MNSZKorAP/DOC001887/004730]
-
befogadta. Mária talán nem is volt férjnél. Sőt, a hagyomány -- legalábbis a nyugati egyházban Nagy Szent Gergely óta -- úgy tudja, hogy Mária azonos Mária Magdolnával. Azaz Mária fiatal korában elhagyta a szülői házat, és Magdalába költözött, melyről a zsidók hagyománya azt mondja, hogy paráznasága miatt pusztult el. Mária, miután megtért, szintén Márta házában élt. Az első találkozás, amikor Jézus Márta házában járt, Szent Lukács szerint így történt: Jézus tanítványai kíséretében úton volt.,, Útjuk közben betértek egy faluba (Betániába). Egy Márta nevű asszony befogadta
by Menyhert Fulop [MNSZKorAP/DOC001937/012079]
-
eomer 08/15/98 12:13:00 Kedves Naplónk. Ma, a szabadság előtti utolsó napon rendkívül negatív lette. tegnap este ugyanis az automobilom azt mondta, hogy kaput. Nyaralás helyett tehát autójavítás lesz. A költségek az előzetes kalkulációk szerint megegyeznek. Szóval idén sem megyek sehova :-(((((. Azért minden lyót mindenkinek, vigyázzatok Magatokra, és az Erő legyen Veletek. Aug. 31- én leszek legközelebb.
by eomer [MNSZKorAP/DOC001873/004086]
-
a jelenleg parlamenti ellenzékben lévő pártok érdekei ellen hat. A másik oldalról Magyar Bálint részéről elhangzott nagyon határozottan az a megfogalmazás, hogy sőt, ellenkezőleg, ez kifejezetten az ellenzéki pártok érdekeit szolgálja. Én ebben a vitában nem akarok állást foglalni, és azt mondom, hogy még ha így is lenne, hogy a világtörténelemben az az egyedülálló eset fordulna most elő, hogy a kormányzópártok ellenzéki egyetértés nélkül, az ellenzék akarata ellenére akarnak rájuk kényszeríteni egy olyan megoldást, ami nekik jobb, én azt mondom, hogy a demokrácia
by DR. KÓNYA IMRE [MNSZKorAP/DOC001815/036395]
-
foglalni, és azt mondom, hogy még ha így is lenne, hogy a világtörténelemben az az egyedülálló eset fordulna most elő, hogy a kormányzópártok ellenzéki egyetértés nélkül, az ellenzék akarata ellenére akarnak rájuk kényszeríteni egy olyan megoldást, ami nekik jobb, én azt mondom, hogy a demokrácia csorbítása ehhez képest túl nagy ár. Tehát ellenzéki párt képviselőjeként mondhatom, hogy köszönöm, nem kérünk belőle. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a jobb oldalon.)
by DR. KÓNYA IMRE [MNSZKorAP/DOC001815/036395]
-
vagy készítteti el a helyi tantervét. Én úgy hiszem, hogy nem ül ma a parlamentben olyan képviselő közöttünk, aki el tudja képzelni, hogy minden iskola helyi tantervvel fog rendelkezni, de azt gondolom, hogy a demokrácia szabályai szerint egyikünk sem merné azt mondani, hogy bármelyik iskolának megtiltjuk, hogy helyi tantervet készítsen. Egy tanterv készítése, kipróbálása és az ezt követő munkálatok körülbelül egy-másfél-kétmillió forintba kerülnek. Ha az 5000 iskolából csak 2500 kívánja a tantervét maga készíteni, kipróbálni - ehhez még a taneszközöket és a tankönyveket nem
by DR. DOBOS KRISZTINA [MNSZKorAP/DOC001815/022084]
-
hogy a parlament vitassa meg a nemzeti alaptanterv követelményeit, mégis azt kell mondjam, hogy ezt a kormányprogram úgy tartalmazza: intézkedik arról, hogy a nemzeti alaptanterv alapelveinek elfogadása az Országgyűlés hatáskörébe kerüljön. Tisztelt Kormánypárti Képviselőtársaim! Két lehetőség áll önök előtt: vagy azt mondják, hogy a kormányprogramban ez a mondat helytelen volt, belátták, hogy rossz, vagy pedig el kell ismerni, hogy ismét nem teljesítik a kormányprogramot. A másik jelentős kérdés, ami itt felmerült, hogy meg fogja óvni ez a törvénymódosítás az iskolákat. Úgy fogalmazott miniszter
by DR. DOBOS KRISZTINA [MNSZKorAP/DOC001815/022084]
-
és 98-11-17 7:07 PM szende 98-11-17 6:24 PM Senki sem mondta, hogy nem voltak. A magam részéről semmi közöm hozzájuk, ugyanúgy elítélem őket is mint a mostani politikai kóklereket. Ti és kedvenc pártotok, bölcs vezérével az élen, a választások előtt azt mondtátok, hogy másképp lesz. Finoman szólva: nem mondtatok igazat, és amikor bárki felemlegeti a mellébeszélést részetekről akkor rögtön mutogattok az elődökre. Pl.: amikor éppen Dr. Torgyán családtagjainak tocsikszagú ügyeiről van szó rezső 98-11-17 1:52 AM -kor " megállapítja ": " Mit szóltok hozzá, hogy a
by HJM [MNSZKorAP/DOC001881/001750]
-
elhatározta, hogy kitiltja a zsidókat a Vatikánból. A zsidók felháborodtak, ezért a pápa beleegyezett, hogy ha egy zsidó le tudja győzni teológiai vitában, maradhatnak. A zsidók egy bölcsességéről ismert rabbit választanak, hogy kiálljon a pápával a vallási párbajra. A rabbi azt mondja, hogy tegyék érdekesebbé a vitát és egyiküknek se legyen szabad beszélni. A pápa beleegyezett. A vita napján a pápa és a rabbi leültek egymással szemben, a hívek köréjük gyűltek. - A pápa felemelte három ujját. - A rabbi erre felmutatta egy ujját. - A
by Brent Resner [MNSZKorAP/DOC001921/007399]
-
steVe 08/25/99 10:53:28 :-) Don: Bocs, ha úgy érezeted, hogy lekezelő volt a stílusom, tényleg nem volt szándékomban. Tehát, akkor kezdjük előről. Ha valaki azt mondja, hogy én rossz célra adom a pénzemet, akkor akaratlanul is az ember úgy érzi, hogy cinkostárs lett valami bűnszövetkezetben. Ez az, ami zavar, ezért nem volt csúsztatás, amit írtam. De meggyőződésem, hogy a gyülekezet nem rossz, hanem jó célra költi azt
by steVe [MNSZKorAP/DOC001911/004870]
-
2013-07-29 CN BLUE UNKNOWN F. T Island Hungary [Info] Bár Hongki azt mondta, hogy még kicsit korainak érzi, de ki fognak adni egy albumot a legjobb dalaikból Japánban. Az album ' FT's Greatest Hits ' 2 CD-ből fog állni ami együtt alkotja az albumot. cr.ejinhyun Eng trans by: Colourful247
by CN BLUE & F.T Island Hungary [MNSZKorAP/DOC001937/012202]
-
Duda 03/19/99 11:24:40 Vajk!] En nem azt mondtam, hogy itt olyan egzisztenciam van, amit nem tudnek itthagyni, hisz meg nincs is. En csak egyszeruen nem akarok kimenni evekre dolgozni. Azert mert az egy brutalis tores az ember eleteben. Persze vannak olyan gyokertelen emberek, akik senkinek sem hianyoznak, ha eltunnek
by Duda [MNSZKorAP/DOC001881/004675]
-
PomPom 06/23/99 21:24:33 Most csak nagyon finoman, tisztelettel fogalmazok a taxisokkal kapcsolatban amikor azt mondom hogy keves kiveteltol eltekintve agressziv bunkok. Lakossagi szolgaltatast vegzek, napi 100-150 km-t vezetek varosban es sajnos nagyon ritkan talalkozok normalis taxissal, szinte nem telik el ugy nap, hogy ne akadjak ossze egy-egy ritka bunko peldannyal. " Azt is megkockáztatom h a többi
by PomPom [MNSZKorAP/DOC001900/014213]
-
magát. Azt nem mondja, hogy tökéletes, de alapjában meg van elégedve magával. Annyit beismer, hogy a konfliktusokat meg kellene tanulnia kezelni, ki kellene tudnia egyböl mondani, ha valami problémája van és nem lenyelni és megvárni, amíg felhalmozódik. De erre is azt mondja, hogy Ö ilyen, már nem tud megváltozni. Ha nincs nö, aki öt ilyennek elfogadja, akkor egyedül kell élnie mert alkalmatlan a párkapcsolatokra. Jézusom, ez így leírva szörnyü! Az agyam azt mondja, hogy nem vagyok normális, el kell felejtenem, de a szívem
by Nedda [MNSZKorAP/DOC001897/006242]
-
nem lenyelni és megvárni, amíg felhalmozódik. De erre is azt mondja, hogy Ö ilyen, már nem tud megváltozni. Ha nincs nö, aki öt ilyennek elfogadja, akkor egyedül kell élnie mert alkalmatlan a párkapcsolatokra. Jézusom, ez így leírva szörnyü! Az agyam azt mondja, hogy nem vagyok normális, el kell felejtenem, de a szívem fáj, szereti és nem akarja elveszíteni... Lehet, hogy csak a gyorsvonat a megoldás? Nedda
by Nedda [MNSZKorAP/DOC001897/006242]
-
2013-08-20 MTI-Eco Optimista a német pénzügyminiszter A német pénzügyminiszter a kormánya várakozását némileg meghaladó idei gazdaságnövekedésre számít. Wolfgang Schäuble kedden azt mondta, hogy szerinte a német hazai össztermék (GDP) 0,5-0,7 százalékkal nőhet. Ez valamivel felülmúlja a kormány 0,5 százalékos gazdaságnövekedési előrejelzését. A múlt héten szerdán ismertették, hogy a német gazdaság több mint egy éve a legnagyobb ütemben nőtt az idei második negyedévben elsősorban
by MTI-Eco [MNSZKorAP/DOC001980/000180]