> 171,226 matches
-
Zak 09/14/99 13:29:22 nem azt mondtam, hogy a többiek márkajelzés nélkül járnak, meg nem azt, hogy baj az egyéni kinézet, hanem azt hogy az én ízlésemnek már eltúlzott ez a VW-jelvény és az efféle mentalitás, pláne egy Bauhaus-dizájn, végletekig leegyszerűsített vonalvezetésű autón. Azért a Golf I.-II. -III
by Zak [MNSZKorAP/DOC001914/009746]
-
ilyen kinevezést aláírt. Ettől függetlenül is vannak észrevételei a Független Kisgazdapártnak a mostani előterjesztéssel kapcsolatban, ugyanis akkor, amikor az 1994. évi országgyűlési választásokat követően a kormány felállt, akkor a kormány már egy ízben előterjesztette a minisztériumok felsorolásával kapcsolatos igényeit. Akkor azt mondotta, hogy ezzel az egész ciklusra rendezi ezt a kérdést. Most kiderült, hogy az állampárti sztereotípiáktól a Horn-kormány érthető okok miatt nem tud megszabadulni, mert a tényleges, valóságos intézkedések helyett a formális rendelkezésekben látja a megoldást. (17.10) Így új pecsétek csináltatásával, új
by DR. TORGYÁN JÓZSEF [MNSZKorAP/DOC001815/004039]
-
igazodnak. Az értelmiség megnyilvánulásaiban én azt tapasztalom, hogy alapvetően az érdekli őket, ami Amerikában, ami Európában, ami Japánban stb. történik. És Ön, nézek rá a lehető legnyíltabb tekintettel, s egy efféle tekintetre biztatom őt is, itt ül velem szemben, és azt mondja, hogy az értelmiség a hagyományos kultúrában él? Hogy kultúrájának az alapja a hagyomány? Nekem, mondom, minden egyes találkozás után az az egyértelmű benyomásom, hogy az értelmiség a maga egykori kultúrájával már nem áll kapcsolatban, már csak üres kijelentések szintjén reagál arra
[MNSZKorAP/DOC000823/000001]
-
Tehát ránk van bízva, épp melyiket hozzuk szóba. És szóba, mondom Wunak, én ma a kertművészetet hoznám, erről szeretném a véleményét megtudni: hogy ugyanis a kínai kertnek ő, Wu úr éppen Wuxiből érkezvén, miben látja a lényegét, lehet -e még azt mondani, hogy az ember ma egyes egyedül egy suzhoui kertbe menekülhet, ha elmélyedni, ha gondolkodni s ha elmerülni akar egy szépségben, amely már minden másból kiveszett. Wu nagyon sokáig nem válaszol. Olyan sokáig, hogy az asztal mellett mindenki zavarba jön. Zavarba, de
[MNSZKorAP/DOC000823/000001]
-
szajha 07/25/99 16:07:26 Figyuzz Fülig, Induljunk onnan, hogy azt mondta, hogy kivette.... A rohadék átvert. Ebböl kifolyólag, meg másból is 5 hónapig nem volt masina a közelben. A gyereket felnevelem egyedül is. Igy csak az enyém. Egyetlen kókadtfarkat sem engedek a közelibe. Csak azért, hogy tudjad, hogy ilyenek vagytok. Szarházik. Mind
by szajha [MNSZKorAP/DOC001906/009558]
-
azzal kapcsolatosan. Ez egy 1500 négyzetméter területű beruházás, ami az én megítélésem szerint nem igazodik kifejezetten a kórház méreteihez. Ennek tervezett beruházási költsége - emlékezetem szerint - 350 millió. Erre azért kérdezek rá, mert ebből az anyagból ez nem derül ki, hiszen azt mondja, hogy mind a patológiára, mind a kazánház-rekonstrukcióra, illetve -beruházásra összességében 522 millió forint lett eredetileg előirányozva; ebből nem derül ki, hogy az egyikre, illetve a másikra mennyi. A másik pedig: itt van egy újpesti patológiai beruházás, amit az elmúlt esztendőben indítottunk
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
egy ambuláns ellátást, elsősorban járóbetegek számára. Van létjogosultsága meghatározott területeken, meghatározott indikációval. Tehát akik teljesen le akarják írni vagy el akarják tüntetni a természetgyógyászatot, azoknak nincs igazuk. Vannak orvosok, akik ezzel foglalkoznak, van természetgyógyászati szakmai kollégium is, tehát nem lehet azt mondani, hogy az egészségügyben ez egy teljesen elutált terület lenne. Azonban a kórházi ellátást én szakmailag mindig is túlzottnak tartottam. Ezért amikor kiderült, hogy az Egészségbiztosító Pénztár nem finanszírozza, teljesen természetesnek és nagyon jó dolognak tartottam - és tartom ma is -, hogy rehabilitációs
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
meggyorsítsuk és az aktív ellátás után a rehabilitációt ebben az intézményben folytassuk. A fővárosnak nincs rehabilitációs intézménye, több osztály foglalkozik ezzel, de ezeknek a szakmai összefogása nem biztosított. Tehát én szakmailag a rehabilitáció erősítését mindenképpen fontosnak tartom. Horváth képviselő úrnak azt mondanám, hogy ez az érdi vállalat ugyanaz. Miután a Rókusban dolgoztam, tudom, hogy ott is ők voltak. 1986-ban megbuktak a Rókus Kórház építése során. Ennélfogva számomra teljesen egyértelmű ennek a cégnek a minősítése. A revizori jelentésekkel kapcsolatban azt tudom elmondani, hogy a
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
(3) bekezdésére hivatkoznék, amelyek szerint párhuzamos szabályozás nem létezik, mert az jogellenes, és az alapvető jogokra és kötelezettségekre kiterjedően sem lehet másodlagos szabályozás, ami a rendeleten kívül van. Attól a pillanattól kezdődően, hogy működik egy rendelet, ami két fő elemében azt mondja, hogy éjfélig díszkivilágítás van, és fölsorolja mindazokat, amikre ez vonatkozik, a díszkivilágítás éjfél előtti időpontjának szabályozási lehetősége és az érintett épületeknek akár kibővítése, akár csökkentése a jogalkotási törvény szerint is jogellenes, bárhova is legyen telepítve ennek a szabályozása. Egyrészt azt kérem
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
múltammal kérkedni, de a történet úgy szól, hogy a városvédő egyesületek alapításakor behívattak a " fehér ház " -ba, majd kijelölték Kornidesz Mihályt, hogy ő legyen az, aki engem megfegyelmez. Zajlottak az események, majd egyszer csak találkozom vele a televízió folyosóján, és azt mondja, hogy: magát ismerem. Mondom, ez igaz. Azt mondja: de maga nem tudja, hogy én leszek itt az elnök. Mondom, hogy ez valóban újdonság nekem. Azt mondja: maga szerint mit kellene csinálni, mikor beiktatnak. Mondom: nézze, van a televízió lépcsőházának három lépcsősora
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
és bizottságok szerepét. Erről ennyit, ez az, amit a bizottságunk foglalkozott a dologgal. Személyes véleményem: nem teljesen értem, hogy miről folyik a vita, Rusznák úr nem mondta, hogy rossz a rendelet. Rusznák úr nem mondta, hogy rossz a rendelet, hanem azt mondta, hogy ennek egy speciális kis szegmensében kellene egy picit változtatni rajta; ami annak lehetőségét, amit Böhm úr felvetett - hogy olyan dolgok kerüljenek a tojásba, amit nem akarunk, hogy belekerüljenek -, nem növeli meg, hanem inkább csökkenti. És ha már a tojásban lévő
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
vesszük, hogy az útfelújításra 975 millió jut, és most fogadtunk el egy körülbelül 900 milliós programot, ami jelentős, de nyilván az útvonal hosszát tekintve nem annyira sok. A következő kérdésekre adott választ - két kérdés volt gyakorlatilag - értettem. A harmadik kérdésre azt mondja, hogy készült egy program, és ez ' 95-98. évekre vonatkozóan a stratégiát meghatározta, három évre 2 milliárd 181 milliót, ami összességében 727 millió forintot tartalmaz évente. Az nem derült ki ebből az anyagból - bár már csak 2000-ig szól a válasz -, hogy valójában
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
jobban előtérbe kerüljön, és nem is kell őket külön megszervezni. A Kerületi Küldöttek Kollégiumának 5. számú javaslatát szintén nem tudom támogatni, mert a rendeletben ilyen kötelezettséget nem tud vállalni a főváros a jövőre nézve. A 6. pontot nem támogatom. Inkább azt mondom, hogy melyiket tudom elfogadni. Az utolsót, nevezetesen, hogy a pályázat kiírásának határideje június 15. legyen, és szeptember 1-jéig kell elbírálni a pályázatot; ha ezt a Kerületi Küldöttek Kollégiuma így látja helyesebbnek, akkor befogadom ezt a javaslatot. Itt is meg kell jegyeznem, hogy ne
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
MIÉP): Ugyanerre a témára szeretnék visszatérni. Úgy gondolom, ha több változat van, nem elegendő, hogy az előterjesztő kijelenti, ezt támogatja, hanem vagy visszavonja, vagy szavazzuk meg a változatokat. DR. TIBA ZSOLT főjegyző: Valóban lehetséges, hogy nem elegendő, ha az előterjesztő azt mondja, hogy mit támogat, ezen el lehetne vitatkozni más esetben. Jelen esetben az előterjesztő a következőket mondotta, ha jól emlékszem: az A-t támogatom, és ha kell, úgy nyilatkozom, hogy mint előterjesztő ezt nyújtom be előterjesztésként. Tehát innentől kezdve nem kell azt megvitatnunk
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
kezdve nem kell azt megvitatnunk, hogy mi a jó fogalmazás az első esetben, mert ezzel a megjegyzéssel szerintem egyértelművé tette az ügyet. Ezért is volt a szavazás így. MARSI PÉTER PÁL (MIÉP): Ez már majdnem közelít a jóhoz. Továbbra is azt mondom, hogy az előterjesztő vagy visszavonja, de nem plenáris nyilatkozat egy ilyen vállvonogatás. Tehát vagy visszavonja egyértelműen, nekünk van egy előterjesztésünk, itt van előttem, nem vagyok köteles odafigyelni, hogy melyik vállát húzza meg az előterjesztő. Úgyhogy kérem, a változatokat szavazzuk meg külön-külön
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
vélemény is, például az, hogy az Állatkert területe kicsi. Mihez képest kicsi? Európában számtalan ilyen állatkert van, nagyon jól működnek, ez az állatkert is ugyanekkora területen, pontosan ilyen jól tud működni. Hasonló a helyzet a Vidám Parkkal is, erről is azt mondták, hogy túl kicsi, néha pedig azt, hogy túl nagy. Ugyanekkora területen más vidám parkok nagyon jól működnek. Ezért én bátran merem javasolni, hogy nyugodtan folytassuk le a privatizációt nem egy, hanem két lépcsőben, és az első lépcsőben próbáljunk meg tárgyalni azokkal
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
üzemegészségügy megszüntetése, mintegy 70 fő elbocsátása 3, 9 millió forint mínuszt jelentett az intézetnek. Látható, hogy a kórház összlétszámához viszonyítva a Balassa János Kórháznak volt a legnagyobb üzemegészségügyi szolgálata. A dolgozók felmentése 29, 6 millió forintba került. Ezzel kapcsolatosan csak azt mondanám, hogy jelenleg 50-en perelik a bíróságnál, mivel nem kapták meg a végkielégítést - ezt csak beszúrva -, melynek kompenzálására csak 15, 3 millió forintot kapott az intézet. A kórház struktúraváltása miatt 9, 6 millió forintot fizetett ki az intézet, kompenzálást nem kapott. A
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
kivéve, ahol ezt törvény kizárja. Nem egy olyan eset van, amit a polgári törvénykönyv ír elő egyhangú határozattal, így például a közös tulajdonban lévő részek értékesítése. Tehát nem lehet egy olyan előterjesztést - gondolom, nem illik - a Közgyűlés elé hozni, ahol azt mondjuk, hogy mindenütt legyen elég a kétharmad. Tehát ez a megszorítás legyen, hogy kétharmad, ahol azt törvény nem zárja ki. Ezzel a módosító javaslattal javaslom az elfogadást. ELŐADÓ: Előterjesztőként befogadom ezt a módosító indítványt. ELNÖK: Akkor erről nem fogunk szavazni. Győri Péter
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
útra, illetve följön a Rózsadombra. Hiszen ez így működik, ha valahol nem lehet közlekedni, akkor átterelődik és minél inkább beljebb jön. Maga az a gondolat, hogy villamosközlekedés legyen és így oldódjon meg, természetesen egy jó gondolat. Csatlakozom Bubla képviselőtársamhoz, aki azt mondotta, hogy korábban legyen megvalósítható. úgy gondolom, az volna a helyes, ha nem ' 96 és ' 98 vége közötti beruházás lenne, hanem ' 97-ben történne a befejezés. Nem hiszem, hogy ez egy akkora program lenne, ami két évnél többet venne igénybe. El kellene tekintetni
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
a lejárt határidejű határozatok sorában merülnének fel először. Nem, a határidő tartható az eredetiek szerint, ahogy azt a főpolgármester-helyettes úr jelezte. ELNÖK: Ritterné Vajta Mária RITTERNÉ VAJTA MÁRIA (MDF): Én nem mondtam azt, hogy a kulturális bizottság határozatot hozott. Én azt mondtam, hogy foglalkoztunk érintőlegesen ezzel a kérdéssel, és a kulturális bizottságnak volt olyan aggálya, hogy nem megfelelő ügykezelés mellett bármelyik tevékenység sérelmet szenvedhet. úgy emlékszem, kedves képviselőtársaim, még arra is született javaslat, hogy külön, kiemelten figyeljük meg és számoltassuk be az intézményt
Jegyzőkönyv [MNSZKorAP/DOC001751/000020]
-
verekdesbe keveredett (videk, elcsavargott otthonrol), ugy jott haza, hogy a hus cafatokban logott rola, az allatorvos el akarta altatani, a baratnom nem hagyta, es kb 3 het telt el, es nagyjabol semmi baja. Szoval mi az a hatar ami utan azt mondod, hogy ne tovabb? Nem azt mondom, hogy mindenbol fel lehett gyogyulni, de vannak olyan pillanatnyilag teljesen elviselhetetlennek erzett dolgok, amibol fel lehet gyogyulni, es lehetsz Te eppen az ezer kozul az egy aki valahogy kigyogyul egy halallos ko'rbo ' l. Ha meg
by jenny [MNSZKorAP/DOC001890/012863]
-
jott haza, hogy a hus cafatokban logott rola, az allatorvos el akarta altatani, a baratnom nem hagyta, es kb 3 het telt el, es nagyjabol semmi baja. Szoval mi az a hatar ami utan azt mondod, hogy ne tovabb? Nem azt mondom, hogy mindenbol fel lehett gyogyulni, de vannak olyan pillanatnyilag teljesen elviselhetetlennek erzett dolgok, amibol fel lehet gyogyulni, es lehetsz Te eppen az ezer kozul az egy aki valahogy kigyogyul egy halallos ko'rbo ' l. Ha meg tenyleg ugy erzed, hogy nem akarod
by jenny [MNSZKorAP/DOC001890/012863]
-
ds9 05/11/99 09:47:59 Végül megtaláltam a Lucas-szal készített teljes beszélgetést, ami egy kicsit azért teljesebb (és jobb is). A várakozás: A felfokozott várakozással kapcsolatban azt mondta, hogy a Lucasfilm és ő, " megpróbáltunk mindent, hogy a film ne legyen ennyire a felfokozott várakozás központjában. Ez úgy tűnik kicsúszott az irányításunk alól és túlfűtött lett végül is. Ez ellen semmit sem lehet tenni. " A rajongók: Amikor a rajongók szóba
by ds9 [MNSZKorAP/DOC001877/011572]
-
Sokkal fenköltebb címet szerettek volna, de szerintem ez egy teljesen jó cím egy régimódi sorozat egyik epizódja számára. " " Szerintem öregebbek lettek és azt hiszik, hogy ez a film nekik készült pedig nem. Azt hiszem ez az oka annak, hogy sokan azt mondják, hogy ez a film sokkal gyerekbarátabb mint a többi film, ami egyébként tökéletesen nem igaz. Csak arról van szó, hogy az eredeti rajongók elfelejtették, hogy mi is ragadta meg őket először amikor ezeket a filmeket látták. " Lucas-nak arra is volt ideje
by ds9 [MNSZKorAP/DOC001877/011572]
-
alább kispados hasonlatot írt, rémlik nekem egy női magazinban írta valaki: hogy egy nő akkor tesz jól, ha tud úgy viselkedni mintha többen is ülnének nála a kispadon még akkor is ha közel s távol senki sincs. Lehet, hogy erre azt mondjátok, hogy baromság de ez az egész Önbizalom kérdése SZVSZ és a hímneműekre is vonatkozik. Gekko! Az ismerkedés valóban nehéz dolog, ha közvetlenül nem is tudsz lányokkal megismerkedni akkor talán a haverokon keresztül. Előbb-utóbb valakinek lesz lányismerőse vagy nagyobb társasága ahol lányok
by Theodore [MNSZKorAP/DOC001910/010534]