171,426 matches
-
a Spektrum TV-én volt egy műsor, ami kitért az űrhajók lehetséges meghajtásaira, és ott több érdekes tervet mutatot be: - " atombombák " robbantgatása az űrhajó farában. Szerintem ez egy kicsit rángathat, a robbanás hatásának irányításáról nem is beszélve. - " anyag és antianyag összeeresztése " azt mondták, hogy néhány mikrogram üzemanyag elegendő a fénysebesség 10 - 50 %-ának eléréséhez. Kisérleteztek az antianyaggal, és egy gyorsítóban létrehoztek 9 (!!!) db antianyagot (hogy melyik elemi részecske ellenpárját, azt nem modták), és ütköztették " hagyományos " anyaggal. Elvileg az eredmény igazolta a számításaikat. - Féreglyuk A filmben
by Rascal [MNSZKorAP/DOC001906/011090]
-
néhány mikrogram üzemanyag elegendő a fénysebesség 10 - 50 %-ának eléréséhez. Kisérleteztek az antianyaggal, és egy gyorsítóban létrehoztek 9 (!!!) db antianyagot (hogy melyik elemi részecske ellenpárját, azt nem modták), és ütköztették " hagyományos " anyaggal. Elvileg az eredmény igazolta a számításaikat. - Féreglyuk A filmben azt mondták, hogy van már matemetikai modeljük, a gyakorlati megvalósítást némiképp nehezíti, hogy egy szupernóva robbanás energiájának több milliószorosa kell a féreglyuk létrehozásához... ;-( Viszont ha működik, akkor nincs sebesség korlát, gyakorlatilag " térugrást " lehet csinálni. (Persze ez mind csak elmélet, amit megfelelő fentartással kell
by Rascal [MNSZKorAP/DOC001906/011090]
-
02/15/99 09:45:04 Persze, elsosorban az ovek volt a felelosseg, de Jany is egy fereg volt. Persze Csurka Bardossyt is rehabilitalni akarta. A borfejuekrol meg annyit, hogy titeket nem bosszant, hogy a nemet fasisztak utodai ide jarnak megemlekezni peldakepeikrol? Pedig valaki azt mondta, hogy erre mar 50 eve nem lattak fasisztat.
by Rockstar [MNSZKorAP/DOC001884/005563]
-
Katólikus volt, és minden este lefekvéskor Imádkozott a gyerekeivel. Sajnos a sok munka megviselte, és az egészsége megromlott, és már kb 40 évesen leszázalékolták, mert csak alig alig tudott járni. Elment a Katólikus paphoz, hogy imátkozzon érte, de a pap azt mondta, hogy nem imátkozik, és másnak sem szabad imátkoznia érte, hanem neki betegen kell élnie, mert ez az ő keresztje. Jézus pedig azt mondta, hogy " És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem Méltó én
by zsolt7 [MNSZKorAP/DOC001919/002911]
-
leszázalékolták, mert csak alig alig tudott járni. Elment a Katólikus paphoz, hogy imátkozzon érte, de a pap azt mondta, hogy nem imátkozik, és másnak sem szabad imátkoznia érte, hanem neki betegen kell élnie, mert ez az ő keresztje. Jézus pedig azt mondta, hogy " És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem Méltó én Hozzám ". Tehát ez a pap nagyon csúnyán félremagyarázta az ígét, hiszen Jézus egy betegnek sem mondta, hogy ez az ő keresztje, hanem aki
by zsolt7 [MNSZKorAP/DOC001919/002911]
-
a pillanatban minden megváltozott bennem. Azonnal tudtam, hogy a Biblia nem mese, hanem Isten beszéde. Azonnal el tudtam hinni, hogy isten teremtette a földet, és az eget, és minden látható dolgot. Ahogy elmondtam az imát azonnal meg akartam keresztelkedni, de azt mondták, hogy csak 2 nap mulva lesz rá lehetőségem. Nagyon vártam, hogy leteljen a 2 nap. Amikor megkeresztelkedtem, a beteg ismerősöm is megkeresztelkedett. Amikor a beteg ismerősöm kijött a víz alol, teljesen egészséges volt. Isten meggyógyította. Az ismerősöm ujra elkezdett dolgozni. Válalkozó
by zsolt7 [MNSZKorAP/DOC001919/002911]
-
2013-08-20 Szöcsbi full hd alatt kevés? nekem eddig azt mondták hogy fölött kevés.na de alatt játszok. bár tervezek 1 monitor cserét is.
by Szöcsbi [MNSZKorAP/DOC001984/007824]
-
és Kossuth Lajos mauzóleumánál azzal szembesültünk, hogy két elszáradt koszorú volt az emlékhely bejáratánál, a lépcső mentén pedig nőtt a gaz " - számolt be élményeiről. Az InfoRádió megkereste az ügyben a Nemzeti Örökség Intézetét is. Radnainé dr. Fogarasi Katalin elnök kérdésünkre azt mondta, hogy a szervezet a sírok rendben tartásában tud részt venni, viszont az intézet költségvetéséhez mérten újítják fel a sírokat. Hangsúlyozta, hogy a Fiumei úti temetőben az első félévben hat síremléket újítottak fel, a következő ütemben ennél többet renoválnak. Az intézetvezető arról
by InfoRádió [MNSZKorAP/DOC001940/015023]
-
keleti katonai bázist jelentik. Al-Karadawi seik volt aki kijelentette élő tv adásban hogy nem baj az ha a szír népneke egy harmada meghalna, de lekell váltani a szír kormányt és helyette Iszlám rendszert létre hozni, szintén ő volt az aki azt mondta hogy hogyha Mohamed próféta élne a napjainkban akkor kéz a kézben harcolna a Náto oldalán.. Érdemes tudni hogy Jeruzsálem főmuftija Salah Al-din Abu Arafa többször antikrisztusnak hívta Karadawi sejket a logikátlan kizárolag Amerika érdekeit képviselő prédikációi miatt az Iszlám nevében, többször
by Nagy Csaba [MNSZKorAP/DOC001935/001971]
-
38 07/22/98 10:59:00 Források: Kossuth Rádió, Szabadbattyány, BBC, MTV1, HVG, Népszabó, szükség esetén kiegészítő irodalom (ma pl. zöld Világgazdaság, Magyar Fórum, MaNCs, 168h, etc.) sok utazás, itt-ott ismerősők, plus át kell látni a dolgokat. A III/III-nál talán azt mondanák, hogy szürke hírszerzés, amikor adatokból, tényekből, megírt dolgokból is le lehet vezetni a lényeget. Vagy Te melyik csatornát nézted, hogy nem tűnt fel a " rendszerváltás " lényege?
by 38 [MNSZKorAP/DOC001873/001059]
-
2013-08-20 Mihály Lajos Uhlár - Az asszony, látod, olyasmi: akármennyit tanulmányozod, mindig tökéletesen más. - Akkor jobb nem tanulmányozni. - Dehogynem. Egy matematikus azt mondta, hogy nem az igazság fölfedezése a gyönyör, hanem a keresése. Lev Tolsztoj
by Mihály Lajos Uhlár [MNSZKorAP/DOC001980/018312]
-
2013-07-05 Felker Lajos A parasztok panaszkodnak a téeszelnöknek, hogy sok a szúnyog a földeken és nem lehet tőlük dolgozni. Erre Ő azt mondja, hogy az nem létezik mert már évek óta ott dolgoznak az emberek és sohasem panaszkodtak még ilyesmiért. Erre fogják a téeszelnököt és kiviszik a földre és levetkőztetve kikötözik egy fához. Másnap mennek az emberek megnézni az elnököt, hogy mi van vele
by Felker Lajos [MNSZKorAP/DOC001923/006689]
-
hülye: úgy néz ki, szegény John Zeronak is üldözési mániája van... A magától átkapcsoló Windows (98) ezek szerint azért még sem csak fikció. Egyvalamiben egyetértünk: én is biztos vagyok benne, hogy nem a mesterséges intelligencia működteti a dolgot. Talán, ha azt mondjuk, hogy a mesterséges unintelligencia... Örülök, hogy te ilyen lelkes vagy, és magad állsz neki a hibakeresésnek. Én sajnos, dolgozni szeretnék a géppel. Tudom, hogy a gép nem arra való, hanemaz újabb update-ek, upgrade-ek, verziók és javítókészletek, valamint javitókészlet-javítókészletek betöltésére és installálására
by Újlaki [MNSZKorAP/DOC001907/012948]
-
szabadkőműves lobbik meg az összes többi lobbi csinálja. Ez a probléma " - mondta. (Nemrég arról beszélt, hogy a Vatikánban is van meleglobbi.) Elérkezett a könyörületesség ideje A repülőúton más kérdések is szóba kerültek, így a női papság kérdése is, amiről Ferenc azt mondta, hogy az egyház nemet mondott rá, " ez az ajtó zárva van ", de a nők szerepét nem kellene behatárolni. " Nem korlátozhatjuk a nők egyházi szerepét arra, hogy ministránsok legyenek, vagy a jótékonysági akciókat irányítsák, ennél többre van szükség " - mondta. Ferenc pápa szólt
by Origo [MNSZKorAP/DOC001945/006050]
-
legyenek, vagy a jótékonysági akciókat irányítsák, ennél többre van szükség " - mondta. Ferenc pápa szólt a külön élőknek és elváltaknak az egyházba való visszafogadásáról is, azt hangoztatva, hogy velük szemben elérkezett a könyörületesség ideje. Szóba került a vatikáni bank is, amelyről azt mondta, hogy még nem döntött az esetleges átalakításáról. Azt mondta, a bank szerepének átvizsgálására kijelölt bizottság véleményében bízik: " nem tudom, mi lesz az IOR-ból, de akármi is legyen, fontos, hogy átlátható és becsületes legyen ". Hozzá kell szokni a normális élethez Az újságírók
by Origo [MNSZKorAP/DOC001945/006050]
-
háló, amely beborítja a Földet. Ez annyira halálos kimenetelű, hogy csak nagyon kevesen értik meg hogy milyen szinten van a velejáró álnokság. De legyetek tudatában annak, hogy ezt a tervet - melynek részleteit a világ tudomására fogják hozni, éspedig azok, akik azt mondják, hogy Egyházamat képviselik a Földön - elétek fogják terjeszteni, és el fogják várni tőletek, hogy elfogadjátok azt. Aztán azt fogják követelni tőletek, hogy lenyeljétek azt, mivel nem adnak más választási lehetőséget számotokra. Amit minden fondorlatosság leple alatt kérni fognak tőletek: hogy megtagadjatok
by JézusAtyánk Fényköre [MNSZKorAP/DOC001951/011294]
-
Árpi 01/27/99 22:19:00 Kimaradt valami! csutak! Hazudnék, ha azt mondanám, hogy átérzem a fájdalmad. Nem tudom átérezni, nem is szeretném megtanulni soha.
by Árpi [MNSZKorAP/DOC001879/002430]
-
2013-07-29 Johnny Depp a visszavonuláson gondolkozik Múlt hónapban, Johnny Depp a Rolling Stone magazinnak azt mondta, hogy nem hiszi, hogy még 10 évig... CineStar
[MNSZKorAP/DOC001943/002041]
-
mondani. Sajnálom a betegeket, tényleg jó lenne mindegyiküknek egy szebb környezetben élni. De egyedül, életképtelenek, még akkor is, ha egy ápolój velük van. Nem a rossz szándék, vagy az embertelenség íratta velem a mondókámat, hanem a realitás. Miért lenne jobb azt mondani, hogy jó hogy elköltöztek, amikor az nekik ROSSZ! Miért nem értitek meg, hogy így nem lehet ezt a problémát megoldani. Statisztikát lehet javítani, de ebben az esetben ez nagyon kevés..
by bcsi [MNSZKorAP/DOC001892/002737]
-
2013-08-23 Patrik Serbán Ismerős szitu, a mai nap folyamán óránként elmegy a net 1-2 percre. Komolyan, nem telik el 1 óra anélkül hogy anyáznék a net miatt.... Cseréltek már modemet, elismerték hogy náluk a hiba.... azt mondták hogy kijavították stb.... a szart! ÉS az a vicc hogy ez mindennapossá vált!
by Patrik Serbán [MNSZKorAP/DOC001997/006559]
-
Szent István kisebbik legendája (ill. ezt átvéve a Hartvik-féle legenda) említi Esztergomot István születése helyeként, de ez az adat István-korabeli forrással nem igazolható. A mai bazilika északi lépcsőtornya mellett helyezkedett el a Szent István protomártír-templom, amelyről egy 1397-es cannonica visitatio azt mondja, hogy a mellette fekvő, kápolnává átalakított szobában született. f [2] A helyet ma emléktábla jelöli. István a 970 és 980 közötti időszakban születhetett. Születésének évét a 14. században írt Képes krónika 969-ben adja meg. F [3] Nevének eredete Születésekor a türk
by Madácsi Katalin [MNSZKorAP/DOC001956/015505]
-
hittem, azt elveszíteni, a magányban túlélni, mindent feladni, padlóra kerülni és talpra állni!!!:( Voltak és vannak, kik betegségeim nem hitték el, sőt leszázalékolásomban sem hittek, mondván nem vagyok olyan beteg és fiatal korom miatt esélyen sincsen!!:( Ezeknek az embereknek csak azt mondom, hogy legyen részük benne amiben voltam, s vagyok, legyenek a sorstársaim, megnézném azok után hogyan nyilvánulnak meg életem megítélésében!! Szerencsére már túl vagyok azon, hogy figyelembe vegyem az emberek ítélkezését, megjegyzését!:) Nem érdekel senki véleménye, az én életemről magam döntök, tetszik
by Rozál Csige [MNSZKorAP/DOC001945/010990]
-
mert ott helyben bepisil. Égtünk mind a hárman, de a vicc az volt, hogy a srác arca VÉGIG rezzenéstelen maradt. 4. Táborban voltunk, az utolsó napon. Ilyenkor mindig táncolunk, mivel a sulim szervezte, és gimibe járok, ezért nem túlzok, ha azt mondom, hogy voltunk vagy kétszázan. Na szóval, a fiúk álltak a belső körön, a lányok a külső körön. Countrysat táncoltunk, amikor jött egy madársereg. Szépen csodáltuk tánc közben, amikor egy toccsanást érzek a fejemen. Sikeresen belenyúltam a híg madárfosba. A párom meg
by I Belive I Can Fly :$ [MNSZKorAP/DOC001937/000788]
-
elhatározta, hogy kitiltja a zsidókat a Vatikánból. A zsidók felháborodtak, ezért a pápa beleegyezett, hogy ha egy zsidó le tudja győzni teológiai vitában, maradhatnak. A zsidók egy bölcsességéről ismert rabbit választanak, hogy kiálljon a pápával a vallási párbajra. A rabbi azt mondja, hogy tegyék érdekesebbé a vitát és egyiküknek se legyen szabad beszélni. A pápa beleegyezett. A vita napján a pápa és a rabbi leültek egymással szemben, a hívek köréjük gyűltek. - A pápa felemelte három ujját. - A rabbi erre felmutatta egy ujját. - A
by Brent Resner [MNSZKorAP/DOC001923/006459]
-
a bűnözés kezelésében, de megoldani természetesen nem tudná, ahogy önmagában semmi sem. Ezen kívül: nem ítélkezésről van itt szó, mint az állam esetében. Önvédelemről. Vagyis arról, hogy ne patikamérlegen méricskélje a jog, hogy most akkor milyen mértékben védhettem magam, hanem azt mondaná, hogy bizonyos esetekben az arányosság követelményéhez a támadónak automatikusan nincs joga. Lemondott erről, amikor (meghatározott, szűkörű esetekben) mégis támadott. Rendőrök szokták példának felhozni, hogy van 1-2 másodpercük arra a döntésre (= arányosság mérlegelése) amit a bíróságon aztán hónapokig vitatnak. Nem méltányos eljárás
by Trebitsch [MNSZKorAP/DOC001893/012408]