171,426 matches
-
2013-07-05 tulipánani Utazott mostanában valaki a SUN FUN irodával? Arra lennék kíváncsi az ő vasárnap 9:10-kor induló járatai pontosan indulnak -e. A hölgy az irodában azt mondta, hogy ő nem tud jelentős késésekről, ami ugye nem azt jelenti, hogy valóban nincs. Ők is TS gépekkel mennek. Akár milyen pozitív az ember hozzáállása ezekhez a dolgokhoz azér mégis rossz így indítani egy nyaralást./ több órás késés -1 nap/
by tulipánani [MNSZKorAP/DOC001932/011244]
-
van, hogy nem ő a vesztes. Biztos meg lehetne ezt játszani, ha ilyenek lennének a szabályok. Ugyanakkor az ilyen sportjátékok szabályait okos/értelmes/sokszor szép/logikusan gondolkodó emberek írják. Tapasztalati úton. Soksok év tapasztalatai alapján. Nem akarnak ám ők senkit szopatni azzal, ha azt mondják, hogy a nyertes a nyertes a többi meg nem az. Azok még lehetnek. Mert talán láttak már olyan szituációt, hogy a csávókám kiállt a pályára majd befutott harmadikként és örömtáncot járt, hogy " nem én lettem az utolsó köcsögök " és közben letolta
by Chriswell [MNSZKorAP/DOC001983/000445]
-
mélyen a szenzorok elméleti működésébe. Sokkal inkább az izgat, hogy gyakorlatban mire képesek. Szóval simán lehet igazad van, de így elsőre nem egészen értem azt amit írtál. Eddig azt hittem hosszú exponál a túlmelegedés jelenti a legnagyobb gondot, most akkor azt mondod hogy nem is ez a gond? És az E-M5 azért jó hosszúexpoban, mert közben többször kiüríti a szenzor telítettségét? Mondom nem tartom kizártnak, hogy ez így van, de én eddig azt hittem ezt az expo megszakítása nélkül nem lehet ezt megtenni
by FEDman [MNSZKorAP/DOC001982/014970]
-
Láttam, hogy az emberek folyton a szabadságra hivatkoznak, holott ezen alapvető joguk mellett, annál inkább rabszolgái szüleik vágyainak, egy olyan házastársnak, akinek annak idején megígérték, hogy " holtomiglan-holtodiglan " kitartanak mellette, az üzlet mérlegének, a rendszernek, félbemaradt projekteknek, szerelmeknek, akiknek nem tudták azt mondani, hogy " nem " vagy, hogy " elég ", a hétvégéknek, amelyeken kötelező együtt ebédelniük olyan emberekkel, akikhez semmi kedvük. Rabszolgái a luxusnak, a luxus látszatának és a luxus látszatának látszatának. Rabszolgái egy olyan életnek, amit nem ők választottak maguknak, csak elhatározták, hogy végigcsinálják - mert
by Girincsi Ibolya [MNSZKorAP/DOC001949/005129]
-
amelyik a koronát őrizte... A Magyar Múzeumok Biztonsági Főnöke... Egyesületünk GAZDASÁGI IGAZGATÓJA... Számtalan ügyvédi iroda vezetője és nagyon sok gazdasági társaság könyvelője is egyben... Focizik egy kis sráccal. mert ha már ígérte, akkor... A meleg nem lehet akadály! Meje valaki azt mondani, hogy mi igazgatónk, nem egy igazán súlyos egyéniség!!! Azt mondják, hogy a FIZIKA szerint, a legtökéletesebb test a GÖMB! Még néhány kiló, és.... megyek a szépségversenyre. SZÉP KÖVÉR CÍMÉRT SZÁLLOK HARCBA!!! Benevezek a 400 méteres váltófutásba... Botom már van....! Csokoládé, édesség
by Lajos Villás [MNSZKorAP/DOC001934/014197]
-
33. Véres, gennyes széklet: levél és hajtás-tea. 34. Vérmérgezés ellen, illetve megelőzésére: levél pépje. 35. Vérzékenységre: levél és hajtás-tea. 36. Vérzés elállítására: levél és felsőhajtás-tea. 37. Zúzott, horzsolt sebekre: egész növényből készített teával lemosás. 38. Ha pasinak akarod adni, elég azt mondani, hogy afrodiziákum, és meglátod, fénysebességgel beveszi! Ami saját tapasztalat, hogy frissen, nyersen fogyasztva gyors erőnlétet biztosít. Az édes ízeket kedvelők kevésbé érzik keserűnek, mint a sókedvelők. quot; Sós szájúakquot; csipkedjék bele a leveleket egy kávéskanálnyi fahéjas mézbe, semmi kellemetlen keserű ízt
by Károly Lapat [MNSZKorAP/DOC001949/011637]
-
Wágner úr 10/17/99 08:33:37 Hm, érdekes! Mindig akadnak egyes, önmagukban buta és semmi-emberek, akik, ha úgy adódik, akkor egy-egy nagy egyéniség fényében szeretnek sütkérezni (legalább abból részesedjenek, ha már önmagukban erre nem képesek) - ilyenkor azt mondják, hogy mi ilyen nép vagyunk, igy aztán én is a Nobel-díjas (világbajnok, akármigyőztes, akármihíres stb.) nemzet vagyok, a többi meg csak úgy ott van, izé, pontosabban sehol sincs hozzánk képest, meg lám, most is ezek miket odacsináltak... Na, ezek az ilyen
by Wágner úr [MNSZKorAP/DOC001916/008905]
-
(1) bekezdésében nincs kivétel, így két megoldás áll előttünk: vagy egyidejűleg benyújtunk egy alkotmánymódosításra irányuló javaslatot, vagy ha ez a törvényjavaslat így születik meg, alkotmányellenes lesz. A másik alkotmányossági kifogásunk a 40 §, az alkotmány 40/A § (2) bekezdéséhez kapcsolódik. Ez pedig azt mondja, hogy a nemzetbiztonsági tevékenységgel kapcsolatos szabályozás a jelen levő országgyűlési képviselők kétharmadának szavazatát igényli. És itt szeretnék kitérni arra a szóra, hogy tevékenység. Tehát nem minden, ami a nemzetbiztonsággal kapcsolatos, hanem csak a tevékenység. Szomorúan hallottam a miniszter úrnak az expozéban
by DR. DÁVID IBOLYA [MNSZKorAP/DOC001815/018024]
-
pedig a nemzetbiztonság jogszerű működéséhez - ahogy a törvényjavaslat fogalmaz. De szeretném megkérdezni, hogy a védelem alá eső tisztségek közül a többi közjogi méltóság miért nem esik át ugyanazon a nemzetbiztonsági szűrőn és vizsgálaton, mint amilyen indokkal - és itt megint csak azt mondom, hogy a javaslat szerinti indokolással - ez a három kör alá esik a nemzetbiztonsági vizsgálatnak. Nem hinném, hogy egy orwelli világ köszön vissza ebből a megfogalmazásból, de félek attól, hogy ha a felsorolt közjogi méltóságokat végignézem, ők bizony fontos és nagyon bizalmas
by DR. DÁVID IBOLYA [MNSZKorAP/DOC001815/018024]
-
volt, sokkal tisztább, mint ma, amikor már több méteres homok rakódott a terepre, amelyből az egyes piramisokat nem lehet " kiragadni ", s mindez az emberek halál utáni életben való vakhitét szolgálta. A film végül a vezető régész véleményével zárult, aki lényegében azt mondta, hogy a külső civilizációk feltételezése tulajdonképpen a könnyű végén fogja meg a kérdést, igazából elkerüli a válaszadást, mert szerinte az igazi csoda, misztikum az, hogy itt emberek tömegének lelkesedése, kitartása és tudása, de egyben mérhetetlen szenvedése hozta létre ezeket a fantasztikus
by rolling [MNSZKorAP/DOC001884/006086]
-
tisztában kellene lennetek. Balász felvetése egyrészt jogos, Jézus valóban azt mondta, Márk 12:17. És felelvén Jézus, monda nékik: Adjátok meg ami a Császáré, a Császárnak, és ami az Istené, az Istennek. És elálmélkodának ő rajta. Amikor Jézus a jövedelemmel kapcsolatban azt mondta, hogy annak egy része " Istené ", akkor a bibliai tized fizetésére értette. Erre sok igét lehet találni a Bibliában, a lényeg az, hogy aki nem fizet tizedet, az nem tartozik Isten népe közé. 1. Mózes 4:4. És Ábel is vive az ő
by faithful [MNSZKorAP/DOC001877/003714]
-
A CSATÁK NÉLKÜL MA NAM LENNE MAGYARORSZÁG A BRENTAI csata 899. szeptember 24. És minő meglepetés a Tisztelt Nagyérdemű, hogy ez a csata sem, s-amint látni fogjuk a " kalandozás " nem a terület megszerzésére irányuló hadművelet volt. Ugye már nem mondok újdonságot, ha azt mondom, hogy erre a hadműveletre is a magyarokat behívták, és csak a megrendelést hajtották végre! Lássuk az előzményeket: Ebben az időben ezen a területen három erő feszült egymásnak, Arnulf keleti-frank király, Szvatopluk szláv fejedelem, és a longobárd király, Berengár, akik hűbéresei a
by Attila Kuki [MNSZKorAP/DOC001933/010515]
-
DR. TORGYÁN JÓZSEF (FKGP): Nézze, miniszter úr, a Milkfarm Kft.-nek van mintegy 100 millió forint tartozása, miután a Monori Állami Gazdaság más egységeit már fizetés nélkül megkaparintotta. Az én olvasatom szerint - mert ön azt mondta, hogy nekem más olvasatom van, mint önnek, amiben én önnel egyet is értek - a Milkfarm Kft. hozzájutott 100 millió forinthoz, hozzájutott 1500 hektár termőföldhöz, és emellett megtartja azokat a gépeket, amelyeket eddig megszerzett. Igaz ugyan, hogy a kft. ügyvezető igazgatója ellen
by DR. TORGYÁN JÓZSEF [MNSZKorAP/DOC001815/009734]
-
Ragika 11/02/98 02:44:00 Csak nem akarjátok azt mondani, hogy az USA-t miattam meg az indiánokat - 300 éve - ért atrocitások mitt nem komáljátok. Cecilmama: az indián rezervátum az nem gettó, az szuverén teritory, a maga hierarhiájával. De ezt te úgy sem érted. Úgy öszzekevered a szezont a fazonnal, mint a
by Ragika [MNSZKorAP/DOC001875/007170]
-
Jézust. A József-érv teljesen összekuszálta álláspontodat, így csak mondvacsinált kifogásokkal tudod azt a látszatot keleni, hogy megfeleltél rá. Azért mondtam, hogy Máriának Jézus nevelése okán bűntelenséget követelni " igazi érv, " mert nem annyira manicheus, mintha a szülés okán teszed ugyanezt. Nem azt mondtam, hogy " jó " vagy " jobb " érv, hanem hogy " igazi, " abban az értelemben, hogy tovább tartható, és nem lehet kapásból elintézni a " manicheizmus " gyors tromfjával. Te persze elsiklasz efölött, és abba a kérdésbe kapaszkodsz bele, hogy miért " jobb " érv ez - mintha ugyan a
by Nemo [MNSZKorAP/DOC001886/016234]
-
hogy " rávetülhetett, " amennyiben Ő egy bűnös világba jött, bűnösökkel érintkezett stb. Ebbe belefér az is, hogy " A buntelen Istent egy bunos asszony szulte a vilagra. " És ne torzítsd el a szavaimat úgy, hogy szerintem " Istenben " volt a bűn árnyéka; én azt mondtam, hogy " Jézuson, " azaz RAJTA, nem benne; másrészt " Jézuson, " akit az Atyaisten küldött a bűnös emberek közé, nem pedig Istenen, aki a teljes Szentháromság. Már attól félek, hogy előhalászol egy igehelyet arról, hogy Isten teljesen szent, és ebből levezeted, hogy a bűnnek
by Nemo [MNSZKorAP/DOC001886/016234]
-
observed, under the pains contained in the said constitutions, which it renews. [Ebben csak Mária " csodás " fogantatásáról volt szó. A pápa nem merte a " szeplőtelen " szót használni, és megtiltotta a vitázó szerzetesrendeknek, hogy egymást eretnekséggel és halálos bűnnel vádolják. Indoklásul azt mondta, hogy erről még nincs szentszéki döntés.]
by Nemo [MNSZKorAP/DOC001886/016234]
-
Forrás: Hír TV 2013. augusztus 18., 21:10 Semmi kivetnivalót nem talál Gyurcsány Ferenc pártja abban, hogy amerikai pénzügyi spekulánsok pénzelték Bajnai Gordon pártalapítványát. Az LMP ezen meg sem lepődik, az MSZP szerint pedig Soros magánügye, hogy kiket pénzel. A Fidesz szóvivője tegnap azt mondta, hogy az amerikai milliárdos, Soros György támogatta a volt miniszterelnökhöz köthető civil szervezeteket. Hoppál Péter szerint ezek a szervezetek folytattak az utóbbi időben Magyarország és a kormány ellen lejártató kampányt. A Demokratikus Koalíció kiáll Bajnai Gordon mellett. Gyurcsány Ferenc párttársa szerint
by Szűcs Julianna [MNSZKorAP/DOC001953/012879]
-
pindiy 05/12/99 23:31:34 den nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak elég gazdagnak kell lenni, hogy megcsináld és ne legyen rá szükséged.A trágy akkor is megmarad csak egy részéből lesz gáz a többi megint ott marad a nyakadon legfeljebb ujabb költséggel komposztálhatod.A többit jól tudod, de a szar az
by pindiy [MNSZKorAP/DOC001895/012511]
-
diktatúrához. Könyörgöm! A diktatúra egész máshol kezdődik: nem azzal, hogy egy párt esetleg egy feles törvényt hoz. Az alkotmánybíróság SEM találta ezt alkotmányellenesnek. Egyes kormánypártok támogatják, mások nem. Ez véleménykülönbség a kormányon belül: még egy érv a diktatúra ellen!! Nem azt mondom, hogy a cuclib oldal minden érvét seperjük félre! Egyáltalán nem! Csak ezeket ne: " diktatúra felé menetelünk ", " dübörög a FIDESZ-APEH hadsereg ", " a FIDESZ rombolja a gazdaságot " Kérdés: Miért nem rombolja a FIDESZ a gazdaságot? Válasz: Magyarország ma független piacgazdaság. Az államnak NINCS
by Mikee [MNSZKorAP/DOC001903/000956]
-
Piszkos Fred 07/28/99 18:06:33 Valami egeszen torz gondolatvilaga van annak az egyennek, aki szerint ha valakire azt mondjak, hogy ' cserfes ', az verre meno sertes, mig az ' eloskodo here ', az egy minden serto felhang nelkuli tenymegallapitas. Probalj mar elgondolkozni neha egy kicsit!SYMBOL /tdSPUNCT
by Piszkos Fred [MNSZKorAP/DOC001918/004305]
-
2013-08-19 dr Kangörény@ ruffci: miért is kéne pereskednie? Az OEP fizeti a táppénzét (nem a munkáltató zsebből), ez a határozatból egyértelmű. Az OEP ugyanis mindig vizsgálja azt, hogy a dolgozó be van -e jelentve. Ha a nav tényleg azt mondta, hogy nem fizettek utána semmilyen közterhet, akkor az a nav dolga mostantól. A levél írója megsértődik, hogy érdeklődnek az állapota után. Gondolom magától nem jelezte, hogy mi a helyzet vele, megy -e dolgozni néhány napon-héten belül, vagy hónapokig nem fog felgyógyulni
by dr Kangörény [MNSZKorAP/DOC001967/008640]
-
15 Kínzáson és lassú, megalázó halálon ment keresztül, ahogy a kereszten fulladozott, hogy mi megbocsátást nyerjünk. Jézus már előre elmondta másoknak, hogy megfeszítik. Azt mondta, hogy három nappal a halála után visszatér az életbe, hogy bebizonyítsa, hogy ő Isten. Nem azt mondta, hogy egy nap majd reinkarnálódik. (Ki tudhatná, hogy tényleg megtörtént -e?) Azt mondta, három nappal azután, hogy eltemetik, fizikailag élve megmutatkozik majd olyanok előtt, akik látták a keresztre feszítését. A harmadik napon Jézus sírját üresen találták, és később sokan tanúsították, hogy
by Szeretet Üzenete [MNSZKorAP/DOC001929/001454]
-
jeges Macika 07/20/99 15:34:31 Szívtelen dolog lenne. :-) Janónak elmeséltem, hogy mit akarnak velem csinálni és ő azt mondta, hogy nem engedne oda. :-))) Megadná a lakása címét. :-)))))))))))))))))
by jeges Macika [MNSZKorAP/DOC001884/015491]
-
felora idegrazkodas, reszketes, gorcs. De semmi komolyabb kovetkezmeny. Ha nem lettem volna terhes, nem erdekelt volna a tahokam fizikuma, mert altalaban faltoro kost jatszom, es nagy lepcses szam van. Terhesen viszont az ember lanyat a hormonai iranyitjak (szerencsere) es azok azt mondtak, hogy pofa be, 180 fok, nyulcipo, itt a him, kuzdjon meg o. Csakhat szegeny nem egy Swarci. offoff
by Cute [MNSZKorAP/DOC001885/010059]