> 171,226 matches
-
évesen mit mondjak én bárkinek is, egy HétköznaPI CSAlódások-koncert után, ahol a halott testvéreim árnyai simogattak? Ti, akik itt vagytok, érezzétek jól magatokat, és vigyázzatok egymásra. Meggyőződésem, hogy az Isten is ezt akarja, bár ő magasabbra teszi a mércét, ő azt mondja, hogy szeressük is egymást. Ennél jobbat én se tudok, és nem is fogok tudni, soha. Kubiszyn Viktor
by Gyüre Krisztina [MNSZKorAP/DOC001931/005148]
-
2013-08-23 Gábor Bácsi Csaba Kiss: Pál tévtanító lett volna, miután maga Isten hívta el a szolgálatra? Ap.csel. 21/21: " Felőled pedig azt hallották, hogy te mindazokat a zsidókat, kik a pogányok között vannak, Mózestől való elszakadásra tanítod, azt mondván, hogy ne metéljék körül fiaikat, se a zsidó szokások szerint ne járjanak.... 23 Ezt míveld azért, amit néked mondunk: Van mi köztünk négy férfiú, kik fogadalmat vettek magokra; 24 Ezeket magad mellé vévén, tisztulj meg velök, és költs rájok, hogy megnyíressék
by Gábor Bácsi [MNSZKorAP/DOC001991/012422]
-
hijan kileptek a Natobol, vagy a brit-spanyol vitara Gibraltarert, vagy leginkabb az evtizedek ota huzodo gorog-torok vitakra, ami miatt allando haborus veszely van a ket orszag kozott. Szoval en nem mernem a nyakamat ratenni erre a hatalmas Nato szolidaritasra. En azt mondom, hogy baj eseten csak akkor segitenenek Magyarorszagnak, ha valami erdekuk fuzodne hozza, de csak ugy szolidaritasbol semmi konkret segitseget nem kapnank a vallveregetesen es abuzditason kivul. Pesszimista vagyok vagy realis??
by Kecsu [MNSZKorAP/DOC001890/007535]
-
EP-t nem tartom igen jelentos írónak, és NP-rol meg én se tudok annyira nyilatkozni, mert túl unom mindent tudni a nyelvrol: sure thing, szorszál hasadt (a " wittgensteinre futtában utaló ember " alaptípusához szerintem ne gravitálj, eredetibb vagy te annál) én nem azt mondtam, hogy fordíthatatlan, hanem hogy nincs, aki fordítsa, ti. nemigen van olyan ember, aki magyarul nagyon jól tud, az anyanyelvén meg muvészi szinten, és a magyar muvekbol a nagyon szar fordítások készülnek sorra, sajnos (idegenbe szakadt ötvenhatosok, külföldre férjhezment bölcsészlányok, budapestbe beleszeretett
by hrothgar [MNSZKorAP/DOC001879/009391]
-
banya 02/04/99 14:58:43 Stahanov! Miért nem képes?? Butább? Tehetségtelenebb? A szorgalma hiányzik? Avagy csak a férfiúi előítélek falán nem tud áttörni?? Kényelmes szempont azt mondani, hogy ha mégis vezetővé válik, akkor " egy kromoszomatikus hiányosságokkal megvert férfi "!!!! Na ja, mert ha valaki szép és okos, az csak férfi lehet, ugye???:(((
by banya [MNSZKorAP/DOC001883/000069]
-
kicsit foglalkoztam területfejlesztéssel. Most megnéztem az FKgP vidékfejlesztési szövegét a programjukban. Elkeserítő. Gimnázium második osztály. De ott is csak közepes. Felhívtam az egyik fő kisgazdát, hol a valódi szakmai program. Érdekelne. A fejünkben van - hangzott a válasz. Az Aktuálisban Torgyán azt mondta, hogy a belügyminisztériumból az önkormányzatoknak is ide kellene tartoznia. (maradna egy rendőrminisztérium) Vagyis a torgyáni vidékfejlesztési minisztérium így nézne ki: 1. Mezőgazdasági minisztérium 2. A KTM a környezetvédelem nélkül 3. AZ ipari és közlekedési minisztérium bizonyos részei Vagyis a harmad kormány
by rezső [MNSZKorAP/DOC001871/004726]
-
és egy kis flip-chart papír azonosítás után, úgy pihentető gyanánt. Azért gondoltam a " rutinra ", mert azt hittem, hogy olyan területen dolgozol, ahol esetleg minden ilyen szituációval kell megküzdened. Nem gondoltam a " jolly joker " szerepkörre. Ebben viszont igazuk lehet azoknak akik azt mondják, hogy nem érdemes önkéntesként mindent elvállalni, mert a végén munkaköri kötelességből minden rajtad is marad. Sajnos én is ilyen vagy. Minden újat szívesen kipróbálok és így sajnos olyan dolgok is a nyakamban maradnak amit csak próbaként csináltam meg. Na lehet, hogy
by Buksi [MNSZKorAP/DOC001908/006048]
-
bármit megtett volna érte, de nehéz volt, néha újra-újra csábításba esett. Ismét erről vitatkoztak, a fiú végre letette, kezdte belátni hogy igaza van a barátnőjének. Leírta neki vagy 20 sorban, hogy mit érez.. A lány else olvasta, kilépett, mikor visszajött, azt mondta, hogy nem is érdekli őt, amit mondott. A fiú szomorú lett. Ismét drogozott, folytatta, hisz már a lány sem szerette. Másnap jött a hír: A srác meghalt túladagolás miatt. A lány visszanézte a beszélgetést, és végre elolvasta, amit a fiú írt
by Béla Ruzicska [MNSZKorAP/DOC001961/022893]
-
ilyen közismerten sportszerűtlen görénnyel, mint a nagycipész egy esetlegesen kieséssel végződő csimmbumm cirkuszba, hogy ezzel előttem végképp elásta magát, mégha klasszis is. Ha Schumi elengedte volna Irvinet és nyomja mint süket a csengőt, végig pár méterre lemaradva Mr. Nagypofájútól, akkor azt mondom, hogy sportszerű és teljesíti amit várnak tőle. Így azonban egy büdös, sportszerűtlen, tirpák, seggfej csupán. Nagyot csalódtam benne, bár igazán soha nem szerettem. De ez a 20 másodperc ami előnyt biztosított kétszer is nagypofájúnak, ez durva. Biztos vagyok benne, hogy titokban
by Mogorva [MNSZKorAP/DOC001884/000246]
-
hajtjuk a vizet, ugyanis erős érzelem esetén (itt ingerültség, méreg) sokkal fogékonyabbak vagyunk, és sokkal könnyebben megjegyzünk valamit. Némely reklámnak az a célja, hogy bosszantson. John Zero2 A mindennapi kinézésü emberekkel a reklámot azért csinálják, hogy azok az emberek, akik azt mondják, hogy " én fütyülök utánozni Claudia Schiffert, vagy Mel Gibsont, mégis kassa vagyok " azonosulni tudjanak vele. Régi reklámtrükk az USA-ban.
by marshall [MNSZKorAP/DOC001895/006673]
-
problémám merült fel, pár napig le volt merülve a telefonom, többen szerettek volna elérni ez idő alatt, sajnos nem tudtak, de a szokásos hangposta helyett egy idegen férfi jelentkezett (aki már zaklatásnak vette a hívásokat). Már én is beszéltem vele, azt mondta, hogy neki egy 30-as száma van. Csak akkor jelentkezik ő, ha az én telefonom ki van kapcsolva. A hívásátirányítást megnéztem a hívásbeáll.ban, elvileg minden a 06209400444-es számra megy. Miért van ez és hogyan lehet megoldani???
by Andrea Hősei [MNSZKorAP/DOC001999/017974]
-
zavaros... valami - nem is merem ezt én törvényjavaslatnak nevezni - fekszik a Ház előtt, és ránk vár az a feladat, hogy másnak a munkáját elvégezzük, és valamiképpen mégis lehetővé tegyük, hogy ne omoljon össze ez az egész társadalombiztosítási rendszer. Nincs értelme azt mondani, hogy elfogadjuk a kormány javaslatát, mert a kormánynak nincs javaslata, nincs tárgyalásra alkalmas javaslata. Én mindenkit csak buzdítani tudok, hogy velünk együtt vegyen részt abban a nehéz munkában, ami az Országgyűlésre hárul. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a Független Kisgazdapárt padsoraiban.)
by DR. ROTT NÁNDOR [MNSZKorAP/DOC001815/023997]
-
Idáig még minden szükséges ruhadarabot sikerült így megszárítani, hogy olyannak tűnik, mintha éppen csak összegyűrődött volna a viselőjén... Persze mi nem hordunk inget-zakót, meg blúzt-szoknyát... És nagyonuálok rendet rakni, sőt egyszerűen nem is tudok. Ezt senki nem szokta nekem elhinni, azt mondják, hogy csak lustasag, de ha elkezdek rendet csinálni, a vége mindig az, hhogy ülük a kezdetinél jóvall nagyobb kupi közepén és hullanak a könnyeim, mert nem tudom az entrópiát megszüntetni. A férjem mindig kivívja a csodálatomat azzal, hogy 20 perc alatt
by Mallory [MNSZKorAP/DOC001890/016400]
-
kérdésedre. Egyrészről alap helyzetben kórház párti vagyok. Ez azért determinalja az embert valamilyen szinten. Ugyanúgy, ahogyan a másik oldalt is a saját velemenye. Ezt úgy gondolom jobb elismerni. Azért alakult ki ez a véleményem mert abszolút egyetértek Bálint dokival, amikor azt mondja, hogy nem az otthonszülést kell meghonosítani, hanem olyan körülményeket kell teremteni, amelyekben a szülő nő otthonosabban, oldottabban érezheti magát. Én továbbra is fontosnak tartom a biztonságot, és ezt szerintem inkább egy kórházban lehet megtalálni. Szükséges a megfelelő légkör, de pontosan a
by piglet [MNSZKorAP/DOC001913/010347]
-
Editnéni 06/30/99 16:59:47 Ő egy angol úr. Egy lord, ha tudni akarod. Raccsol és pápaszemet hord és már beszélt a királynővel is. És folyton azt mondja, hogy kéhemszépen. Meg kell halni olyan aranyos.
by Editnéni [MNSZKorAP/DOC001902/003720]
-
sok időm, ezért kicsit szűkebbre veszem... Úgy látszik a topic elhagyatott egy kissé, de tartalmában már felülmúlja a korábbi időket!:)) A tartalmi üresség kérdésében és ezt most szeretném leszögezni határozottan: SOHA NEM MONDTAM, HOGY NE ALKOSS VÉLEMÉNYT! EZT SOHA! Csak azt mondtam, hogy a jelenről, a politikai élet szócsövén, a médián keresztül az ember csak nem TUD TÖKÉLETESEN OBJEKTÍV ítéletet alkotni. Ettől függetlenül fontos a saját vélemény folyamatos kialakítása, az állandó gondolkodás a vita! Lehet hogy " nem foglaltam semmiben állást, de ezt NEM
by Mikee [MNSZKorAP/DOC001903/000897]
-
Újlaki 10/01/99 18:43:55 " Érdemes a MacIntosh/Apple magyar terminológiáját nézegetni, egész bizarr eltérések vannak a Windowsban megszokottakhoz képest. " (kiemelés tőlem; Ú.L.) (Ha Hofi anyósa lennék, most azt mondanám, hogy nehogy má ' a sz ** húzza le a vécét!) A többivel egyetértek, de itt azért megint megálljt kiáltok. Tudom, hogy a mondatban ez nincs benne, és nem is erről szól a történet, de azért nem árt tisztázni, hogy nem a Macintosh
by Újlaki [MNSZKorAP/DOC001899/008429]
-
steVe 07/12/99 12:29:11 Kedves Arrested Development! Rendszerint ezt kérdezed: " Tehát újra: hol vannak a cáfolatok a Bartus könyv állításaival szemben? " A probléma ezzel az, hogy azug állításokat és rágalmakat nagyon nehéz cáfolni. Én nekem ha pl. azt mondanák, hogy cáfoljam meg, hogy tegnap este nem raboltam ki xy bankot, akkor erre csak azt tudnám mondani, hogy otthon voltam, amire persze semmi bizonyíték nincs. Szóval nem tudnám tisztázni magamat. A rágalmakkal mindig ez a baj. Az ember soha sem készül
by steVe [MNSZKorAP/DOC001902/011795]
-
Fogadatlan Prókátor 04/07/99 00:28:30 Ha most kötekedni akarnék, azt mondanám, hogy proxy azért jár kupiba, mert ott legalább a pénzéért felnéznek rá a lányok, mintha okos lenne:))) De persze nem merem ezt mondani, mert rám szólnak:)))))
by Fogadatlan Prókátor [MNSZKorAP/DOC001891/010064]
-
2013-07-05 Szabó Zoltán Mk 3,22-35: " 22. Az írástudók pedig, akik Jeruzsálemből jöttek le, azt mondták, hogy Belzebub van benne, és hogy az ördögök fejedelmének a segítségével űzi ki az ördögöket. 23. Jézus odahívta őket, és példázatokban szólt hozzájuk: " Hogyan űzheti ki a Sátán a Sátánt? 24. Ha egy ország meghasonlik önmagával, nem maradhat meg az az
by Szabó Zoltán [MNSZKorAP/DOC001932/001558]
-
féreg6 05/13/99 13:31:49 Kedves Trebitsch! Logikus az okfejtésed, de ha pusztán az albánok megmentése a feladat, akkor ez még mindig jobb megoldás, mint a bombázás, és az " eredmények " ezt igazolják. DE: Ha figyelmesen elolvastad, amit írtam, akkor láthatnád, hogy csak azt mondtam, hogy a kivásárlás JOBB, mint a bombázás, nem pedig azt, hogy JÓ. Éppen az általad említett kifogások miatt nem szabad ilyen ügyletekbe belemenni nemzetközi szinten. Persze a kifogásaid sem feltétlenül állják meg a helyüket, mert pl. Magyarországon ne kezdtek el hasonló
by féreg6 [MNSZKorAP/DOC001895/010705]
-
Calliope 07/20/99 08:38:51 Újabb teázás? Benne vagyok. De hálás lennék, ha nemcsak azt mondanátok, hogy " KEDD ", hanem azt is, hogy július hányadika...
by Calliope [MNSZKorAP/DOC001901/009884]
-
Józsi az úthengeres 09/23/99 22:04:05 Az én szerszámom sokkal dundibb! Mondhatni kövér! A mondás is azt mondja, hogy kés, villa, ecet, olló, Pampák Királya kezébe nem való. Inkább hagyja, hadd kényeztessem én!!!
by Józsi az úthengeres [MNSZKorAP/DOC001915/007474]
-
rájövök mitől lesz nekem jobb, vagy találok egy megoldást ami lehet, hogy jó lesz és megpróbálom megvalósítani, olyankor mindig hihetetlen energiám van, úgy érzem én bármire képes vagyok. Életem legnagyobb döntéseit mindig ilyenkor hozom. Egyszer elmondtam ezt egy ismerősömnek, és azt mondta, hogy ez nagyon rossz, mert hullámzik a hangulatom, pedig arra kellene törekedni, hogy a jó állapotot folyamatosan fenntartstam. De én azt hiszem ez nem lehetséges, mert mindig lesznek megoldásra váró problémák, és vannak olyan dolgok amik igenis nyomasztják az embert, és
by Seagull [MNSZKorAP/DOC001904/002999]
-
a bűnnek, mimódon élnénk még abban?..... Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt. Mit is tehát? Vétkezzünk -e mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen. " (Róma 6:1-2, 14-15) Jézus azt mondta, hogy " aki ismeri az Én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem " (János 14.21). Jézus parancsolatai senkit sem hatalmaznak fel bűn elkövetésére, éppen ellenkezőleg. Jézus elvárja mindenkitől a szent - bűn nélküli - életet, mert Ő sem követett el semmilyen bűnt. Ilyen értelemben
by Sandor Sandor összes bejegyzése → [MNSZKorAP/DOC001937/010581]