171,426 matches
-
semmi közük a választópolgároknak. Vannak, akik azt mondják, úgy könnyű tisztának látszani, hogy kesztyűt húzunk a koszos kezünkre. Ön mit gondol? 1. Eddig csak titokminiszter létezett, mostantól lesz titok-miniszterelnök, oszt jó napot. 2. A választópolgároknak mindenhez van közük, amiről én azt mondom, hogy közük van hozzá. 3. Aki a koszos kézről mer beszélni, azt meg kell tanítani kesztyűbe dudálni.
by Molnárné Stréer Móni [MNSZKorAP/DOC001925/010214]
-
politikai huzas. Mint ahogy az is az volt, hogy a valasztasok elott vegig " mentettek " vikiket. Mindig mast kuldott magahelyett (kiveve a gyulas vita). Ader az utolso vitan (masodik fordulo elotti pentek) az ezt firtato kerdesre, mar nyelni sem tudott es azt mondta, hogy vikike elfaradt. A mellette ulo, 60 ev koruli, gyula, jozsi, csurka nem... a 40-es kuncze se. A fiatal eros tetrekesz magyar miniszterelnok meg... Bar annyi gondom van a velemenyeddel, hogy (ezt probaltam fentebb bemutatni) akkor a valasztas is husdaralo.... nem
by geszthi [MNSZKorAP/DOC001884/005423]
-
Al Bundy 03/27/99 09:45:30 Kedves Klein! Ez a hangvétel nem segíti elő a zsidó magyar párbeszédet. Mi lenne ha valaki azt mondaná, hogy Rákosi szelleme mindig kísérteni fog és ezért, az egész zsidóságot - így kollektíve - felelősség terheli. Ez igazságtalan lenne, igaz? Kérlek gondolkodj el ezen!
by Al Bundy [MNSZKorAP/DOC001888/012902]
-
2013-07-29 Szabó Tímea Harrcah Péter nemrég azt mondta, hogy " fel kell ébreszteni a baloldali felelősséget " a családpolitikában. Ám legyen! Nyílt vitára hívom a KDNP frakcióvezetőjét. Beszélgessünk arról, hogy az általa is megjelölt demográfiai problémák milyen módon kezelhetőek, milyen az előremutató családpolitika, milyen a nőkre autonóm, döntéseket meghozni képes egyenrangú
by Szabó Tímea [MNSZKorAP/DOC001934/008954]
-
Wittenbergából, nem ismertem rá arra az országra, melyet annak idején itt hagytam. Már dán partra lépve megéreztem, hogy valami rothad az államgépezetben, de csak lassan fogtam fel, mi történt. Atyám meghalt, nyugossza angyal éneklő sereg! Egykori udvaroncai, emlékének mai megtiprói azt mondják, hogy túlélte önmagát, az öreg Hamlet király akadálya lett minden fejlődésnek, makacssága már rég gúzsba kötötte országunk előrevivő erőit. Bennem a dánnál több a római, megérteném, ha a Történelem fejlődése atyám életét követelte volna áldozatként. Ha fogamat csikorgatva is, de a
by Gábor Balog [MNSZKorAP/DOC001944/006146]
-
-e adatot valamelyi politikusról, képviselőről miniszterről. Nem szabad, hogy az ő feladata legyen, nem szabad, hogy joga legyen hozzá, nem szabad megadni rá a lehetőséget. Az információ amennyiben létrejön, összegyűlik, óhatatlanul felhasználásra kerül, ezért nem szabad elengedni a gyeplőt. Nem azt mondtam, hogy a bűnt el kell kendőzni, hanem azt a törvényes keretek között kell ellenőrizni, és nem így. G.A.
by Gomboc Artur [MNSZKorAP/DOC001890/000151]
-
lokátorkezelőnek hentest és kőművest is bevittek és kiképeztek.... sem előzetesen, a sorozás során, sem a kiképzés során nem volt semmilyen válogatás, hogy ki alkalmas erre, és ki nem. Egyszerűen " pofára " rámondták: maga lokátorkezelő lesz. Erre pedig nem mindenki alkalmas.... én azt mondom, hogy a mai magyar honvédségnek nagyon kevés olyan alakulata van, amelyik a saját szakterületén képes lenne jól ellátni a feladatát. Sajnos nálunk, egy ilyen szakalakulatnál is a HT állomány nagy része tsz-es, bunkó alkoholista volt. Volt két-három kitűnő technikus tiszt, érdekes
by LUCzI FERencz [MNSZKorAP/DOC001874/009017]
-
tudott mondani. A fickó aki kiment a kocsiért, nem fért el és neki ment a kerítésnek, aminek az egyik oszlopa elcsúszott és a festék is lejött a kerítésről, majd közölte, hogy ez nem az ő hibája, mert mi a telefonban azt mondtuk, hogy le tud menni a kocsinkhoz, így nekünk kell kifizetni a helyreállítást. Dani tiszta ideg volt, persze én is az lettem. Elég röhejes, hogy ránk akarja kenni az egészet, amikor tuti, hogy az ő felelőssége. Ráadásul először az oszlopot észre sem
[MNSZKorAP/DOC001945/001926]
-
a helyreállítást. Dani tiszta ideg volt, persze én is az lettem. Elég röhejes, hogy ránk akarja kenni az egészet, amikor tuti, hogy az ő felelőssége. Ráadásul először az oszlopot észre sem vették, csak mikor a tulajjal együtt megnézték, aki először azt mondta, hogy fessük csak le, semmi gáz, de aztán amikor be akarták csukni kiderült a turpisság. Na szóval jól benn vagyunk a pácban. A kocsinkat elvitték, remélem megszerelik és nem azzal fognak minket zsarolni vagy ilyesmi. Már kezd elegünk lenni a kocsival
[MNSZKorAP/DOC001945/001926]
-
ks 08/30/99 09:55:57 Azt hiszem, mi ezt a történetet innen más színben látjuk, számos ismerősöm lakik Zámolyon, közöttük az egyik alkalmazottunk is. Ma reggel beszéltem vele, azt mondja, hogy a faluban lincshangulat van, mert ezt a társaságot nem hajlandóak tovább tolerálni. Itt most lehet jönni a süket dumával, hogy " megtévedt romák ", meg " nem az összes csak egyes bűnöző elemek ", a probléma az az, hogy aki ott él az szarik
by ks [MNSZKorAP/DOC001912/000921]
-
ilyen és ilyen pályázati feltételek vannak, vagy azt kell mondani, hogy nem lehet, mert ebből a gazdák megint azt szűrik le, hogy megint nem lesz nekik pénz. Én egyébként azért sürgetem a gabonamérleget, mert a gazdák általában - és itt tényleg azt mondom, hogy általában - pénzhiányban szenvednek, és ha nem tudják, hogy lesz -e export, illetőleg a világpiacra kimehetnek -e a termékükkel vagy sem, kénytelenek lesznek eladni hazai nyomott áron a kukoricát, és ugyanaz történhet vele, mint a búzával. Miniszter úr nagyon jól tudja
by BOGÁRDI ZOLTÁN [MNSZKorAP/DOC001815/015980]
-
összes fontos szervem. Imádom hallgatni a bársonyos hangodat. Mindig amikor hallom, megmozdul az összes kicsi csontom a picinke testemben. A szíved dobogása számomra a leggyönyörűbb melódia. 2.hét: Anyu, ma megtanultam, hogyan kell szopni a hüvelyk ujjacskámat, ha most látnál biztosan azt mondanád, hogy teljesen úgy nézek ki, mint egy kisbaba. Olyan jó meleg van idebenn. 3.hét: Tudod mi Anyu? Kislány vagyok. Remélem örülsz neki. A te kislányod vagyok. Én is mindig veled sírok, csak te nem hallasz engem. 4.hét: Anyu, már a hajam
by Ibike Buzas [MNSZKorAP/DOC001937/002871]
-
már tudom mozgatni a kicsi fejecskémet, az ujjacskáimat is, de a lábacskáimat és a kezeimet is csak egy kicsit tudom mozgatni, de erre még bőven van időm, nem gondolod? 5.hét: Anyu, te ma orvosnál voltál? Ő csak hazudott neked mikor azt mondta, hogy még nem vagyok baba. Anyu hiszen én a te babád vagyok, és nagyon szeretlek. És... Anyu??? Mit jelent az hogy elvetetés? 6.hét: Anyu, én megint hallom az orvost, miért olyan gonosz hozzád? Miért merészkedett be a házacskámba? Anyu, ő azt
by Ibike Buzas [MNSZKorAP/DOC001937/002871]
-
hogy még nem vagyok baba. Anyu hiszen én a te babád vagyok, és nagyon szeretlek. És... Anyu??? Mit jelent az hogy elvetetés? 6.hét: Anyu, én megint hallom az orvost, miért olyan gonosz hozzád? Miért merészkedett be a házacskámba? Anyu, ő azt mondta hogy tű... mi az a tű? Anyuuuuu! Ez nagyon éget, és nagyon fáj, mondd már meg neki, hogy hagyja abba. Anyu én nem akarok elmenni, nem akarok tőled elmenni, mégis miért csinálja ezt?! Kérlek Anyu, segíts, ez nagyon fáj! Anyuuuu neee
by Ibike Buzas [MNSZKorAP/DOC001937/002871]
-
23, 37-38) Az Ige szerint tehát még a mindenható * Istennek is ellene mondhat teremtmény, mert Ő senkire sem erőszakkal kényszeriti rá a szeretet erőszakmentes szolgálatát. **SYMBOL * Hol van (itt) az, hogy Isten mindenható? ** Pl. Jónás?WPUNCT És én előző irásomben azt mondtam, hogy Isten akiről előre látta, hogy Őt szeretni fogják, azokra nézve egy speciális gondviselást hozott, hogy segitse őket arra, hogy biztosan elérjék az üdvösséget. * S hogy ez mért nem személyvállogatás? Nos azért, mert bárki lehet " jó edény ", és akkor őrá nézve
by Tomm [MNSZKorAP/DOC001911/004821]
-
Hamster 08/23/99 16:02:31 Sokszor elgondolkozom, hogy hogyan képes egy magát komolyanvevő power user azt mondani, hogy neki ilyen vagy olyan Linuxa van... Nekem például valami nagyon korcs dolog van a munkahelyi gépemen, es Suse6.1-ből fejlődő izé otthon, stb... Minél inkább megszoksz egy disztribúciót, annál inkább próbálod a többit is annak a képére alakítani... Legalábbis nekem a
by Hamster [MNSZKorAP/DOC001897/013610]
-
dr. Tocsik Márta jogász asszonnyal arra nézve, hogy tárgyalásokat folytasson a belterületi földingatlanokkal összefüggésben a készpénz- és részvényigények kielégítéséről az önkormányzatokkal. A hírrel kapcsolatban az elmúlt hetekben egymásnak ellentmondó információk láttak napvilágot. Még a nyár folyamán az ÁPV Rt. szóvivője azt mondta, hogy egy külső tanácsadó céggel kötöttek szerződést, a valóság ezzel szemben az, hogy egyéni vállalkozóval. Az elmúlt héten azt mondta az ÁPV Rt. szóvivője, hogy egy ügyvéddel kötöttek szerződést, még egyszer mondom, hogy a tény ezzel szemben az, hogy egy egyéni
by DEUTSCH TAMÁS [MNSZKorAP/DOC001815/000564]
-
SSE 07/22/99 15:31:14 Kedves lipike! Te egy nagy HÜLYE vagy! Jól érzi SSE.:) Bocsesz de ezt közölnöm kellett.;) Skywell TNT2 U L T R Á T még sehol nem lehet kapni. Tanulj meg olvasni! Tényleg elkeserítettél. Celeron azt mondta, hogy 3DMARK 99-el MINDEN-ben gyorsabb volt a V3 a TNT2-nél. Tudod mit jelent az a szó, hogy minden? Amit leírtál abból jól látszik, hogy nem. Hát elmagyarázom, de csak Neked.:) Képzelj el egy feje tetejére állított nagy A betűt. Ezt úgy
by SSE [MNSZKorAP/DOC001898/009405]
-
Pókerarc 03/23/99 17:38:58 Ha a német SS a német nép ellenében lépett föl (ezt te írod), akkor az osztrák hitlerjugendes miért nem az osztrákok ellenében?+ Arról nem is beszélve, hogy egy normális osztrák elég furán nézne rád, ha azt mondanád, hogy az Ausztriát bekebelező Németország Hitlerjugendje nem volt káros az osztrákokra nézve.
by Pókerarc [MNSZKorAP/DOC001889/011925]
-
problémám merült fel, pár napig le volt merülve a telefonom, többen szerettek volna elérni ez idő alatt, sajnos nem tudtak, de a szokásos hangposta helyett egy idegen férfi jelentkezett (aki már zaklatásnak vette a hívásokat). Már én is beszéltem vele, azt mondta, hogy neki egy 30-as száma van. Csak akkor jelentkezik ő, ha az én telefonom ki van kapcsolva. A hívásátirányítást megnéztem a hívásbeáll.ban, elvileg minden a 06209400444-es számra megy. Miért van ez és hogyan lehet megoldani???
by Andrea Hősei [MNSZKorAP/DOC001998/010411]
-
elzavartam és értesítettem a rendőrséget. A kiskutyának többszörös csonttörése, koponya sérülése és belső sérülése lett. Ezen kívül még a testén több helyen látható felületes horzsolás, amely az ezt megelőző nap kínzásaiból származott Segítséget akartam kérni az önkormányzattal szerződött " állatorvossal ", aki azt mondta, hogy csak másnap tud a helyszínre jönni, és azt mondta, ha egyébként is olyan állapotban van a kutya nem tud vele mit csinálni. - Tudott volna, lerövidíthette volna a szenvedését! Ezután visszamentünk a helyszínre a kiskutyát kiemelni a patakból és láttuk, hogy
by Claudia Sipőcz [MNSZKorAP/DOC001953/021992]
-
írja, hogy a nyelveken szólást ne tiltsátok és felsorolja a Szent Szellem ajándékai között. Te se tiltsd hát a nyelveken szólást, ne akard kitagadni a Szent Szellem ajándékai közül. Pál apostol nem állítja szembe a nyelveken szólást a szeretettel, hanem azt mondja, hogy az szeretet nélkül nem ér semmit. De Isten szeretete nélkül semmi nem ér semmit. A te életed sem.
by azigazitrebitsch [MNSZKorAP/DOC001882/012960]
-
Krisztus a béke fejedelme, maga a szeretet. Nem érthetjük meg Krisztust, amíg minden percünket be nem tölti a szeretet.. on. Most vissza a témához. A kérdés ' Kérdezd meg... ' valóban kötözködés volt. Abban ' kötöttem bele ', hogy azt írta, ' találkoztam, és nem azt mondta, hogy... '. Ezek szerint közvetlen kijelentésre alapozza mindazt, amit hangoztat. Akkor válaszolja meg a feltett kérdéseket! Vagy meg sem kell válaszolnia, sőt, neked sem kellene, ha nem azzal foglalkoznátok, hogy csak akkor lehetünk igazi keresztények, ha elhagyjuk a rk. egyházat. ÉN senkinek
by Fuly [MNSZKorAP/DOC001886/006217]
-
játszottak. Most hallgatom, és nagyon bejön. Bár egy dolog azért nem tetszik, és erről szeretnék néhány véleményt hallani. Hörgés. Megfigyeltem, hogy magyar nyelven nemigen hörögnek jól. Az " e " hangot többnyire " aa " -nak ejtik. Engem eléggé zavar, amikor az Ektomorf frontembere azt mondja, hogy " nam angad-aaaaaaam "... Aki szereti a viking hangulatú blacket, javaslom a Twin Obscenity anyagait, főleg a For blood and soil című albumot, mert ez eléggé hozzáférhető. Vovin: Látom, szereted a Rotting Christot. Mi a helyzet az újabbakkal (nekem eddig még minden
by req [MNSZKorAP/DOC001915/004773]
-
lakost, a szombat hajnali kínzásos gázolás egyik gyanúsítottját - áll a rendőrség közleményében. A másik fiatalkorú után még nyomoznak a hatóságok. Három különböző támadással gyanúsítják őket. Testileg bántalmazták a sértetteket, majd kirabolták őket. Többször áthajtottak rajtuk. " Két ember kiszállt az autóból, azt mondták, hogy szálljak be. Meg akarták tudni, hogy hol lakom. Megvertek " - meséli Seleza Valentin, az egyik áldozat a kórház ortopéd-traumatológiai osztályán. " Látták, hogy nem mondok semmit, beszálltak az autóba és átgázolták a lábamat. " A 18 éves fiú jobb lába tíz helyen tört
by Horgosi Zoltán [MNSZKorAP/DOC001957/006242]