> 171,226 matches
-
ámulatból a másikba esek, komolyan, ez különös, de amikor délután írtam neked, kimaradt valami, ami pedig gondolatban megvolt. A következő: Mikor jönnek ezek az emberkék, eltűnődök azon, hogy miért jutott/alakult (?) nekik ilyen sors, és eszembe juott, hogy ha erre valaki azt mondaná, hogy azért, mert az előző életükben valami nagy rosszat tettek, hát sikítva letépném a fülem. Te ugyan nem ezt mondod, hanem azt, hogy majd valami jobb vár rájuk. Tehát eszerint akkor azoknak, akiknek most jó, mindenük megvan, anyagi biztonságuk és emberük/asszonyuk
by lola [MNSZKorAP/DOC001905/001838]
-
2013-07-05 Judit Fülöp Nagyon jó! (Y) Bizony ámen!:) Ha olyan dolgot teszünk ami nem Istentől van abban nincs békességünk és az a dolog nem az igazi! Soha nem is lesz az! Bármiről is legyen szó! Lehet az elme, a psziché azt mondja, hogy jó, mert az ember hajlamos arra, hogy azt mondja " jó ez így nekem " de közben érzi valami még sincs rendben. Vannak akik tudják nem jó az amiben vannak de belenyugodnak és nem mernek vagy nem akarnak változtatni. Minden embernek megvan
by Judit Fülöp [MNSZKorAP/DOC001931/004154]
-
2013-07-05 Idézetek *__* Nem az az igazi barát, aki mindig puszival köszön, aki mindig azt mondja hogy te vagy a legjobb barátja, aki lájkolja képed, aki ha sírsz " jaj mi a baj, nekem elmondhatod.. majd másnapra mindenki arról beszél. hanem vedd észre egyszer hogy aki csendben mindig meghallgat, melletted áll jóban-rosszban, nem puszilgat éjjel nappal csak épp
by Idézetek*__* [MNSZKorAP/DOC001926/000196]
-
2013-07-05 Idézetek * - * Azt mondják, a mosoly nem kerül semmibe annak, aki adja, de mégis értékes annak, aki kapja. Én meg azt mondom, hogy ha beintek, az is ingyen van, viszont sokkal személyesebb és őszintébb is
by Idézetek *-* [MNSZKorAP/DOC001933/014746]
-
vállalkozói körnek a bénázását (bocs), amely hátulról még falvédőmintás és azt hiszi, hogy ez az egész csak érte (is) van. Kevés olyan válalkozót/vállalkozást ismerek, amelyik a kényszerítőzős helyzeteket (váll. igazolvány, stb adminisztráció) kivéve rendszeres tagdíjfizető lenne. Ezek közül is sokan azt mondják, hogy ha 1x a kamara elkezdi majd behajtani rajtuk a tagdíjat, akkor ők azzal be is fejezik az egész vállalkozósdit. TÁMOGATOM. Véleményeket várok! Mit szólnának vajon Őuraságáik egy jó kis polgári engedetlenséghez? Talán ezért is van az, hogy a kamara nem
by zax [MNSZKorAP/DOC001893/003450]
-
szavazatot. A mandátumok számának megbecslése már inkább spekuláción múlik, mint a statisztikán. Ha már mindenképpen minősíteni akarja, akkor azt lehet mondani, hogy spekulációban tényleg jobb, de a szoros eredmények miatt inkább azt lehet mondani, hogy szerencséje volt. Még jobb, ha azt mondjuk, hogy a parlamenti választások nem voltak alkalmasak arra, hogy eldönthessük ki bánik jobban a statisztikával. Egyébként a listás eredmények jóslásában az Ön által említett cégek nem voltak igazán jók. Ha ellenőrizni akarja, amit írtam, vagy csak nosztalgiázni akar, akkor nézzen bele
by F.B. I. doktor [MNSZKorAP/DOC001882/001040]
-
2013-08-19 MacElek Az a baj, Robi, hogy Magyarországnak nincs olyan hadserege, mint Egyiptomnak. Amelyik azt mondaná, hogy ácsi ezt ne. És ha nem tetszik, akkor még belétek is lövünk. Egyszóval az erő hiányzik, ami gondoskodna a következményekről.
by MacElek [MNSZKorAP/DOC001970/001035]
-
pedig a következő, megpróbálom egyszerű szavakkal. Szürkének nevezem a gazdaságot, mert feketének azt tekintem, amikor engedély nélkül dolgozik, dolgoztatnak valakit vagy ha a Btk.-ba ütköző cselekményekkel, egy-egy ötlet vagy trükk kapcsán keresnek sok pénzt. De miniszterelnök úr szavaira visszautalva, ő azt mondta, hogy rá kell mennünk a nagy értékű károkozású ügyekre. Én meg azt mondom, hogy a nagy értékű károkozás akkor is előállhat, ha igen sok ember kis kárt okoz. Most én egy ilyen példát fogok elmondani. A szürkefoglalkoztatás egyik válfaját szeretném egy
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
tekintem, amikor engedély nélkül dolgozik, dolgoztatnak valakit vagy ha a Btk.-ba ütköző cselekményekkel, egy-egy ötlet vagy trükk kapcsán keresnek sok pénzt. De miniszterelnök úr szavaira visszautalva, ő azt mondta, hogy rá kell mennünk a nagy értékű károkozású ügyekre. Én meg azt mondom, hogy a nagy értékű károkozás akkor is előállhat, ha igen sok ember kis kárt okoz. Most én egy ilyen példát fogok elmondani. A szürkefoglalkoztatás egyik válfaját szeretném egy kicsit részletesebben ecsetelni. Az pedig úgy szól nagyon egyszerű szavakkal, hogy a munkavállaló
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
ugyanilyen érdekelt a munkáltató és a munkavállaló is. Most miért baj az, hogy ez az alku létrejön? Vagy miért jöhet létre egyáltalán ez az alku? Ha belegondolunk, bizonyos korosztály már ellenérdekelt. Mondjuk, az én korosztályom, így nyugdíj előtt, az már azt mondja, hogy ez neki nem lesz jó, mert az 50 helyett 15-re vagyok bejelentve, a nyugdíjfolyósító igazgatóság meg azt fogja mondani, hogy majd 15 után kapom a nyugdíjamat. Oké, én már ilyen alkuba nem mennék bele, ez biztos, vagy a hozzám hasonló
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
például, hogy ha valakit ilyesmin rajtacsípek, teljes analógiával, betiltom a vállalkozását. Tudom, hogy ez nagyon kemény és nem valósítható meg, meg tán nem is értelmes dolog; de ha hozzátársítok valami hasonló keménységet, akkor legyengítem az alkut: nem jön létre! Ha azt mondom, hogy a munkavállaló, aki ilyen trükkökbe belemegy és rajtacsípik - vagy kiderül -, az, mondjuk, nem kaphat jogosítványt; már az is bizony lehet, hogy elég ahhoz, hogy megfontolja, létrejön -e ez az alku vagy sem. Most ugye, az már nem titok a Ház
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
lehetne fogni azt a helyzetet, hogy gyengítsük ezt a pozíciót. Nem tudom, emlékeznek -e a tisztelt képviselőtársak, de volt egy olyan javaslatunk, miszerint a járuléknál nemcsak százalékot fizetne valaki - ami most 10 plusz 44 vagy 42, 5 az idén -, hanem azt mondanánk, hogy legyen egy fix összeg - ezt mindenféle fix összegre persze mi kiszámoltuk; mert az már politikai döntés, hogy tényleg mi legyen ez az összeg -, és legyen egy sokkal kisebb százalék. Visszatérve az előző konkrét példámra, ahol azt mondtam, hogy 15 ezer
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
idén -, hanem azt mondanánk, hogy legyen egy fix összeg - ezt mindenféle fix összegre persze mi kiszámoltuk; mert az már politikai döntés, hogy tényleg mi legyen ez az összeg -, és legyen egy sokkal kisebb százalék. Visszatérve az előző konkrét példámra, ahol azt mondtam, hogy 15 ezer és 50 ezer az alku tárgya és 30 ezret veszít az állam: ha például a 42 és 10 százalék helyett azt mondanám, hogy 5000 Ft/fő/hónap és csak 20 százalék az összes többi, akkor ebben a helyzetben az érdekeltségét
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
ez az összeg -, és legyen egy sokkal kisebb százalék. Visszatérve az előző konkrét példámra, ahol azt mondtam, hogy 15 ezer és 50 ezer az alku tárgya és 30 ezret veszít az állam: ha például a 42 és 10 százalék helyett azt mondanám, hogy 5000 Ft/fő/hónap és csak 20 százalék az összes többi, akkor ebben a helyzetben az érdekeltségét olyannyira meggyengítettem, hogy most már csak 20 ezer forintot keres a munkaadó ugyanezen az alkun. Természetesen, hogyha ez a fix összeg nő, akkor még inkább
by SZÁSZ DOMOKOS [MNSZKorAP/DOC001815/012742]
-
2013-07-29 Kisbaba Napló Egy Kismamink kérdezi: Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ma töltöttük a 40. hetet. A doki azt mondta, hogy nem mer kockáztatni, szerdán reggel be kell feküdnöm. Azt mondta, hogy az én súlyom nagy és a babám is nagy már és kezdek vizesedni. Nincs fogadott dokim, a terhesgondozáson mondta az orvos, így sok időm nem volt kérdezősködni. Mi történik
by Kisbaba Napló [MNSZKorAP/DOC001944/005749]
-
nem igazan szokok magyar zenet hallgatni, biztos van jo azok kozul is, de nekem mar nagyon elment a kedvem tole. Oke neha egy ket ugymond kiseb zenekart meghallgatok lasd pl nyers, akiket szeretek is a fenyo?? en azert nem mernem azt mondani, hogy amikro meg nem oregek voltak akkor is cikinek szamitottak volna, mert ha igen, akkor most sem lennenek itt
by clisHe [MNSZKorAP/DOC001907/006777]
-
meg szebb is, beruházásnál a női szakasz meggyőzésénél ez sem mind1) A másik a rokonsága a Panasoniccal, nekem pedig olyan videóm van, meg lehet spórolni egy távirányítót. Ezekből már úgyis túl sok van a szobában. Végülis nem vettem semmit, mert azt mondtam, hogy egy házimozi árán sokszor el lehet menni moziba, ami azért mégis más. Meg otthon úgysem vagyok képes leülni mozizni. Van egy normális TV-m, meg egy sztereó videóm ami a HiFi berendezésre van kötve. De az első kettőt ritkán használom...
by Macimedve [MNSZKorAP/DOC001875/013402]
-
maga is elismeri, hogy abbol a tavolsagbol nem zavarhatna a kutya. Amit csinal, az pszihikus. Marpedig, ha van egy pszihotikus szomszedom mint Dogkiller, aki mondvacsinalt indokkal megoli a kutyamat, nem fogom megvarni, amig ugyanezt a gyerekemmel is megteszi. En nem azt mondom, hogy a kutyak vagy az emberek egyenranguak. Ha egy kutya emberre tamad azt meg kell olni. (Kivetelek persze vannak, ha pl. a kikepzett rendorkutya a rendor utasitasara elkapja a menekulo bunozot, az SZVSZ egesz mas eset.) Egyebkent amikor olyan kornyekre koltozott
by Piszkos Fred [MNSZKorAP/DOC001908/012159]
-
DR. RASKÓ GYÖRGY (MDNP): Ugyanez az aggályunk merül fel a 31. §-sal kapcsolatosan, ami megint szó szerint azt mondja, hogy az ÁPV Rt. kivételesen indokolt esetben térítés nélkül adhat át állami vagyont helyi önkormányzat részére. (21.40) A kivételesen indokolt eset megint rendkívül általános megfogalmazás, és én maximálisan egyetértek azzal, hogy a kormánynak igenis aktív részvétele szükséges különösen az elmaradott térségekben
by DR. RASKÓ GYÖRGY [MNSZKorAP/DOC001815/002433]
-
mellett ülni, amikor az működésben van, vagy akár a porszívó mellett. Nyugtató zene Énekelj a gyermeknek vagy próbáljunk ki egy direkt babáknak való, altató dalokat tartalmazó CD-t. Még olyan CD-t is kaphatunk, amely az anyaméhben hallott hangokat utánozza. Egyes szülők azt mondják, hogy gyermekük a zajos rock and roll típusú zenét kedveli. Mozgasd a babát! A gyermekek megnyugszanak amikor mozognak, ezért ajánlott lenne egy hintát venni. Szeretik ha a házban hordják őket a baba kenguruban, közel a mellkashoz, hogy hallhassák a szívveréseket. " Biciklizés
[MNSZKorAP/DOC001999/017342]
-
2013-08-20 A Nagy Japán Rejtély Ha azt mondjuk, hogy az olaszok Olaszban élnek, vagy hogy tavaly Görögben voltunk nyaralni, idén viszont Spanyolba megyünk, a nyelvvédők szigorú pillantásaira számíthatunk. Japánba viszont ők is szívesen elutaznának.
[MNSZKorAP/DOC001978/006274]
-
DR. GARAY ISTVÁN (MSZP): Köszönöm szépen a szót. Demeter képviselő úrnak az inflációval kapcsolatos fejtegetéseihez szeretnék nagyon röviden hozzászólni. Békesi képviselő úrnak az általános törvényszerűséget taglaló véleményét annyiban helyesbítette vagy tagadta, hogy ő azt mondta, hogy a tények számítanak, végül is a mélyreható összefüggések talán nem annyira. 68 Ezzel ugyanúgy vissza lehetne fricskázni az előző kormány számára is, mert pontosan nagyon tudjuk, hogy az akkori infláció miben gyökerezett, a régi gazdaság hibáiba és a többi és
by DR. GARAY ISTVÁN [MNSZKorAP/DOC001815/003747]
-
Snufkin 08/09/99 12:54:03 Dedebizony kedves BaSand! Tehat azt mondod, hogy tiszteletremeltobb, " egyenlobb " egy rendithetetlen fasiszta/kommunista, mert mindig is az volt, mint egy demokrata aki mondjuk 20 evvel ezelott nem volt az??? Nem szamit, hogy mit mond csak az, hogy mindig is azt mondta -e avagy sem? Ha pl. a demokrata
by Snufkin [MNSZKorAP/DOC001908/003952]
-
felszólalni a vitában. (Sándorffy Ottó jelentkezik.) Igen. Kétperces reagálásra megadom a szót Sándorffy Ottó képviselő úrnak, Független Kisgazdapárt. SÁNDORFFY OTTÓ (FKGP): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Képviselőtársaim! Ha csak ennyi hozzászólás volt - bár több hozzászólást vártam volna -, erre csak azt mondom, hogy az 53. -t be kellett volna tartania a kormánynak. Ennyi az egész. Semmi mást nem kellett volna tenni, zárt rendszerű elszámolást kellett volna csinálni. Valószínűleg olvasták a kormány nyilatkozatát, hogy csak kétszázhatvan-akármennyivel nem stimmel a mérleg. Kérem szépen, az én
[MNSZKorAP/DOC001808/000008]
-
bármit megtett volna érte, de nehéz volt, néha újra-újra csábításba esett. Ismét erről vitatkoztak, a fiú végre letette, kezdte belátni hogy igaza van a barátnőjének. Leírta neki vagy 20 sorban, hogy mit érez.. A lány else olvasta, kilépett, mikor visszajött, azt mondta, hogy nem is érdekli őt, amit mondott. A fiú szomorú lett. Ismét drogozott, folytatta, hisz már a lány sem szerette. Másnap jött a hír: A srác meghalt túladagolás miatt. A lány visszanézte a beszélgetést, és végre elolvasta, amit a fiú írt
by Idézetek ha már nem bírod a mindennapokat [MNSZKorAP/DOC001937/012697]